O victorie la Real acasa?! Ar fi un vis! Dar ma astept la un rezultat mai bun ca pe Ghencea (nu neaparat un egal).
O victorie la Real acasa?! Ar fi un vis! Dar ma astept la un rezultat mai bun ca pe Ghencea (nu neaparat un egal).
In vara asta chiar am fost la Madrid credetima este un stadion IMENS,mia placut fff mult cred ca o sa fie o atmosfera INCREDIBILA
Ce o sa facem miercuri? O sa ne bucuram de prezenta in CL. In rest vb lu Gigi...doar o minune. Hai Steaua![/b]
si eu zic ca daca au mai mult tupeu si meciul incepe cu Badea si Thereau+putin noroc,ne putem intoarce cu o victorie.hai Steaua
Am plecat spre Madrid, ne vedem acolo...Forzza Steaua...
Sper sa facem un meci bun..si printr-o minune poate obtinem un egal...si o sa le demostram Realului ca meciul tur a fost o greseala...
steagcruce2 FORZA Steaua!!! steagcruce2
http://blogsport.ro/opinii/2006/10/29/inut...l-si-de-viitor/Acum Steaua are șansa de a mai deschide un front: acela al nerenunțãrii.
Si cum ar fi sa nu mai gandim ca Badea (care n-are ce cauta in lotul ce merge la Madrid) si sa speram pana in ultima clipa... Oricum lui Oli ii place sa contratace asa ca avem sanse mai mari decat acasa !
Dati-le o lectie de fotbal.Ii bateti cu 3-0.
HAI Steaua
steagcruce2 FORZA STEAUAsteagcruce2
virgil facem un pariu? :lol:
Nu te-as sfatui sa faci un pariu cu Virgil, cel putin nu unul din asta...
![]()
Eu zic ca o sa pierdem cu 2-0 ca sa fiu indulgent...
cred ca esti cam optimist ![]()
Doar un miracol sa se intample! Mi-e frica sa nu bata astia recordul de goluri date in CL intr-un meci.
Totusi zic ca le dam un 3-0 scurt. Dica(15'), Nicolita(44') si Thereau(83'). Real termina in 9 jucatori. Vise ![]()
Ne fac astia bucatele si ne trimit inapoi la pachet acasa :roll: oricum nu conteaza :cry:
I love u Steaua oooo
steagro
Mi-e frica sa nu bata astia recordul de goluri date in CL intr-un meci.
Chiar vezi Steaua cea mai slaba echipa din Champions League ???
Am citit azi pe www.sportulromanesc.ro ca Steaua vrea sa il cumpere pe Emeghara de la Poli Timisoara. Cred ca Gigi Becali ar face bine sa il cumpere, mai ales ca am vazut ca Marian Iancu l-ar lasa. Avem nevoie de fotbalisti ca Emeghara
Echipa de start:
Cernea
Nicolita Goian Ghionea P.Marin
Paraschiv
Oprita Dica Bostina
Thereau Badea
Rezerve:Carlos,Stancu,Baciu,Lovin,Ov.Petre,Ochirosii,Panait
Sper sa fi invatat ceva pana acum din meciurile din Champions League. Daca nu joci cu macar 3 atacanti, cu o linie de mijloc care sa tina posesia mingii si cu o defensiva puternica + un portar in zile mari nu faci nimic. Cred in sansele Stelei si sper sa scoatem un rezultat bun. Sa nu uitam ca Real zilele astea a facut 1-1 in Cupa cu o echipa necunoscuta ( chiar nu-i tin minte numele) :!:
@Sonic
Irelevant meciul din cupa al Realului... Inaintea meciului de la Bucuresti au pierdut cu Getafe, iar apoi au batut Barcelona...
UEFA a comunicat astazi brigazile care vor conduce meciurile din etapa a patra a Ligii. Konrad Plautz (42 de ani) va arbitra miercuri, pe "Bernabeu", in premiera o partida a lui Real Madrid.
Ultimul meci international fluierat de Plautz a fost Danemarca - Irlanda de Nord (0-0) din preliminariile CE 2008. El va fi ajutat de asistentii Markus Mayr si Egon Bereuter, iar rezerva va fi Bernhard Brugger. Plautz e director, dar si actor la un teatru din Austria. Are ecuson FIFA din 1996 si a arbitrat pina acum 19 partide in Liga Campionilor. Austriacul a mai condus in aceasta editie a grupelor FC Barcelona - Levski Sofia 5-0. Plautz s-a mai intilnit cu Steaua o singura data, la jocul cu Dinamo Kiev, cistigat cu 4-2 de ucraineni, pe 9 august 2001. Pentru a afla mai multe despre el intrati pe site-ul personal www.konradplautz.com.
[site din caracatita Gazetei Sporturilor]

Când are el chef,stie sa închida ochii.
--------------------Cernea-------------------
Stancu----Goian------------Ghionea----P.Marin
Nicolita------------Paraschiv---------Bostina
--------------------Dica---------------------
--------Thereau--------------Badea-----------
Si ii batem cu 2-1 ![]()
-----------------Cernea-------------
---Nicolita---Goian----Ghionea----Marin---
---------ov.Petre------Paraschiv----------
----Badea----------Dica-------Bostina-------
-------------------Thereau----------------
si batem cu 1-0 :wink:
RUPEM 1-2 HAI Steaua
De luat o sa luam destule, sunt sigur de asta....pana in maxim 4 boabe e rezonabil, de la 4 in sus apare rusinea...
Dar ma rog la D-zeu sa luam numa' de-alea imposibile, in vinclu, sa ne rupa plasa, etc...macar sa nu avem pe cine da vina.
Domane Ajuta la un egal !!!
Sunt optimist de obicei ..dar.. ne bat cu 2-1 ![]()
In primul rand sa stiti ca stadionul va fi plin (asa a anuntat azi Real-ul.
In al doilea rand se crede ca vor fi acolo CCA. 20000 de romani!
Eu as incepe cu o formula mai prudenta, ceva de genul:
Cernea
Nicolita, Goian, Ghionea, P. Marin
Oprita, Ov. Petre, Paraschiv, Bostina
Dica, Thereau
pentru a le macina jocul si puterile; iar dupa pauza l-as baga pe Badea in locul lui Oprita si pe Lovin in locul lui Paraschiv (incomplet recuperat dupa o recidiva trenanta) si le-as da lovitura de gratie!
Oricum eu mizez pe un 2-1 pentru Steaua (sa m-auda Dumnezeu!) dupa 0-1 la pauza...
![]()
Borcea va fi prezent la meci...
O rugaminte pentru stelistii care merg la meci! Va rog eu: daca il vedeti sa-i spune-ti niste vorbe dulci si daca va fi in fata unora nu ezitati sa-l executati!
Forza Steaua!