FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid - Steaua 1 - 0 (0 - 0)

«1456»
Tweety11_0702.11.2006 10:57

Am ras..am sperat...am plans la sfarsit...."frumoasa" invingere...am jucat...chiar am jucat..baietii s-au daruit si s-au luptat cu gigantii fotbalului european care nu au demonstrat nimic in acest meci...

Ne-am recapatat respectul...mandria si le-am demonstrat ca putem sa jucam si ca suntem demni de ChL...felicitari jucatorilor, felicitari Steaua...

iar Banel sa tina capul sus...dar cred ca o sa aiba nevoie de timp sa-si revina...pana la moarte Steaua... steagcruce2 fularultrasfular-campionii

gone02.11.2006 11:17

Bravo Steaua. Inca odata m-am simtit mandru de echipa. Cu determinarea asta va vrem mereu. Banel, capul sus. O sa iti iei tu revansa curand.

forever_STEAUA02.11.2006 11:54

Ce dur e uneori fotbalul... Si ce trist... Aseara am avut noroc, dupa parerea unora, dar fotbalul presupune si ratari incredibile, fotbalul inseamna si sa nu vrea mingea sa intre in "ate"... Fotbalul cere suflet, daruire, curaj si poate un dram de nebunie... si toate astea nu Realul le-a aratat aseara...

 

Nu pot sa imi dau seama ce e in sufletul tau, Banele. Nu stiu decat ca ingerul tau pazitor a inchis ochii pentru o secunda...

mrenescu02.11.2006 13:04

As vrea sa lamuresc un aspect de la bun inceput:nu sunt stelista, nu sunt o impatimita a meciurilor de fotbal, le urmaresc doar ocazional si mai mult, doar pe cele mai importante.As puncta insa cel mai important aspect, aspect care m-a determinat sa-mi fac un cont pe acest site:SUNT ROMANCA!

Acestea fiind spuse as adauga faptul ca un sentiment ciudat m-a determinat aseara sa stau sa vad fiecare secunda a meciului.Si cu fiecare secunda care se scurgea, imi crestea inima.Baietii nostri erau ca niste lei, ca niste fiare neimblanzite jucand parca cu-n singur gand "Totul sau nimik!"Imi simteam inima batand nebuneste vazandu-i cum infrunta vedete de talia lui Beckam si a lui Carlos...

In minutul fatidic timpul a stat in loc si am plans odata cu Banel si daca n-ar fi fost imposibil din punct de vedere spatial eu m-as fi dus si l-as fi ridicat pe Banel, ba mai mult i-as fi sters lacrimile si i-as fi spus:"Nu mai conteaza,Banel,oricum Romania te iubeste!" >Spun asta cu tot sufletul si cu toata fiinta mea.Pentru ca a luptat si a dat ce avea mai bun.Si nu merita ce i s-a intamplat.Nu-l puneti la zid , pentru ca pe mine baietii astia m-au facut sa fiu mandra ca sunt romanca!Ajutati-l sa se ridice, stergeti-i lacrimile si alinati-i sufletul ranit.A fost o greseala pe care sunt sigura ca si-ar da ani din viata daca ar putea ca s-o repare.

Ridica-te ,Banele, fiindca tu ai putut si mai inainte sa razbesti din conditii grele si sa devi ceea ce esti!Romanii toti, stelisti sau nu, au incredere in tine,au incredere in voi toti baieti minunati.Nu va lasati doborati de nenoroc.

N-as vrea sa inchei inainte de a spune ca, de departe, omul meciului a fost portarul Cernea.Nu-i minimalizati valoare si nici nu-l lasati sa plece de la Steaua.Cautati portari in toata lumea fara sa va dati seama ca posedati o piatra rara chiar in curtea proprie.Ar fi pacat sa-l pierdeti dupa ce Carlos a jucat atata "volei" in poarta Stelei iar un portar VALOROS precum Cernea a fost nevoit sa rabde de pe banca rezervelor!Felicitari Cernea, felicitari intregii echipe!

LA ANUL VOM FI NEINVINSI!FORZA Steaua!!!!

alexfilip02.11.2006 13:37

@ mrenescu

 

Wow, eshti sigura ca asta e primul tau post(?),pentru ca e al naibii de bun!

 

Este interzis sa citezi in intregime postul imediat anterior.Poti cita din

postul anterior,o idee,o fraza,un cuvânt,o expresie.

Poti sa te adresezi userilor carora doresti

sa le transmiti ceva astfel : @ mrenescu,pentru

mrenescu,mrenescule,mreneasco,etc.

Ultima atentionare.

Moderatorii

***alex***02.11.2006 16:22

Ghinion, prostie, neintelegere... nici nu stiu ce sa zic ca a fost in minutul 70. O eroare fara de care am fi plecat neinvinsi de pe Bernabeu, un stadion care a avut aseara mai multi suporteri stelisti decat au Dinamo sau rapid in meciurile din Cupa UEFA de acasa!

 

Am practicat un joc curajos pe care ar fi trebuit sa-l practicam inca din tur, in prima repriza am dominat clar cel mai mare club din istoria fotbalului, care a avut nevoie de noroc sa ne bata.

 

Am descoperit ca avem portar si fundas dreapta si l-am redescoperit pe P.Marin care fuge mai repede ca S.Ramos desi e mult mai in varsta.

 

Suntem singurii din Romania care ne putem bate cu granzii Europei!

 

Forza Steaua!

puyol02.11.2006 17:28

mrenescu: iti propun sa intri in MAREA FAMILIE a suporterilor stelisti.

cisco02.11.2006 20:53

Mai mandru ca niciodata..chiar daca ne-am batut singuri ! Nu au fost stare sa ne dea un gol dintr-un metru.. wai de Realu` pacii ..

 

Cernea.. WOW :roll: ..a facut un joc bun inafara de faza aia cu autogolul..dar trecem peste :)

Am fost peste ei ..atat in teren cat si in galerie!! concluzia : capsunile fac bine la plamani :lol:

Alessandro02.11.2006 20:55

Steua a jucat bine ieri!Chiar foarte bine!Am avut ghinon,asta e!Meciul asta ar trebui sa insemne un punct de pornire pentru ai nostri!Am demonstrat ca se poate!Capul sus Banele!Suporterii stelisti te sustin!MANDRU CA SUNT STELIST! 8)

tancul02.11.2006 21:11

mai ales nea batut niculita si cu Cernea :(

puyol02.11.2006 21:30

tancul : pot spune ca Cernea nu a fost deloc vinovat

 

 

meciul asta mi-a ramas in inima. primul meu meci in care am vazut Steaua, si totodata primul in care am stat in galerie. e o senzatie UNICA sa incurajezi Steaua, mai ales pe Bernabeu

FanSteaua4Life02.11.2006 22:47

puyol nu langa tine am stat in galerie???

SteauaToronto03.11.2006 01:37

@mrenescu

 

Frumos articolul ti l-am pus pe pagina principala :)!

puyol03.11.2006 06:53

fanSTEAUA : mi-ai dat tu la un moment dat o tigara malboro? ai mers cu mine sa luam apa putin inainte de pauza? daca da,eu sunt ala

jimmy1903.11.2006 07:57

Cel mai bun meci...pacat de autogol, puteam scoate un 0-0...dar asta e. Toata noaptea n-am inchis un ochi din cauza meciului, mi-a fost ciuda sa vad ce noroc are realul...bine nici noi nu putem zice ca n-am avut sansa la ocaziile lor. Capu' sus Banele...mergem inainte. Ce ar fi daca am bate la Lyon...cu gol dat de Banel. Suntem mandrii de voi. Forza Steaua!!!

DOUBLE03.11.2006 08:55

 

Wow' date=' eshti sigura ca asta e primul tau post(?), ca e al dracului de bun![/quote']

Majoritatea stelistelor adevarate de pe aici au avut cam aceleasi sentimente. Dar pentru ca, de multe ori, v-ati cam luat de ele doar pentru ca sunt fete, au cam renuntat sa mai posteze.

Virgil03.11.2006 13:34

@ DOUBLE

 

E o parere gresita.Nu se ia nimeni de fete.Dimpotriva,sunt încurajate sa-si spuna parerile.

 

 

PS Ca sa uitam de necaz propun baietilor sa o privim pe Maria Sarapova,care a pozat pentru Sport Illustrated.O fata dulcica-dulcica.

Fotografiile au pe undeva o legatura (desi indirecta) cu meciul,pentru ca imediat dupa meci,Maria s-a întâlnit cu starul lui Real,Beckham.

 

06msharapova07-138164127017fdf4a0f65_570

sharapova17-138166655264af9f96dd8_400_60

 

31899_artid_1162538881.jpg

al_led03.11.2006 14:48

Un meci bun la Madrid.

Puteam face un egal.

[/url]

Prodigy_andrey04.11.2006 09:28

nu-L putem invinovatzii pe Banel ! S-a intamplat si la case mai mari. Cat despre echipa care a alcatuit-o Olaroiu nu avem ce comenta totul era la alegerea lui, el fiind cel care ne-a adus in Champions League dupa 10 ani si echipa care a alcatuit-o a jucat super bine, asa k ciocu mic pt nestiutori :D

razvanis04.11.2006 13:04
mai ales nea batut niculita si cu Cernea :(
Capul sus BANELE, Noi Toti Te Iubim!
radooku_steaua04.11.2006 15:17

vad ca cine spune adevarul despre meci... adica faptul ca Nicolita si/sau Cernea ne-au pierdut Cernea e dus... si cei care accepta asemenea greseli si ii incurajeaza .. eventual ii felicita este un adevarat suporter... sa nu fim ipocriti acum si sa zicem ca nu a gresit nimeni ... totul este sa invete ceva din asta si sa nu se mai repete... daca s-ar repeta solutia ar fi banca de rezerve sau debarcarea de la echipa...

uZy | @nDr3i05.11.2006 23:10

asta e :)...pacat ca au rezistat atata timp si apoi au pierdut :)

 

ce dragutza e Maria :D

«1456»