FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai bun portar al Stelei din anul 2000 pana in prezent

«16789»
agu23.10.2007 15:45
La Ritli ma distra de minune felul in care se uita la minge dupa ce o degaja;))Cred ca fiecare portar care a fost in poarta Stelei a lasat ceva bun in spate,inclusiv Carlos care impreuna cu Vali Badea ne-a dus in UCL
Carlos ne-a scos din cupele europene nu ne-a bagat acolo ! Era bun la jocul cu piciorul , eu sincer l-as fi bagat in locul lui Nicolita ...
:steag_steaua_ro: Sunt mai multi buni portari de cand s-a inventat clubul nostru:Voinescu,Duckadam,Hamutovski,SI ASA MAI DEPARTE.....LA Steaua toti au fost jucatori de valoare. I LOVE Steaua.Steaua THE BEST.D.J.BASSSA.
NU Uita de Vasile Iordache , poate cel mai bun portar din istoria Stelei ...
agu23.10.2007 15:49
Hamutovski a fost cel mai bun portar la Steaua din 2000 incoace.....acum dupa cum se vede si zapata ii bunicel

 

Ai dreptate cu Zapata . E bun , chiar foarte bun !

Cat despre Hamutovski , imi aduc aminte cate emotii si frici ma incercau la fiecare corner al adversarilor cand era nevoit sa iasa pe centrari . Nu prindea aproape deloc mingea , stia doar sa boxeze , cateodata iesea pe langa ea , iar la jocul cu piciorul ... cam ca Nicolita asa !

_yang24.10.2007 13:08
iar la jocul cu piciorul ... cam ca Nicolita asa !

 

Hai sa fim seriosi... Nicolita n-are adversar la jocul cu piciorul... Pana si Hamutovski era mai bun... Cu siguranta...!

AndyQ24.10.2007 13:32

Zapata e de departe cel mai matur portar avut de Steaua vreodata.

slipperyshadow24.10.2007 13:45

Zapata e..."bunicel"? e cel mai bun portar. e, la nivel de Lobont, poate nu mereu are reflexele lui Lobont, dar e foarte bun si ca plasament si ca 1-1 cu adversarul. e foarte bun

FC_STEAUA_194725.10.2007 07:52

Zapata pe departe. Singurul transfer reusit al verii.

MoWeed25.10.2007 08:10

momentan Hamutovski Zapata mai are totusi de dovedit ca poate fi bun constant. Oricum dupa Carlos si Cernea, Zapata pare a fi in sfarsit un portar care sa dea siguranta

IONUTZ-CIPRIAN25.10.2007 09:26

ZAPATA,cred ca a dovedit pana acuma ca are valoare si ca poate sa treaca peste toti ceilalti portari care au jucat la Steaua,in sfarsit pot sa spun ca ne-am gasit si noi un portar!!

axl2325.10.2007 14:28

Zapata pare un pic mai teapan(in sensul bun al cuvantului) decat Hamu. Dar, dupa cate imi aduc aminte, amandoi au ezitari la iesirile pe centrari.

Plus la Zapata:

-curajul cu care se arunca in picioarele atacantului.

-degajari exacte.

Plus la Hamu:

-o detenta mult mai buna.

-preferinta personala.

cristian8625.10.2007 15:45

Spre deosebire de "clovnul" Carlos si de Cernea (care totusi a aparat poarta Stelei pe Bernabeu), ZAPATA a jucat la nivel inalt in Cupa Libertadores. Este un portar cu vasta experienta, poate cu minusuri la iesirea pe centrari, dar oricum ofera mult mai multa siguranta decat unii din predecesorii sai.

cipryan0826.10.2007 06:34

Merita tot respectul :steag_steaua_ro:

-=Danny=-02.12.2007 19:48

Mie imi place la Zapata privirea aia a lui fioroasa ..... si imi place ca e si negru ..... si cand e in echipamentu galben ... mi se pare fioros rau ... cred ca daia si apara asa bine :D

Wally02.12.2007 20:31

Da, Danny. De-aia apara asa bine. Isi intimideaza adversarii cu privirea aia a lui...

c.ronaldo1702.12.2007 20:39

Hamutovsky ramane cel mai bun. Era peste Zapata.

axl2302.12.2007 20:41

Hamu era mai lent, in schimb avea detenta mai mare. Cred ca sunt de valori aproximativ egale.

Raul198802.12.2007 20:50

Carlos a fost cel mai bun :laugh:

n-ea dat la fiecare centrare s-au sut emotii

Wally02.12.2007 21:22

Carlos a facut un singur meci bun: cel cu Betis din deplasare. In rest...

-=Danny=-02.12.2007 21:32
Da, Danny. De-aia apara asa bine. Isi intimideaza adversarii cu privirea aia a lui...

 

Aici ai zis exact ca taicameo :blink: ..... TATA !!! >:D<

 

 

Ce o fii aia detenta ?? :unsure:

puiu mordasan02.12.2007 21:40
:steagcruce: Da,dupa anul 2000 si mie mi se pare ca cel mai bun portar al Stelei este ZAPATA...Are multe calitati peste bielorus! Cand am avut echipa n-am avut portar...cand avem portar,nu mai avem echipa...cand o sa avem si portar si echipa?!? FORZA Steaua!!!
bodanelu03.12.2007 14:24

si Carlos e titular acum la Boavista, si a ajuns la eurosport cu unele dintre cele mai frumoase parade...

BandiT03.12.2007 17:08

Hamutovski si Zapata!

aproape la egalitate.

tinem cont ca Hamutovski a jucat mai mult la noi deocamdata.

daca Zapata continua sa apere bine inca vreo 2 sezoane , eu zic ca e mai bun ca Hamutovski.

c.ronaldo1703.12.2007 18:08
si Carlos e titular acum la Boavista, si a ajuns la eurosport cu unele dintre cele mai frumoase parade...

 

Maimutoiul a fost rezerva in ultimele meciuri la Boavista, iar in primele meciuri din Portugalia iar a comis`o urat.

-=Danny=-03.12.2007 20:50

Ce inseapmna detenta ?? :D

Bogdan4Steaua05.12.2007 15:16

Offtopic: cand "faci" o saritura in inaltime, detenta este distanta dintre sol si talpi, daca e sa o definim simplist. Practic, cu cat sari mai sus, cu atat detenta este mai mare. Acest aspect este extrem de important la portari si la baschetbalisti(sa nu mai vorbim de alte jocuri specifice).

steaua_gloria05.12.2007 18:33

Robinson Zapata e ZEU. Un mare jucator. Stiti ce nu-mi dau seama ? Cum de l-a ales Becali daca el joaca atat de bine? In general transferurile acestei veri au fost niste epave si asta in mare parte datorita lui Becali.

«16789»