FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai bun portar al Stelei din anul 2000 pana in prezent

«1789»
Wally05.12.2007 21:29

Pe Zapata nu l-a ales Becali, tocmai de-aia joaca atat de bine...

mirceaor06.12.2007 15:02

Clar Zapata cel mai bun.

 

Hamu si Martin Tudor au aratat si ei ca au valoare, dar Zapata este peste ei.

xDaJACKALx01.02.2008 21:17

Cu hamutovsky in poarta toate cornerele erau 11 metrii.

ULTRAS PANA LA MOARTE03.02.2008 08:44

zapata cel ai bun portar a demostrat asta in moolt meciuri ale Stelei se lupta ca sa prinda minngea nu ca alty portary :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:

benzina03.02.2008 08:48

Tiberiu Lung sau Carlos

Wally04.02.2008 23:21

Nici cu Vatca sau Nae nu mi-e rusine...

Joga Bonito05.02.2008 01:57
Tiberiu Lung sau Carlos

 

Carlos???? Doar un episod iti reamintesc, Middlesborough... Iti dai seama dc il aveam pe Zapata!? Eindhoven si poate o Cupa UEFA in vitrina!

alex14705.02.2008 14:24

robinson zapata "rufay" is the best

IONUTZ-CIPRIAN05.02.2008 17:17
Carlos???? Doar un episod iti reamintesc, Middlesborough... Iti dai seama dc il aveam pe Zapata!? Eindhoven si poate o Cupa UEFA in vitrina!

Cred ca s-a referit la cu totul altceva,la faptul ca au fost unii din cei mai slabi portari!Da stiu...daca il aveam pe ZAPATA eram undeva sus!!

razvan_stelist200706.02.2008 15:13

cred ca cei mai buni portari ai Stelei din 2000 sunt Hamutovski si zapata...da...zapata.chiar daka e doar de 6 luni la Steaua s-a acomodat si a dovedit ca este un portar valoros.a aparat cu strasnicie poarta Stelei si a avut evolutii excelente,fiind in acest tur,cred eu cel mai bun jucator stelist.Hamutovski era si el un bun portar,iesea pe centrari,avea reflex bun...dar ca tot omul-unde sunt mai multi bani acolo se duce

BADboySteaua07.02.2008 16:59

Cu certitudine cel mai bun portar de la Steaua este Zapata.Nici nu mai trebe prezentat ca s-a prezentat singur cu paradele sale.

cosminsteaua103.03.2008 19:34

Carlos..un incident nefericit...cel mai prost portar al Stelei :thumbdown: ,pe cand Zapata este un portar nemai pomenit forzateaua

Andrei2dor200803.03.2008 22:16

Zapata este incredibil, reflexele lui m-au uimit cu adevarat, daca il aveam in semifinala cu boro poate chiar castigam Cupa UEFA... oricum, mai bine mai tarziu decat niciodata, bravo zapata :thumbsup::steagcruce:

MoWeed04.03.2008 15:45
momentan Hamutovski Zapata mai are totusi de dovedit ca poate fi bun constant. Oricum dupa Carlos si Cernea, Zapata pare a fi in sfarsit un portar care sa dea siguranta

Se pare ca Zapata a dovedit ca poate fi bun in mod constant....cred ca e de departe cel mai bun portar din anul 2000 pana acum

PoWeR06.03.2008 07:12

Secretul lui Zapata e viata extrasporiva linistita, se vede in el ca a ajuns la un stadiu de maturitate in gandire si comportament, nu cum era Carlos, care insa imi placea prin atitudine.

White Power06.03.2008 08:33

cel mai bun - Zapata... :hooray:

ar mai fi si Hamutovski...

amarel12.03.2008 21:45

Imi aduc aminte cum se grabea Ioanitoaia sa anunte in gzeta ca-i un mare gafeor.......!!!! Sau tembelii aia 2 de la pro-TV.........!!!!!

JDERUL13.03.2008 07:32

Ce s-ar intampla daca Zapata ar gresi flagrant in vreo doua meciuri? Nu credeti ca ar trebui sa-i dam ragaz macar un an competitional? Mi se pare cam fortata includerea lui in top dupa doar un tur de campionat in comparatie cu Martin Tudor sau cu Hamutovski. Duckadam a aparat patru penalty-uri la Sevilla ai practic a fost artizanul nr.1 in obtinerea celei mai mari performante a Stelei si a fotbalului romanesc,totusi cel mai bun portar din istoria clubului nostru este considerat a fii Topi Voinescu,urmat indeaproape de Toma si V.Iordache.

bodanelu13.03.2008 07:35

@Jderul muti dintre noi nu am apucat sa-i vedem pe cei 3 aparand. Unii nici macar pe Dukadam. Eu tot ce stiu despre ei, sunt informatii din povestirile tatalui meu...

 

Si topicul e despre cel mai bun portar dupa 2000. Momentan Zapata ne-a aratat ca merita un loc in top!

JDERUL13.03.2008 08:51

Tocmai de aceea am dat exemplele celor patru ,,inaintasi".Si eu il consider pe Zapata un portar bun care a facut lucruri bune in meciurile de pana acum.Singurul ,,minus"pe care-l are este ca are prea putine meciuri in comparatie cu cei doi:M.Tudor si Hamutovski.Clasarea lui Rufay pe primul loc nu poate fii decat o impresie de moment deocamdata care,desigur poate fii confirmata. Sau poate,nu.In consecinta am si lansat intrebarea:,,daca va gafa (doamne fereste) decisiv in doua-trei meciuri,va mai beneficia de gratulatia noastra?"

bodanelu13.03.2008 10:31

cum noi suntem un popor usor influentabil, daca gafeaza 2-3 meciuri, parerea se va schimba total pentru ca presa o sa inceapa sa urle: Zapada gafeorul etc.

«1789»