FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CFR Cluj 4-2 (3-0)

«12347»
StelistAdina03.10.2006 09:47

sincer ar trebui sa avem o victorie macar de a ridica moralul si de a arata ca Steaua inca nu a murit inca mai traieste si e pregatita oricand sa lupte :twisted:

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

CAMPIONII DIN Ghencea fular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campionii Steaua VREM GOL :wink: Steaua NU UITA CA TE IUBIM 8) dica10 dica10 dica10 dica10 dica10 dica10 dica10

StelystA_4_EveR03.10.2006 11:07

Trebuie neaparat sa cashtigam meciu asta !!! Am incredere in baitzi ca vor face tot posibilu sa cashtige acest meci... :D Forza Steaua !!!!!!!!!!!!

predatorpulse703.10.2006 11:44

o veste de ultima ora din tabara clujului confirmata de prosport: " Tehnicianul formatiei CFR Cluj, Dorinel Munteanu, este aproape de a semna un contract pe doua sezoane cu FC Arges, ocupanta ultimului loc în Liga I.

Finantatorul FC Arges, Cornel Penescu, s-a întâlnit, luni seara, la Sibiu, cu Munteanu si se pare ca antrenorul clujean si-a dat acordul pentru a veni la Pitesti, întelegerea urmând a fi anuntata oficial în aceasta seara sau miercuri dimineata.

FC Arges va plati 200.000 de euro gruparii clujene pentru a-i permite lui Dorinel Munteanu sa-si rezilieze contractul. De asemenea, Munteanu va primi la Pitesti un salariu de 300.000 de euro pe an, cu conditia sa salveze echipa de retrogradare.

La iarna, oficialii FC Arges vor pune la dispozitia noii conduceri tehnice un buget de trei milioane de euro pentru transferuri.

Munteanu îl va înlocui la FC Arges pe italianul Giuseppe Giannini, care nu a reusit decât o singura victorie în zece etape, pierzând toate celelalte noua partide."(prosport.ro)

 

Sper ca echipa sa se mobilizeze pentru meciurile cu Otelul si clujul si sa le castige pentru ca aceste echipe vor juca apoi cu Dinamo si trebuie sa se incurce si ei.

FORZA Steaua si mai multa incredere pentru baieti.

Intotdeaua superiori.

forever_STEAUA03.10.2006 11:50
tu chiar crezi ca daca Cernea ar fi jucat cu Lyon am fi luat 3 goluri... ???

 

Nu am fi luat 3, am fi luat cel putin 4... :evil:

alinutza1603.10.2006 12:03

in loc sa criticatzi echipa ar trebui sa o sustinetzi.daca suntetzi fani adevaratzi trebuie sa fiti alaturi de Steaua si la bine si la rau.amintitzi'va cum a fost dupa meciul din martie cu Middlesbrough.dupa ce au pierdut cu Middlesbrough cateva meciuri au jucat chiar prost parca nu isi mai reveneau si totusi dupa un timp au reusit.sper sa'si revina si acum si sa micsoreze diferentza de puncte dintre Steaua si Dinamo.in plus...pe 14 au meciul cu Crf Cluj,pe 17 cu Real si pe 21 cu Otelul...pai meciuri din 3 din trei in trei zile ei ce sunt robotzi?..dar ista e programul si trebuie sa se adapteze.nu'i suport p "suporterii" care azi tin cu Steaua maine daca Steaua pierde nu mai tin cu Steaua si ii mai si injura p jucatori.macar s nu mai zik ca sunt suporteri ai Stelei.sper ca dupa c intra Radoi iar p teren s redevina echipa buna pe care o stim totzi pt ca Radoi mentine echilibruL in aceasta echipa.oricum eu iubesc echipa Steaua,in special pe Dica..p Oli care e un antrenor f bun indiferent de ce zic ceilaltzi.Steaua FOREVER!!! dica10 dica10 fularsteau2 fularsteau2 steagsimplu steagsimplu forzateaua

StelistAdina03.10.2006 12:55

pai voi nu suntem roboti asta se stie ... jucam cat putem cat nu ne dam cu un un pas in spate ...

faza urata ca nu prea avem rezerve degaba car mar ca nu prea avem ...

Carlos e un ciudat sincer ... acum apara acum gafeaza sincer nu-l mai inteleg ...

iar petarda aia de Cernea ce sa apere are 31 de ani si nu mai il tin balamalele sa fim seriosi :roll:

sper sa castigam cam tot ce se poate si sincer sa facem si o minune in cupa Romaniei ca ne lipseste si asta mult :cry:

steagcruce2 fularultrasfular-campionii steagcruce2

Sabbra03.10.2006 13:41

Steaua nu se va da niciodata un pas in spate! si Carlos asa ciudat cum e el a avut aparari remarcabile! a gafat, ok, nasol...dar (si aici plagiez din gsp) marii portari de-a lungul timpului au gafat la randul lor!

greselile jucatorilor din teren se observa mai greu,greselile unui portar sar cel mai in evidenta! uitam repede apararile misto, uitam greu gafele...

m-am saturat de scepticism si de pesimism!

o sa castigam!!!

gintupaulandrei03.10.2006 13:43

luam bataie acasa cu clujul....0-1 ... ne ducem la fund

aallexutzu03.10.2006 13:46

toti asteptam o victorie cu clujul, nici nu pot concepe sa nu fie 3 pct, dar sa privim un pic realist: avem accidentati o gramada, avem titulari in cadere libera, avem moralul la pamant, si cu toata astea avem nevoie de victorie! pt asta trebuie ca Steaua sa joace! iar 9 pct de catei nu sunt multe. asteptati sa ia bataie o sg data ca dupa aia sunt pe tobogan!

razU03.10.2006 13:50

Nu ar trebui sa ne facem griji deoarece Steaua nostra e Campioana tuturor .... doar aceste cateva zile de decadere fizica si psihica au adus aceste mici necazuri ... trebuie sa avem incredere ... fular-campionii FORZA Steaua fular-campionii steagcruce2

Motanu D03.10.2006 13:53

Echipa e obosita psihic rau de tot. Deci sa fim multumiti daca scaotem un punct cu Clujul. Si daca terminam in 11.

Sabbra03.10.2006 14:11

eu cred ca daca e adevarata faza cu CFR si daca munti pleaca la Arges...o sa fie clujenii mai obositi psihic decat stelistii...asa ca e in avantajul nostru direct...

deja avem fantasme si vedem in CFR un adversar real??? sa fim seriosi...

forever_STEAUA03.10.2006 14:18

@Sabbra

 

In momentul de fata, tinand cont de felul in care se prezinta echipa noastra (din punct de vedere psihic in special) orice adversar ne poate pune mari probleme.

Sabbra03.10.2006 14:29

de acord, dar asta nu inseamna ca vom pleca de la acest principiu...

corect ar fi sa pornim cu ideea victoriei in minte...

eu voi sustine echipa indiferent de rezultat...

Cristian C03.10.2006 15:58

Sezonul trecut dupa un meci cu CFR jucat acasa a inceput revenirea noastra.Sigur, atunci era finalul sezonului insa pentru noi poate fi intradevar sfarsitul daca nu castigam in fata ardelenilor.Sunt sigur insa ca aceasta pauza este binevenita si vom putea sa relansam lupta pentru titlu.

steagcruce2 spre24 steagcruce2

Alessandro03.10.2006 16:17

Bey,unde va este spiritul de invingatori?Gata,la primele rezultate proaste v-ati si inmuiat?Pai asta e mentalitate de STELIST!? :? L ameciul cu CFR sa fie stadionul ARHIPLIN...sa simta jucatorii ca ii sustinem si avem incredere in ei...FORZZA Steaua! fular-campionii

thehoper03.10.2006 18:29
luam bataie acasa cu clujul....0-1 ... ne ducem la fund

 

daca nu ai idee ce sa postezi mai bine du-te si te culca decat sa dai replici penibile.

 

noapte buna

strezahuzum03.10.2006 18:51

Din pacate ultimele meciuri ne-au aratat ceva ce n-as fi crezut posibil ... Steaua nu are in momentul asta mijlocasi valorosi. Nu-mi sariti in cap cu Paraschiv si Lovin, fiindca exact de ei vorbesc. Pe alde Coman si Petre inca nici nu-i iau in calcul. De la meciul cu Kiev incoace am vazut o linie de mijloc total incapabila de orice actiune ofensiva. Paraschiv, Lovin, Petre nu par in stare de un dribling, de o rupere de ritm. Se bat pentru minge, dar aportul lor ofensiv e slab rau de tot. Asta merge in Europa, unde vine adversarul peste tine si exista spatii, dar in campionat e altceva. Nici Nicolita nu e in mare forma, si asta cam de multisor. Cristocea era unica noastra speranta la capitolul asta si din pacate tocmai el s-a accidentat. Iar Bostina ar face bine sa-si faca bagajele si sa ne paraseasca. Il tot asteptam sa-si revina de nu mai stiu cat timp.

 

In aceste conditii, jocul Stelei a ajuns extrem de stereotip : mingi plimbate inutil intre mijlocasii defensivi si fundasi, urmate de mingi aruncate "la bataie" catre atancanti. Uneori Dica, alteori Badea mai reusesc cate o preluare buna. Prea rar insa pentru ce am avea nevoie. Sau daca cineva dintre mijlocasi isi ia inima in dinti, nu dribleaza spre poarta sau cauta sa treaca prin sprint de adversarul direct. Ci se incearca tot soiul de pase "la milimetru" care ar trebui sa fie date cu o precizie fantastica pentru a ajunge unde trebuie.. ori precizia lipseste. Sau se da o pasa de 3 metri la mijlocasul de banda, care are acum in fata 1-2 adversari si e tot departe de poarta. Dica incearca in destule cazuri sa mai coboare sa ajute, cu rezultate variabile, daca are om in spate nu prea reuseste mare lucru.

 

Si uite din cauza asta, jocul Stelei a ajuns extrem de previzibil si usor de blocat. Pui un om sa-l marcheze foarte strans pe Dica, blochezi flancurile atent, si nu prea ai probleme, Steaua se zbate inutil pe la 40 de metri de poarta ta. N-ai griji decat daca reuseste vreun stelist o actiune individuala (rar).

 

Nu degeaba a recunoscut MM Stoica dupa transferul lui Thereau ca de fapt tinta lui de la Anderlecht era mijlocasul (Camus parca il chema ??). Mai mult ca sigur el si Oli sunt constienti de aceasta stare de lucruri ... dar nu prea au ce face. Poate intoarcerea lui Radoi sa mai schimbe putin lucrurile, Mirel joaca de obicei ceva mai repede si indrazneste si sa suteze la poarta. Dar el nu este jucator de constructie si sa fim sinceri, nu poate sa desfaca apararea echipelor care se baga cu fundul in poarta.

 

De ce am scris toata polologhia asta ? Pentru ca din pacate sunt sigur ca exact asta vom vedea cu CFR Cluj. Si iar o sa scoatem 1 punct sau vom bate cu greu la maxim 1 gol diferenta. Poate daca mai prinde Goian vreun corner si o baga in ate mai repede sa respiram mai usurati.

 

Indiferent ce se intampla pana in iarna, chiar daca ramanem la 20 de puncte de Dinamo, trebuie sa aducem macar un mijlocas care sa stie ce-i aia dribling, un mijlocas care sa tina capul sus si sa dea naibii pase utile pentru atacanti, si caruia sa nu-i fie frica sa-si asume raspunderea sutului sau pasei decisive. Avem nevoie de un astfel de om ca de aer, daca vrem sa nu mai tremuram naibii la fiecare meci cu Poli Iasi sau Gloria Bistrita ca nu dam gol de parca am juca impotriva lui Chelsea sau Milan ! Din Romania, Tibi Balan mi se pare unicul jucator ce indeplineste aceste cerinte, iar 1 milion de euro n-ar trebui sa insemne prea mult pt o echipa ce a castigat mai mult doar din jocul cu Lyon. Din strainatate nu cred ca putem aduce un jucator cu adevarat valoros, pentru ca s-a vazut in repetate randuri ca astfel de jucatori nu vor sa vina in Romania, din pacate.

alinutza1603.10.2006 18:52

ar trebui s fiti optimisti nu s zicetzi ca Steaua o s ia bataie sau o s faca cel putin un egal..asta e mentalitate d suporter adevarat?la meciul cu CFR o s fie stadionul plin,Steaua o sa'si dea seama ca suporterii o sustin in continuare si sper sa'si ridice moralul.so..HAI Steaua!!!

 

baiatu eu nu prea te inteleg u zici ca esti sttelist pana la moarte dar la un moment putin mai dificil al Stelei tu incepi si critici totzi jucatorii..dak e s o luam dupa tine Steaua nu are nici un jucator bun nu?ca..cu Bostina poate ai dreptate dar totusi..toata echipa e proasta.au si ei un moment mai prost ar trebui sa ii intelegi si s le fii alaturi.dar pana la urma faci ce vrei...

Phire03.10.2006 19:03
Indiferent ce se intampla pana in iarna, chiar daca ramanem la 20 de puncte de Dinamo, trebuie sa aducem macar un mijlocas care sa stie ce-i aia dribling, un mijlocas care sa tina capul sus si sa dea naibii pase utile pentru atacanti, si caruia sa nu-i fie frica sa-si asume raspunderea sutului sau pasei decisive. Avem nevoie de un astfel de om ca de aer, daca vrem sa nu mai tremuram naibii la fiecare meci cu Poli Iasi sau Gloria Bistrita ca nu dam gol de parca am juca impotriva lui Chelsea sau Milan ! Din Romania, Tibi Balan mi se pare unicul jucator ce indeplineste aceste cerinte, iar 1 milion de euro n-ar trebui sa insemne prea mult pt o echipa ce a castigat mai mult doar din jocul cu Lyon. Din strainatate nu cred ca putem aduce un jucator cu adevarat valoros, pentru ca s-a vazut in repetate randuri ca astfel de jucatori nu vor sa vina in Romania, din pacate.

 

De acord cu tine.

Singurul mijlocas cu adevarat tehnic pe care-l avem la momentul actual, dupa parerea mea, e Cristocea -ca evolutiile lui Bostina sunt din ce in ce mai dezamagitoare, din pacate-, si pana si el era intr-o usoara scadere de forma cand s-a accidentat. Si, din aceeasi cauza, cred c-o sa revina mai greu la forma sa buna de la inceputul sezonului -uitati-va la Para, de exemplu-

 

Cred si eu ca Tibi Balan ar fi o solutie pentru la iarna -in speranta c-o sa-si revina si el dupa accidentare pana atunci-, mai ales din moment ce am inteles ca Rapidul a renuntat la drepturile asupra lui.

strezahuzum03.10.2006 19:10
baiatu eu nu prea te inteleg u zici ca esti sttelist pana la moarte dar la un moment putin mai dificil al Stelei tu incepi si critici totzi jucatorii..daca e s o luam dupa tine Steaua nu are nici un jucator bun nu?ca..cu Bostina poate ai dreptate dar totusi..toata echipa e proasta.au si ei un moment mai prost ar trebui sa ii intelegi si s le fii alaturi.dar pana la urma faci ce vrei...

 

Mai .. alinutza ... eu sunt stelist de vreo 15 anisori buni. Si am prins echipa cand juca an de an in CL ... si aveam jucatori mult peste majoritatea celor de astazi, cu cateva exceptii : Radoi, Ogararu, Badea, Goian, Ghionea. Cam atat.

Ma crezi sau nu, alde Oprita, Lovin, Bostina, Coman n-ar fi prins daca erau prin preajma in 95-96 nici macar banca de rezerve.

 

Am precizat, cu argumente clare, unde e buba. Parerea mea, posibil sa ma insel, nu sustin ca detin adevarul absolut.

 

Si nu e cazul sa-i iei atata in brate. Poate nu stii, dar baietii astia sunt profesionisti, care castiga intr-o luna mai mult decat altii intr-un an...

dica 10003.10.2006 19:12

Dorinel Munteanu a plecat de la CFR Cluj,deci meciul se face mai usor,pentru ca orice inlocuitor ar veni ii va fi grea sa se acomodeze cu echipa,chiar daca e aceasta pauza de campionat.

Formula de start ar fi:

Carlos

Klemi Ghionea Baciu P.Marin

Nicolita Lovin Paraschiv Cristocea

Dica

Badea

alinutza1603.10.2006 19:19

Ok poate ai dreptate si u.pana la urma fiekre cu parerea lui si nu am dreptul s te critic dar faceam si eu conversatzie :D ..sincera s fiu mie mi se par buni si ..Dik(preferatul meu :D )...chiar si P.Marin,in unele momente si Oprita...chiar si Nicolitza care in sezonul trecut a jucat chiar super bine.fiekre are momentele lui.de exemplu Dik in unele meciuri ca cel de la Kiev e minunat..si in alte meciuri ca in cel cu Poli Iasi nu prea face nimic..asta e.si Carlos ..mie mi s epare un portar bunicel adik l unele faze apara super bine daruneori gafeaza ca un incepator..

karas_ultras03.10.2006 22:27

@streza

Nici daca scriam eu, nu iesea mai bine :) ...

 

Cred ca 30% din post-urile mele au ca subiect necesitatea aducerii unui mijlocas central cu calitati tehnice peste medie, capabil de a elimina unul-doi adversari prin dribling si excelent pasator. La capitolul asta, specialistii vor spune ca majoritatea echipelor cu pretentii si rezultate de la CM din Germania, au folosit doi inchizatori si au speculat preponderent benzile pt a desface apararile supraaglomerate... Poate, dar raman nostalgic unui nr 10 clasic, iar preferatul meu este T. Balan.

On topic, pana la partida cu Clujul, Oli va gasi linistea necesara pregatirii meciului si probabil ca vom castiga.

Spunea cineva mai sus, ca lipsesc din echipa doi jucatori exponentiali nu atat prin jocul lor, cat mai ales datorita spiritului de luptator molipsitor cu care era " infestata " echipa in momentele grele. Nu intamplator cei doi sunt in spital sau la recuperare: la Bistrita si-au taiat venele de ciuda ca au pierdut, unul joaca de un an cu dureri,iar celalalt a mai suferit anul asta o disjunctie, tot intr-un meci de lupta. Nu intamplator ambii sunt accidentati in acest debut de sezon, unul inca din pregatiri, celalalt intr-un meci care era clar al nostru. De ce spun toate astea?... Cu riscul de a supara multi dintre fanii jucatorilor de la Steaua, eu spun ca sunt fotbalisti care in momentul de fata isi feresc picioarele in meciurile de campionat! Cu exceptia lui Dica virgula care joaca meci de meci, a lui Nesu, care este un baiat de mare caracter si probabil a lui Para, eu cred ca ceilalti, avand exemplele Radoi si Iacob, nu vor sa riste accidentari.

De ce? Pentru ca au jocuri bune in UCL si peste trei zile uita sa bage piciorul la minge. Liga Campionilor este o vitrina extraordinara pt un fotbalist, chiar si Banel stie asta, iar fiecare spera la un transfer afara.

Probabil ca jucatorii vor fi aparati, spunandu-se ca se concentreaza enorm inaintea unui meci la Madrid sau Kiev si e greu sa revina dupa trei zile cu gandul la Urziceni, insa convingerea mea este ca e problema de atitudine, de abordare, daca vreti, in stil englezesc a fiecarei partide. Ce-i drept, aia au inventat notiunea de fair-play...

uZy | @nDr3i03.10.2006 22:32

vom castiga neaparat trebuie sa castigam

«12347»