FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bursa transferurilor

«1234»
George Stan22.12.2004 03:44

Deschid acest subiect ca sa facem o colectie cu zvonurile aparute prin presa in legatura cu venirile sau plecarile de jucatori de la Steaua.

 

- Alin Stoica este jucator liber. Mai este si Stelisti. Credeti ca i se va face o oferta sau faptul ca este fiul istoricului Tudorel il va tine departe de Ghencea?

Virgil22.12.2004 06:03

Ce sa aiba de împartit actuala conducere a clubului nostru cu Tudorel sau cu fiul lui Alin?Presupun ca nimic.

In acelasi timp nu cred ca se urmareste aducerea lui pentru ca nu este interesant pentru Steaua.

Sunt alti jucatori,asa cum s-a si declarat,în vederile antrenorului si ale conducerii.Plesan.Cernat,Mansour,etc.

Nu cred ca macar unul nu va veni la noi.

In rest numai de bine.

George Stan22.12.2004 08:31
Ce sa aiba de împartit actuala conducere a clubului nostru cu Tudorel

Cam ce are si cu Laca, Hagi etc. Nume prea mari care l-ar putea eclipsa pe Gigi

Virgil22.12.2004 12:27

La o prima evaluare ar fi posibil si acest lucru.Dar stând si cântarind cade.S-a bagat vreodata Tudorel în ciorba lui Gigi? Gigi cred ca nu stie nici cum arata Tudorel.Laca si Hagi mai mereu l-au deranjat.Laca,prin manifestarea de simpatie a galeriei fata de el,iar Hagi direct,în emisiuni televizate

Nu are nimic cu vechile glorii.Gândeste-te numai la câte sunt la echipele de copii si juniori.

Pâna la urma nu l-a propus nimeni pe Alin la Steaua.Eu cel putin nu stiu nimic.Sa ne mai gândim si ca Alin joaca pe bani acolo unde e,nu pe nasturi,ata de cusut,etc.

George Stan22.12.2004 13:54

Unde e? ca tocmai am vazut la stiri ca Alin este liber de contract. SI ma indoiesc ca avea salariu imens la bruges, cred ca avea max 200 000.

Hai MM, zi ceva!

serban2322.12.2004 14:49

tare mi-e frica ca nu vor fi achizitii majore in iarna asta , cu toate ca Stoica, cel putin, ar fi pomana curata si la indemana, dar...

Virgil22.12.2004 16:48
Hai MM, zi ceva!
O,MM!?Frumoasa comparatie,n-am ce zice! :wink: Ei,nu mi-ar strica sa fiu pe postul lui.Atunci sa vezi ce transferuri as face,ce sponsori de milioane de dolari as aduce si cum ar fi tribunele de pline.Iar jucatorii ar juca pe sârma. :D Ar mânca fotbal pe pâine.Cu presa as avea niste relatii fantastice.As suplimenta numarul locurilor în TFR la 60.000,iar pentru 90% din ele,adica 54.000,s-ar solicita abonamente chiar de la terminarea campionatului,pentru campionatul urmator.As acoperi complet stadionul,as aduce cea mai tare tabela de scor,as rezilia contractul cu Jandarmeria si as însarcina cu atributii de ordine oameni din galeria Stelei,pe care i-as roti la fiecare meci.

Dar ce nu as face?

As schimba gazonul.As aduce specialisti din Anglia sa faca unul brici.

Si nu în ultimul rând as încerca sa-l transfer pe Alin Stoica la noi!Nu neaparat pentru a-ti demonstra ca totusi între VS si MM exista diferente...

Pe Ciobanul l-as face sef de galerie si din când în când l-as mai suplini si eu.

As fi capabil sa opresc scandarea refrenelor obscene.Le-as înlocui cu versete din Biblie.In felul acesta as creste si în ochii lui GB(Ciobanul nu Gavrila Balint).

Site-ul suporterilor fcsteaua.ro ar deveni site oficial.George si Greco ar fi oamenii mei de încredere.Ar vedea meciurile din loja,alaturi de mine.

Le-as desfiinta pe Dinamo si Rapid.Nu,nu în scripte ci pe dreptunghiul verde.Din 7,8-0 nu le-as scoate.Liga ne-ar sta la picioare,Federatia ar fi umila noastra colaboratoare.In sensul ca echipa nationala ar fi compusa numai din jucatori de la Steaua.Doamne,câte as mai face...

Atâta doar ca nu sunt MM si nici macar nu am functia lui.

Va dati seama cât de mult pierde Steaua? :cry:

_________

Dinamo spune tu,cine este lideru'!/George altadata sa nu ma mai provoci :P

Apropo:Rapid spune tu,pe ce loc mai esti acu'?

George Stan22.12.2004 18:33

:P:P:P:P

Tare de tot!

Numa' ca eu ma refeream chiar la 'the real MM' caci stiu ca e foarte activ pe net si sigur citeste pe aici.

Da' ar fi chiar cool ca tu sa fi MM, vad ca ai un program bun :)

Virgil22.12.2004 18:40

De ce mi s-o fi parut mie ca mi te adresai?

Precis ca nu am fost atent.

Asta e un semn.

Dar nu stiu,o fi de bine,o fi de...foarte bine?

___________

Dinamo spune tu,cine este lideru'!/Rapid spune tu,pe ce loc mai esti acu'?

George Stan22.12.2004 18:46
De ce mi s-o fi parut mie ca mi te adresai?

 

Pai ti s-a parut pentru ca m-am adresat direct ca si cum as stii ca MM o sa citeasca.

Daca acum spun: "Hai Doamne, ajuta Steaua la Valencia!" o sa crezi ca ma adresez tie ? ..just kiddin'

Virgil22.12.2004 21:04

Exemplul cu Valencia se potriveste ca nuca în perete cu "MM ce zici?" sau "MM ce mai zici?".Dar daca îti plac nucile e OK.Si mie îmi plac.

Daca o sa citesti mai atent o sa constati ca interogatia ta produce confuzie.Nici pe departe faptul ca nu as fi fost atent sau mai stiu eu ce.

Nici o problema,nu o sa polemizam noi acum pe tema asta.

Dar e bine ca lucrurile sa fie clare.

serban2322.12.2004 23:19

pot sa ma bag si eu ca musca... in dialogul vostru?!

eu zic ca nu produce deloc confuzie si ca nu e interogatie.

chiar radeam de confuzia facuta de tine virgil...sorry

Virgil23.12.2004 06:13

Wow,sunt de acord cu Serban.Acum dupa ce George si-a clarificat punctul de vedere,nu mai e confuza pentru nimeni.

Oricum apreciez spiritul de solidaritate cu adm.site-ului.Felicitari.

Si pâna la urma chiar daca (sîc) confuzia a fost a mea,ce urmari ar putea avea?

Ma da cineva afara din Bucuresti,îmi retine 10% din mesaje,îmi interzice sa mai vin pe stadion sau sa mai tin cu Steaua? :cry: Evident nu.Errare humanum est.Cel mai mult dupa aceasta confuzie mi-a placut faptul ca am avut posibilitatea sa dau frâu liber imaginatiei.Si asta e un câstig.Pentru mine.Pe care ma manânca buricele degetelor si nu am cu cine sa scot o "vorba" pe acest site de când s-a intrat în vacanta.Noroc cu site admin-ul.Asa ca vrei nu vrei George,te consider coautor la acea fantezie.Daca nu ai fi fost tu,nu s-ar fi produs.Felicitari,ai talent. :)Cât despre tine Serbane,care zici ca ai râs de confuzia produsa,ar trebui sa-mi fii recunoscator.Pentru ca pret de câteva secunde te-ai distrat pe socoteala mea. :oops:

_________

Dinamo spune tu cine este lideru'/Rapid spune tu,pe ce loc mai esti acu'.

serban2323.12.2004 08:45

lol pai chiar iti sunt recunoscator pt ca m-ai facut si pe mine sa fabulez un pic adica: :D

tu sa fii MM si eu sa fiu GG si sa nu-ti dau nici un ban :P

Virgil23.12.2004 12:47

Am banuit eu ca esti un baiat cu obrazul subtire.Acum m-am lamurit deplin...GG. :)

 

___________

Dinamo spune tu cine este lideru'!

Rapid spune tu,pe ce loc mai esti acu'?

serban2323.12.2004 13:18

apropo vrea cineva sa fie Argaseala? :D

Virgil23.12.2004 18:38

Uite de asta îmi place mie sa postez pe forum.Pentru ca e amuzant.De la transferuri,am ajuns sa discutam de Argaseala.

Continuând discutia e firesc sa nu ne mire daca cineva va aminti de piei argasite,apoi de piei de oi bârsane,karakul,etc.Apoi de ciobani,oieri.Daca ai ajuns la oieri inevitabilul se produce...Se fac tot felul de legaturi,trimiteri la persoane sus puse pe care din respect nu o sa le nominalizez.

Se poate continua cu presedinti,guverne,sefi de guverne.Cu expremieri,si aici e aici.Unul îsi poate aminti ca recentul ex tinea cu Dinamo.De aici pâna la..uie Dinamo nu mai e decât un pas.

Ca aici voiam sa ajungem,mama ma-si de viata. :lol: :lol:

___________

Dinamo spune tu,cine este lideru'! :lol:

Rapid spune si tu,pe ce loc mai esti acu'? :lol:

serban2323.12.2004 19:01

deci... Steaua e in tot si-n toate.

Si de trandferuri ce sa discuti inventiile astora de prin ziare , care in 2 zile l-au vandut pe saracu Plesan de vreo 3 ori si care il urmaresc pe Ghioane de o saptamana doar doar il prind cu ceva. Mai nou au descoperit cu stupoare ca are prietena , poate pana maine afla ca o si f.te

Virgil23.12.2004 19:10

:lol: :lol: :lol:

 

________

Dinamo spune tu cine este lideru'!

Rapid spune si tu,pe ce loc mai esti acu'?

George Stan28.12.2004 07:12

Sunt socat! Suma care se vehiculeaza in 'cazul Plesan' m-a dat pe spate. 1 500 000 $ + un jucator (Pitu).

Pai de banii astia ar trebui ca Plesan sa vina si in afara faptului ca trebuie sa dea cel putin un gol pe meci, trebuie sa mai faca ceva..nu stiu ce..sa rupa bilete la intrarea in stadion... sa parcheze masinile smecherilor de la oficiala...

Virgil28.12.2004 12:28

Pe mine,ca iubitor al FC Steaua,ma intereseaza prea putin cât se va plati pe Plesan,dar ma intereseaza cu adevarat ca Plesan sa vina la echipa noastra.Si asta nu din orgoliul ca Steaua sa faca cel mai bun transfer între tur si retur sau ca nu am câstiga campionatul fara el.Nu.Ci dintr-un motiv mult mai întemeiat.Acela de a ne întari lotul în perspectiva meciurilor cu Valencia si a celor care vor urma.Daca poarta e acoperita de doi superportari,daca apararea,de când a revenit Radoi,e puternica,daca înaintarea e prolifica,trebuie sa recunoastem ca mijlocul sufera.Sa analizam.Dumitru-accidentat,Dica-iesit din forma,Munteanu-la limita carierei de fotbalist,Pitu-nu prea conteaza,Lovin-vrea dar nu prea reuseste sa faca fata mereu.Bostina si Paraschiv ramân singurii cu adevarat de baza.Si atunci mi se pare normal ca mijlocul sa fie întarit.Si nu cu oricine,ci cu cel mai înzestrat si mai curtat mijlocas la ora actuala.Il curteaza de prosti ce sunt,cei de la Galata,cei de la Spartak si pâna mai ieri cei de la Ajax?Se dau degeaba cu curul de pamânt Gica Popescu & co pentru a-l vinde afara si a-si lua partea?

Pentru pretul platit pentru transferul lui la Steaua,Plesan nu trebuie sa rupa bilete,nici sa parcheze masini,etc.Plesan trebuie sa-si faca jocul care l-a consacrat.Nu trebuie neaparat nici sa dea gol meci de meci.Dar daca o va face si mai ales daca va da si câte doua din când în când,cu atât mai bine. :D

Mihaita Plesan bine ai venit la cea mai buna echipa din campionat,Steaua Bucuresti! :D

Gigi,care va fi urmatorul transfer?Pascovici?Da,Pascovici e superjucator!Continui sa te orientezi bine!Daca îti pui în gând sa-l aduci,stiu ca nimic nu-ti poate sta în cale.

FORZA Steaua !

Virgil29.12.2004 09:19

Din cauza unor impresari,care îsi apara propriile interese,transferul lui Plesan se amâna pâna dupa Anul Nou.

Dar motivul pe care l-au invocat atât Popescu cât si Victor B. este hilar.Auzi,cica trebuie întrebat si jucatorul,trebuie luata în seama si dorinta jucatorului de a se transfera,nu trebuie vândut ca o lada de rosii...Ha ha ha...Ca si cum Plesan nu ar vrea sa joace la Steaua.Sau ca saracul de el,nici habar nu are ca va fi transferat.Hai ca-mi vine sa râd sa ma prapadesc de câta grija au ei de respectarea dorintei jucatorului si nu de procentul lor din suma de transfer.

Mai baieti,Gica si Victor,chiar atât de prosti sunteti încât credeti ca puteti prosti o lume întreaga cu grija voastra fata de dorinta jucatorului?

Gica,despre tine stiam ca esti un oportunist,dar credeam ca ai mai multa doxa.Puteai gasi un motiv mai bun.Ai avut noroc în viata,asa cum altii,mai buni fotbalisti decât tine,nu au avut.Dar asta e,prost sa fii noroc sa ai.

Inteleg ca pentru bani ai calca si peste cadavre sau l-ai vinde si pe tatal tau.

Caracter?

Evident lipsa la inventar.

Auzi cine o sa vina în fruntea Federatiei...

kyd29.12.2004 15:12

Daca Plesan ajunge la Steaua o sa moara impresarii lui...o sa mai piarda un jucator :D:D

Am citit un articol in Libertatea in care zicea ca Claudiu Raducanu ar putea fi imprumutat la Steaua de catre Espanyol Barcelon.

E bine sau rau??

White_R29.12.2004 16:57

Eu cred ca Alin Stoica are valoare de Steaua dar mai sunt si altii in tara care chiar dau randament nu doar eterne sperante precum Plesan (care sincer nu realizez cum poate fi atat de apreciat.Pt ce pt 5 goluri sau cate o fi dat si el in divizia A?)Nimeni nu se uita pe un clasament al golgeterilor sa vada un Gigel Bucur, Caramarin , Coroian ,Anca...?????? E nevoie de jucatori tineri si care au potential sa confirme ....Cu sperante vor fi doar sperante de performante .Decat sa vina unu ca Plesan mai bine sa nu vina nimeni .

George Stan29.12.2004 17:02
)Nimeni nu se uita pe un clasament al golgeterilor sa vada un Gigel Bucur, Caramarin , Coroian ,Anca...??????

 

Foarte corecta observatia. In ultimul timp transferurile nu se fac conform acestor criterii clare, goluri marcate, pase de gol etc, ci se fac dupa cantitatea de cerneaza folosita pentru a publica numele unui jucator in ziare. Si cum la Craiova e spital de nebuni, normal ca numele lui Plesan a tot aparut in presa. Despre Gigel Bucur de ce sa scrie? Saracu' n-are nici ce manca la Sportul. Anca, alt jucator al unei echipe serioase, CFR Cluj, dar..ce ne trebuie noua... noi vrem vedeta echipei de pe ultimul loc. Nu ca Plesan ar fi jucator slab, insa pe un jucator care a marcat 5 goluri pentru lanterna rosie ar trebui sa se dea maxim 100 000 $

«1234»