FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Olympique Lyon 0-3(0-1)

«123410»
$teauA19.09.2006 03:52

Asta o sa fie un meci extrem de greu. Nu avem voie sa gresim in nici un fel si trebuie sa fructificam sansele cum am facut-o cu Dynamo Kyiv nu cum am facut-o cu Rapid :roll:

alex_steaua_bucuresti19.09.2006 05:12

Doamne ajuta sa bata Steaua!Ar fi cel mai frumos vis de pe pamant.Si cu un egal putem scapa bine.Daca obtinem puncte cu Lyon si cu Real,putem spera la primavara europeana.Forza Steaua!! steag1 steag2 dica10 steaua_ro fularsteau2 steagsahmic steagro fularultras steagcruce2 fularsteaua2forzateaua

stelistu2519.09.2006 15:47

va pun la dispozitie kateva linkuri unde puteti vedea ce fel de suporteri o sa vina p Ghenkea la meliu k Lyon

 

www.lugdu1993.com

www.hexagones.org

www.bg87.com

http://nucleolyon.free.fr

 

sunt brigazi de la virage sud si nord de la OL...pt cei pasionati recomand filmul de la Lyon - Le Mans pe care il pot vedea la adresa: http://www.lugdu1993.com/fr/index.php?page=20052006

 

:twisted: :twisted:

ktalyn19.09.2006 19:54

e klar ca va fi un meci teribil de greu, se stie ca Lyon e cea mai in forma echipa din europa, eu sper ca prin spiritul Stelei pe care l'am demonstrat si la Kiev sa castigam in fata acestui colos !

Virgil21.09.2006 05:51
De azi, bilete pentru meciul cu Lyon  

 

 

Steaua va pune astãzi în vînzare bilete doar pentru partida cu Lyon, care se va disputa marti searã, de la ora 21:45, în etapa a doua a grupei E a Ligii Campionilor. Casele de tichete de la stadionul "Steaua" vor fi deschise între orele 12:00 și 18:00 si nici o persoanã nu va putea cumpãra mai mult de douã bilete. Conducerea din Ghencea nu a anuntat ieri si cîte bilete va scoate pe piatã si nici dacã vor exista tichete disponibile în toate zonele stadionului. Bilete se vor vinde pînã luni.

 

Loc în stadion Preț

 

Peluze 50 RON

 

Tribuna a II-a 100 RON

 

Tribuna I 150 RON

 

Tribuna 0 300 RON

 

Fotolii 400 RON

flo220321.09.2006 07:29

daca jucam iar cu Bostina( si se pare ca nu avem de ales, accidentarea lui para este mai grava decat se credea)nu avem nici o sansa :cry: mai ales daca nu se amana meciul cu gloria

dbd21.09.2006 11:41

eu zic un egal sau un 1-0 pt noi :)

stelistu2521.09.2006 14:23

...poate protestam si noi la mekiu k OL impotriva abuzurilor jandarmilor...

 

LIBERTA PER GLI ULTRAS :!: :!: :!: :!: :!: :!:

_yang21.09.2006 14:52

Poate ar fi mai bine sa nu se prezinte pe stadion jandarmii ca cine stie ce vor pati...

Stelista tm21.09.2006 21:05

Aici este sansa de a demonstra adevarata valoare!! :wink:

 

 

Asteptarile sunt foarte mari....asa ca Steaua lupta pt noi!!!!fular-campionii

steaua rosie21.09.2006 21:33

cineva stie daca PROint transmite live??

Virgil22.09.2006 05:45

Numai Pro TV-ul poate sti.Urmareste-le programul :

 

http://www.Pro TV.ro/program/

BandiT22.09.2006 06:34

meci greu , un egal ar fi de vis.

sper sa batem , dar ma multumesc si cu egal.

sa nu uitati ca si la meci egal , Steaua ramane pe primul loc in grupa!

important e sa nu pierdem jucatori in meciul cu Gloria Bistrita, eventual sa castigam meciul.

Zapo622.09.2006 08:19

Batem Lyon-ul si dupa aia ne intoarcem in mINZERIA dE Liga 1 :( ...Sper sa fie plin Stadionul Ghencea ca sa le aratam la Francezi cine este Steaua Bucuresti.

 

LIBERTATE PENTRU SUPORTERI :( spre24 steag2

piglet22.09.2006 09:29

Sper sa aveti dreptate si Steaua sa castige cu Lyon. Totusi ei sunt o forta si va fi FOARTE FOARTE greu. O sa le tin pumnii. Pe mine ma ingrijoreaza faptul ca in ultimele partide, exceptie cea cu Dinamo Kiev, Steaua a jucat destul de prost. Sper sa-si revina si SA JOACE CA LA Kiev

steaua*forever22.09.2006 10:04

Cu Rapid si cu Dinamo a fost prea mare nervozitatea la stelisti. Aveau si de ce, dar au facut tocmai jocul dusmanilor. Trebuie sa se calmeze baietii si sa lupte cum stiu ei mai bine, k in meciul cu Lyon pot demonstra adevarata valoare a Stelei. va fi f. f. greu, dar si un egal ar fi de vis.

 

Forza Steaua!

stelistu2522.09.2006 19:59
Batem Lyon-ul si dupa aia ne intoarcem in mINZERIA dE Liga 1  :( ...Sper sa fie plin Stadionul Ghencea ca sa le aratam la Francezi cine este Steaua Bucuresti

normal k o sa fie plin...mai mult o sa vada si JAK SIRAC si printu d monaco ce galerie are Steaua.....auzi si u dk o sa fie plin

 

AMR 4 ZILE PANA NE INTOARCEM AKS :!: :!:

stelist2522.09.2006 20:16

lyonu` e o echipa buna, dar cred ca daca comparam bugetele celor 2 echipe si vedem ca lyonu` are buget net superior Stelei echipele jucand in aceeashi computitie constatam ca Steaua e mai buna!!!

infinit23.09.2006 16:28

am un bilet in plus la meciul cu Lyon

0747.16.16.88

DTP-Ludacris23.09.2006 18:31

Un egal cu astia ar fi excelent :? .Dar .. sa fim sinceri ,nu prea avem sanse ,au umilit Realul . . .

leynad7223.09.2006 22:06

Francezii au declarat ca dupa meciul de la Bucuresti se vor instala pe primul loc in grupa si acolo vor ramane pana la sfarsit.

Sunt sigur ca meciul asta nu se va termina niciodata X. Tinand cont de valoarea celor 2 echipe, eu cred ca ori ne bat fara drept de apel, ori si-o iau cum nu si-au mai luat-o de mult timp prin Europa.

Va fi mai mult ca sigur un meci soc, ori pt ei, ori pt noi, asa ca eu zic sa nu mire pe nimeni daca se va termina 3-0 sau 4-1 pt Steaua !

Sa stiti ca Juninho nu transforma toate loviturile libere, mai trage si pe langa sau peste poarta.

Si sa fiti siguri ca, orice ar declara ei asa, de complezenta, tot la pret de matineu ne iau, nu pot avea aceeasi concentrare ca la un meci cu Real sau Barcelona, de exemplu...

Asa ca, zic eu, s-ar putea ca marti seara Europa sa ramana interzisa de ce au patit francezii la Bucuresti.

 

URA SI-N OPTIMI !

Reptile1923.09.2006 23:50

Asa ca, zic eu, s-ar putea ca marti seara Europa sa ramana interzisa de ce au patit francezii la Bucuresti.

 

URA SI-N OPTIMI !

Ar fi prea frumos, si totusi e un vis dar parca nu e de neatins.

Dumnezeu sa ne-ajute sa facem un meci mare! dica10 steaua_ro steagro

martanu24.09.2006 00:41

Contez pe dorinta baietilor de revansa in fata "uratilor" din Divizia A militienesca.

 

Sa recunoastem ca avem in fata o echipa mare, dar care va juca corect, nu ca stim noi cine. Totusi sa ne traim visul si sa speram intr-un rezulta bun al echipei.

 

Steaua!!!Steaua!!!Steaua!!!

skylo24.09.2006 02:16

@ weeezer_20 zici ca sa ne trezim la realitate si ca ne-am entuziazmat...pai ce vrei frate sa facem sa ne dam invinsi dinaintea meciului? Vrei ca jucatori sa intre pe teren cu gandu "astia sunt mai bun de bat" lasa sa fim noi optimisti si sa visa asa avem moralu mai ridicat si ii tratam ca de la egal la egal.Nu crezi ca e mai bine?

Si poate dupa atatea nedreptati in Liga noastra de kkt poate o sa avem si noi noroc in CL.Poate D-zeu e si el stelist timp de 90' ( + prelungiri ) :D

juristcris24.09.2006 05:28

Avem o oarecare sansa numai daca va juca Paraschiv. Fara el si Radoi la mijloc, Steaua pare a fi rupta in doua, lucru demonstrat in meciurile cu Arges si cu Dinamo. Un egal ar fi perfect, o victorie= ECLETANTE!!! Macar pana marti noapte sa visam la asa ceva... Ne vedem in Ghencea.

 

PS: Apropo, imi poate spune si mie cineva care e vizibilitatea la peluza? Eu doar acolo am prins bilet si mi-e frica de faptul ca nu o sa vad prea grozav meciul din cauza plasei de protectie din spatele portii.

«123410»