FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Are Carlos valoare de Steaua?

«1234»
cristian01410.08.2006 12:18

Pacat ca nu avem in lot un portar precum Hamu in perioada sa de glorie, de dupa venirea la Steaua sau ca Martin Tudor. Imi aduc aminte de paradele lui Hamei de la Bilbao sau de cele ale lui Martin la Brasov acum 2 ani si regret plecarea lor.Acest Carlos a stiut sa-si atraga fanii de partea lui prin imaginea pe care si-a promovat-o in Romania, aceea de rebel si de nonconformist.A gresit de prea multe ori si e dureros ca suntem la 90 de minute de UEFA Champions League, visul interzis al romanilor de 10 ani..si avem in poarta un portar mediocru, cu atat mai rau cu cat pe banca se afla altul..in care nici maica-sa nu crede. :lol: :lol:

Inainte de meciul cu Rapid din UEFA cand trebuia sa apere Cernea, maica-sa facea rugaciuni sa nu-i intre odrasla intre buturi. :lol:

bodanelu10.08.2006 12:18

Frati stelisti, si pe cine vreti? da`ti un nume de portar care sa dea incredere echipei, sa coste putin, si sa vrea salariu mic (standardele lui Gigi) si nu ma luati cu nume ca Tudor sau Hamutovski pt ca ei momentan nu se pot intoarce la Steaua!

 

Asta e, il avem pe Carlos, il sustitem, il criticam... e al nostru si cu el defilam!

VladM10.08.2006 12:22

nu sunt hotarat :?

FanSteaua4Life10.08.2006 12:25

Ramai nehotarat atunci... :wink:

VladM10.08.2006 13:19

thanks :mrgreen:

alex ripper10.08.2006 13:40
nu-i de ajuns ca am pierdut o Finala UEFA din cauza lui..tot pe asta il vrem?

 

nu Carlos a pierdut finala,care nu am jucat-o,ci echipa.nu Carlos a reprezentat 10 fundasi care fugeau ca niste gaini decapitate.Nu Carlos nu a mai jucat nimic dupa ce a luat un galben stupid.

 

Vreti portar care sa va apere tot? Aduceti-va aminte de Cassilas care e unul dintre cei mai buni portari,dar face niste gafe de nu iti vine sa crezi.Kahn alt mare portar care a facut gafe de nu iti vine sa crezi.

La noi Hamu era bun pentru ca mergea apararea.Aparare care e la pamant.Scapa atacantii singuri cu portarul,faulturi stupide si ilogice,nu exista marcaj.

 

 

P.S. : in loc sa comentati atata pe net ca tzatzele,mai bine ati merge pe stadion sa incurajati echipa.

bodanelu10.08.2006 13:43

alex, si nu cumva asta se datoareaza lipsei lui Radoi, care`i mobiliza pe toti in compartimentul defensiv?

alex ripper10.08.2006 13:44

a mobilizat Radoi defenziva la meciul cu boro,de praf s-a facut.

Rossoblu10.08.2006 14:02

e clar ...20 de oameni dp situ asta poarta ochelari, altfel nu-mi explic dupa tot ce ne-a facut acest carlitos cum puteti sa mai aveti incredere in el

sorin_77710.08.2006 14:05

Eu nu va inteleg fratilor, ne bate Dumnezeu aveti grija ce va spun!

De 10 ani nu am fost atat de bine in grafic ca acum si voi tot nu sunteti multumiti. Poate ca si eu vroiam sa castige Steaua cu 2 sau chiar 3-0 si la retur sa ma duc relaxat la meci si sa ma uit ca la teatru. Va spun eu, nu exista bucurie mai mare la final de meci ca atunci cand te califici dupa o munca de 90 de minute si stai cu sufletul la gura. Asa cum a fost cu Rapid in primavara. Asa ca terminati cu prostiile astea si cu toate jignirile la adresa echipei ca la Bucuresti se va juca alt meci. Eu sunt plecat din tara dar alfel sunt cu sufletul la echipa si nu stiu cum sa prind un televizor sa vad Steaua cum intra in grupe, sa ascult la finalul meciului imnul Champions League pentru ca sigur crainicul stadionului il va avea asupra lui. Puneti mana si umpleti Stadionul si haideti sa calificam Steaua in CL... Sa fim alaturi de jucatori din primul minut pana la ultimul fluier al arbitrului. Lasati-l pe Carlos ca el o sa ne califice in grupe!

 

@ Rossoblu

 

Si eu port ochelari dar am votat DA, asta nu inseamna ca ma dezic de el. E al Stelei si altul mai bun nu avem. Cu Cernea luam inca un gol in plus aseara. Facea hatrick babalacul ala...

Rossoblu10.08.2006 14:09

si Cernea nu e al Stelei? de el de ce te dezici?

^Cody10.08.2006 14:11

Carlos nu are ce cauta printre stelisti, viteza de reactie este....0 0,0001 adica degeaba....nu mai luasem gol de prea mult timp, dar a avut grija ... Carlos :evil:

sorin_77710.08.2006 14:16

@ Rossoblu

 

nu ma dezic de Cernea, am vrut doar sa arat ca e sub Carlos ca valoare. si nu numai. Nu uita ce gol a luat la Bistrita... :D

Rossoblu10.08.2006 14:20

@ sorin_777

nu uita ce goluri a luat Carlos in toate meciurile care le-a jucat...si Cernea si Carlos sunt penali, iti place mai mult de Carlos ca are un aer asa de macho ?chiar nu recunosti ca avem nevoie de portar urgent?

alex ripper10.08.2006 15:04

eu zic sa intri tu in poarta,poate aperi mai bine.Romanii se pricep toti la fotbal si politica.La fotbal sunteti toti specialisti.

Pseudosuporteri care stiu doar sa injure echipa cand nu joaca bine si sa o urce in slavi,inclusiv pe Carlos,cand castigam.

 

Daca jucam finala UEFA mai indrazneati vreunul sa ziceti ceva de Carlos?Puneti-va intrebarea asta.

Cooper10.08.2006 15:08

Desi m-am abtinut pana acum de a face comentarii asupra prestatiilor lui Carlos, m-am cam saturat de gafele lui. Daca la primul gol nu e vinovat in totalitate (desi sunt sigur ca au ras toti catzeii de asa zisul plonjon al lui, la acea lovitura libera), golul 2 al belgienilor ii apartine in proportie de 90 % lui Carlos. Se pare ca portarii raman un punct nevralgic al Stelei, amintindu-mi ca, Duckadam a fost ultimul MARE portar al Stelei. Sunt sigur ca si Iordache la varsta lui, are reflexe mai bune decat portughezul asta. Din pacate se pare ca, in Romania nu mai exista portari de clasa, parerea mea e ca ar trebui incercat Toma .

bodanelu10.08.2006 15:13

Duckadam a fost mare pt ca a aparat cele 4 penaltiuri! in rest, tatal meu povestea ca era un portar normal, care scotea ce era de scos si lua ce era de luat!

 

Dar, avem trei portari in lot: Carlos, Cernea, Toma. Cu ei defilam, sunt ai nostri. atat timp cat sunt la Steaua trebuie incurajati, criticati constructiv dar nu injurati, jigniti si alte cele!

focus10.08.2006 15:25
Duckadam a fost mare pt ca a aparat cele 4 penaltiuri! in rest, tatal meu povestea ca era un portar normal, care scotea ce era de scos si lua ce era de luat!

Asta vroiam si eu sa spun...

 

De obicei suporterul roman trece repede dintr-o stare in alta.Sunt sigur ca din cei care inainte de meci scriau ca o sa castigam meciul lejer, sunt multi care il critica acum pe Carlos.Si tot ei il critica pe Gigi ca e prea optimist cand nu are echipa pt asa ceva, dar pana la urma isi exprima sperante mai mari decat ale lui Becali.

Putin realism nu strica.V-ar fi scutit de timp pentru a posta aici ca ala nu e bun, ca altul se descurca mai bine plus de cateva reprize de injuaraturi in fata televizorului.

habarnam8510.08.2006 15:49

NU are valoare de Steaua...

strezahuzum10.08.2006 16:24

Lasand la o parte discutiile gen "nu esti stelist daca il critici pe Carlos", parerea mea este ca in momentul asta si judecand dupa prestatiile sale de pana acum, bufonul asta nu are ce cauta la Steaua.

 

Ajunge.Eu unul, m-am saturat. Domnul Carlos isi aranjeaza parul, se vopseste, il asorteaza cu echipamentul de joc, etc, etc. E foarte simpatic, se agita, se scalambaie (dupa ce ia gol). Numai ca ia niste goluri pe care multi alti portari nu le-ar fi primit. Este primul portar pe care il vad care sare in mod constant dupa ce mingea a trecut pe langa el. Asa s-a intamplat ieri. Asa s-a intamplat si cu Boro. Cu Rapidul a reusit altceva : sa scape o minge usoara drept in bocancul lui Moldovan. Din cand in cand, mai prinde un reflex si toti ne minunam :"Wow, ce portar mare e Carlito". Chiar nu vedeti ca am ajuns sa-i numaram interventiile reusite, in loc de greseli ? Simte cineva vreo placere ascunsa la gandul ca tremuram la fiecare sut pe spatiul portii ?

 

Nu stiu in secunda asta cine ar fi mai bun decat Carlos. Poate Curca, de la Farul, de exemplu ar fi o solutie. Sau altcineva. Minus Carlos in persoana.

Stryker10.08.2006 16:30

Cel mai nasol este ca am avut doi portari valorosi: Hamu si Tudor si acum ne-am ales cu Carlos si Cernea...

Rossoblu10.08.2006 17:23

nu credeti ca George Curca, portarul farului ar fi perfect pt Steaua, dat fiind si relatiile de colaborare intre cele 2 cluburi, mai mult de 500.000 eventual + Cernea/Carlos . L-am urmarit pe acest Curca si pot spune ca impreuna cu Dani Coman de la Rapid e cel mai valoros portar din Romania la ora actuala, are aceea siguranta de care buturile Stelei are atata nevoie acum ! si-n plus de asta este si tanar...24-25 ani !!!

 

SA VINA Curca,cei care doresc venirea lui Curca sa puna la semnatura ce am si eu...poate ne vede si pe noi cineva :cry:

focus10.08.2006 17:25
poate ne vede si pe noi cineva  :cry:

 

Sigur ca da.Si marmota invelea ciocolata in staniol.... :lol: :lol: :lol:

Rossoblu10.08.2006 17:31

Sigur ca da.Si marmota invelea ciocolata in staniol.... :lol: :lol: :lol:

 

la fanatick , MM a zis ca urmareste forumurile fcsteaua.ro si gsp in fiecare zi... :wink:

FanSteaua4Life10.08.2006 17:32
SA VINA Curca,cei care doresc venirea lui Curca sa puna la semnatura ce am si eu...poate ne vede si pe noi cineva  :cry:

Hai sa facem un miting pe strada...iesim cu plancarde ani Carlos...poate ne aude si pe noi cineva... :roll:

«1234»