Criticile ar trebui aduse celor care l-au recomandat drept "portar atat de valoros". Baiatu daca atata poate n-avem ce sa-i reprosam, mergem pe mana lui in continuare.
Aici e vina celor care ne-au creat iluzii de la bun inceput.
Criticile ar trebui aduse celor care l-au recomandat drept "portar atat de valoros". Baiatu daca atata poate n-avem ce sa-i reprosam, mergem pe mana lui in continuare.
Aici e vina celor care ne-au creat iluzii de la bun inceput.
ba io is beat dar din pacate Carlos nu e de Steaua, punk's not dead si alcoolul traiasca e cu noi, ne vedem pe 23, votka & tuica e cu noi !!!! cea mai proasta meserie................
parca suntem pe dinamoprostia...numai acolo se critica in halul asta un jucator...asa il criticati si pe Dica si acuma este indispensabil...nu ii rupeti si lui dintii ca lu Radoi???
Intervenit,
moderator
nu-i posibil sa tii un jucator care iti mananca meciuri pe banda rulanta, si nu e numai opinia suporterilor e opinia marilor noastre glorii, Duckadam, Ienei etc.
Intervenit,
moderator
Nu e de competenta mea cine sta si cine pleaca de la Steaua...de competenta mea este sa incurajez echipa...si asta ar trebui sa faceti si voi...cand toata lumea te critica nu cred ca te simti confortabil si nu mai dai randament 100%...cand esti incurajat poti da randament maxim...eu stiu ca suporteri incurajeaza nu contesteaza...
ce sa mai incurajezi frate la Carlos,
1.a gresit cu rapid in UEFA de si-a bagat-o singur
2.absolut toate golourile de la boro au fost luate aiurea, pe niste iesiri aiurea in care ii lasa pe aia cu poarta goala
3.cu rapid in campionat.. primu gol sut de la 30 metri, Carlos respinge in fata ca de obicei, centrare si gol printre mainile lui Carlos...golul doi nu mi-l mai amintesc dar tin minte ca a avut tot o contributie mare.
4.cu standard, primu gol ..greseala de plasament, reactie intarziata, plonjon cu ambele maini in loc sa se intinda cu 1 mana cum ar fi facut orice portar dupa lumea asta in locu lui, golul doi, sut din unghi imposibil si plonjon penibil pe langa minge..
cat sa mai inchizi ochii la aceste greseli, portarul e cel mai important jucator dintr-o echipa, ar trebui sa dea siguranta echipei, din cauza asta ne si pierdem in unele momente cand adversarii atacata furibund..stim ca orice sut mai serios pe spatiul portii e gol..
oricat ai incuraja e de prisos, asta-i valoarea...contestam pt ca poate ne vede si pe noi cineva si cumpara un portar in loc de bufon...
Sunteti penibili...parca suntem pe dinamoprostia...numai acolo se critica in halul asta un jucator...asa il criticati si pe Dica si acuma este indispensabil...nu ii rupeti si lui dintii ca lu Radoi???
Daca anul trecut au ajuns sa-l ameninte pe Radoi dupa meciul cu Rosenborg ce sa le mai ceri acum?
Cei care critica acum au inceput sa judece prin prisma greselilor facute in meciurile trecute si nici prin cap nu le trece sa se intrebe ce s-ar fi intamplat daca era alt portar in locul lui Carlos.Daca era Hamutovski sau Tudor credeti ca aparau la suturile alea?Eu cred ca nu...in cel mai bun caz (si repet IN CEL MAI BUN CAZ, pentru ca exista varianta sa nu se miste de pe linia portii) cei doi erau putin mai aproape de minge dar in nu cred ca aparau.
Am votat NU in speranta ca vom avea un portar asa cum Steaua merita, insa Carlos a si aparat aseara. Fac o scurta analiza:
Primul gol primit:
Lovitura libera - sut napraznic la coltul scurt langa bara, aproape de vinclu. Golul in priumul rand nu a venit pe coltul portarului si va spun ca daca puneati un Buffon in poarta nu o apara. Sut EXCELENT executat.
Interventie MIRACULOASA:
Sa nu uitam voleul pe care Carlos l-a scos miraculos. Eu unul o vazusem in poarta insa portarul nostru s-a intins destul de bine. Cernea de pilda era depasit daca se afla prins in aceeasi pozitie.
Al doilea gol primit:
Vina lui Carlos in proportie de 50%. A fost si un sut norocos care a prins pamantul in fata lui. Oricum a fost si o greseala de marcaj a lui P.Marin care si-a rascumparat greseala.
Va garantez ca vor venii si meciuri la care Carlos va fi poate cel mai bun de pe teren. Si asta foarte curand...
Nu e de Steaua dar nu mai criticati in termeni asa de turi evolutiile sale. pana una alta Steaua este cel mai aproape de grupele CL din ultimele incercari. Asa ca ciocu mic si joc de glezne.
@Sorin se pare ca si tu vezi lucrurile la fel ca mine... diferenta e ca la golul 2 nu e vina lui p Marin ci a lui oprita. P Marin era in centru cu Goian, tineau 2 atacanti belginei, iar partea dreapta ramasese lui oprita, care a venit in centru, nu a tinut jucatorul..
Vroiam sa vad cum arata sondaju asta dupa meciu cu Betis :-"
@Sorin se pare ca si tu vezi lucrurile la fel ca mine... diferenta e ca la golul 2 nu e vina lui p Marin ci a lui oprita. P Marin era in centru cu Goian, tineau 2 atacanti belginei, iar partea dreapta ramasese lui oprita, care a venit in centru, nu a tinut jucatorul..
De acord. Multumesc pentru corectura facuta. Am analizat faza mai bine si asa este. Sa nu uitam ca tot acel atac al lor a pornit de la o minge pierduta EXTREM de usor de Lovin la centru...Acesta a vrut sa dea mingea elegant pe langa un belgian si sa il depaseasca pe partea opusa dar a facut-o prea incet...
@ drlv85
poate o sa ai sansa sa vezi cum ne schimbam toti peste 2 saptamani. Eu vreau sa ne inselam toti si Carlos sa ne demonstreze ca e de Steaua. Daca prinde un meci bun in retur i se vor ierta toate pacatele. Practic el ar califica echipa in grupe NU? Sa dea Dumnezeu sa fie asa.
Clar nu are valoare de Steaua mai bine il baga naibi pe Cernea la primul gol zidul a fost mai mult decat inexistent iar la al doilea ce sa mai zic :x ne-a dat baba aia de Rapaic 2 goluri care la sf primei reprize deabea mai putea sa alerge.
Nu are Carlos ce cauta la Steaua. Deja e prea mult, am zis hai ca e intamplare o data, de doua ori, de trei ori, de patru ori, dar deja s-a ajuns la a nu stiu cata evolutie penibila. El de cand a venit la Staua a facut 2 meciuri bune: Betis-Steaua(0-3) si Otelul-Steaua (0-3). Cei care tot amintesc de meciul cu Betis nu au acoperire, doar aia este meseria lui - sa apare, dar se pare ca o face mai mult pe invers. Si nu cred ca pt un meci bun trebuie sa ii scuzi toate greselile idiferent cat de grave ar fi.
O alta chestie care nu imi place la Carlos e ca tot iese din poarta, se plimba prin careu si lasa poarta goala, cum a fost aseara faza aia din a doua repriza la o minge respinsa de Ghionea, cand el a iesit aiurea desi era minge pt fundasul stelist, asa a facut si in Anglia la unul dintre goluri. Eu deja m-am saturat.
O solutie cred ca ar fi aducerea lui Hamutovski, care de cand a mers la Tom Tomsk a jucat un meci. Cred ca nu ar fi greu de adus dar cred ca ar fi urgent!
O alta chestie care nu imi place la Carlos e ca tot iese din poarta, se plimba prin careu si lasa poarta goala, cum a fost aseara faza aia din a doua repriza la o minge respinsa de Ghionea, cand el a iesit aiurea desi era minge pt fundasul stelist, asa a facut si in Anglia la unul dintre goluri. Eu deja m-am saturat.O solutie cred ca ar fi aducerea lui Hamutovski, care de cand a mers la Tom Tomsk a jucat un meci. Cred ca nu ar fi greu de adus dar cred ca ar fi urgent!
Referitor la prima chestiune, Ghionea l-a chemat pe Carlos la minge si apoi ca sa fie mai sigir a dat-o afara.
Si a doua : mai sunteti multi visatori pe aici???Nu ar fi probleme daca visele ar avea o baza, dar asa cand unii jucatori abia au plecat (Neaga,Hamutovski), voi chiar credeti ca i-ar aduce cineva inapoi asa repede? Chiar sunteti rupti de realitate.
am fost foarte incantat cand a venit la Steaua, am inceput sa cred ca nu e decat un pacalici...
Chiar daca uneori reuseste parade exceptionale (la Sevilla, Galati si aseara la sutul scos de sub bara), per ansamblu Carlos ramane un portar care nu ofera siguranta echipei. De foarte multe ori pare defazat, cu interventii hilare.
Cred insa ca se va merge pe mana lui in continuare, mai mult din ambitia conducerii de a demonstra ca este totusi un jucator de valoare, ca poate fi un pariu castigat, ca e persecutat de presa, etc. Dupa parerea mea acest lucru este o eroare, dar daca e sa fim onesti pana la capat, ce alternativa am avea ACUM pentru postul lui?...
@focus
Faza la care ma refeream eu s-a petrecut in careu, deci mai gandeste-te.
Hamutovski, nu joaca acolo, i-a scazut valoarea pe piata deci l-ar putea cumpara la un pret destul de bun, el a declarat ca vrea sa vina la Steaua, cred ca sunt niste destule argumente pt care Vasili ar putea fi adus.
NU Carlos. A avut destule ocazii in care sa demonstreze ca este un portar mare. Eu zic ca a dat-o in bara. Cred ca a fost o mare greseala cedarea lui Martin Tudor la CFR Cluj.
ai dreptate IL_Diablo :x :wink:
Carlos nu are valoare de Steaua. Se discuta prea mult despre chestii care sunt evidente. Nu este vorba de meciul de azi neaparat, ci prestatia sa in mai multe meciuri, de toate sortimentele, inclusiv amicale.
In opinia mea, singurii jucatori care nu au demonstrat mai nimic la Steaua, si in consecinta nu au valoare de aceasta echipa sunt Carlos si Nesu. Daca Nesu rareori s-a intalnit cu postul de titular, decat in urma unor circumstante nefericite, in legatura cu Carlos avem tot dreptul sa intram in alerta, el fiind titular de drept. Calitatile si mai ales lipsa de calitati ale lui Carlos, specifice acestui post, au fost punctate de foarte multe persoane care s-au exprimat in acest sens, nu mai revin.
In legatura cu alti jucatori care sunt criticati pentru ca fac un joc mai nereusit, nu e corect. Carlos nu poate fi bagat in aceasi categorie cu acestia. Critica la adresa lui Carlos a ajuns sa degenereze in critici acide la adresa intregii echipe si este absolut nedrept. Sper ca sa nu fie tocmai suporterii cei care strica atmosfera care este inca buna in jurul echipei.
Cei care gasesc scuze lui Carlos indiferent de meci si gresala, iar nu mi se pare ca procedeaza corect. Ne balansam intre extreme, in care fiecare tinde sa ia apararea sau sa jigneasca o persoana pana la limita. Oricum, dupa destule meciuri in care am avut parte sa-l vedem pe Carlos in poarta Stelei, cred ca suporterii stelisti au toate premisele sa raspunda la intrebarea acestui topic, fara a recurge la jigniri impotriva lui Carlos sau altor useri, iar votul sa fie luat in considerare si respectat.
NU Cred ca a fost o mare greseala cedarea lui Martin Tudor la CFR Cluj.
Martin Tudor nu a fost cedat la CFR, era liber de contract si a plecat convins de Dorinel, nu mai vorbiti aiurea, MM a declarat ca el isi dorea ca Tudor sa ramana...
Aici faceti o mare greseala. Ce rost are sa plangeti dupa unul sau altul acum?
Sa-l lasam sa-si faca treaba. Nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor dar n-avem ce face, e al nostru si nu e cazul sa-i dam in cap. (inca)
Mai avem un meci. Poate s-o dea in bara sau poate sa faca o figura frumoasa. Fortand lucrurile pot spune ca-i "avantajul" de a fi inconstant. Te salveaza cand nu te astepti la fel de usor cum te-ngroapa. Macar pentru asta eu am incredere.
Dar daca se-ntampla sa ratam calificarea din vina lui, fiti siguri ca va pleca singur.
Deci , nush ce sa zic ,cred k are valoare ... golurile luate ieri d el putini portari le scotea ...cel putin pe cel din lovitura libera .. :roll:
NU Cred ca a fost o mare greseala cedarea lui Martin Tudor la CFR Cluj.Martin Tudor nu a fost cedat la CFR, era liber de contract si a plecat convins de Dorinel, nu mai vorbiti aiurea, MM a declarat ca el isi dorea ca Tudor sa ramana...
Tudor a plecat de la Steaua pt ca nu a vrut MM sa-i dea 100 de mii pe an...MM si-l dorea dar cu un salariu mai mic...si mi se pare normal ca Tudor a ales sa plece la Cluj unde are un salariu aproape dublu fata de cat avea la Steaua...greseala a fost a lu' MM :wink:
@ fan Steaua 4 life
asa e :o ![]()