un meci mai usor decat ma asteptam. mai repede decat indrazneam sa sper Steaua a lasat in urma pauza de vara si arata ca o echipa intrata din plin in sezon. chiar daca adversarul nu a fost unul puternic e imposibil sa nu remarci soliditatea si siguranta jocului Stelei. echipa idolului fiecaruia dintre noi, Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], ambitioasa, determinata dar nesudata, inferioara valoric si uneori naiva, a fost executata cu un sange rece demn de un killer.
Carlos a avut grija din nou sa nu ne plictisim, aducandu-ne de la agonie la extaz, Marin a fost ca de obicei furnica muncitoare, Goian si Ghionea un monolit, nesu cand admirabil cand hilar, Lovin impresionant prin felul cum creste de la meci la meci, Paraschiv a dominat imperial mijlocul terenului, Nicolita a castigat tribunele cu determinarea lui eroica, Cristocea a dat apa la moara celor care cer insistent titularizarea lui, oprita a muncit din nou ca un rob cu rezultate nevazute de nimeni, Badea a fost din nou util si ghinionist, Baciu a facut iesirea lui Goian neobsrvata, Bostina s-a trezit pe teren cand nu mai era nimic de facut iar Oli a gasit din nou mutarea meciului cand l-a inlocuit pe oprita cu Badea, urmarea fiind golul 3 care a inlaturat perspectiva unui final mai tensionat. peste toti a fost insa acest genial Dica, autor al unor executii de un rafinament demn de Champions League, executate cu lejeritatea si relaxarea pe care unii nu o au nici cand isi leaga sireturile la ghete.
un meci desfasurat intr-o atmosfera britanica, ploaie torentiala, fair-play desavarsit in teren si in tribune (din acest punc de vedere vecinii timisoreni sunt la ani lumina) cu o legenda, Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], ovationata de un intreg stadion, cu o galerie stelista fantastica, galerie care la final a oferit si concluzia acestui meci: "asa va vrem mereu!"