Italia-Trofeul Moretti:Napoli-Inter Milano 0:2 (Stankovic 33' ,Suazo 34')08.08.2007
Si Inter 1-0 Juventus (Cesar 2') ... Chivu a castigat primul sau trofeu cu Inter ![]()
Italia-Trofeul Moretti:Napoli-Inter Milano 0:2 (Stankovic 33' ,Suazo 34')08.08.2007
Si Inter 1-0 Juventus (Cesar 2') ... Chivu a castigat primul sau trofeu cu Inter ![]()
AZ Alkmaar-Inter Milano 4:2 (Cziommer 10' 50' ,Steinsson 27' ,Ari 52'/Stankovici 31' ,Cruz 76')
Echipa de fotbal Internazionale Milano a câștigat ediția a șaptea a Trofeului Tim, triunghiularul la care au mai participat AC Milan și Juventus Torino.
Partidele s-au desfãșurat pe Stadionul San Siro pe durata a 45 de minute.
Rezultate: Milan - Juventus 1-0, Inter a depãșit cu 5-4 la lovituri de departajare pe Juventus, 0-0 dupã 45 de minute. În finala turneului, Inter- Milan 1-0, gol reușit de Recoba.
Antrenorul echipei Internazionale Milano, Roberto Mancini, și-a menajat mai mulți fotbaliști printre care și românul Cristian Chivu.
prosport
presimt un sezon greu pentru Inter anul asta...cu transferuri gen Chivu si suazo..
Pai Chivu este cel mai prost transfer care facut Inter pana acum.
Supercupa Italiei :
Inter Milano 0-1 AS Roma (D. De Rossi (pen) 78') ... de notat ca Roma a jucat in inferioritate numerica din minutul 71 , dupa ce Simone Perrotta a vazut cartonasul rosu (nu am inteles pentru ce)
Inter Barca 0-5...prevad un sezon negru de tot ...totusi..sa avem incredere...ah si cat regret ca nu a picat Steaua cu ei in grupa in CL...
S-a cam distrat Barca cu Inter. Si Geovanni cu Chivu. ![]()
Chivu a ales cu "inima" Inter. Sper sa nu regrete. La Roma era un idol, alaturi de TOTTI.
Chivu a ales cu "inima" Inter.
Cu inima lui Becali... ???
Cu inima lui Becali... ???
Nu sunt sigur, dar cel mai probabil da. Oricum sper sa reuseasca unde este, fiindca avem nevoie de el la nationala in cea mai buna forma.
ce inima ca si aia il vad ca un mercenar...crezi ca aia nu si au dat seama ca a ales inter ca ii dadeau cel mai mare salariu...la urecheat si moratti acuma...pentru luxatia de la umar...oricum...ce noroc a avut inter cu fener..doamnee...trebnuiau aia sa bata cu 4-0 si nu se supara nimeni...e deranj prea mare la inter...daca l au dat pe recoba
fraierii :biggrin: :biggrin:
@ Recoba
Lasa ca joaca Recoba la Torino. Daca juca asa si la Inter facea furori inca.
ia dat vreodata mancini sansa ? titular trebuia sa fie obezul ala de adriano...
contrat asteptarilor Inter merge din ce in ce mai bine..iar Chivu chiar joaca extrem de bine...am vazut meciul cu TSKA ...in care au jucat exemplar...bine..dupa min 30 ![]()
Desi avem un program mult mai greu ca cel al Romei, o sa fim din nou CAMPIONI.
Tin in acest sezon cu Inter doar din cauza lui Chivu... pana acum nu prea aveam preferinte. In campionatele care nu prea ma intereseaza, tin cu echipele in care evolueaza anumiti jucatori ai Romaniei.
Sper sa castige Roma campionatul, fiindca ei merita cel mai mult. Fiind si echipa care a scos capul prin Europa.
De cand ma stiu, inter mi-a fost o echipa antipatica precum dinam0. Lor li se adauga Real, Bayern M., Lyon si Arsenal... ![]()
Joga,la capitolul antipatii,stam foarte asemanator...
Si eu ii consider antipatici pe Juventus si pe Milan deoarece sunt singurele echipe italiene retrogradate pentru blaturi ![]()
Daca e sa fim intr-un moment de sinceritate... Inter, Juventus, Barca, Arsenal, Chelsea, Newcastle, Lyon, Leverkusen, B. Munich, Mallorca, Deportivo la Coruna si PSV au fost printre echipele pe care le-am detestat la inceput. Insa la unele mi-am schimbat opinia (cele care au practicat la un moment dat un fotbal placut ochiului Barca, Arsenal, Lyon/ cele care nu mai reprezinta nimic in fotbalul european: Newcastle, Leverkusen, Deportivo si Mallorca... iar altele deoarece au evoluat jucatori romani: Inter, Juve & Chelsea o perioada). In orice caz... numai Liverpool exista pentru mine in fotbalul european de nivel mare.. celalalte fiind inexistente (Steaua sa recunoastem, este de nivel mediu, chiar scazut).
PS: Vad ca multi tin cu echipele mari... dar oare mai stie cineva de o anume Leeds United (prima mea echipa cu adevarat care mi-a placut). Inca tin cu ei, si sper sa promoveze.. dar problemele financiare au adus-o aproape de desfiintare.
PS: Vad ca multi tin cu echipele mari... dar oare mai stie cineva de o anume Leeds United (prima mea echipa cu adevarat care mi-a placut). Inca tin cu ei, si sper sa promoveze.. dar problemele financiare au adus-o aproape de desfiintare.
Prind barajul pentru promovare in English League One (un fel de Liga III-a la noi), alaturi de alta mare echipa: Nottingham Forest.
Prind barajul pentru promovare in English League One (un fel de Liga III-a la noi), alaturi de alta mare echipa: Nottingham Forest.
aseara LAZIO a ciupit un 0-0 in cupa la Inter ! ...in campionat au meci greu la Torino care au 16 x-uri si se lupta la retrogradare ...si nu e decis inca titlul !
offtopic - cat despre Leeds (daca nu aveau depunctarea de 15 puncte erau pe locu' 2) au sanse sa ramana la baraj daca bat la Millwall(care se lupta sa nu pice in Liga a-4-a !!!!!!!!!!)
desi tin cu inter...sper ca duminica sa bata torino..cu un gol marcat de recoba :biggrin: oricum si daca pierde inter...sunt sigur ca roma nu are forta sa vina peste ...
Care Millwall sunt aia cu care am jucat noi amical acum 1000 de ani, inaintea primului sezon al lui Oprita pentru Steaua, nu?