FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FCSTEAUA.RO TV

«1234»
daffyduck01.08.2006 11:39
Omule la ora actuala nimeni nu detine drepturi online...

 

PUNCT!

 

Spui tu deci ca ai voie sa transmiti orice preluare dupa un canal TV pe internet, fara sa platesti drepturi de autor sau fara sa negociezi cu televiziunea in cauza?

 

Uite hai sa vedem. Eu te contrazic. Punct.

SteauaToronto01.08.2006 11:45
Omule la ora actuala nimeni nu detine drepturi online...

 

PUNCT!

 

Spui tu deci ca ai voie sa transmiti orice preluare dupa un canal TV pe internet, fara sa platesti drepturi de autor sau fara sa negociezi cu televiziunea in cauza?

 

Uite hai sa vedem. Eu te contrazic. Punct.

 

Daffyduck mai bine bagi lumea in rahat...acum sincer vezi ca avem live TV acum, multumeste-te ca daca se intampla ceva noi picam primii la belea nu tu, (dar iti zic ca nu se va intampla)

 

Ok? relaxeaza-te priveste meciurile si cu asta basta!

fiara701.08.2006 11:46

Care este pagina in care se introduc userul si parola pt a vedea meciul demo? Puneti si voi linkul! Ms.

ciudani01.08.2006 11:47

As dori si eu sa ma indrumati pas cu pas ce sa fac pt a putea urmari meciul tur cu Standard Liege pe net.

Eu joi plec din tara in concediu si vreau neaparat sa vad meciul pe net; deci dupa ce platesc cei 10E la ING( modalitatea explicata mai inainte) care sunt pasii ce trebuie urmati(crearea userului si parolei, confirmari etc)

Mai stau doar 2 zile in tara si as vrea ca pe cand ajung in grecia sa am userul si parola create.....

 

Mersi anticipat si Forza Steaua.....spre cl !

SteauaToronto01.08.2006 11:47
Care este pagina in care se introduc userul si parola pt a vedea meciul demo? Puneti si voi linkul! Ms.

 

Bah unii sunteti ori prosti ori va prefaceti...LINKUL SE VA BAGA CAND INCEPE MECIUL

 

Ce sa faci acolo acum? sa privesti la stele?

fiara701.08.2006 12:01

Aaaah, scuze am crezut ca e o treaba gandita, planificata :lol: . Acum am inteles ca e ceva facut in pripa; nu e nevoie sa pui nici un link din seara asta ca nu o sa stea nimeni sa se uite la cai verzi pe pereti

bodanelu01.08.2006 12:01

@steauatoronto te1am rugat si eu ceva... se poate?

SteauaToronto01.08.2006 12:02
Aaaah, scuze am crezut ca e o treaba gandita, planificata  :lol: . Acum am inteles ca e ceva facut in pripa; nu e nevoie sa pui nici un link din seara asta ca nu o sa stea nimeni sa se uite la cai verzi pe pereti

 

Man se pune linkul cand incepe meciul...

 

Steaua - Gorica va fi transmis live - video pe site!

SteauaToronto01.08.2006 12:04
@steauatoronto te1am rugat si eu ceva... se poate?

 

pentru tine se poate :D!

bodanelu01.08.2006 12:11

mersi

ciudani01.08.2006 13:44
@steauatoronto te1am rugat si eu ceva... se poate?

 

pentru tine se poate :D!

 

 

As dori si eu sa ma indrumati pas cu pas ce sa fac pt a putea urmari meciul tur cu Standard Liege pe net.

Eu joi plec din tara in concediu si vreau neaparat sa vad meciul pe net; deci dupa ce platesc cei 10E la ING( modalitatea explicata mai inainte) care sunt pasii ce trebuie urmati(crearea userului si parolei, confirmari etc)

Mai stau doar 2 zile in tara si as vrea ca pe cand ajung in grecia sa am userul si parola create.....

 

Mersi anticipat si Forza Steaua.....spre cl !

Filotas01.08.2006 15:23

salut toronto

 

eu sunt in franta, nu prea pot sa trimit altfel banii fara paypal

asa ca i-am rugat pe ai mei sa-i depuna in Romania

maine imi trimit un fax cu dovada

am sa o scanez si o trimit maine cu suer-ul si parola

count me in please!!!

 

merci

forever_STEAUA01.08.2006 15:36
Aaaah, scuze am crezut ca e o treaba gandita, planificata  :lol: . Acum am inteles ca e ceva facut in pripa; nu e nevoie sa pui nici un link din seara asta ca nu o sa stea nimeni sa se uite la cai verzi pe pereti

 

Tu vorbesti de ceva facut in pripa? Tu care ceri cu mai bine de 24 de ore inainte de disputarea meciului, link-ul pe care sa vezi partida respectiva?! :twisted:

Violentsa01.08.2006 17:10

toronto, dar la urma urmi ne mai zici odata mailul alora de la 3dce-omai fi sau nu?

xtrip1901.08.2006 18:11

SteauaToronto

 

man si eu mi-s canuck..dar mi se pare un pic complicat un pic toata treaba asta cu mers la banca si etc, iti trimit un cec mai bine prin posta, sau iti fac un transfer (am cont la RBC si TD), sau..iar o plata VISA.., paypal..chiar nu se poate altceva?

 

inutil sa mai zic: intiativa de laudat si mana cereasca pt Stelistii de pe continentul american!

 

Keep up the good work!..sper sa iasa cum vrei voi. Din fire nu-s reticent si am incredere in oameni, mai ales in cei care iubesc Steaua!

George Stan01.08.2006 23:33

Proiectul TV.fcsteaua.ro a fost amanat

Ne cerem scuze, testul programat in aceasta seara pentru transmisia live pe net a meciului cu Gorica nu va mai avea loc. De asemenea si proiectul TV.fcsteaua.ro este deocamdata intr-un impas din care nu putem estima in cat timp va iesi.

Apreciem interesul dumneavoastra pentru acest proiect insa colectivul fcsteaua.ro, in majoritatea lui, a decis ca din moment ce nu poate garanta in nici un fel proiectul(deoarece acesta implica o firma terta)si conditiile legale de desfasurare a acestuia, a decis sa nu gabeasca pornirea lui.

Atunci cand vom fi siguri ca voi, utilizatorii nostri fideli, veti putea beneficia garantat de cele mai bune conditii, va asiguram ca proiectul va fi lansat.

Ne cerem scuze in special celor din afara tarii care si-au pus mari sperante in aceasta idee, deoarece le este aproape imposibil sa vada live meciurile Stelei si pe care nu ii invidiaza nimeni din punctul acesta de vedere. La ei ne gandim in primul rand cand promitem ca proiectul va fi online in cel mai scurt timp posibil.

Raspundem la orice intrebari, nelamuriri, cereri, legate de acest subiect la adresa:TV[at]fcsteaua.ro

 

------------------------------------------------

 

Prefer sa ma injurati acum cat vreti de mult, aici pe topicul asta sau la adresa de email pusa la dispozitie decat sa fiu injurat mai apoi ca ceva a iesit prost. Nu vreau sa dau detalii mai multe decat in comunicat insa va garantez ca atat eu personal cat si majoritatea celor care se ocupa de site vrem ca stelistii, mai ales cei din State, sa poata sa vada Steaua pe net. Deocamdata nu s-a putut. Se va putea.

Violentsa02.08.2006 00:18

: :D... SHOCK!!!

 

deci se pare ca tre sa merg sa'l vad la vecin pe satelit... sau este si pe TVRi ??

SteauaToronto02.08.2006 01:17

Imi pare rau oameni buni m-am zbatut, telefoane, rugamninti insa se pare ca oriunde sunt interese si tabere...

 

Din punct de vedere PERSONAL imi cer scuze!

 

Nu e vorba de teapa sau chestii din astea...va rog sa intrebati pe ceilalti admini care a fost cauza...

papillon02.08.2006 02:29

offfff...imi facusem atatea sperante...

Nu-i nimic, poate o iesi ceva mai incolo...

 

Intre timp, nu-i vreun bun samaritean pe acasa sa inregistreze meciurile si sa le puna pe net? Ori la downloads pe site, ori pe vreun site de torrente. Chiar daca nu le vedem in direct, ar fi mai bine decat nimic. Ce ziceti?

Daca e problema cu traficul pe site, pot sa ajut si eu de aici cu un server de ftp

Stiu ca e destul de mult deranj, dar poate se gaseste careva...

Filotas02.08.2006 07:38

toronto

 

problema e ca eu am depus deja banii,

 

ii cam vreau inapoi; am depus 10 euro

 

merci pentru seriozitate (macar in al 12-lea ceas...)

George Stan02.08.2006 07:58

Oricine a trimis bani poate sa ma contacteze pe privat sau la e-mailul pus la dispozitie si va primi banii inapoi.

razvan7502.08.2006 17:51

pacat... eu tot mai speram

 

ce vreti voi sa faceti este laudabil si magulitor mai ales pentru noi care suntem in strainatate... nici nu aveti idee cum se stringe lumea prin restaurantele romanesti sau pe la cei care au satelit cind joaca Steaua. problema este ca eu prea vad cum sperati voi sa acoperiti costurile cu doar 10 euro/sezon ... numai banda de internet costa cam $2,000/luna la preturile din Romania si ma gindesc undeva la 500 de useri/meci, dar eu va garantez ca o sa fie mult mai multi... remember, Conex a vindut 10,000 de bilete cu 10 euro pentru un singur meci si nu au anuntat online decit cu vreo 2 zile inainte. eu unul as da si $50 numai sa mearga!!

 

FORTA Steaua

raresd02.08.2006 18:40

Si eu as da $50/an ca sa vad meciurile Stelei. Daca cei de la Dinamo Mania pot, cred ca putem si noi.

Violentsa02.08.2006 20:36

hop si eu!... dar ceva mai aranjat, nu primi 400 care apuca sa bage.. o chestie organizata de o companie externa mai mare, da, as da 50 pe sezon ca sa vad meciurile...

AmuntBoy02.08.2006 21:13

cat ati facut pana acum ? :lol: :lol: :lol: :lol:

a iesit de o ciorba ?

«1234»