FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FCSTEAUA.RO TV

«1234»
NSD31.07.2006 16:08
Nene SteauaToronto, ne întâlnim în realitate (eventual la o berică) să-ţi dau 15 canadezi pentru treaba asta ? N-aş vrea să mă complic cu banca, şi cu eventualele taxe extra. Stau prin East York. Ce zici ?

Mă citez singur, că văd că n-ai remarcat întrebarea ;).

bodanelu31.07.2006 16:17

@steauatoronto parca acum mai vi de acasa :P

SteauaToronto31.07.2006 17:56

Deci vom face testul azi sau maine, dupa aia vom baga si pay pal si toate futaniile ca toata lumea sa plateasca

 

Incep sa regret ca am inceput aceasta inintiativa...insa daca tot merge acum oricum stiu vreo 2,3 care chiar daca vor plati 1000 euro pe luna nu vor vedea meciuri pe site

bodanelu31.07.2006 20:38
Dinsa daca tot merge acum oricum stiu vreo 2,3 care chiar daca vor plati 1000 euro pe luna nu vor vedea meciuri pe site

 

daca te referi la mine, eu fac asta pt un unchi de`al meu care e plecat in state...

cris431.07.2006 21:33

cum faci ca sa vezi ? unde trebe sa dai ?

SteauaToronto31.07.2006 21:35

Steaua - Gorica va reprezenta primul meci transmis in metoda live - video pe site-ul nostru, meci ce ne poate asigura un loc in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

 

Accesul va fi gratis, scopul fiind doar pentru testarea acestui nou sistem de transmitare a meciurilor

 

Userul de acces va fi : demo si parola: test (informatii valabile pentru toata lumea)

Violentsa01.08.2006 00:28

scuza-ma, dar care era mailul la care trebuia trimisa dovada de plata si parola cu usernameul?

SteauaToronto01.08.2006 00:33
scuza-ma, dar care era mailul la care trebuia trimisa dovada de plata si parola cu usernameul?

 

Nu trimite-ti nici o dovada pana nu vedeti meciul asta gratis....

 

Si daca iti convine mergi mai departe!!!

Violentsa01.08.2006 00:41
scuza-ma, dar care era mailul la care trebuia trimisa dovada de plata si parola cu usernameul?

 

Nu trimite-ti nici o dovada pana nu vedeti meciul asta gratis....

 

Si daca iti convine mergi mai departe!!!

 

 

Haha! Eu n-am nevoie sa fiu convins de calitate... 9 euro e un pret mic de platit pentru a vedea Steaua in orice tip de calitate, sacadat sau nu... simplul fapt ca a fost luata initiativa de a da un demo e un show-of-faith destul pentru mine, si vreau sa platesc cat de curand posibil ca sa ma numar printre cei 400 norocosi care vor vedea meciul cu standard din strainatate :D... exact de-aia ceream direct e-mailul la care trebuia trimisa dovada de plata :) sper doar ca nu sunt pe lista ta neagra :S...

SteauaToronto01.08.2006 00:49

Eram nervos nu mai e nimeni pe lista neagra

 

Nici bodanelu :D cu unchiusu :D...

 

Sper ca vor fi cel putin 1000 useri conectati pentru miercuri...

 

Violent tu nu prinzi nici macar TVRi?

Violentsa01.08.2006 00:52

haha ba se pare ca da!!... nici n-am stiut de el pana acu... dar in fine, din cate am inteles a cam cumparat antena 1 drepturile... :(

SteauaToronto01.08.2006 00:58
haha ba se pare ca da!!... nici n-am stiut de el pana acu... dar in fine, din cate am inteles a cam cumparat antena 1 drepturile... :(

 

dar tu de unde esti?

Violentsa01.08.2006 01:00

original din bukale... am trait langa podul grant.. zona proasta don'le :evil: ... dar m-am mutat in elvetia acu 5 ani si acum tocmai mi-am petrecut primul an de universitate in scotia... am mai urmarit si alte echipe pe margine, ca sa inteleg cultura locala, dar tin cu Steaua si numai cu Steaua de cand aveam 5 ani :D

 

Forza

SteauaToronto01.08.2006 01:03
original din bukale... am trait langa podul grant.. zona proasta don'le :evil: ... dar m-am mutat in elvetia acu 5 ani si acum tocmai mi-am petrecut primul an de universitate in scotia... am mai urmarit si alte echipe pe margine, ca sa inteleg cultura locala, dar tin cu Steaua si numai cu Steaua de cand aveam 5 ani :D              

 

Forza

 

Bravo sper sa mearga chestia asta miercuri ca la cati stelisti sunt va cadea serverul :)))))

 

bodanelu esti iertat :D!

Violentsa01.08.2006 01:09

sa mor eu, cateodata cred ca sunt mai multi stelisti in afara tarii decat in tara... cand vad ca stadioanele nu sunt complet pline cateodata m-i se strange inima... noi tre sa ne chinuim asa si sa avem oameni care pornesc initiative ca tine si astia nu se duc cand e stadionul la un sfert de ora de ei...

saphyrre01.08.2006 04:07

De mult asteptam asa ceva:) Locuiesc in Detroit, si aici am cablu, asa ca nu vad tvri, si alte ciudatenii:). 10 euroi sau $ e mai mult decat perfect, as plati 10 euro pe meci, daca e calitate buna si un meci tare:).

Totusi, tre' sa aveti un server tare si bandwidth bun sa tineti 1000 de oameni in acelasi timp, sunt curios cum o sa fie la demo. Good luck.

papillon01.08.2006 04:34
Deci vom face testul azi sau maine, dupa aia vom baga si pay pal si toate futaniile ca toata lumea sa plateasca

 

Incep sa regret ca am inceput aceasta inintiativa...insa daca tot merge acum oricum stiu vreo 2,3 care chiar daca vor plati 1000 euro pe luna nu vor vedea meciuri pe site

 

Daca o sa putem plati prin paypal e in regula...e mai simplu. A facut careva un comentariu cum ca a mers la ING sa depuna banii in contul ala si i-au spus ca trebuie sa aiba cont la ei ca sa poata sa faca asta...ceea ce mi se pare aiurea. Eu ti-am trimis deja datele pe care le-ai cerut, asa ca sper sa ma ai in evidenta acolo

N-ai de ce sa regreti, eu zic ca e o initiativa buna si or sa se stranga destui...mai greu inceputul

Asteptam meciul de miercuri, sa vedem cum merge - si vorba cuiva de mai sus, eu stau tot in Toronto, ne strangem mai multi si iti dam banii, poate e mai usor si pentru tine si pentru noi

Dawson01.08.2006 05:21

@alex ripper

Nu cred ca au treaba fondurile cu un comentariu live de la noi. Pur si simplu inlocuiesti sunetul transmisiei originale cu o linie noua.

Hypo01.08.2006 06:12

care era mailu sa trimitem dovada??

bodanelu01.08.2006 06:46

@steauatoronto maine sunt pe stadion, deci nu am posibilitatea sa vad cum merge! daca tot sunt iertat :) am si eu o rugaminte la tine. inregisteaza`mi si mie cateva minute din meci, cand e foarte multa lume conectata, ca sa le pot vedea apoi. a... mai am o intrebare, meciurile se pot vedea si in reluare?

daffyduck01.08.2006 08:02

Eh, se pare ca am fost auziti si va fi o transmisie de test.

 

Initiativa e buna, banii sunt cam de paine pentru noi cei de afara, insa mai ramane o singura problema: sper sa nu ne taie tristii de la TVR, Antena sau Pro TV pentru ca nu le platiti drepturi pentru retransmisie ...

Red.man01.08.2006 08:33

yo zic ca e o mare prostie faza asta cu TV-ul...nu mai bine ma uit eu la Televizor?...gratis...macar daca comentau aia de la Pro TV...aia care comenteaza Champions League...serios e najpa faza! :( [/b]

Prodigy_andrey01.08.2006 09:33

nashpa esti tu omule !! Mie mi se pare o initziativa foarte buna !! dak esti intr-un catun si nu ai la tine numa laptopul si un telefon sau ceva cu care sa te conectezi la internet si la TV prinizi numa tvr si meciurile sunt pe alt post!! ce faci dai drumu la radio ?? care si ala nu are semnal bun k esti dupa deal :D:D:D ? Asa k mai gandeste-te :P

bodanelu01.08.2006 10:36

@red.man aceasta initiativa se adreseaza in general celor care sunt din strainatate, care nu prind canalele noastre! si cum Steaua are o gramada de suporteri afara...e o initiativa foarte buna

SteauaToronto01.08.2006 11:30
Eh, se pare ca am fost auziti si va fi o transmisie de test.

 

Initiativa e buna, banii sunt cam de paine pentru noi cei de afara, insa mai ramane o singura problema: sper sa nu ne taie tristii de la TVR, Antena sau Pro TV pentru ca nu le platiti drepturi pentru retransmisie ...

 

Omule la ora actuala nimeni nu detine drepturi online...

 

PUNCT!

«1234»