FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2006/2007

«1456»
Bogdan4Steaua27.04.2007 18:28

Martin Tudor, Anca, Tilinca, Jula, Panin, Surdu, Coroian sau Minteuan. Toti sunt jucatori constanti si valorosi. Poate nu de o echipa de top, dar cu siguranta de o echipa din prima jumatate a clasamentului.

 

In contrast, la FC Arges Dorinel a avut parte doar de 2-3 jucatori de prima Liga: Prepelita, Tanasa si Daniel Rednic. Restul sunt fie tineri lipsiti de experienta, fie jucatori fara valoare sau total iesiti din forma. Penescu s-a laudat ca face echipa de cupe europene si nu a adus la echipa decat rebuturi.

I.N.Money27.04.2007 19:12

Dorinel a reusit maximum din ce putea obtine de la Arges in acest moment. Era aproape imposibil sa salveze echipa din Pitesti, in conditiile in care Gianinni a obtinut 3 puncte din 9 meciuri.

Daca ar fi sa analizam Argesul cu Dorinel pe banca, acesta s-ar afla pe la mijlocul clasamentului, nicidecum pe locul 16.

Prodigy_andrey28.04.2007 07:23

Locul 2 si ne-am scos :D

Bogdannnn29.04.2007 08:46

steag2

Sincer, nu as fi foarte suparat daca la finalul editiei 2006-2007 clasamentul ar arata la fel! :lol: :lol: :lol:

Imi poate spune cineva programul de la casele de bilete de la meciul de

astazi Steaua-Otelul ?

bodanelu29.04.2007 09:26

@Bogdannnn se joaca fara spectatori

IONUTZ-CIPRIAN29.04.2007 09:27

Este un meci fara suporteri!! Asa ca nu ai sa gasesti bilete :grin:

rivs_star06.05.2007 13:24

fular-campionii

DRAGI STELISTI,

 

E VREMEA BUCURIEI! ANIVERSAM 21 DE ANI DE LA CEA MAI MARE PERFORMANTA A FOTBALULUI ROMANESC !

 

UNICA ECHIPA EST-EUROPEANA, CARE A REUSIT "DUBLA"...CUPA CAMPIONILOR SI SUPERCUPA, ESTE ECHIPA NOASTRA DE SUFLET..Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ESTE TIMPUL SA LE REAMINTIM TUTUROR, CA ACOLO UNDE Steaua A CASTIGAT: CUPA CAMPIONILOR SI SUPERCUPA EUROPEI...(OF ..CUPA INTERCONTINENTALA), ALTII NICI MACAR NU VOR AJUNGE SA ....MATURE!

 

SA NE BUCURAM, SI UN GAND BUN CELOR CARE NE-AU FACUT ACESTE BUCURII!!!!

 

Nu mai folosi Caps Lock! Moderatorii

c.ronaldo1706.05.2007 13:26

@rivs_star

 

Asteapta si tu pana maine dimineata.

steaua_cristian11.05.2007 19:49
Editat. Ban temporar 7 zile pentru incalcarea repetata a regulamentului. Moderatorii
denisio07jupan13.05.2007 17:39

Haide Steaua! De la anul nu o sa mai fie ce s-a intamplat anul asta!

 

Stelist pana la moarte!

Anais_stelistu17.05.2007 00:01

Dawson!! Scuze ca iti fac aceasta observatie, dar tu esti stelist si o pui pe Steaua pe locul 10 in loc sa o pui pe! fular-campionii

Dragoshel23.05.2007 16:20

ULTIMA ETAPA

Unirea Urziceni - Gloria Bistrita 0-1

Otelul GALATI - Politehnica Iasi 3-1

FCU Poli Timisoara - FC Vaslui 2-2

Pandurii TG. Jiu - FC Arges 2-1

CFR ECOMAX Cluj - FC Farul 1-0

U Craiova - UTA Arad 2-1

Ceahlaul PIATRA-NEAMT - FC Dinamo 2-2

FC National - FC RAPID 4-0

FC Jiul Petrosani - FC Steaua 0-2

clasament.JPG

nskc23.05.2007 16:31

Iar a dat CFR gol in min 93! :-x

Bogdan4Steaua23.05.2007 17:25

Bravo lor! Au avut un sezon bun si au incheiat cu o victorie! Oricum nu ne afecteaza cu nimic.

 

S-a incheiat campionatul. Concluzii:

 

Am terminat pe locul 2, cu 71 de puncte, la 6 puncte de Dinamo. Diferenta de puncte fata de locul 1 nu este relevanta, pentru ca echipa din Stefan cel Mare a intrat in vacanta in ultimele etape.

 

Linie de clasament:

 

Meciuri jucate: 34

Victorii: 21( 62%)

Rezultate de egalitate: 8(23%)

Infrangeri: 5(15%)

 

Golaveraj: 61-22.

 

Din punct de vedere statistic, avem cea mai buna aparare din campionat, iar in ceea ce priveste atacul, ne clasam pe locul 3, dupa Dinamo si Rapid.

 

Locul ocupat ne permite accesul in turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.

cris25.05.2007 19:03

Nu ma mir ca avem cea mai buna aparare si nu cred ca sunt singurul care nu este surprins de acest lucru dar de un lucru sunt sigur pe viitor ca nu o sa sigur cel mai bun atac, plecarea lui Thereau poate si a lui Elton, cu un Dica care nu este in forma maxima(de la accidentare) cu Iacob care cu toate ca a marcat in ultimile etape poate doar mie mi se pare ca este cam incet, mai avem noroc cu Badea si cu Rica asta daca chiar se intoarce. Sa speram totusi ca Thereau si Elton nu vor pleca si totul va fi bine, desi personal ma cam indoiesc .

justitiarul30.05.2007 07:15

Vedeti cat de parsiv, mincinos si [...] cu 2 fete e acest Jiji? Cand era la anaghie spunea ca daca Dinamo bate pe Cluj, in viata lui nu o sa mai intre in polemici cu ei, acum...ca i-au venit boii la caruta(se stie foarte bine in ce fel... vazut meciul cu Otelul... si in ce fel a castigat anul trecut campionatul) iar se ia de Dinamo. De cate ori a mintit acest oier, si lumea fraiera tot il crede, NU EL E PROSTUL CI NOI SUNTEM CEI MAI MARI FRAIERI CA LASAM O ASFEL DE CREATURA (INSECTA DAUNATOARE) CARE SE CREDE CREDINCIOASA, DAR N-ARE NIMIC COMUN CU RELIGIA... SA CONDUCA SI SA DISTRUGA TOT CE A INSEMNAT Steaua PENTRU FOTBALUL ROMANESC... PACAT CA SUNTEM ASA FRAIERI SA CREDEM TOTI MARLANII CU BANI SI TOTI EXCROCII!

 

http://www.youtube.com/watch?v=cgyF7hhQwX4...ted&search=

 

VEDETI ASTA SI DUPA AIA TRAGETI SINGURI CONCLUZIILE. VEDETI CINE CONDUCE Steaua. VAI DE CAPUL LOR:lol:

 

Ok, am inteles, n-o sa se mai intample!

http://www.youtube.com/watch?v=8rqk0drJHUA...ted&search=

 

 

Valeu,CAT DE PROST E!

 

http://www.youtube.com/watch?v=63LbqSP0Zno...ted&search=

 

VEDETI VOCABULARUL"CREDINCIOSULUI" Jiji...

 

http://www.youtube.com/watch?v=awHpV9orY0Q...ted&search=

 

 

IN SFARSIT A FOST CINEVA CARE I-A DAT O LECTIE OIERULUI:

 

1.4 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread sau acelasi mesaj cu copy/paste pe mai multe threaduri/forumuri, numai de dragul de a va creste numarul de posturi. Pentru a adauga ceva unui mesaj pe care tocmai l-ati scris, folositi butonul Edit. Moderatorii

axl2301.06.2007 06:16

Munti la Ceahlaul? Ciudatel.

bodanelu01.06.2007 06:32

In Gsp scrie ca se duce la Vaslui!

axl2301.06.2007 06:34

Vaslui, Vaslui, ai dreptate. Prea de dimineata pentru mine, se pare.

IONUTZ-CIPRIAN02.06.2007 11:49

Poate acolo va reusi sa faca ceea ce a facut si cu CFR!

«1456»