FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2006/2007

«1236»
Virgil04.07.2006 12:06

Liga I

 

PROGRAMUL LIGII I LA FOTBAL

 

Etapa 1 (29 iulie)

Timisoara - Steaua 0 - 0

Craiova - FC Vaslui 1 - 1

UTA - Farul Constanta 1 - 1

Otelul Galati - CFR Cluj 1 - 3

Ceahlaul - Gloria 1 - 0

Urziceni - Poli Iasi 0 - 2

FC National - Dinamo 1 - 2

Pandurii Tg Jiu - Rapid 1 - 1

Jiul Petrosani - FC Arges Pitesti 0 - 1

 

Etapa 2 (5 august)

Steaua - Craiova 3 - 0

FC Vaslui - UTA 2 - 5

Farul - Otelul 3 - 1

CFR Cluj - Urziceni 4 - 0

Gloria - FC National 2 - 0

Poli Iasi - Ceahlaul 1 - 0

Dinamo - Pandurii 1 - 0

Rapid - Jiul 1 - 0

FC Arges - Timisoara 0 - 2

 

Etapa 3 (12 august)

Timisoara - Rapid 0 - 0

Craiova - FC Arges 3 - 1

UTA - Steaua 0 - 3

Ceahlaul - CFR Cluj 1 - 3

Urziceni - Otelul 1 - 0

FC National - Poli Iasi 2 - 1

Pandurii - Gloria 1 - 0

Jiul - Dinamo 0 - 1

FC Vaslui - Farul 1 - 3

 

Etapa 4 (19 august)

Otelul - Ceahlaul 3 - 1

Steaua - FC Vaslui 3 - 1

Farul - Urziceni 0 - 1

CFR Cluj - FC National 1 - 0

Gloria - Jiul 0 - 0

Poli Iasi - Pandurii 2 - 1

Dinamo - Timisoara 3 - 1

Rapid - Craiova 1 - 1

FC Arges - UTA 0 - 1

 

Etapa 5 (26 august)

Timisoara - Gloria 1 - 0

Craiova - Dinamo 0 - 4

UTA - Rapid 1 - 0

Ceahlaul - Urziceni 2 - 1

FC National - Otelul 1 - 3

Pandurii - CFR Cluj 1 - 3

Jiul - Poli Iasi 3 - 1

Steaua - Farul 3 - 0

FC Vaslui - FC Arges 1 - 0

 

Etapa 6 (9 septembrie)

Otelul - Pandurii 2 - 0

Urziceni - FC National 2 - 0

Farul - Ceahlaul 0 - 1

CFR Cluj - Jiul 1 - 1

Gloria - Craiova 4 - 1

Poli Iasi - Timisoara 0 - 0

Dinamo - UTA 2 - 0

Rapid - FC Vaslui 2 - 0

FC Arges - Steaua 0 - 1

 

Etapa 7 (16 septembrie)

Timisoara - CFR Cluj 3 - 1

Craiova - Poli Iasi 3 - 3

UTA - Gloria 0 - 1

FC National - Ceahlaul 2 - 0

Pandurii - Urziceni 1 - 0

Jiul - Otelul 1 - 2

Steaua - Rapid 1 - 1

FC Vaslui - Dinamo 1 - 2

FC Arges - Farul 0 - 1

 

Etapa 8 (20 septembrie)

Otelul - Timisoara 1 - 0

Ceahlaul - Pandurii 1 - 0

Urziceni - Jiul 3 - 0

Farul - FC National 1 - 1

CFR Cluj - Craiova 5 - 1

Gloria - FC Vaslui 3 - 0

Poli Iasi - UTA 1 - 0

Dinamo - Steaua 1 - 0

Rapid - FC Arges 2 - 1

 

Etapa 9 (23 septembrie)

Timisoara - Urziceni 1 - 0

Craiova - Otelul 0 - 2

UTA - CFR Cluj 1 - 0

Pandurii - FC National 2 - 1

Jiul - Ceahlaul 0 - 0

Steaua - Gloria 2 - 1

FC Vaslui - Poli Iasi 1 - 1

Rapid - Farul 3 - 2

FC Arges - Dinamo 2 - 3

 

Etapa 10 (30 septembrie)

Otelul - UTA 2 - 1

Ceahlaul - Timisoara 1 - 2

Urziceni - Craiova 1 - 2

FC National - Jiul 0 - 0

Farul - Pandurii 2 - 0

CFR Cluj - FC Vaslui 2 - 2

Gloria - FC Arges 3 - 1

Poli Iasi - Steaua 1 - 1

Dinamo - Rapid 3 - 1

 

Etapa 11 (14 octombrie)

Timisoara - FC National 1 - 1

Craiova - Ceahlaul 1 - 0

UTA - Urziceni 1 - 0

Jiul - Pandurii 0 - 2

Steaua - CFR Cluj 4 - 2

FC Vaslui - Otelul 3 - 1

Dinamo - Farul 2 - 1

Rapid - Gloria 4 - 0

FC Arges - Poli Iasi 0 - 2

 

Etapa 12 (21 octombrie)

Otelul - Steaua 2 - 1

Ceahlaul - UTA 2 - 1

Urziceni - FC Vaslui 1 - 0

FC National - Craiova 1 - 2

Pandurii - Timisoara 1 - 0

Farul - Jiul 0 - 0

CFR Cluj - FC Arges 2 - 0

Gloria - Dinamo 0 - 1

Poli Iasi - Rapid 0 - 0

 

Etapa 13 (28 octombrie)

Timisoara - Jiul 1 - 0

Craiova - Pandurii 2 - 2

UTA - FC National 1 - 1

Steaua - Urziceni 3 - 0

FC Vaslui - Ceahlaul 3 - 2

Gloria - Farul 3 - 2

Dinamo - Poli Iasi 5 - 0

Rapid - CFR Cluj 3 - 1

FC Arges - Otelul 3 - 1

 

Etapa 14 (4 noiembrie)

Timisoara - Farul 1 - 1

Otelul - Rapid 0 - 7

Ceahlaul - Steaua 0 - 0

Urziceni - FC Arges 0 - 0

FC National - FC Vaslui 0 - 1

Pandurii - UTA 2 - 0

Jiul - Craiova 1 - 2

CFR Cluj - Dinamo 2 - 1

Poli Iasi - Gloria 0 - 1

 

Etapa 15 (11 noiembrie)

Craiova - Timisoara 0 - 1

UTA - Jiul 3 - 0

Steaua - FC National 6 - 0

FC Vaslui - Pandurii 1 - 0

Farul - Poli Iasi 3 - 0

Gloria - CFR Cluj 3 - 2

Dinamo - Otelul 3 - 0

Rapid - Urziceni 1 - 0

FC Arges - Ceahlaul 1 - 0

 

Etapa 16 (18 noiembrie)

Timisoara - UTA 2 - 0

Craiova - Farul 1 - 0

Otelul - Gloria 1 - 1

Ceahlaul - Rapid 0 - 3

Urziceni - Dinamo 1 - 1

FC National - FC Arges 0 - 2

Pandurii - Steaua 0 - 0

Jiul - FC Vaslui 1 - 3

CFR Cluj - Poli Iasi 2 - 1

 

Etapa 17 (25 noiembrie)

UTA - Craiova 1 - 0

Steaua - Jiul 3 - 0

FC Vaslui - Timisoara 1 - 0

Farul - CFR Cluj 0 - 2

Gloria - Urziceni 0 - 0

Poli Iasi - Otelul 1 - 1

Dinamo - Ceahlaul 2 - 0

Rapid - FC National 2 - 1

FC Arges - Pandurii 0 - 0

Motanu D04.07.2006 12:10

Scuze de spam, dar cine a tras la sorti meciurile ? Borcea ? Iancu ? Dinu Gheorghe ? Padureanu ?

Motanu D04.07.2006 12:21

@***alex***:

 

Prevederi finale

 

Administratorii si moderatorii pot modifica oricand si oriunde mesajele, fara explicatii prealabile. Administratorii si moderatorii au intotdeauna dreptate, lucrand cu discernamantul de a mentine forumul curat si interesant pentru toata lumea.

 

Asta este scris in regulament ! Asa ca degeaba il blamezi pe Virgil. el doar l-a aplicat !

Virgil04.07.2006 12:24

@ Motanu D

 

Fiecare echipa a primit un numar de la 1 la 18,prin tragere la sorti,dupa care numerele au fost inlocuite cu numele echipelor intr-un program prestabilit.

Iata si cum au fost numerotate echipele:

 

1. Poli Timișoara

2. Univ. Craiova

3. UTA

4. Oțelul

5. Ceahlãul

6. Unirea Urziceni

7. FC Național

8. Sportul Studențesc

9. Jiul

10.Steaua

11.Vaslui

12.Farul

13.CFR Cluj

14.Gloria Bistrita

15.Poli Iasi

16.Dinamo

17.Rapid

18.FC Arges

Ayrton04.07.2006 13:06

Ceea ce mi se pare interesant este faptul ca vom putea juca 3 meciuri infernale in decurs de o saptamana, in cazul in care ne vom califica in CL!

12/13 sept primul meci de CL cu ocupanta locului 2, in deplasare!

apoi pe 16 si 20 meciurile cu Raped si Dinamo care vor avea si ele meciuri in Cupa UEFA (pe 14 sept), insa mult mai usoare (Raped este cap de serie, poate fi si Dinamo)...

Presupun, bineinteles, ca toate echipele vor trece de tururile de calificare!

 

Sa fie doar o "coincidenta nefericita"?

Virgil04.07.2006 13:15

E cusuta cu ata alba.

Presupun ca misiunea cooperativei Raped,Dinamo and co impotriva noastra,a inceput.

Ayrton04.07.2006 13:30

Ar fi frumos ca Steaua sa obtina un rezultat bun in acel meci din CL, iar Raped si Dinamo sa vina obositi si infranti dintr-o deplasare lunga in Suedia, Finlanda sau Norvegia ... :lol:

Virgil04.07.2006 13:32

Eu zic c-ar fi normal. :wink:

Melku04.07.2006 14:02

Nu mi se pare normal ca Dinamo sa joace cu adversara Rapidului din etapa precedenta asa cum anul trecut adversarele Stelei au jucat apoi cu Rapid, in configuratia de anul trecut Rapid a avut de castigat si in cea de anul asta Dinamo :evil:

Agy_2304.07.2006 14:44

mdaaa . Trebuie ca Steaua sa castige campionatul cu doua etape inainte de final ; javrele au ultimele doua etape cu Pinalti si Urziceni(Netoiu) :x

forever_STEAUA04.07.2006 14:48

Pana la urma nu prea conteaza cand jucam cu Raped si cu catelusii. La un moment dat tot va trebui sa ii intalnim. Cred ca in etapele 7-8 jucatorii vor fi la un nivel ridicat de concentrare. Trebuie sa ii batem indiferent cand jucam cu ei. Maine, in prima etapa, in a 7 sau in ultima.

 

@Virgil, e Liga I :wink:

FanSteaua4Life04.07.2006 17:25

Cum de iara avem 2 derby-uri consecutive...asa ceva nu se poate, in fiecare an la fel???

soulstorm04.07.2006 17:34

nu trebuie sa ne vaitam de cum vom juca.ei sunt platiti sa joace si in fiecare zi,apoi mai pui ca unii dintre ei au sentimente fata d Steaua. marile cluburi ale Europei au 3 meciuri pe saptamana.e timpu sa vedem daca Steaua e capabila d asa ceva.

forever_STEAUA04.07.2006 17:39

Intrebarea e unde jucam cu Raped... Nu cred ca pana in 16 septembrie e gata gazonul din Ghencea :(

thehoper04.07.2006 17:43
nu trebuie sa ne vaitam de cum vom juca.ei sunt platiti sa joace si in fiecare zi,apoi mai pui ca unii dintre ei au sentimente fata d Steaua. marile cluburi ale Europei au 3 meciuri pe saptamana.e timpu sa vedem daca Steaua e capabila d asa ceva.

dreptate mare ai dom'le.

s-o lasam naibii cu scuzele si sa jucam fotbal ca daca nu jucam riscam sa devenim cu scandalurile mediatice mai penibili decat anul trecut.

brav005.07.2006 20:27

m-ar interesa si pe mine daca stie cineva daca tot Burger va fi sponsor si in sezonul care se apropie.

cine imi poate da detalii eventul un link catre ceva oficial... merci

Virgil06.07.2006 03:40

Site-ul LPF :

 

http://www.LPF.ro/

meshteroo19.07.2006 18:34

offtopic: back...si sper sa nu mai plec!

ontopic: e un program destul de bun!

reddog21.07.2006 13:52

Pe mine ma amuza etapa 1. Jucati cu fruntea Banatului...meci greu.

Nu vad de ce spuneti ca tragerea la sorti ne avantajeaza pe noi. Anul trecut, prin ultimele etape nu stiu despre cine se aducea vorba prin FRF. Daca ar fi sa urmam exemplul din Italia ar cam trebui facuta curatenie si pe la noi.

Dawson21.07.2006 14:00
1. Poli Timișoara    

2. Univ. Craiova    

3. UTA    

4. Oțelul    

5. Ceahlãul    

6. Unirea Urziceni  

7. FC Național    

8. Sportul Studențesc    

9. Jiul  

10.Steaua

11.Vaslui

12.Farul

13.CFR Cluj

14.Gloria Bistrita

15.Poli Iasi

16.Dinamo

17.Rapid

18.FC Arges

Sincer, nu as fi foarte suparat daca la finalul editiei 2006-2007 clasamentul ar arata la fel! :lol: :lol: :lol:

reddog21.07.2006 14:09

Nu ar fi rau pentru UTA ce spui tu, dar nu prea vad ce cauta Poli pe acolo. :roll:

Apropos, vii la meci in prima etapa? sau si tu esti in silenzio stampa?

Dawson21.07.2006 14:14

Nu sunt in silenzio stampa, dar sunt accidentat.

I.N.Money21.07.2006 14:48

Pacat ca nu s-au facut cine stie ce transferuri la Arad,insa sa vedem daca [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] reuseste sa puna pe roate jocul "Batranei Doamne".

Alex1421.07.2006 14:51
Pe mine ma amuza etapa 1. Jucati cu fruntea Banatului...meci greu.

Nu vad de ce spuneti ca tragerea la sorti ne avantajeaza pe noi. Anul trecut, prin ultimele etape nu stiu despre cine se aducea vorba prin FRF. Daca ar fi sa urmam exemplul din Italia ar cam trebui facuta curatenie si pe la noi.

 

Desi sunt offtopic iti raspund. Nu cred ca un dinamovist ar trebui sa vb de blaturi, pe bune acum... ai uitat de meciul cu Ceahlaul?

reddog21.07.2006 15:10

Eu nu am uitat de jocul cu Ceahlaul, dar nici nu am uitat ca daca ar fi sa se ia pe bune nu numai Dinamo ar avea probleme serioase in Liga 1, ar mai fi destule echipe aflate in aceeasi situatie.

«1236»