Milan castiga titlul!
Milan castiga titlul!
yo nu inteleg dc merge Milan in Liga... pana la urma au scapat aproape fara nici o penalizare... punctele alea le recupereaza.
Tineti cont de faptul ca Milan este suspectat de un singur meci...de cate meciuri este suspectat juventus!? daca Milan ar fi fost bagata in b, juve unde ar fi trebuit sa fie bagata!? sau ar fi trebuit sa inventeze divizia Z!!! A fost publicata convorbirea, noi am facut un lucru normal dupa un meci in care am fost furati am cerut socoteala asa cum ar face orice echipa, in convorbire clar spune sa nu se mai intample! Este o mare diferenta moggi suna ca sa ceara socoteala pentru faptul ca juventus nu a fost ajutat... o f mare diferenta. La partida de la verona meciul sa decis dupa o greseala de arbitraj.Atunci am castigat cu 2-1 insa daca stam sa ne gandim sunt mai multe meciuri in care Milan a fost dezavantajata de abitrii decat avantajata.Acel meci presupus aranjament care sa disputat in 2005 ne-a adus sanctiuni, in trecut,in prezent si in vitor! nu este de ajuns!?!?
AVANTI LAZIO !!!
AcMilan14 cu cine vorbesti tata? crezi ca intra Moratti p-aici?
AcMilan 14, banuiesc ca ai 14 ani. Parca ai fii purtatorul de cuvant al lui Ac Milan. Sau avocatul de la proces. Esti naiv daca u crezi ca Milan a trantit doar un meci.
AcMilan 14, banuiesc ca ai 14 ani. Parca ai fii purtatorul de cuvant al lui Ac Milan. Sau avocatul de la proces. Esti naiv daca u crezi ca Milan a trantit doar un meci.
Frate, eu te-am mai intrebat odata si vad ca nu vrei sa raspunzi: Ce meci a trantit Milan anul trecut? Un singur meci iti cer.
daca Milan ar fi fost bagata in b, juve unde ar fi trebuit sa fie bagata!?
in p***a ma-sii. sry. nu-i sufar.
nu este corect ca Milan sa joace in Liga,iar juve nu ar mai trebui sa porneasca cu depunctare in serie b
pana la urma inter a luat campionatul anul asta sau tot Milan?
Campionatul in Italia a fost luat anul acesta, ca si anul trecut, de Juve. :!: Cui i-l da mafia, e alta treaba. :evil:
Campioana este Inter.
S-a facut dreptate. AC Milan e in preliminariile Champions League. Deci, nu mai e sansa sa cada cu Dinamo. :wink: Dar poate cadea cu...ghici.
Doar Juve a ramas in B, pentru ca merita!
Nu, Milan merita in B mai mult decat Juve. Mafia lui Berlusconi! :evil: :evil: :evil:
pana la urma juve a iesit cea mai sifonata dintre toate cele 4 echipe penalizate.
ma bucur pentru firenze ca a ramas in serie A.
oricum cu tot cu 17 puncte penalizare juve are 99,99%sanse s-a promoveze in serie A in sezonul viitor.
ma supara faptul ca le-a permis lu Milan s-a joace in Champion League iar lu Fiorentina nu.
Nu, Milan merita in B mai mult decat Juve. Mafia lui Berlusconi! :evil: :evil: :evil:
Acuma vorbeste suporterul din tine. Pai ce dovezi aveau impotriva lui Milan si ce dovezi impotriva lui Juve?
Deci, nu mai e sansa sa cada cu Dinamo. :wink: Dar poate cadea cu...ghici.
Hai ca incerc sa ghicesc eu. Cu una dintre echipele care nu vor fi cap de serie in turul 3 preliminar. Si cum Steaua, prin performantele din ultimul timp este cap de serie, ma tem ca nu poate pica Milan cu noi. Nah ca ti-am stricat bucuria. ![]()
pana la urma juve a iesit cea mai sifonata dintre toate cele 4 echipe penalizate.ma bucur pentru firenze ca a ramas in serie A.
oricum cu tot cu 17 puncte penalizare juve are 99,99%sanse s-a promoveze in serie A in sezonul viitor.
ma supara faptul ca le-a permis lu Milan s-a joace in Champion League iar lu Fiorentina nu.
Fiorentina nu avea fata de Liga! Probabil te mai supara si faptul ca Milan a ramas cu 8 puncte penalizare in loc de 15 cum se hotarase initial.
Hai ca incerc sa ghicesc eu. Cu una dintre echipele care nu vor fi cap de serie in turul 3 preliminar. Si cum Steaua, prin performantele din ultimul timp este cap de serie, ma tem ca nu poate pica Milan cu noi. Nah ca ti-am stricat bucuria.![]()
Poate a vrut sa zica ca picam in grupe cu ei! :lol:
Fiorentina nu avea fata de Liga! Probabil te mai supara si faptul ca Milan a ramas cu 8 puncte penalizare in loc de 15 cum se hotarase initial.
da voi aveti fata de Cupa UEFA?
Mai usor fratilor cu polemica, nu de alta da' aici nu e forumul lui Juve, Milan sau al Fiorentinei...
Apropo, unde e Armata aia de suporteri ai lui Lazio care tot ridicau in slavi acea echipa... :roll: :twisted:
daca era acest scandal in Romania si erau implicate Steaua diinamo si rapid....rapid lua lcul lui Milan pt ca are un om ca Copos in parlament....berlusconni de Romania
este posibil ca intr-un final juve s-a ramana in serie A.se pare ca pana la urma penalizarea se va reduce spre binele fotbalului italian.
ma uit la uni care posteaza si sunt impotriva deciziei care sa luat impotriva lui ac Milan. Eu personal nu sunt multumit de decizie deoarece nu este proportionala cu faptele. Sa zicem ca fiecare ar fi fost acuzate pentru ce au facut(desi la Milan imi este greu sa cred) convorbirea este pe forum...inter este mult mai murdara. Deci Milan este acuzata de un meci 33 de puncte sezonul trecut(la fel ca fiorentina si lazio) lazio are 4 meciuri murdare daca nu ma insel(singura diferenta care sa dat este de 3 puncte la anul) iar fiorentina 6 meciuri din cate stiu. Milan nu a fost pastrata in europa datorita pilelor asa cum inter a iesit campioana si a fost pastrata in serie a. Am fost pastrati in europa ca sezonul trecut am jucat fotbal, dintre diferenta de puncte imensa care era intre juve si Milan sa ajuns la 3!!!!!!Daca juve nu fura noi luam titlul!!!! in acest timp inter se facea de ras meci de meci suporteri erau in greva si isi bateau favoriti =)))))))))))))) ei au fost eliminati de villarreal intr-un mod jalnic in sferturi =))))))))))) iar noi de Barcelona dupa ce nu am fost lasati sa castigam(golul lui sheva) + multe ratari.
Derbiurile de anul trecut:
Milan-Juve=3-1
inter-Milan=3-2(inter un penalti mai mult decat inexistent si golul 2 a fost dat printr-o lovitura libera imaginata de arbitrul messina+ golul 3 in min 93)
juve-Milan=0-0(un penalty refuzat noua si gatusso eliminat usor)
Milan-inter=1-0
Deci cine este campioana morala a acestui campionat!?!? :arrow: FORZZA Milan :!: :!: :!:
Ps:Daca contraziceti gasiti argumente!!!