Mama ce tampit e Ciobanul. Cica s-a inteles cu Craiova pt Ivan in schimbul a 2 milioane de euro. Nu zic ca nu e un jucator de viitor, dar 2 milioane!?
Mama ce tampit e Ciobanul. Cica s-a inteles cu Craiova pt Ivan in schimbul a 2 milioane de euro. Nu zic ca nu e un jucator de viitor, dar 2 milioane!?
Mda... Risipă. Nu am dat "știrea" până nu e oficial. E posibil să bată șaua să priceapă boul de la Astra, exact cum au făcut el cu "Budescu și arabo-chinezii".
Vedem deseara la Fotbal Club. Împosibil să nu iasa "il maximo", vorba lui tata Puiu, pe sticlă și să dea pe goarnă. ![]()
A dat...
Cred c-o sa se repete istoria si jucatorul n-o sa vrea sa vina. Ciobanul mai bine ar oferi 2 milioane de euro pt Tanase de la Viitorul. La ce datorii are Hagi l-ar da imediat la noi.
Ce dracu' sume sunt astea pentru jucatori din Romania? E dement Becali? Exact asa te trezesti ca incep toti sa-ti ceara cate un milion pentru fiecare jucator de doi lei...
Am inteles la Budescu milionul - joaca pentru Nationala, e unul din cei mai buni atacanti romani, are o varsta ok, joaca pentru una din cele mai bune echipe romanesti. De ce ar merita Ivan dublul sumei?
Bravo, Ivane, sa nu semnezi!
Sper sa nu mai semneze xray cu "organul simtului gustativ". Apropo stiti ca personajul isi cenzureaza numele si referintele pe prima pagina ? Intrebare : mai cunoasteti pe cineva care a indraznit de-a lungul timpului asa ceva ? ![]()
Ce drept moral ii permite acestuia sa faca asa ceva ?! Ce securism ? Ce talent obscur ? Cine este acest om de-si permita si aroga asemenea drepturi ?!
Se pare ca am scapat de noul talent umflat ca basica de bou, aka Ivan. Du-te mai vedeto in strainatate, am auzit ca sunt multe banci de lustruit acolo. Becaliotul nu intelege ca prin obsesia lui pentru anumiti neica-nimeni umfla pretentiile si importanta unor pseudo-jucatori si "conducatori de club" care-si arata cei 2 neuroni singuratici la TV de parca lumea incepe si se termina cu ei.
In caz ca a uitat cineva, am batut clona FC Praz cu maretul Ivan pe teren, meci in care a facut un mare rahat pe bat. Pa !
Fcsteaua.ro ii ureaza La Multi Ani si multa sanatate lui Jugurtha Hamroun, care a implinit miercuri, 27 ianuarie, varsta de 27 de ani.

Surpriza muzicala pentru stelisti!Campionii Romaniei au avut parte de o surpriza la cina de luni seara, cand cei de la Regnum Carya Golf & Spa Resort au organizat o "Seara italiana". Pe langa produsele culinare cu specific italienesc, gazdele Stelei din Turcia au angajat si o trupa de muzicieni, care au interpretat celebrele romante napoletane "O, sole mio!" si "Funiculi, funicula", spre deliciul ros-albastrilor.
O parte din rezultat poate fi urmarita in videoclipul atasat:
https://www.facebook.com/FCSBOfficial/videos/1263323257017031/
Campionii Romaniei au avut parte de o surpriza la cina de luni seara, cand cei de la Regnum Carya Golf & Spa Resort au organizat o "Seara italiana". Pe langa produsele culinare cu specific italienesc, gazdele Stelei din Turcia au angajat si o trupa de muzicieni, care au interpretat celebrele romante napoletane "O, sole mio!" si "Funiculi, funicula", spre deliciul ros-albastrilor.O parte din rezultat poate fi urmarita in videoclipul atasat:
Posted by FC Steaua Bucuresti on 26 Ianuarie 2016Presa: "Tamaș, aproape rezolvat. Fundașul poate ajunge marți la Steaua"
WTF? Nu pot să cred că-l aduce pe ăsta inapoi... Are și Reghe "piticii", nu doar Becali
Tamas inapoi la Steaua! Ivan a picat definitiv. Ciobanul chiar are undeva un inger pazitor care il fereste de tepe.
Cica Tamas joaca aproape gratis 6 luni si are o clauza in care daca bea zboara de la noi. Bonusul de CL e acelasi ca si pentru toti jucatorii, insa doar daca joaca 50% din meciuri.
Dpdv al clubului e o afacere buna. Aveam mare nevoie de un fundas central. Vedem ce-o sa se intample cu Tamas sub comanda lui Reghe. Mirel a gestionat prost relatia cu Tamas, Luchin si Tucudean, iar la Partizan ne-a costat treaba asta. Eu il vad pe Tamas peste Papp si Carp.
Imi place noua strategie a Ciobanului in care plateste doar performanta.
Timo Gebhart este in atenția presei germane. "La Steaua ma simt ca si cum as fi la Bayern! Bad boy va fi good boy!" Cuvintele uriase ale lui Gebhart despre Steaua in Germania.
Sueddeutsche Zeitung a publicat ieri un articol "Abschied von der Schublade" in care Timo vorbeste in presa din Germania despre experienta traita in primele saptamani in Romania, dar si despre episoadele mai putin placute din cariera sa, in ultimii ani.
Lol, ce emisiune cu scantei la Digi Sport Special. Are si Reghe un comportament manelist, nu neg asta, dar reactia lui Decebal Radulescu la adresa lui e de neacceptat. Nici moderatorul Moraru n-a parut sa schiteze vreun gest in care sa-l potoleasca. Daca as fi in locul lui Reghe, as plati din propriul buzunar cantonamentul si n-as mai incheia contracte cu Digi, sa nu mai pomenesc de interventii in emisiuni televizate. Niste hahalere! Pentru asta e bun MM. Sa se tiganeasca cu presa autohtona. Rolul antrenorului e sa antreneze si nu se razboiasca cu toate nulitatile din presa.
Prima pagina, repede!
E clar, dupa cum banuiam, actualii generali mananca rahat. Chiar daca ar fi avut dreptate, CSA nu are bani momentan sa sustina un club de fotbal. Tind sa-l cred pe Gatu, mai ales daca el s-a ocupat de treaba asta.
@joga bonito
Gațu le-a dat stingerea lui Udrea și fraților pe Steaua liberă.
Să vezi mâine după sentință paranghelii pe acolo.
Fanatik:
"Liderii Peluzei Nord se intîlnesc vineri pentru a discuta dacă vor reveni, lîngă echipă, pe stadioane, după ce au absentat de la meciuri aproximativ un an de zile.
Am stat un an in spatele acestui război și am văzut că nu s-a intîmplat nimic. Poate, in mijlocul acestui conflict vom fi mai bine auziți, deoarece așa nu se mai poate. Toată lumea are de pierdut din cauza unor orgolii și nimeni nu face nimic. Ne vom intîlni și vom discuta dacă vom reveni lîngă echipă sau ne vom menține aceeași decizie, a mărturisit o sursă FANATIK.RO.
Cei de la CS Steaua nu au făcut nimic concret, grupele de la juniori pe care le au sînt de tot rîsul. Au spus că vor inscrie o echipă de fotbal prin Liga a patra, dar au retras-o după doar o zi. Un amatorism total. La ora actuală pe ei ii interesează doar să iși recupereze banii și pierderile de la Gigi Becali. De asta v-am spus că trebuie să ne gîndim foarte bine ce vom face pe viitor. Oricum, in cîteva zile se va afla răspunsul Peluzei Nord, a incheiat sursa respectivă."
Grăsunovici mai bagă des și din top, așa că e de credibilitate scăzută știrea. PN nu scrie numic pe fb despre asta. Dar cine știe...
Reghe confirma stirea.
Unde nu a fost cap...
Inaintea meciului cu Dinamo, stelistii au luat masa la "La Brasserie Bistro & Lounge". Au iesit la restaurant cu sotiile si copiii de 1 martie. "Am iesit in oras, e normal sa se intample asa. Cred ca lucrurile astea aduc un plus de culoare, ajuta la formarea unei familii. Aseara n-a fost cu lautari si mici, a fost cu flori si cadouri. Daca se poate, pe 8 martie as vrea sa fac totul cu mici si lautari. Cu mici si lautari faci treaba buna! Au venit jucatorii cu sotiile, cu copiii, am ras, am glumit!", a spus Anamaria Prodan la Sport.ro. Tamaș a postat pe instagram o imagine cu ei doi. Aceeași imagine apare și pe instagram la Timo.

S-au impărțit banii din drepturile TV
În zilele următoarea se va vira și a treia tranșă de bani din drepturile TV pentru cluburile din Liga 1. Odată cu schimbarea sistemului de joc s-a schimbat și grila de premiere.
Prima tranșă de bani a fost impărțită in funcție de clasamentul din sezonul trecut, a doua a fost egală pentru toate echipele, iar ultima va fi dată in funcție de locul ocupat in clasamentul regulat.
"Marica a aflat luni că, in cazul său, este vorba doar de o leziune fibrilară, adică de lezarea unor fibre, și nu de una totală. În aceste condiții, atacantul va reveni pe gazon cel mai târziu peste trei săptămâni. În astfel de situații, organismul are nevoie de câteva zile de repaus total, după care se va relua, treptat, la un interval de 3-4 zile, recuperarea cu exerciții specifice. Totul depinde și de modul in care organismul răspunde la efort, dar la acest capitol Marica stă bine datorită masei sale musculare bine dezvoltată.
Astfel, Marica va rata doar dubla cu Astra de săptămâna aceasta și meciul cu Viitorul, din etapa a 3-a a play-off-ului, dar va putea reveni la partida cu Pandurii.
Bawab s-a accidentat dupa 7 minute jucate la Steaua, iar initial medicii credeau ca atacantul va rata tot sezonul de primavara. Acestia au revenit si l-au anuntat pe jucator ca are o intindere la ligamentele genunciului stang si ar putea reveni pe teren la meciul cu Viitorul din a treia etapa a play-off-ului", anunta Digi.
18 etape de suspendare , in urma celor 10 eliminări din prima etapă a turneelor play-off / play-out!
Hamroun (două cartonașe galbene) a primit o suspendare de un meci, in timp ce dinamovistul Steliano Filip (roșu direct pt lovirea lui Hamroun),a luat două etape și o amendă in valoare de 3.000 de lei.