CSA nu a trimis nimic?
CSA nu a trimis nimic?
Nu, că ar fi consemnat presa.
LPF sare in apărarea Stelei: Nu se poate să ajungă in situația asta
Președintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Gino Iorgulescu, a vorbit intr-o conferință de presă, despre situația Stelei, care e nevoită să joace și meciurile de acasă in deplasare.
Steaua va juca la Pitești, iar toate meciurile campioanei se vor disputa pe arena Nicolae Dobrin!
Decizia a fost luată in această dimineață, după ce delegatia Stelei, condusă de Valeriu Argăseală, a avut o intîlnire cu viceprimarul Piteștiului.
Primul meci la Pitești al Stelei va fi cel impotriva Astrei, de duminica viitoare, ora 20:30, in direct pe Dolce Sport 1.
"Vom juca la Pitești! Este oficial. Am finalizat toate discuțiile pe care le incepusem cu ceva vreme in urmă. Toate meciurile de acasă le vom juca aici, primul va fi cel cu Astra. Vom avea un contract până la finalul campionatului. Nu am nici o emoție de organizare pentru că oamenii de aici sunt ambițioși, iși fac treaba foarte bine și sunt gazde bune.
Recunosc că nu mai fusesem de foarte multă vreme la Pitești, dar există o bază excelentă, este una de top pentru echipe de Liga 1. Această bază este pregătită pentru Liga 1! După ce-am avut 9.000 de oameni la amicalul cu SCM, vom vedea câți vom avea la restul partidelor. E clar că la meciul cu Asta vom avea un stadion plin!", a declarat Argăseală pentru Dolce Sport.
Conform primelor informații, pentru meciul cu Astra prețul unui bilet va fi intre 10 și 20 de lei in funcție de zona de acces pentru spectatori.
Cornel Ionică, viceprimarul din Pitești a declarat pentru DolceSport: "Steaua o să fie primită bine aici pentru că lumea este dornică de fotbal. După discuțiile cu domnul Argăseală și cu toți consilierii locali cred că vom face o treabă bună și vom rezolva toate problemele care trebuie puse la punct. Suntem pe drumul cel bun, iar până săptămâna viitoare toate lucrurile vor fi rezolvate. Stadionul arată foarte bine, iar dacă mai apar mici probleme le vom remedia imediat".
Sursa: dolcesport.ro
Sa le fie rusine ! Uite asa alunga si suporterii care mai veneau la meciuri in Bucuresti , sa stea la Pitesti si sa-si schimbe numele in Steaua Pitesti.
Pai trebuiau sa ramana pe Arena Nationala, sa piarda o multime de bani la fiecare meci de acasa pentru a astepta 1000 de suporteri sa vina pe stadion. Ca in Ghencea au pus lacatul generalii iar pentru asta sunt pupati in fund de aceiasi suporteri.
Lasa ca probabil o sa joace cu stadionul plin, ca sunt destui stelisti in Arges. Daca bucurestenii nu o apreciaza, sunt suficienti provinciali care o sa o faca...
Se duc acolo pt ca nu e rezolvata autorizarea de funcționare a Arenei Naționale.
Asa e xray , dar pana la meciul cu Astra de duminica viitoare mai e ceva , putea sa joace 1 meci , doua acolo , nu toate meciurile.
Probabil pe Arena Nationala va juca meciurile importante, daca primeste avizul, restul la Pitesti ( cum făcea si cu Ghencea). Nu te poți lăsa la mâna unui singur stadion.
Pai trebuiau sa ramana pe Arena Nationala, sa piarda o multime de bani la fiecare meci de acasa pentru a astepta 1000 de suporteri sa vina pe stadion. Ca in Ghencea au pus lacatul generalii iar pentru asta sunt pupati in fund de aceiasi suporteri.
Lasa ca probabil o sa joace cu stadionul plin, ca sunt destui stelisti in Arges. Daca bucurestenii nu o apreciaza, sunt suficienti provinciali care o sa o faca...
Asta e explicatia ta ca ciobanul vostru se muta cu cortul precum tiganii?
Site-ul fcsteaua le ureaza La Multi Ani si multa sanatate tuturor romanilor, cu ocazia Zilei Nationale!

Sunt deschise magazine FC Steaua.
Magazin Oficial.

FanShop

cite="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1229535267062497.1073742304.159580957391272&type=3">Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord pentru rezilierea pe cale amiabila a contractelor membrilor...
Posted by href="https://www.facebook.com/FCSBOfficial/">FC Steaua Bucuresti on href="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1229535267062497.1073742304.159580957391272&type=3">3 Decembrie 2015
Multumim, Dică! Stelist pana la capăt, ar fi meritat un post in cadrul clubului!
Keseru, vedeta in Magazinul Europa League! Ce a facut imediat dupa hattrick-ul de record cu Aalborg!
UEFA l-a cautat pe Keseru in Bulgaria. I-a adus aminte de cele 3 goluri marcate in doar 11 minute, in victoria Stelei 6-0 cu Aalborg. Keseru a fost personajul principal in magazinul Europa League.
"A fost si primul meci in care am fost la doping, si am si stat 3-4 ore pe acolo. Intre timp primeam mesaje, mi s-a zis ca am batut un record", povesteste Keseru.
Keseru a sarbatorit golurile prin dans, alaturi de capitanul Varela! "Mi-a aratat dansul in vestiar. La primul gol nu a ajuns ca a fost un contraatac. La al doilea a fugit aproape si a zis: nu mai scapi"

Naționala de handbal a României a invins Brazilia, campioana mondială en titre, cu 25-22 in optimile Campionatului Mondial și continuă parcursul in sferturile de finală. Fetele vor lupta cu gazda Danemarca pentru un loc in semifinale.
Bravo fetelor! Ați fost minunate!

cite="https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=418951881628810&id=230146807175986">Posted by href="https://www.facebook.com/FRH-Federația-Română-de-Handbal-Official-230146807175986/">FRH - Federația Română de Handbal Official on href="https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=418951881628810&id=230146807175986">13 Decembrie 2015
Greșelile mari și dese, cheia marilor succese! (?)
Sebastian Colțescu a făcut praf Astra - Steaua, dar in loc să fie scos de pe lista FIFA, merge la Euro 2016.
Colțescu a fost protagonistul celui mai mare scandal din Liga 1 in acest sezon, fiind la un pas să fie exclus de pe lista FIFA. A fost suspendat două luni după un meci Astra " Steaua, când nu le-a validat roș-albaștrilor 3 goluri și l-a iertat de o eliminare pe Constantin Budescu, după ce acesta l-a lovit cu palma peste față pe portarul Cojocaru. De asemenea, i-a interzis lui Muniru să joace și a decis să nu fluiere startul meciului până când bucureștenii nu l-au scos de pe foaia de joc.
Imediat după partida Astra - Steaua, Andrei Vochin, consilierul președintelui FRF Răzvan Burleanu, anunțase că există riscul pentru Colțescu să fie scos de pe lista FIFA. Iată-l acum la un pas de a oficia la turneul final european de vara viitoare!
Ce să ințeleagă din asta arbitri tineri sau cei care nu greșesc grav ca Sebastian Colțescu??
Șoc! Litex Lovech, fosta echipă a antrenorului român Laurențiu Reghecampf, a fost exclusă din campionatul Bulgariei după ce jucătorii săi au părăsit terenul, in semn de protest față de deciziile arbitrilor, la meciul cu Levski Sofia, disputat sâmbătă, a anunțat Federația bulgară de fotbal (BFU), citată de agenția Reuters.
"Era singura decizie posibilă, conform regulamentului disciplinar", a declarat președintele Comisiei de disciplină a BFU, Iuri Kucev.
Sursa: digisport
România - Danemarca 31-30! Suntem in semifinale la Mondial, cu un gol in ultima secundă din prelungiri!
În semifinale România va intâlni Norvegia.
Fotografia zilei
![]()
Și noi te iubim, Ada Nichita! Cu 5 secunde înainte de finalul reprizelor de prelungire, Ada a marcat golul victoriei la capătul unei scheme de atac superbe a tricolorelor!

Bucuria de după victorie
România câștigă medalia de bronz la CM2015!
Posted by FRH - Federația Română de Handbal Official on 20 Decembrie 2015Festivitatea de premiere
Ma speriasem ca vor trece de Norvegia. Bine ca nu s-a intamplat asta. Norvegia merita sa castige Mondialele!
Ma speriasem ca vor trece de Norvegia. Bine ca nu s-a intamplat asta. Norvegia merita sa castige Mondialele!
Inseamna ca n-ai vazut Rusia jucand... Insa in realitate, singura formatie care merita sa castige Mondialele e Romania fiindca e patria noastra.