FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«14567813»
bodrumdan_barkahan01.09.2008 15:10
@bodrumdan_barkahan

 

De acum, poate-l mai ia la iarna pe Miguel....

chiar si la ziarul de ieri scria ca sa inteles la tot si vine sa semneze.pacat ca nu a venit daca era asa de bun...

 

corluka-tothenham

berbatov-man.united(%99.9)

 

și au luat ai noștrii un tanar de 18 ani dela bursaspor...serkan kurtuluș (fratele lui serdar kurtuluș dela beșiktaș)

**alex**02.09.2008 09:51

Berbatov la Manchester United

Robinho la Manchester City

AdrianUltras2502.09.2008 09:57

Riera la Liverpool de la Espanol.

Voronin la Herta de la Liverpool - imprumut.

Steve Finnan la Espanyol de la Liverpool.

Nene de la Monacol la Espanyol.

Pareja de la Anderlecht la Espanyol.

Marouane Fellaini de la Standard la Everton

 

Si bineinteles

 

Quaresma la Inter!

f234567k02.09.2008 11:09
Marouane Fellaini de la Standard la Everton

Tanarul asta de 20 de ani care a ajuns la Everton pe 16 mil de E., nu a fost titular in ambele meciuri cu noi din 2006?

 

 

AdrianUltras2502.09.2008 11:13

A fost :)

alexynho03.09.2008 08:16
Berbatov la Manchester United

Robinho la Manchester City

 

Si se mai intreaba lumea, de ce se castiga campionatul greu in Anglia.

AsSaSiN25.10.2008 14:28

A scris cineva ca Jo s-a dus la Manchester city???

SteauaB02.01.2009 02:44

Tosic si Lijaic la Man U?

 

Ne bate Sarbii cu cel putin 3-0

Daniel-Ionut23.06.2009 17:57

Dupã Gareth Barry și Roque Santa Cruz, la Manchester City l-a cumparat si pe Stuart Taylor de la Aston Villa.

mircea_1024.06.2009 05:36

Glen Johnson , de la Portsmouth la Liverpool (fundas dreapta) - aproximativ 20 de bulioane de euro

Daniel-Ionut24.06.2009 10:56

Jimenez de la Inter a semnat cu West Ham United, iar Nakamura va imbraca tricoul lui Espanyol din sezonul viitor.

maye24.06.2009 11:08
Nakamura va imbraca tricoul lui Espanyol din sezonul viitor.

Asta e singurul transfer pe care nu il inteleg!

Daniel-Ionut24.06.2009 11:11
Asta e singurul transfer pe care nu il inteleg!

 

Pai de ce?

maye24.06.2009 11:14

Nakamura era foarte apreciat la Celtic.Un adevarat idol devenise acolo.

Daca ar fi plecat l-as fi vazut la o echipa mai mare ca Celtic , ori Espanyol este o echipa de mijlocul clasamentului in Spania , care ba mai mult s-a luptat o perioada cu retrogradarea in acest sezon , intr-un anumit interval fiind chiar pe ultimul loc!

In concluzie:Nakamura merita o echipa mai mare!

Daniel-Ionut24.06.2009 11:18

Cine stie ce planuri o avea Espanyol pentru sezonul care vine de s-a dus el acolo... :rolleyes:

maye24.06.2009 11:21

Pai ce planuri sa aiba...La Europa League si cam atat...

Nakamura merita sa joace in Ch.League...e o opinie personala!

maye24.06.2009 11:29

Cele mai importante mutari in Anglia:

-Thomas Vermaelen de la Ajax la Arsenal pentru 11 milioane €.

-Joe Hart , tanarul portar al celor de la Man.City , a fost imprumutat la Birmingham City.

-Fostul capitan al celor de la Aston Villa a plecat la Man.City pentru 12 milioane €.

-Roque Santa Cruz de la Blackburn Rovers la Man.City pentru 15 milioane de €.

-Aaron Mokoena de la Blackburn la Portsmouth pe gratis

-Glen Johnson de la Portsmouth la Liverpool.

Daniel-Ionut24.06.2009 16:04

Werder Bremen l-a transferat pe tanarul Marko Marin de la Monchengladbach pentru 8 milioane de euro.

maye25.06.2009 11:15

Raul Albiol la Real Madrid de la Valencia pentru 15 milioane de euro.In sfarsit un jucator util!

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/..._2009-06-25.htm

Djibril Cisse la Panathinaikos!

LE:

Nihat Kahveci a plecat la Besiktas de la Villareal.

Olof Mellberg a plecat de la Juventus la Olympiacos.

LE 2:

Ignazio Abate , jucator in nationala de tineret a Italiei a fost cumparat de AC Milan de la Torino.

http://www.acmilan.com/index.aspx

red&blue_boy26.06.2009 06:51

Da,Albiol e un transfer util pentru Real.Besiktas se pare ca au ganduri mari.

Daniel-Ionut29.06.2009 15:17

Jucator - De la - La

 

14_fra_peq.gif Grégory Coupet Atlético Madrid Paris SG

131_ecu_peq.gif Luis Valencia Wigan Athletic Man. United

14_fra_peq.gif Cédric Carrasso Toulouse Bordeaux

30_tur_peq.gif Erdinç Sochaux Paris SG

14_fra_peq.gif N´Zonzi Amiens Blackburn

130_col_peq.gif Juan Zúñiga Siena Napoli

27_rom_peq.gif Cristian Cristea Juve Stabia Triestina

bandeira_1_por_peq.jpg Manú Marítimo CFR Cluj

18_ita_peq.gif Meggiorini Cittadella Internazionale

18_ita_peq.gif Ignazio Abate Torino Milan

 

Sursa: Pariori.ro

Daniel-Ionut30.06.2009 09:39

Codina (Real Madrid) -> Getafe

Kerrison (Palmeiras) -> 15 mil Barcelona

Vermalen (Ajax) -> 13 mil Arsenal

Diego Milito, Thiago Motta (Genoa) -> 22 mil Inter

Thiago SIlva (Fluminense) -> 10 mil AC Milan

maye01.07.2009 12:16

Lucho Gonzalez la Olypique Marseille !

http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actuali..._Lucho_Gonzalez

Bayern si-a prezentat noile achizitii:Ivica Olic , Edson Braafheid ,Danijel Pranjic , Anatoliy Tymoshchuk precum si pe Mario Gomez!!!

http://www.fcbayern.t-com.de/de/aktuell/ne...238a82749d7ec7e

mircea_1001.07.2009 13:02

mario gomez, super atacant :>

Daniel-Ionut01.07.2009 13:43

Interesanta trecerea lui Lucho Gonzales de la Porto la OM... nu cred ca este cea mai inspirata miscare... :hmmm:

«14567813»