FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

WORLD CUP GERMANY 2006

«191011121318»
armanovici22.06.2006 21:00

Graham Poll penibil...da penibil rau...penalty clar la Viduka in prima repriza, parodia cu Simunic...atata am vazut, ca am mutat pe Brazilia-Japonia...astept tvr mondial sa vad ce a mai comis!

 

Meritat se califica Australia!

 

Hiddink mare ANTRENOR!

***alex***22.06.2006 21:01

A mai fost un hent clar facut de un fundas croat cu cateva minute inainte de 2-2... dar gafa cu 3 cartonase galbene si apoi rosu va ramane in istorie!

Melku22.06.2006 21:02

Cand am vazut cum s-au retras croatii in timp ce antrenorul lor le cerea insistent sa urce m-a trecut un fior pe spate, mi-am adus aminte de un meci de trista amintire.

armanovici22.06.2006 21:04

stii dracu a cui e vina...poti sa le torni in ureche ca nu stiu decat sa se apere...australienii chiar erau dezinvolti!

***alex***22.06.2006 21:06

As avea o rugaminte daca se poate sa se puna rezumatul acestui meci si in afara de goluri sa fie si faza cu Simunic si daca se poate in comentariul lui Gradinescu :D

Melku22.06.2006 21:15

A fost unul din cele mai penibile momente din istoria fotbalului (sa parafrazez un mare clasic in viata) momentul in care TOATA lumea si-a dat seama ca Simunic mai avea un cartonash galben mai putin brigada de arbitri. :lol:

weeezer_2022.06.2006 21:22

ok m-am uitat la Brazilia... povestiti-mi si mie care a fost faza cu Simunic :oops:

Dj22.06.2006 21:24
ok m-am uitat la Brazilia... povestiti-mi si mie care  a fost faza cu Simunic  :oops:

 

i`a dat al doilea galben si a uitat sa ii dea rosu..apoi dupa 5 minute i`a dat alt galben si abia acu i`a dat rosu

 

patetic...unul dintre cei mai mari arbitri din europa

ce s`ar fi zis in Romania desre o astfel de faza...

Melku22.06.2006 21:34

A avut incredibilul noroc sa nu marcheze Croatia dupa acest incident, altfel iesea mare show :lol: CE PACAAAT! :twisted:

Dan_BKL22.06.2006 21:47

Australia s-a calificat meritat in optimile de finala dar preferam sa se termine 2-1 pentru croatia(nu-mi statea rau cu 15mil in buzunar da asta-i fotbalul)

general_angel23.06.2006 07:07
Australia s-a calificat meritat in optimile de finala dar preferam sa se termine 2-1 pentru croatia(nu-mi statea rau cu 15mil in buzunar da asta-i fotbalul)
io am pariat pe victoria australiei. pacat de portarul lor de 2 lei. :cry: oriicum nu conteaza. ghama mi-o adus ieri 1 milion. am pus 50ron cota 2.20 si mi-o iesit. azi vreau sa pun 1 milion miza pe ucraina si pe elvetia. ce ziceti? :D
uZy | @nDr3i23.06.2006 15:07

mvaiii...cum sa iei 3 galbene intr-un meci si sa nu iasa afara ..:wallbash: ...ce arbitru de kkt=))

Virgil24.06.2006 19:39

In prima optime de finala Germania - Suedia 2 - 0.Goluri Lucas Podolsky in minutele 8 si 17.

 

Avancronica meciului :

 

rompres854910-149309455bb657d879545_660_

foto : www.gsp.ro

 

Al doilea meci din optimi de finala,Argentina - Mexic,a fost extraordinar de disputat,terminandu-se de altfel dupa prelungiri.Evolutia scorului : 1 - 0 Mexic,gol Rafa Valdez in minutul 6.Dupa numai 4 minute,in urma unui efort izvorât din orgoliu,argentinienii au egalat,1 - 1,autogol Borghetti in urma unei lovituri de la coltul terenului.De mentionat ca la faza respectiva Crespo l-a presat pe Borghetti,acesta a incercat sa respinga peste poarta,dar din fericire pentru Argentina a iesit un gol spectaculos.In prelungiri,in min.98,Maxi Rodriguez a inscris golul victoriei,2 - 1.

 

177_140x170.jpgMaximiliano Rubén Rodríguez, "MAXI RODRÍGUEZ"

redandblue25.06.2006 10:34

ce echipa de cacao germania asta...toti jucatorii is varza...de abia astept sa le dea crespo vreo doua-trei bucati...!!!

FORZA ARGENTINA!!!

weeezer_2025.06.2006 11:27

io sunt curios sa vad cum o sa faca Ballack fatza la Chelsea (parca se transferase acolo, nu? sau era doar zvon... nu mai stiu), ca afara de niste suturi de la distanta (reusite, ce-i drept), n-am prea vazut in el jucatorul acela magnific pt care sa se plateasca nush cate zeci de milioane de euro!

alex ripper25.06.2006 21:11

un meci frumos stricat de arbitru.vad ca acum dupa faza grupelor,arbitrii cam fac greseli,destul de mari. :roll:

_yang25.06.2006 21:18

Stie cineva cine canta si cum se numeste imnul campionatului mondial ???

uZy | @nDr3i25.06.2006 22:47

ce meciuri frumoase vor fi in runda urmatoare...abia astept :D

Virgil26.06.2006 06:44

@ _yang

 

Herbert Grönemeyer: Zeit, dass sich was dreht

 

imnul oficial FIFA 2006 cantat de unul dintre cei mai buni cantareti germani ai epocii!!!

pute-ti asculta in originalul in germana si engleza pe urmatorul site:

http://www.spiegel.de/kultur/musik/0,1518,...,415537,00.html

germana ( Zeit das sich was dreht) engleza (Celebrate the Day) respectiv franceza "Feter la journée". ce parere aveti?

 

http://www.ghidulromanilor.com/webcam/mate...ur%20Lives.html

Ionut_stelistu26.06.2006 10:47

Ger

_yang26.06.2006 15:22
@ _yang

 

Herbert Grönemeyer: Zeit, dass sich was dreht

 

imnul oficial FIFA 2006 cantat de unul dintre cei mai buni cantareti germani ai epocii!!!

pute-ti asculta in originalul in germana si engleza pe urmatorul site:

http://www.spiegel.de/kultur/musik/0,1518,...,415537,00.html

germana ( Zeit das sich was dreht) engleza (Celebrate the Day) respectiv franceza "Feter la journée". ce parere aveti?

 

 

 

http://www.ghidulromanilor.com/webcam/mate...ur%20Lives.html

 

 

 

Multumesc mult !!!

 

 

 

Ce idiot Van Basten : l-a lasat pe pe Kuyt 90 de minute in teren si pe van der Vaart l-a bagat in ultimele minute...

Bogdan4Steaua26.06.2006 15:36

A inceput Italia - Australia. Azi sunt suporterul Australiei desi le va fi foarte greu sa ii invinga pe italieni.

 

Later edit: italienii joaca in 10. Hai Australia!

forever_STEAUA26.06.2006 16:55

Dar totusi au castigat :D

 

Rezultat final: Italia - Australia 1-0 (min 95 Totti-penalty)

Bogdan4Steaua26.06.2006 17:06

Incredibil cat noroc au italienii. Nu au jucat nimic si tot s-au calificat.

Melku26.06.2006 17:28

Arbitrajele PENIBILE incep sa se adune, pana acum avem un trio de minune - Poll, Ivanov si Cantalejo, sa vedem cati din cei trei ii vom avea in urmatoarele preliminarii.

«191011121318»