"Scouterii" Cosmin Olaroiu si Mihai Stoica au pus ochii pe un pusti de 17 ani din Liga a doua, Sebastian Cojocnean, de la CS Otopeni, pe care vor sa îl transfere din iarna, având deja o discutie în acest sens cu gruparea din esalonul secund. Acesta joaca pe partea dreapta, iar viteza este principala sa calitate, el fiind remarcat la un meci din campionatul trecut, dintre CS Otopeni si Dinamo II. In 30 de minute, le-a dat dinamovistilor doua goluri, desi apararea "câinilor" era formata din Galamaz, Iordache, Lucian Goian si Radu Stefan, iar în poarta statea Matache. Olaroiu i-a cerut parerea si lui Florin Cheran, antrenorul echipei nationale Under 19, selectionerul spunându-i tehnicianului stelist ca nu a vazut de mult un jucator asa rapid.
(prosport.ro)
P.S. : Cand se va deschide un topic cu transferuri iarna 2007?