@vitto, dumneata ai spus acum mai bine de doua saptamani (14 ianuarie, mai exact) ca Tatu si-a gasit "imediat" alt angajament. Asta s-a vrut a fi o palma data celor care-i contestau calitatile si care mai la subiect il contestau pe cel care l-a adus. Nu mai punem in discutie ca n-ai specificat unde anume era "angajamentul", deci puteam presupune orice.... Uneori e cazul sa nu te mai grabesti dumneata.
Referitor la Radut, este acel jucator care are talent dar care nu se implica suficient in teren. Degeaba esti bun la antrenamente, daca incerci sa joci numai din glezna si te crezi Ronaldinho, esecul e clar. Mai mult, Radut este un fel de Tucudean, adica are avere destula si fotbalul e doar un hobby... Acum, nici Reghecampf nu l-a bagat prea mult...
Nu e cazul sa-l critici pe M Costea. Mai slab ca Nikolici n-a fost si cu toate astea a primit putine sanse dupa ce a intrat in dizgratia sefului cel mare. In dizgratia caruia au intrat o gramada de jucatori in timp pe "te miri ce" motive. De fapt dizgratia asta a provenit din faptul ca M Costea a fost victima unei sume de transfer prea mari, in care evident Becali s-a pacalit. Pe de alta parte si Mititelu crede si acum ca s-a pacalit ca l-a vandut pe un pret mic. El ca fotbalist nu e exceptional, e mediocru, dar cu ceva calitati care puteau fi imbunatatite daca ar fi beneficiat si el de sansele unui Nikolici spre ex. Nu a debutat rau in 2011, ar fi mai bine sa nu uiti asta.
Dar hai, pana la urma, "mortii cu mortii" si "viii cu viii", la figurat desigur... Ce-a fost a fost si trebuie sa privim catre viitor, catre cei pe care ii avem in lot acum.
Hai sa ne gandim ce se intampla cu Keseru. Stim cu totii ca daca becali era in libertate deja ar fi spus ceva despre el pana acum. Daca saracu' dupa 3 meciuri oficiale n-ar fi marcat, era deja catalogat o teapa era deja "Gata tata, de-acum inainte numai eu fac transferurile la atacati...". Gandeste-te ca el are sansa de a fi scapat de toate astea.
Iar e interesant ce se intampla cu Chipciu. Cand vad cate laude isi primeste Maxim ala chiar daca nici nu-l vezi pe teren, chiar daca e pe banca, ba ca se omoara Bayern cu Dortmund sa-l aduca, ba ca e pasatorul lunii etc, ma doare rau-rau-rau capu'. Chipciu era peste ala. Chipciu poseda driblingul pe patrudere si asta e calitate din ce in ce mai rara la noi... aduce putin cu ucraineanul Konoplyanka. Tanase spre ex. nu poate face asta.
Hai sa vedem ce va face Reghecampf dupa ce a scapat de gaurile din lot. Sa vedem cat va conta pe talentul lui Iancu. Sa vedem daca va incepe sa-i mai dea sanse si lui Pirvulescu care juca foarte bine la Medias si o facea ca mijlocas de banda stanga, nu fundas.
In sfarsit, ramane de vazut...