FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1650651652653654689»
Alexandru H.29.01.2014 09:38

Ideea e ca ceva ce e iertat unui englez in PL nu va fi iertat unui roman in acelasi campionat. Suporterii se asteapta ca englezii sa fie niste betivi dar nu au mila pentru strainii care sunt adusi in campionat tocmai pentru ca ar demonstra un profesionalism superior.

 

Chiriches a facut un pas extrem de important dar e doar primul. Daca e fraier si sta in compania lui MM Stoica (auzi la el, manager de fotbal ce bea cot la cot cu jucatorii si le incurajaza comportamentul!), nu va trece niciodata la "next level". Vorbesc ca cineva ce i-a urmarit atent cariera lui Tamas de la WBA. In anul de Championship a fost serios, fara betii, scandaluri... urmarea: la promovarea in EPL era considera titular de drept in echipa. Dar omul si-a amintit de propriile radacini iar WBA a scapat de el ca de o poama stricata.

 

Bine ca il comparam pe Chiriches cu Messi care se imbata dintr-un singur pahar. Mai imi spunea Lorimer acum cativa ani ca gestul lui Rooney de a-si insela nevasta insarcinata cu o prostituata e similar momentului cand in apartamentul lui Messi erau vreo doua femei. Clar, same thing...

Empyro29.01.2014 12:12

"Federatia Internationala de Istorie si Statistica a fotbalului a publicat miercuri clasamentul campionatelor nationale in 2013 si Liga 1 ocupa locul 10, in fata unor intreceri considerate mai puternice, cum ar fi cele din Turcia, Ucraina, Belgia, Olanda sau Portugalia.

 

Ierarhia este stabilita anual luand in considerare rezultatele cluburilor in intrecerile interne, campionat si Cupa, si in competitiile continentale intercluburi. Datele au fost contabilizate pentru intervalul 1 ianuarie-31 decembrie 2013." - digisport

 

Prapaditi-va de ras ! :)):))

xray30.01.2014 03:36
Prapaditi-va de ras ! :)):))

Nu e chiar de ras!

Intre 1 ianuarie-31 decembrie 2013, echipele romanesti au facut puncte multe.

Steaua

- a ajuns in optimi EL, a batut Ajax, Chelsea ... etc.

- a intrat in grupele CLdupa 6 meciuri fara infrangere, iar in grupa a facut 3 egaluri, 3 infrangeri (Chelsea si Shalke)

- etc.

 

Petrolul, Astra au ajuns in play off EL, iar Pandurii in grupe, scotand Braga in play off.

Toate au fost neinvinse pana in play off...etc.

 

Doar ca de la noi se vede campionatul exact ca in faza cu alcoolul.

Chiriches si Messi se imbata dupa un pahar, dar pe al nostru il facem penal si pe Messi normal, ca nu-l mai comparam cu Chiriches, ci il raportam (doar pe Messi) la un betiv ca Nikolici sau Tamas si l-am scos basma curata. In schimb pe Chiriches il comparam cu calugar ascet, care nu bea, nu *ute. :D

xray30.01.2014 04:10

PS

- In UEFA Country Ranking e pe 16 pe ultimii 5 ani:

"http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/UEFA/data/method4/crank2014.html"

Print:

http://prntscr.com/2nuane

Vezi coloana pe 2013 si o sa constati ca e mai sus de 16, ca punctaj acumulat numai in 2013.

 

- La UEFA Country Coefficients pe 2013 e pe locul 7, numai din EL+CL jucate in vara-toamna(fara punctele Stelei(6) din primavara EL).

 

"http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/UEFA/data/method4/ccoef2014.html"

Print:

http://prntscr.com/2nuaeh

 

Site-ul e asta:

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/UEFA/

besliud30.01.2014 04:51

Cand vezi shaormisti astia de reporteri care saliveaza la orice intamplare din viata unui personaj, parca iti vine sa o iei razna! Chirichesi nu a spart nici o usa si nu este cazul ca saormisti astia sa asocieze acest caz cu a lui Tamas! Oricum ma bucur ca nu are un antrenor dobitoc in cat sa puna botul la asfel de sifoane si sa dea satisfactie saormistilor cacan!

vitto30.01.2014 08:55
Se pare ca singurii care inteleg fotbalul sunt thailandezii si Mihai Stoica.

 

asta este problema Stelei? .... gata, tatu a plecat, mai avea 6 luni de contract, nu s-a cramponat sa ramana, nu a dat clubul in judecata, nu s-a plans de rele tratmente ..... a spus la revedere si a plecat sa munceasca in alta parte! n-o sa stam acum sa-i urmarim cariera lui tatu?! banuiesc ca va este clar ca are alt angajament, caci altfel nu renunta la 6 luni de salariu fara sa aiba ceva in contrapartida! in thai sau oriunde ii va fi bine sa fie sanatos tatu: a jucat la Steaua si a fost mereu un jucator serios! nu cred ca trebuie sa plangem noi de grija lui tatu.....acasa precum costea nu sta!

 

decat absenta lui tatu ar trebui sa va nemultumeasca prezenta in lot a lui radut, un jucator practic fara realizari concrete ..... pai daca tatu era slab, radut-pulut este ceva hilar! cum scapa Steaua de panarame gen radut, carora le platesti salarii mari pentru nimic, asta ar fi o intrebare?!

Lorimer30.01.2014 10:32

@vitto, dumneata ai spus acum mai bine de doua saptamani (14 ianuarie, mai exact) ca Tatu si-a gasit "imediat" alt angajament. Asta s-a vrut a fi o palma data celor care-i contestau calitatile si care mai la subiect il contestau pe cel care l-a adus. Nu mai punem in discutie ca n-ai specificat unde anume era "angajamentul", deci puteam presupune orice.... Uneori e cazul sa nu te mai grabesti dumneata.

 

Referitor la Radut, este acel jucator care are talent dar care nu se implica suficient in teren. Degeaba esti bun la antrenamente, daca incerci sa joci numai din glezna si te crezi Ronaldinho, esecul e clar. Mai mult, Radut este un fel de Tucudean, adica are avere destula si fotbalul e doar un hobby... Acum, nici Reghecampf nu l-a bagat prea mult...

 

Nu e cazul sa-l critici pe M Costea. Mai slab ca Nikolici n-a fost si cu toate astea a primit putine sanse dupa ce a intrat in dizgratia sefului cel mare. In dizgratia caruia au intrat o gramada de jucatori in timp pe "te miri ce" motive. De fapt dizgratia asta a provenit din faptul ca M Costea a fost victima unei sume de transfer prea mari, in care evident Becali s-a pacalit. Pe de alta parte si Mititelu crede si acum ca s-a pacalit ca l-a vandut pe un pret mic. El ca fotbalist nu e exceptional, e mediocru, dar cu ceva calitati care puteau fi imbunatatite daca ar fi beneficiat si el de sansele unui Nikolici spre ex. Nu a debutat rau in 2011, ar fi mai bine sa nu uiti asta.

 

Dar hai, pana la urma, "mortii cu mortii" si "viii cu viii", la figurat desigur... Ce-a fost a fost si trebuie sa privim catre viitor, catre cei pe care ii avem in lot acum.

 

Hai sa ne gandim ce se intampla cu Keseru. Stim cu totii ca daca becali era in libertate deja ar fi spus ceva despre el pana acum. Daca saracu' dupa 3 meciuri oficiale n-ar fi marcat, era deja catalogat o teapa era deja "Gata tata, de-acum inainte numai eu fac transferurile la atacati...". Gandeste-te ca el are sansa de a fi scapat de toate astea.

 

Iar e interesant ce se intampla cu Chipciu. Cand vad cate laude isi primeste Maxim ala chiar daca nici nu-l vezi pe teren, chiar daca e pe banca, ba ca se omoara Bayern cu Dortmund sa-l aduca, ba ca e pasatorul lunii etc, ma doare rau-rau-rau capu'. Chipciu era peste ala. Chipciu poseda driblingul pe patrudere si asta e calitate din ce in ce mai rara la noi... aduce putin cu ucraineanul Konoplyanka. Tanase spre ex. nu poate face asta.

 

Hai sa vedem ce va face Reghecampf dupa ce a scapat de gaurile din lot. Sa vedem cat va conta pe talentul lui Iancu. Sa vedem daca va incepe sa-i mai dea sanse si lui Pirvulescu care juca foarte bine la Medias si o facea ca mijlocas de banda stanga, nu fundas.

 

In sfarsit, ramane de vazut...

rtj30.01.2014 11:45

Nu poti sa spui ca Radut pulut este mai slab decat tatu din 2 motive:

1. El nu a beneficiat de atatea sanse ca brazilianul, deci e cam greu sa le compari realizarile, nule si la unul si altul (la Steaua).

2. La Pandurii a jucat excelent sub comanda unui antrenor care a stiut sa-i scoata in evidenta calitatile tehnice, pe cand Tatu, in toata perioada petrecuta la Steaua, a avut maxim 5 meciuri decente, majoritatea la inceputul aventurii sale la noi (vezi meciul tur cu TSKA).

 

De ce nu s-a impus Radut? S-a mizat pe conditie fizica, efort si un joc destul de rigid, fara prea mari expresii tehnice. In linia de 2 nu a avut cum sa intre pentru ca nu e nici mijlocas defensiv, nici box-to-box, iar in fata nu prea avea cum sa-i ia fata lui Ruse, golgheterul echipei, mai ales ca Reghecampf juca mai degraba cu un al doilea varf, decat cu un playmaker.

 

Parerea mea e ca ar trebui sa plece la o echipa de genul Pandurilor, poate chiar Astra, Vaslui pentru ca inca are o multime de lucruri de demonstrat si el chiar poate.

 

Lorimer, ar trebui sa ne bucuram ca avem 2 astfel de mijlocasi la dispozitia nationalei si nu sa cautam rivalitati malitioase. Amandoi sunt buni, cu un plus pentru Maxim pentru ca el a mai jucat cat de cat la svabi, chit ca acum e rezerva. In afara de el, Rusescu si Stefan Radu niciun alt stranier nu a confirmat la echipa de club. Nici macar Chiriches care devine din ce in ce mai mult depasit de situatie, aratandu-si niste carente pe care le vedeam si cand evolua la Steaua sau la nationala (vezi meciul cu Slovenia). Chipciu o sa demonstreze ca e mai bun ca Maxim cand o sa se impuna in plan extern la o echipa buna.

vitto30.01.2014 12:25
@vitto, dumneata ai spus acum mai bine de doua saptamani (14 ianuarie, mai exact) ca Tatu si-a gasit "imediat" alt angajament. Asta s-a vrut a fi o palma data celor care-i contestau calitatile si care mai la subiect il contestau pe cel care l-a adus. Nu mai punem in discutie ca n-ai specificat unde anume era "angajamentul", deci puteam presupune orice.... Uneori e cazul sa nu te mai grabesti dumneata.

 

Referitor la Radut, este acel jucator care are talent dar care nu se implica suficient in teren. Degeaba esti bun la antrenamente, daca incerci sa joci numai din glezna si te crezi Ronaldinho, esecul e clar. Mai mult, Radut este un fel de Tucudean, adica are avere destula si fotbalul e doar un hobby... Acum, nici Reghecampf nu l-a bagat prea mult...

 

Nu e cazul sa-l critici pe M Costea. Mai slab ca Nikolici n-a fost si cu toate astea a primit putine sanse dupa ce a intrat in dizgratia sefului cel mare. In dizgratia caruia au intrat o gramada de jucatori in timp pe "te miri ce" motive. De fapt dizgratia asta a provenit din faptul ca M Costea a fost victima unei sume de transfer prea mari, in care evident Becali s-a pacalit. Pe de alta parte si Mititelu crede si acum ca s-a pacalit ca l-a vandut pe un pret mic. El ca fotbalist nu e exceptional, e mediocru, dar cu ceva calitati care puteau fi imbunatatite daca ar fi beneficiat si el de sansele unui Nikolici spre ex. Nu a debutat rau in 2011, ar fi mai bine sa nu uiti asta.

 

Dar hai, pana la urma, "mortii cu mortii" si "viii cu viii", la figurat desigur... Ce-a fost a fost si trebuie sa privim catre viitor, catre cei pe care ii avem in lot acum.

 

Hai sa ne gandim ce se intampla cu Keseru. Stim cu totii ca daca becali era in libertate deja ar fi spus ceva despre el pana acum. Daca saracu' dupa 3 meciuri oficiale n-ar fi marcat, era deja catalogat o teapa era deja "Gata tata, de-acum inainte numai eu fac transferurile la atacati...". Gandeste-te ca el are sansa de a fi scapat de toate astea.

 

Iar e interesant ce se intampla cu Chipciu. Cand vad cate laude isi primeste Maxim ala chiar daca nici nu-l vezi pe teren, chiar daca e pe banca, ba ca se omoara Bayern cu Dortmund sa-l aduca, ba ca e pasatorul lunii etc, ma doare rau-rau-rau capu'. Chipciu era peste ala. Chipciu poseda driblingul pe patrudere si asta e calitate din ce in ce mai rara la noi... aduce putin cu ucraineanul Konoplyanka. Tanase spre ex. nu poate face asta.

 

Hai sa vedem ce va face Reghecampf dupa ce a scapat de gaurile din lot. Sa vedem cat va conta pe talentul lui Iancu. Sa vedem daca va incepe sa-i mai dea sanse si lui Pirvulescu care juca foarte bine la Medias si o facea ca mijlocas de banda stanga, nu fundas.

 

In sfarsit, ramane de vazut...

 

tot ma innebuniti cu tatu....eu v-am spus doar ca jucatorul a plecat fara ranchiuna sau litigii, desi mai avea inca 6 luni contract. asta dovedeste ca nu era o problema pentru el sa-si gaseasca un angajament cel putin de nivelul celui avut la Steaua. adica in alte cuvinte, tatu, asa slab cum il vedeati unii, era o "marfa" vandabila international, spre deosebire de altii?! punct.......

 

nikolici avea niste calitati fizice exceptionale si era indiscutabil superior lui costea ..... era din alta categorie totusi! nikolici a si avut cateva realizari sportive bune la Steaua, legate mai ales de calificarea din grupele UEFA (el a jucat mai mereu bine in cupele europene), cand la Bucuresti cu cipriotii a evoluat foarte bine si a marcat decisiv, exact cand trebuia! din pacate, pe fondul unor accidentari nefericite, un caracter petrecaret si o viata sportiva dezordonata l-au marginalizat si a pierdut statutul de titular. pacat pentru el, pacat pentru Steaua, caci jucatori pe profilul nikolici sunt greu de adus in Romania.

 

costea este un mascarici.... un fante de provincie! sunt multi astfel de jucatori pe aici, care joaca mult timp la echipe mici si isi inchipuie ca sunt niste jupani si atunci cand vin la Bucuresti. aici constatam repede ca mental nu sunt pregatiti sa joace la o echipa care are pretentii de performanta precum Steaua. plus ca tentatiile capitalei ii doboara. problema "fotbalistului roman" este lipsa de educatie sportiva, de intelegere a profesionismului, a spiritului performantei. in cateva luni costea s-a compromis prin "legaturile periculoase" din afara terenului....... o situatie oarecum similara cu cea a lui nikolici!

 

imi mentin parerea ca radut este o teapa istorica, un jucator fara pic de forta, fara prezenta fizica, impotent competitional si lipsit de mentalitate! fara forta si viteza nu existi in fotbalul profesionist! radut nu este mai slab decat tatu .... este mai slab decat cel mai slab jucator de la Steaua .... este o caricatura: nu are viteza, nu are capacitate de efort, calitati fizice extrem de limitate, nu are sut, nu are deposedare, nu are orientare in teren (mai mereu se ascunde de joc), nu poate depasi omul in dribling direct ..... adica intr-o formulare colorata, nea radut asta este o "laba trista". niciodata cand a jucat cu radut titular Steaua nu s-a putut impune si mereu am facut jocuri slabe cu el in teren. problema noastra nu a fost ca pulut a primit prea putine sanse, ci ca de prea mult timp este tinut in lot! un jucator de provincie care a esuat deja in fotbalul de performanta!

Alexandru H.30.01.2014 13:42
Lorimer, ar trebui sa ne bucuram ca avem 2 astfel de mijlocasi la dispozitia nationalei si nu sa cautam rivalitati malitioase. Amandoi sunt buni, cu un plus pentru Maxim pentru ca el a mai jucat cat de cat la svabi, chit ca acum e rezerva. In afara de el, Rusescu si Stefan Radu niciun alt stranier nu a confirmat la echipa de club. Nici macar Chiriches care devine din ce in ce mai mult depasit de situatie, aratandu-si niste carente pe care le vedeam si cand evolua la Steaua sau la nationala (vezi meciul cu Slovenia). Chipciu o sa demonstreze ca e mai bun ca Maxim cand o sa se impuna in plan extern la o echipa buna.

 

Chiriches e titular cam de multisor la o echipa de top din Anglia. Si e cam cel mai bun fundas al lor valid in momentul asta, lasand patriotismele in pace (in fapt, e considerat cam cel mai bun transfer din acest sezon, facand abstractie de Eriksen). Spre deosebire de el, Rusescu a trebuit sa plece imprumutat la o echipa de jumatatea clasamentului din Portugalia pentru ca sa fie bagat in seama.

 

Sursa: m-am uitat la vreo 6 meciuri ale lui Tottenham de anul asta, cu el pe teren. In meciul cu United, a jucat excelent fapt pentru care presa si postacii nostri din Romania l-au catalogat drept "petarda meciului".

 

tot ma innebuniti cu tatu....eu v-am spus doar ca jucatorul a plecat fara ranchiuna sau litigii, desi mai avea inca 6 luni contract. asta dovedeste ca nu era o problema pentru el sa-si gaseasca un angajament cel putin de nivelul celui avut la Steaua. adica in alte cuvinte, tatu, asa slab cum il vedeati unii, era o "marfa" vandabila international, spre deosebire de altii?! punct.......

 

Nu te innebuneste nimeni. Lorimer ti-a cerut sa-ti mai inghiti cuvintele si sa mai lasi aerele de baron. Tatu nu isi gasise angajament la data la care ai anuntat si pana la urma a trebuit sa se multumeasca cu Thailanda, un loc in care nu se joaca nici pe departe fotbal "de nivelul celui jucat la Steaua". Capisci?

Lorimer30.01.2014 14:24

Deci tovarase vitto... daca vei calcula matale cate goluri a marcat Nikolici in raport cu minutele jucate fata de Costea vei avea mari surprize. Nikolici era indiscutabil superior doar fizic. Tehnic saracu' era de nivelul ligii a treia.

 

Despre Tatu, ti s-a raspuns mai sus.

 

rtj... si Chipciu a jucat pana la acea nefericita accidentare mai mult decat ceva la Steaua. Dar tu judeci decat faptul ca Maxim joaca la Stuttgart, o echipa pe care tu o vezi buna. Ei bine, e slaba. Chiar daca e germana, chiar daca Germania e intr-o crestere uriasa etc, Stuttgart ramane o echipa slaba. Ce dracu ca nu pot lega nici 3 pase, tu i-ai urmarit?

 

De fapt mai grav e ca nici tu nu stii ceea ce vrei acum. Pe de o parte afirmi ca un jucator stelist trebuie sa-si dea examenul de valoare jucand doar in afara, iar pe de alta parte critici conducerea atunci cand ii vinde. Pai daca mergi pe prima treaba, trebuie sa intelegi ca asta merge mana in mana cu o echipa Steaua mereu fragila in Europa, ceva in gen Dinamo Zagreb de azi.

vitto30.01.2014 14:35
Chiriches e titular cam de multisor la o echipa de top din Anglia. Si e cam cel mai bun fundas al lor valid in momentul asta, lasand patriotismele in pace (in fapt, e considerat cam cel mai bun transfer din acest sezon, facand abstractie de Eriksen). Spre deosebire de el, Rusescu a trebuit sa plece imprumutat la o echipa de jumatatea clasamentului din Portugalia pentru ca sa fie bagat in seama.

 

Sursa: m-am uitat la vreo 6 meciuri ale lui Tottenham de anul asta, cu el pe teren. In meciul cu United, a jucat excelent fapt pentru care presa si postacii nostri din Romania l-au catalogat drept "petarda meciului".

 

 

 

Nu te innebuneste nimeni. Lorimer ti-a cerut sa-ti mai inghiti cuvintele si sa mai lasi aerele de baron. Tatu nu isi gasise angajament la data la care ai anuntat si pana la urma a trebuit sa se multumeasca cu Thailanda, un loc in care nu se joaca nici pe departe fotbal "de nivelul celui jucat la Steaua". Capisci?

 

nici tu si nici lorimer nu sunteti in masura a-mi cere nimic .... eventual poate sa ma rugati! nu aveti inca suficienta "anvergura" pentru a cere ceva Sublimei Porti!

 

cat despre tatu, jucatorii se duc unde sunt cel mai bine platiti .... anelka si drogba au jucat in china, Radoi si asamoah gyan prin emirate, tiago neves in arabia, brandan tot prin china....care este problema? adica daca esti sub contract in Romania, ungaria, bulgaria, serbia, grecia esti scula, dar daca joci in asia esti un nimeni? din cate imi amintesc brandan "plangea" de mama focului sa fie inteles ca sa se poata transfera in china, desi la Steaua avea sansa sa joace in UCL.

 

altceva?

vitto30.01.2014 14:41
Deci tovarase vitto... daca vei calcula matale cate goluri a marcat Nikolici in raport cu minutele jucate fata de Costea vei avea mari surprize. Nikolici era indiscutabil superior doar fizic. Tehnic saracu' era de nivelul ligii a treia.

 

Despre Tatu, ti s-a raspuns mai sus.

 

rtj... si Chipciu a jucat pana la acea nefericita accidentare mai mult decat ceva la Steaua. Dar tu judeci decat faptul ca Maxim joaca la Stuttgart, o echipa pe care tu o vezi buna. Ei bine, e slaba. Chiar daca e germana, chiar daca Germania e intr-o crestere uriasa etc, Stuttgart ramane o echipa slaba. Ce dracu ca nu pot lega nici 3 pase, tu i-ai urmarit?

 

De fapt mai grav e ca nici tu nu stii ceea ce vrei acum. Pe de o parte afirmi ca un jucator stelist trebuie sa-si dea examenul de valoare jucand doar in afara, iar pe de alta parte critici conducerea atunci cand ii vinde. Pai daca mergi pe prima treaba, trebuie sa intelegi ca asta merge mana in mana cu o echipa Steaua mereu fragila in Europa, ceva in gen Dinamo Zagreb de azi.

 

 

nikolici avea si are alura de jucator de fotbal profesionist ..... in contrast, tanarul costea are alura de "gagiu"! asta e marea diferenta din start intre cei doi juni, caci la nikolici poti spera ceva, pe cand la costea viitorul nu suna bine!

 

acuma ce sa mai inteleg din comentariile voastre? ati devenit brusc aparatorii "selectionerului" becali si a nebuniilor lui? Gigi, sonat cum este, era amorezat de costea ...... pana s-a convins ca lui costita ii place "pasarica" mai mult decat fotbalul!

Lorimer30.01.2014 14:54
nici tu si nici lorimer nu sunteti in masura a-mi cere nimic .... eventual poate sa ma rugati! nu aveti inca suficienta "anvergura" pentru a cere ceva Sublimei Porti!

 

Tovarase, te rugam sa ne lasi!

vitto30.01.2014 15:15
Tovarase, te rugam sa ne lasi!

 

ce sa-ti raspund la asa post...... cum poti sa fi ca sa postezi astfel de mizerie..... educatie de pitecantrop! trebuia sa trimiti o copie si lu' mamica ta....s-ar bucura sa vada ce "voinica" ii este odrasla!

Lorimer30.01.2014 15:46

Tovarase ai fost rugat de mai multe ori sa lasi la o parte aerele. Te-ai laudat de mai multe ori cu anumite treburi pe care nu le-ai putut proba cand ai vazut ca eu sau altii insistam asupra problemei. Nu stiu de unde ti-ai creat dumneata tovarase impresia ca imi faci mie personal sau altora un mare favor ca ne bagi in seama pe un site. Ti s-a raspuns exact scurt si la obiect direct proportional cu modul in care ai vorbit.

rtj30.01.2014 16:22
Deci tovarase vitto... daca vei calcula matale cate goluri a marcat Nikolici in raport cu minutele jucate fata de Costea vei avea mari surprize. Nikolici era indiscutabil superior doar fizic. Tehnic saracu' era de nivelul ligii a treia.

 

Despre Tatu, ti s-a raspuns mai sus.

 

rtj... si Chipciu a jucat pana la acea nefericita accidentare mai mult decat ceva la Steaua. Dar tu judeci decat faptul ca Maxim joaca la Stuttgart, o echipa pe care tu o vezi buna. Ei bine, e slaba. Chiar daca e germana, chiar daca Germania e intr-o crestere uriasa etc, Stuttgart ramane o echipa slaba. Ce dracu ca nu pot lega nici 3 pase, tu i-ai urmarit?

 

De fapt mai grav e ca nici tu nu stii ceea ce vrei acum. Pe de o parte afirmi ca un jucator stelist trebuie sa-si dea examenul de valoare jucand doar in afara, iar pe de alta parte critici conducerea atunci cand ii vinde. Pai daca mergi pe prima treaba, trebuie sa intelegi ca asta merge mana in mana cu o echipa Steaua mereu fragila in Europa, ceva in gen Dinamo Zagreb de azi.

 

Nu am zis neaparat ca Stuttgart e mai buna ci ca joaca intr-un mediu mult peste cel din Liga 1, un mediu in care nu prea reusesc conationalii nostri. Din aceasta cauza merita apreciat.

 

Nu am zis ca un jucator stelist trebuie sa-si dea examenul de valoare jucand doar afara, am zis ca orice jucator roman trebuie sa faca asta. Papp, Nistor si chiar si Ruse la Sevilla erau buni in campionatul intern, au plecat in strainatate si au luat-o in mana. In plus, eu nu am criticat conducerea ca vinde, e clar ca e greu sa tii jucatori cand au oferte din vest chiar daca faci performanta in Liga 1.

 

Alexandru H:

E posibil sa ai dreptate, insa eu am urmarit 2 meciuri de-ale lui Chiriches, cu City si Arsenal, si in ambele si-a aratat niste defecte pe care le avea de cand juca la noi, defecte ce trebuiau corectate. Aici ma refer la marcaj si pozitionare la fazele fixe. Tare imi e ca in scurt timp, daca vine Vertonghen, apuca banca de rezerve.

Joga Bonito30.01.2014 17:12

Am ramas placut impresionat de Pawel Golanski. A dat adineauri un interviu la Digi.

 

Vorbeste mai logic si coerent decat altii nascuti si scoliti in Romania, gen Tanase sau mai rau, Crin Antonescu. Si mai trist e ca, desi au trecut aproape 5 ani, n-a uitat sa vorbeasca romaneste, spre deosebire de alti compatrioti de-ai nostri care dupa 6 luni de Spania sau Italia fredoneaza doar manele.

 

Suntem inapoiati rau, nu gluma.

besliud30.01.2014 21:13

Aveti o gramada de alternative sa va contrati gen PM, mess si facebook! Daca va "iubiti" asa tare de ce nu va dati numerele de telefon si sigur operatorii de telefonie nu se vor supara de cuvintele voastre! Incercati sa faceti un bine intregului forum si evitati in a va replica de maiera asta prin posturi publice!

 

afinogenov6131.01.2014 09:46

http://www.ziare.com/Steaua/stiri-Steaua/p...-Steaua-1280111

 

N-am vazut ca a pus si Harald scuze! :unsure:

choli31.01.2014 19:21

probabil vroia sa spuna ca fara voi nu prea mai are cui sa dea avertismente...sa modereze.

unde ai citit tu ca nu are incredere in colaboratorii sai?

 

 

eMagic01.02.2014 11:12
Alexandru Bourceanu a plecat in Turcia să semneze cu Trabzonspor - Steaua a acceptat oferta celor de la Trabzonspor pentru Alexandru Bourceanu, iar mijlocasul de 28 de ani a plecat in această după-amiază in Turcia.
besliud01.02.2014 16:03

Cred ca va face fata daca va avea aceiasi atitudine de luptator si sacrificiu!

Empyro02.02.2014 14:23

"Transferul lui Alex Bourceanu la Trabzonspor nu s-a facut fara scandal. Fotbalistul de 28 de ani a fost atacat dur de Victor Becali pentru ca a cerut ca acesta sa nu se implice in afacere, iar acum ii da replica.

Bourceanu, care a efectuat azi vizita medicala in Turcia, ii jigneste pe fratii Becali, pe care-i numeste "ratatii din Pipera".

"Nu imi doresc sa intru in polemica cu acest specimen! Este mult sub nivelul meu, al antrenorului Reghecampf, al echipei Steaua si chiar al multora din viitorii indivizi cu care va coabita in curand Nimic misterios sau surprinzator in acest fel de a gandi al acestui badaran limbut. Secretul tine, pur si simplu, de prostie si invidie, de prostia pura pe care o dezlantuie numai si numai momentele de anomalie din tara asta.

 

Ratatii din Pipera au ajuns cunoscuti pentru ca regulile de competitie si egalitatea de sanse au fost starpite, a declarat Bourceanu pentru Fanatik." - Gazeta Sporturilor

besliud03.02.2014 21:13

Era odata imediat dupa revolutie un slogan: "ROMANI VI SE PREGATESTE CEVA!!" :)):hmmm: Oare ce???

«1650651652653654689»