FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1652653654655656689»
Lorimer06.02.2014 16:36

Psihologia nistoriana - partea a opta

 

Domne, omul nu era obligat sa accepte sa vina la Steaua. E fan rapidist declarat, si mai mult era vorba de banii de afara pe care aici nu-i poate lua nici la Steaua. Ce atata vorba? Problema e ca nu mai trebuia sa dea declaratiile alea pe aeroport ca mai bine joci cu Monaco si PSG etc etc. Deh, e fotbalist, atat l-a dus capul si pe el, era entuziasmat de plecarea in Franta etc. Cu declaratia aia a deranjat zeci de fotbalisti care isi castiga painea jucand in tara. Uneori e bine sa nu spui ceea ce gandesti si sa-ti tii in frau entuziasmul.

besliud07.02.2014 15:50

Anunt de ultima ora! Porumboiu a declarat ca Lucian Sanmartean este oficial jucatorul Stelei! (Sursa Digisport)

 

strezahuzum07.02.2014 20:34

Inca nu a picat transferul ? Au trecut 4 ore ...

rtj08.02.2014 09:35

Brazilianul Maicon Pereira de Oliveira, 25 de ani, a murit in această dimineață după un accident de masina

 

Maicon a jucat la Steaua in partea a doua a sezonului 2010/2011, iar apoi s-a transferat in Ucraina, la Șahtior Donetk, chiar Mircea Lucescu dorindu-l insistent la echipa De altfel, recent, Maicon anuntase că este dispus să joace in nationala Ucrainei.

 

Site-ul oficial al ucrainenilor a anuntat tragedia. Maicon a avut un accident de masină in Donetk.

 

Maicon are 3 goluri marcate in 6 meciuri jucate la Steaua. Brazilianul nu a mai continuat in Ghencea pentru că Steaua trebuia să platească 800.000 de euro pentru un transfer definitiv celor de la Volyn Lutk.

 

Mihai Stoica a decis insă că jucatorul nu are valoare de Steaua si l-a anuntat că nu ii va fi activată clauza, astfel că brazilianul a revenit la Volyn.

 

 

 

 

Ii multumim pentru tot ce a facut la Steaua! Inevitabil nu avem cum sa nu ne gandim la ce putea face in continuare daca unele persoane ar fi avut macar un gram de profesionalism. Dumnezeu sa te odihneasca, Maicon!

 

 

 

Saramago08.02.2014 10:36

RIP Maicon

xray11.02.2014 20:59

MM după ce l-a vazut pe Sinmartean la antrenament:

"Despre Lucian am un singur cuvint: incintator! Deocamdată asta se vede. E 100% pregatit să joace impotriva Concordiei Chiajna.

Un jucator de asemenea calibru nu are nevoie de perioadă de adaptare. Și Trabzonspor are antrenori si preparatori si Alex Bourceanu a intrat pe teren direct din avion ", a spus Mihai Stoica la DigiSport.

 

Eu mi-am pierdut increderea in zicerile lui MM, pt ca a mai debitat la TV baliverne pe teme asemanatoare(F si M.Costea, Tatu etc.).

Totusi, sper ca de data asta sa fi spus adevarul si nu e o alta strategema de intimidare a adversarului. :D

Alex88pl12.02.2014 17:34

Mircea Sandu a explicat la Fotbal Club(o emisiune TV) de ce nu se va juca derby-ul Steaua - Dinamo pe Arena Naționala pe 1 martie. Președintele FRF a declarat că Federația are un contract valabil intre 1 și 6 martie cu ALPAB, compania care administrează Arena Naționala iar in acest interval nu se vor desfășura alte activități pe stadion.

 

"FRF are un contract semnat, cu clauze foarte clare pentru protecția jucatorilor Argentinei. Între clauze se numară un teren de antrenament și de joc in condiții foarte bune. Avem un contract valabil intre 1 martie și 6 martie cu Compania care se ocupă de stadion. Pe 3 martie prezentam echipamentul, acolo are loc antrenamentul Argentinei. Dacă Steaua și Dinamo vor să joace meciul pe Arena Naționala il pot juca sambata după meciul cu Argentina.", a spus Sandu.

 

În aceste condiții, Steaua - Dinamo se va juca in Ghencea, sambata 1 martie, de la ora 21:00.

 

 

xray19.02.2014 02:21

S-a descoperit sursa-model pentru sigla cainilor :D

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/...84/original.jpg

eMagic21.02.2014 14:02
FC Steaua Bucuresti anunta ca, incepand de vineri, 21 februarie, ora 20:00, vor fi puse in vanzare online biletele pentru partida cu Dinamo, programata sambata, 1 martie, incepand cu ora 21:00.

Vineri 21 Feb 2014 15:53

Acestea vor putea fi achizitionate de pe www.biletesteaua.ro, in limita a 4 tichete pentru fiecare cumparator.

 

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

PELUZE - 15 LEI

TRIBUNA A II-A - 30 LEI

TRIBUNA I - 50 LEI

TRIBUNA 0 -75 LEI

FOTOLII - 150 LEI

 

Programul caselor de bilete va fi anuntat ulterior, in functie de numarul tichetelor ramase!

 

Ieftine, if you ask me. Sper sa avem si vreme frumoasa.

Joga Bonito21.02.2014 16:12

Pentru bucuresteni si probabil pentru restul tarii, meciul dintre Steaua si dinam0 este mai important decat meciul dintre mercenarii lui Piturca si niste vedete plictisite.

 

Sunt gata sa pariez ca pe National Arena n-o sa fie mai mult de 30 de mii de spectatori, mai ales daca vremea o sa fie nasoala.

eMagic22.02.2014 19:29

Sold-out. Ati vazut ca au pus garduri mai mari pentru meci?

 

In fine, ne vedem pe stadion la P2.

S.Mariuss24.02.2014 15:28

Mai are cineva un bilet in plus? :) dau 1..2...3 beri ajung?

besliud25.02.2014 08:21
Mai are cineva un bilet in plus? :) dau 1..2...3 beri ajung?

Daca te duci astazi la ora 19:00 in fata stadionului, poti cumpara bilete de la Lecce sau Carciu!

S.Mariuss25.02.2014 12:50
Daca te duci astazi la ora 19:00 in fata stadionului, poti cumpara bilete de la Lecce sau Carciu!

 

 

Am stat cu Refresh pe site si am reusit sa comand :)

 

Ps. vad ca la ora asta mai sunt 14 bilete la p1

Maximo26.02.2014 16:51

intrebare...vineri la case vor fi si bilete la peluze?daca nu...de unde as putea sa achizitionez?

eMagic27.02.2014 16:36
intrebare...vineri la case vor fi si bilete la peluze?daca nu...de unde as putea sa achizitionez?

 

 

Conform informatiilor de pe site, alea 3000 de bilete ramase sunt "imprastiate" in toate sectoarele, asadar ar trebui sa fie si la cele doua peluze. Adica mereu au facut asa, au pus cea mai mare parte din bilete la vanzare online, dar au pastrat cateva si pentru vanzarea la case.

 

Si eu ma duc maine dimineata mai devreme sa astept, caci am o vaga impresie ca se vor da ca painea calda.

 

Pacat ca vor fi si bisnitari care vor lua cate 4 ca jegosii, sa faca ei afacere, sa fie si ei baieti.

 

 

 

 

SteauaToronto01.03.2014 12:42

postare gresita

afinogenov6103.03.2014 15:24

http://www.gsp.ro/fotbal/Liga-1/gata-cu-di...LPF-420802.html

 

S-a trezit Gino din betie :)) ,aoleu!Cand a facut aceea declaratie inainte de derby am zis si eu ca nu-mi pare rau ca a iesit si ca nu e aceiasi lichea ca Dragomir,dar de unde ca e si asta la fel! :|

rtj04.03.2014 12:12

Heheeeeeeee, pana acum nea Copos si Meme cate 3 ani cu executaree!!!!!!!!!!!!!!

 

UPDATE: A picat si Porceaaaa.... 6 ani si 4 luni cu executare.

 

Cristi Borcea, 6 ani şi 4 luni cu executare

Mihai Stoica, 3 ani şi 6 luni cu executare!

George Copos a primit o pedeapsă de 3 ani şi 8 luni cu executare, anunţă Antena 3!

 

UPDATE 2: 6 ani si 4 luni gibonul de giovani!!!

 

UPDATE 3: Victor Becali--- 4 ani si 8 luni cu executare!

Lorimer04.03.2014 12:30

Sa ne confirme cineva care este in domeniu. Stoica incepe chiar de astazi puscaria la propriu?

 

BOMBA: Executare si Gica Popescu!

rtj04.03.2014 12:34

Ba esti nebun, cica au luat si Popescu si Padureanu cu executare:))

 

Gica Popescu 3 ani si 10 luni cu executare

Gigi Netoiu trei ani si 4 luni cu executare

Arsenal1886Steaua194704.03.2014 12:39

De astazi ar trebui sa fie incarcerati toti in cazul asta din ce stiu eu.

Dadootza04.03.2014 12:50

e hotarare definitiva? ca auzisem ca lui MM i s-a prescris.

Lorimer04.03.2014 12:51

Nu era corect fata de ceilalti ca mafiotul Gica Popescu sa ramana in libertate si sa mai si conduca federatia.

 

Parca totusi e pacat ca Mircea Sandu, Dragomir si Dinu Gheorghe n-au fost si ei in acest pachet.

 

Dadootza...da, e definitiv. In cazul Stoica, judecatorii n-au fost de acord cu ce dorea procurorul si ei decid. Mai exista cai de atac exceptionale, dar dificil de atins. Si oricum, le faci incarcerat fiind. Cu alte cuvinte aventura lui Mihai Stoica la Steaua a luat sfarsit de astazi.

Arsenal1886Steaua194704.03.2014 12:53

Sansele la recurs sunt minime.. cel mai probabil decizia asa o sa ramana. Mmlush o sa faca puscarie. Nu s-au prescris faptele.

 

Exact.. lipsesc Sandu si Mitica.. dar cine stie.. poate le vine si lor randul :) .

«1652653654655656689»