Psihologia nistoriana - partea a opta
Domne, omul nu era obligat sa accepte sa vina la Steaua. E fan rapidist declarat, si mai mult era vorba de banii de afara pe care aici nu-i poate lua nici la Steaua. Ce atata vorba? Problema e ca nu mai trebuia sa dea declaratiile alea pe aeroport ca mai bine joci cu Monaco si PSG etc etc. Deh, e fotbalist, atat l-a dus capul si pe el, era entuziasmat de plecarea in Franta etc. Cu declaratia aia a deranjat zeci de fotbalisti care isi castiga painea jucand in tara. Uneori e bine sa nu spui ceea ce gandesti si sa-ti tii in frau entuziasmul.
