Ai dreptate, dar de ce te miri? E vreun club privat din lume care face altfel?Mai toti sunt ipocriti si mimeaza "pe primul loc fanul", dar din ochii numara "banul".
De exemplu, ce bla, bla, bla e la Rapid acum, te apuca greata. Totul se reduce la bani, nu la vorbe rostite pentru prostime, de jucatori, staff si de pacalicii aia numiti patronii! La fel si suporterii. De la intelectuali, oameni de afaceri...pana la someri si elevi. Zmei in vorbe, dar cand e vorba sa ajute cu bani iesirea din impas ... fac si ei greva foamei.
Logica e simpla. Ai echipa buna, rezultate ... vine fanul si da banul. Nu ai, iei praful de pe toba. Si 1 ban sa pui biletul, nu vine nimeni. Exceptand un grup de ultrasi.
Pretul e functie de estimarea interesului pt meci, nu dupa buzunarul fanului sau punga ciobanului.
Deci, toti privatii fac echipe bune sa castige imagine, notorietate, influenta etc. ... si bani cu ele, nu pe primul loc fanii. Altfel ar fi intrarea gratis!
impecabil raspuns, simplu clar si concis:
"Quod Erat Demonstrandum!"
