Poate va prindeti si voi odata ca pentru creditor conteaza doar sa ia bani, nu vrea performanta. Numai ca pentru a lua bani trebuie sa faci performanta de a ajunge in grupe.
Corect! Cand spui bani spui performanta!
-Potul cel mare, "Jackpot"= titlu, calificare in grupe CL, victorii in grupe CL, primavara europeana ..= Performanta!
-Potul mare= loc de EL, calificare in grupe, victorii in grupe EL, primavara europeana ...= Performanta europeana.
-Profitul e diferenta dintre ce castigi din performanta si ce bagi in echipa. Bani bagati in echipa ii poti recupera si prin transferuri, dar nu poti obtine sume mari decat daca ai si performanta cu jucatorii vanduti.
Fotbalul este un business sub egida UEFA. Dar e o afacere buna pentru cei care fac performanta(accederea macar in grupe), nu si pentru cei care doar participa in calificari.
Nu a inventat Becali apa calda in fotbal si profitul.
In opinia mea, si Reghe a gresit ca s-a ajuns acum fara atacant si fundas. Bratu si Rocha au fost pariurile lui. Cand Becalii a vrut sa-i dea afara, in iarna trecuta, el a insistat sa ramana. Inclusiv pentru Mihai Costea! Tot el a acceptat sa revina Tatu si nu a cerut alt atacant. Tot el a fost de acord cu Nitu ca urmas a lui Tata, Filip ca urmas al lui Bourceanu ...
Daca Reghe s-a suparat de transferuri, atunci in primul rand trebuia sa fie suparat pe el.
Teama lui Becali, dar si a lui MM si Reghe este ca sa nu se mai cheltuie iar bani pe transferuri de genul celor mentionate mai sus. Banii vin greu, prin munca si sudoare, dar se pot risipi printr-o semnatura. Cum a facut Rapid in era Taher si a luat-o pe tobogan. De asta si coiala asta neprofesionista de ambele parti.
Apoi, si MM are dreptate, intr-un fel. Echipa asta a facut performanta si anul trecut si anul asta. Fara Chiriches s-a calificat din play off in grupe CL. Moral acesti jucatori trebuie sa joace si in grupele CL. Si noii veniti, Stanciu, Piovacari, si-au adus un aport substantial la Jackpot, chiar daca nu cu ei s-a luat titlul si dreptul de a juca in CL.
Daca ii aduceau un inlocuitor lui Chriches si lui Nikolici(accidentat), totul ar fi fost si moral si fara convulsii in staff si vestiar!