FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1642643644645646689»
Alex88pl05.09.2013 12:32

E antrenament pentru likeuri

Dj05.09.2013 13:11

le`am zis sa repare :D

xray05.09.2013 16:10

"Reghe vrea sa aduca mai multi jucatori de la Rapid! Dovada: a fost vazut cumparand doua sacose de franzele feliate." :D

Merita citit articolul/stire. E mortal. :)

 

http://www.audvoci.ro/sport/reghe-vrea-sa-...e-franzele.html

choli05.09.2013 16:41
"Reghe vrea sa aduca mai multi jucatori de la Rapid! Dovada: a fost vazut cumparand doua sacose de franzele feliate." :D

Merita citit articolul/stire. E mortal. :)

 

http://www.audvoci.ro/sport/reghe-vrea-sa-...e-franzele.html

 

super tare :))))) marfa rau!!

iNsTiGaToR05.09.2013 20:03
"Reghe vrea sa aduca mai multi jucatori de la Rapid! Dovada: a fost vazut cumparand doua sacose de franzele feliate." :D

Merita citit articolul/stire. E mortal. :)

 

http://www.audvoci.ro/sport/reghe-vrea-sa-...e-franzele.html

Intotdeauna cele mai tari sunt comentariile de la articolele audvoci.ro :))

Marius06.09.2013 08:34
Precizam ca site-ul www.fcsteaua.ro nu are nici o legatura cu SC Fotbal Club Steaua Bucuresti SA.

 

Site-ul oficial al clublui sportiv din Ghencea este www.steauafc.com.

 

SC Fotbal Club Steaua Bucuresti SA va initia demersuri de natura juridica pentru a bloca domeniul www.fcsteaua.ro, astfel incat viitoare actiuni de acest fel sa nu poata prejudicia imaginea clubului.

 

Si abia ne impacasem cu domnii de la club... :(

zugu06.09.2013 09:27

Nu stiu pe ce reguli se rezolva disputele ce tin de marci inregistrate in ceea ce priveste domeniile .ro, dar daca sunt aceleasi reguli precum cele pentru domeniile de tip .com, .net sau .org, atunci FC Steaua, daca vrea, poate revendica sumar domeniul fcsteaua.ro. Precedente exista si tot timpul detinatorul marcii iese castigator.

 

Pana la urma, n-ar fi mare paguba, zic eu. E doar un domeniu si se poate schimba. Daca as fi cel ce administreaza acum domeniul, m-as pune pe cumparat alte domenii, ca masura de siguranta.

vlad06.09.2013 09:28
Si abia ne impacasem cu domnii de la club... :(

 

Nu-l iarta aia asa usor pe Adrian. L-a mancat undeva sa scrie nasoale despre ei!

 

Pot spune cu certitudine vazand acest comunicat al SC Fotbal Club Steaua Bucuresti SA ca radicalii eradicati au prejudiciat imaginea clubului in comparatie cu (vechea) Noua Generatie de sustinatori ai performantelor intergalactice si liderul ei in frunte.

 

Toate-s vechi si noua toate cum ar zice marele poet.

 

 

drvladyk206.09.2013 09:33

http://www.steauafc.com/ro/articol/comunic...ste6septembrie/

 

 

Poate daca le mai cerem niste scuze....

vlad06.09.2013 09:57

Doar in acest gen de cazuri nu se considera prejudiciu de imagine:

 

25h0mz6.jpg

Empyro06.09.2013 13:14

"Pe langa banii ce vor veni la UEFA pentru participarea in grupele Champions League, Steaua va avea castiguri importante si din vanzarea de bilete.

 

150.000 de steliști ar putea aduce 4,5 milioane de euro in conturile Stelei, daca roș-albaștrii vor vinde toate biletele pentru meciurile de pe teren propriu din grupele UEFA Champions League, cu Chelsea Londra, Schalke 04 si FC Basel.

 

Preturile stabilite de conducerea campioanei Romaniei sunt cele mai mari din Europa, raportat la salariul mediu al cetatenilor, dupa cum informeaza Gazeta Sporturilor. Cel mai ieftin bilet la Steaua - Chelsea costa 20 de euro, in conditiile tn care salariul mediu este de circa 370 de euro (5,4%) și devine cel mai costisitor meci pentru romani.

 

Prin comparatie, Napoli are un pret minim de 70 de euro pentru jocurile de pe San Paolo, dar salariul mediu din Italia este aproximativ 1.880 de euro." - digisport

Alexandru H.06.09.2013 13:42
"Pe langa banii ce vor veni la UEFA pentru participarea in grupele Champions League, Steaua va avea castiguri importante si din vanzarea de bilete.

 

150.000 de steliști ar putea aduce 4,5 milioane de euro in conturile Stelei, daca roș-albaștrii vor vinde toate biletele pentru meciurile de pe teren propriu din grupele UEFA Champions League, cu Chelsea Londra, Schalke 04 si FC Basel.

 

Preturile stabilite de conducerea campioanei Romaniei sunt cele mai mari din Europa, raportat la salariul mediu al cetatenilor, dupa cum informeaza Gazeta Sporturilor. Cel mai ieftin bilet la Steaua - Chelsea costa 20 de euro, in conditiile tn care salariul mediu este de circa 370 de euro (5,4%) și devine cel mai costisitor meci pentru romani.

 

Prin comparatie, Napoli are un pret minim de 70 de euro pentru jocurile de pe San Paolo, dar salariul mediu din Italia este aproximativ 1.880 de euro." - digisport

 

Alta comparatie idioata a presei noastre.

 

Nu vorbim aici de 20 de milioane de oportunitati, ci de 50.000. Adica e suficient sa ai 50.000 de romani interesati de meci si capabili sa plateasca biletul pentru ca sa ai un stadion plin. Ai numarul asta? Eu cred ca da.

 

E ca si cum te-ai plange ca e prea scump restaurantul x pentru media veniturilor romanesti cand restaurantul e plin seara de seara cu exact aia care isi permit sa manance acolo.

Empyro10.09.2013 11:00

"Deși FRF sustinea intr-un comunicat pe site-ul oficial ca suporterii au ocazia sa-si cumpere bilete la toate catogoriile pentru meciul cu Turcia, situatia sta cu totul altfel.

Federatia indemna pe siteul oficial suporterii sa vina la stadion la meciul cu Turcia si anunta ca sunt disponibile bilete la toate categoriile de preturi.

 

Lucrurile stateau cu totul altfel la casele de bilete. Spre supriza celor care au venit sa-si cumpere tichete, cele mai ieftine dintre acestea nu mai erau disponibile. Este vorba despre cele de la peluza, pe inelul superior, bilete care costau 20 de lei.

 

In schimb, necazul bucurestenilor cu fonduri limitate a insemnat raiul speculantilor de langa ghisee, care cereau aproape triplu pentru biletele din aceasta categorie." - prosport

Dj12.09.2013 09:46

bisnitarii vor exista atata timp cat unii cumpara de la ei.

mai bine stai acasa decat sa le dai tiganilor aia banii tai munciti.

xray15.09.2013 23:42

"GSP TV a intrat in posesia filmuletului cu pricina si l-a prezentat in exclusivitate in aceasta seara. Din imagini se poate observa ca Iancu a luat-o la fuga din hotel in momentul in care a fost anuntat de receptionera ca a sosit masina, dar a lipsit exact cat a anuntat Stoica, 4 minute, de la 01:19:48 la 01:23:46, si apoi a revenit in camera."

Articol si video:

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/video-a...tul-408640.html

 

Nu pot sa spun decat "tembelism extrem".

Cum dracu' sa umfli de 10 ori, de la 4 la minim 40? Stelea insinua ca Iancu ar fi fost plecat toata noapte, ca doar 40 min a stat papagalul ala in receptie si, chipurile, Iancu nu revenise.

 

Apoi e cantonament, nu domiciliu fortat sau puscarie, sa nu poti iesi in fata hotelului 4-5 minute, si la aer sa te limpezesti. daca nu aveai somn inca.

Incredibil ce muhaiele mincinoase se ocupa de loturile nationale, de viitorul fotbalului romanesc.

 

Si Stelea asta. Nu a dus un sezon, macar, o echipa de Liga 1 si poc mare antrenor. Realizari ca antrenor "zero barat".

Mai mult, nu are nici o minima intelepciune si tact in el. Un antrenor trebuie sa fie si un bun comunicator si psiholog. Sa analizeze temeinic inainte de a lua decizii si a iesi cu ele in presa, nu a asa pe picior intre 2 avioane, cu ce il ling unii si altii in urechi. L-a scos repede pe Iancu in fata sa mute focul de pe infrangerea rusionoasa.

 

Stelea! Lasa-ne, frate, cu trepadusii tai cu tot! Episodul asta a demonstrat ca nu ai stofa de antrenor de lot national, mai ales la tineret. Nici macar sa-ti alegi un staff profesionist nu ai fost in stare.

Joga Bonito16.09.2013 06:55

Iti puteai dadea usor seama ca Ianca a fost nedreptatit dupa determinarea cu care a jucat in meciul cu Sageata Navodari.

 

Faza aia cand a driblat doi jucatori si a trimis in transversala e antologica.

xray16.09.2013 11:43
Poate i-au prins bine cele 4-5 minute la "aer". Eu sunt de acord sa fie si mai stricti cu ei avand in vedere ca e Steaua si primesc o gramada de bani si de posibilitati sa se realizeze, poate nici chiar asa cu nu ai voie sa iesi 4 minute in fata hotelului, dar la ce sprint avea el la iesire nu stiu daca numa pana in fata hotelului s-a grabit la o gura de aer.

Nu iesirea aia de 4-5 minute este problema.

Ea poate fi judecata sau nu ca incalcare de regulament. E dreptul antrenorilor sa impuna un program si reguli.

 

Problema este ca s-a mintit ordinar!

S-a spus ca a parasit hotelul si nu s-a intors nici dupa 40 minute, insinuandu-se ca a lipsit toata noaptea, de asta a doua zi purta ochelari de soare(Stelea si Constantinovici).

Te doare capul, frate! Acum aflam ce inseamna dilatarea timpului lui Einstein si de ce s-au inventat ochelarii de soare. Constantinovici asta parca traieste o realitate paralela intr-un spatiul ne-euclidian. Paralela si cu antrenoratul.

xray16.09.2013 21:26
16-imile CUPEI Romaniei:

 

Steaua- AVANTUL BARSANA(Liga a 4 a)

Excelent titlul:

"Luna plina: Schalke, Chelsea si Barsana" :))

Alex88pl16.09.2013 22:30

hai ca poate trecem si noi in optimi anul asta. ce sa zic..avem prima sansa

iNsTiGaToR17.09.2013 10:07

Mi se pare extraordinar sa treci de la Schalke si Celsi la Barsana. De la jucatori de cateva zeci de milioane de euro la jucatori de cativa lei.

xray21.09.2013 08:58

Prosport:

"Realizare fabuloasă pentru Steaua! Roș-albastrii sunt peste Bayern, Arsenal sau AC Milan intr-un top realizat de UEFA. Cifrele la care granzii se uită cu invidie

 

Din 2003 si pană in prezent, Steaua a jucat nu mai putin de 110 meciuri in Europa League si in Liga Campionilor , mai multe ca Bayern, Arsenal, Inter, United sau AC Milan. Aici contează insă si meciurile din preliminarii, unde granzii pe care ii devansează au prezente reduse. Chiar si asa, frecventa cu care Steaua a jucat in Europa este una impresionantă pentru o echipă din Romania.

 

Raportul UEFA mai arată că echipă din Ghencea este o specialistă a Europa League. Dintre cele 110 meciuri disputate in cupele europene, 78 au fost in a doua competitie a Europei. De altfel, din primele 20 de echipe din acest clasament, Steaua are cele mai putine sezoane petrecute in Liga Campionilor, doar 4."

 

Romania este in top 10 țări cu cele mai multe meciuri in Europa Legue in ultimii ani, cu un total de 232 de partide. Dintre acestea, cele mai multe au fost jucate de Steaua, 110. Echipa din Ghencea a reusit si cea mai mare performanță a unei echipe romanesti in ultimii 10 ani, semifinala Cupei UEFA in 2006, cand a fost eliminată de Middlesbrough."

Sursa:

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/Liga-...nvidie-11367659

Korado23.09.2013 05:26
Mi se pare extraordinar sa treci de la Schalke si Celsi la Barsana. De la jucatori de cateva zeci de milioane de euro la jucatori de cativa lei.

Stai linistit cau si ei b0mbele lor :), numai ca, cu bugeltul alora tii o echipa in Liga I :)

iNsTiGaToR23.09.2013 09:24
Stai linistit cau si ei b0mbele lor :), numai ca, cu bugeltul alora tii o echipa in Liga I :)

Si cu bugetu lui Basel tii toata Liga 1 la ce investitii impresionante se fac.

gemanaru24.09.2013 09:21
Mi se pare extraordinar sa treci de la Schalke si Celsi la Barsana. De la jucatori de cateva zeci de milioane de euro la jucatori de cativa lei.

 

 

In week-endul ce tocmai s-a incheiat FC Barcelona a jucat cu Real Vallecano . Acestia aveau un stadion de se vedeau blocurile cu gospodinele romance din Madrid cum pun muraturi la borcan .

 

Iar cu 4 zile mai devreme Barcelona juca cu Ajax Amsterdam pe Nou Camp in fata a 70.000 de spectatori , iar in meciul de sambata erau maxim 4.000 de spectatori in tribuna .

 

Inclusiv in Spania gasim asemenea situatii.

iNsTiGaToR24.09.2013 10:30
In week-endul ce tocmai s-a incheiat FC Barcelona a jucat cu Real Vallecano . Acestia aveau un stadion de se vedeau blocurile cu gospodinele romance din Madrid cum pun muraturi la borcan .

 

Iar cu 4 zile mai devreme Barcelona juca cu Ajax Amsterdam pe Nou Camp in fata a 70.000 de spectatori , iar in meciul de sambata erau maxim 4.000 de spectatori in tribuna .

 

Inclusiv in Spania gasim asemenea situatii.

Numai ca lotul lui Rayo valoreaza 40.900.000 € conform transfermarkt.de. Adica nu e foarte departe de Steaua.

«1642643644645646689»