FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1638639640641642689»
Adrian30.07.2013 12:37
Adrian, incearca sa respectia asta si sa nu mai faci oi persoanele care se duc pe stadion.

 

 

Ma scuzi dar imi pui in gura cuvinte care nu imi apartin. Vreau sa cauti sa vezi cand am facut eu pe cineva oaie in ultimele luni. Sigur, la un moment dat foloseam si eu aceasta denumire. Nu neg. Da' m-a plictisit. Si am si aflat ca cica oile sunt in primele 10 cele mai inteligente animale din lume.

 

Eu imi prezint parerea si nimic mai mult. In afara de mici scapari, daca vei urmari postarile mele vei vedea ca nu ma ocup cu jignitul oamenilor, asa cum se spune in ultima vreme pe aici.

Adrian31.07.2013 10:42

JENANT!

 

 

"sunt cinci jucatori importanti care sunt la final de contract si nu vor să discute decit cu Ciobanul. Avem nevoie de el in libertate, pentru că unele probleme doar el le poate rezolva", a declarat Mihai Stoica, potrivit realitatea.net.

 

"Steaua se pregateste de schimbari importante. Daca Vlad Chiricheș va pleca, atunci trebuie sa aducem un fundaș de mare valoare care să-l inlocuiasca un fundaș de bandă si un atacant. Iar pentru asta avem nevoie de Ciobanul!", a mai spus MM.

 

Astia isi bat joc de justitie in ultimul hal. Adica niste fotbalisti trebuie neaparat sa vorbeasca cu un puscarias ca sa semneze cu Steaua, desi intre puscarias si Steaua nu exista nici o legatura in acte.

 

Sa fiu judecator, i-as da mizeriei inca vreo 2 ani pentru chestia asta :)

pcsbb31.07.2013 13:18
"Victor Piturca a comunicat lista cu cei 14 jucatori romani care evolueaza la echipe din strainatate care au primit telegrame de convocare pentru amicalul cu Slovacia, care se va disputa la București, pe Arena Nationala, pe 14 august, de la ora 21:00.

Noutatile selectionerului sunt proaspat transferatii din Liga 1 Nica, Alexe, Chitu și Florescu, ultimul revenind in circuitul primei reprezentative după ce fusese om de baza in mandatul lui Razvan Lucescu. De asemenea, a primit convocare si Banel Nicolita, absent de mai bine de un an de la actiunile primei reprezentative.

Pe 9 august Piturca va decide lista finala a stranierilor, iar lotul completat cu jucatori din Liga 1 va fi anuntat pe 11 august, dupa derby-ul Dinamo - Steaua.

Iata lista convocatilor de la echipe din strainatate: Bogdan Lobont (AS Roma), Constantin Nica (Atalanta Calcio), Paul Papp (AC Chievo), Dorin Goian (Asteras Tripolis), Razvan Rat (West Ham United), Costin Lazar (PAOK), George Florescu (FC Dinamo Moscova), Gabriel Torje (Udinese Calcio), Banel Nicolita (AS Saint-Etienne), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Aurelian Chitu (Valenciennes FC), Marius Alexe (US Sassuolo Calcio), Claudiu Keseru (SC Bastia) si Bogdan Stancu (Genclerbirligi SK)." - digisport

Banel si Florescu revin cu forte proaspete si motivati sa-si umileasca adversarii. :))

 

Ce lot de rahat. In afara de Maxam n-avem niciun fotbalist.

eMagic31.07.2013 15:18

Se pare ca cei de la dinam0 au pus in vanzare biletele pentru derby (biletedinam0.ro). Pe site-ul biletesteaua.ro n-am vazut nimic.

 

Am inteles ca vom avea in jur de 10.000 de bilete si la cum va fi bataie pe ele, mi-e sa nu raman fara. E pacat dracu`. :(

 

drvladyk31.07.2013 17:35
SuperstaR1801.08.2013 08:09

http://www.kmkz.ro/sport/pareri/hai-sa-ne-.../#comment-68733 -

alt articol in care este denigrata Steaua 86 (subtil si discret de data asta)

kla200501.08.2013 08:36
http://www.kmkz.ro/sport/pareri/hai-sa-ne-.../#comment-68733 -

alt articol in care este denigrata Steaua 86 (subtil si discret de data asta)

 

vorbesc si astia de daca si cu parca

 

pai sa vorbim si noi cu daca:

daca nu iesea Prunea la Keneth Andersson, Romania sigur era campioana mondiala

daca nu ne era frica in meciul cu Irlanda, Romania sigur era campioana mondiala

 

nu s-a intamplat...asta este

Orice mare echipa are nevoie si de un dram de noroc. Steaua 86 si-a facut singura norocul, au muncit pe branci, au avut norocul ca Valentin a inteles sa le faca liniste si asta a fost!!!

drvladyk01.08.2013 18:23
vlad01.08.2013 18:54
http://www.kmkz.ro/sport/pareri/hai-sa-ne-.../#comment-68733 -

alt articol in care este denigrata Steaua 86 (subtil si discret de data asta)

 

Alexandru Hancu. Doar n-o fi Alexandru H. al nostru! :)

Alexandru H.01.08.2013 19:04
Alexandru Hancu. Doar n-o fi Alexandru H. al nostru! :)

 

E prea stelist Hancu... e imposibil.

pcsbb01.08.2013 20:57
E prea stelist Hancu... e imposibil.

 

Hancu e dinamovist.

Aztek05.08.2013 22:40

"Antena 1 a cumparat drepturile TV ale Cupei Romaniei, competiție transmisă in exclusivitate, in ultimii ani, de Pro TV."

http://www.dcnews.ro/2013/08/pro-TV-primes...de-la-antena-1/

Adrian06.08.2013 19:38
Adrian Cristea este ultimul transfer al Stelei. Fostul jucator al celor de la Poli Iasi, Dinamo, "U" Cluj sau Petrolul a fost adus la echipă la Dorinta expresă a lui Ciobanul, dar mutarea nu este pe placul Peluzei Sud. La meciul cu Dinamo Tbilisi, fanii din peluză au afisat un banner cu un mesaj dur la adresa lui Cristea: <M*** Printu'>.

 

Imediat, bodyguardul care i-a agresat pe jurnalistii Pro TV la Skopje, Iulian Ioniță "Buze", a confiscat bannerul. "Buze" a mai avut apoi o tentativă de a mai ridica un banner.

 

Cei din Peluza Sud sunt recunoscuti pentru conflictele pe care le-au avut cu conducerea Stelei de-a lungul timpului.

 

 

Ce respect are Steaua pentru suporterii ei!!!

remember07.08.2013 03:15
Ce respect are Steaua pentru suporterii ei!!!

 

minciuni am vorbit eu cu cineva de la Sud si nu a venit nici un bodyguard, au venit aia de la securitate ca cica era cuvant obscen....niste mizerii astia de la sport.ro...cum puteti sa mai cititi porcaria aia de ziar ?

Alexandru H.08.08.2013 10:23

Ce naiba, misticism pana la capat, ghioc, extispictie...

Alexandru H.08.08.2013 10:34
Te apuca sila cand citesti asa ceva....dar oricum cred ca NN e obsedat de 25....auzi, Jiji e nascut in 25! Ce festival or face astia daca iau titlul 25....

 

Te rog, Domnul George Becali! Sa ne adresam cum trebuie... :D

 

Oare pentru sezonul urmator ce mai gasim in viata finantatorului potrivit pentru a juca rolul de oracol? Numarul de la pantofi, ziua in care si-a pierdut virginitatea?

Empyro08.08.2013 11:12

Mi-e ca obsesia asta a unora, sa nu se transforme intr-o alta asteptare de 7 ani. Si asta ca tot se zice doar de Piturca ca e ultra-superstitios :))

axl08.08.2013 11:26

Superstitiile reprezinta un aspect foarte important in viata sportivilor, de la crucea facuta din scurt la intrare pe teren pana la purtarea chilotilor amantei pe dos in a doua repriza sau mai stiu eu ce. Superstitiile ajuta la moral, la increderea in sine, o superstitie comuna transformata in ritual duce la coeziune de grup.

Sunt lucruri simple, aproape stupide, dar eficiente.

SuperstaR1808.08.2013 12:25

http://www.gsp.ro/sporturi/baschet/galerie...ele-405471.html

 

Începind cu această saptamina Steaua Baschet si-a schimbat denumirea sub care va evolua in noul sezon al Ligii Nationale. Una dintre cele mai vechi banci din Romania vrea să-și pună amprenta, intr-o manieră pozitiva pe evolutia echipei de baschet, astfel incit din sezonul 2013-2014 va purta denumirea de Steaua EximBank. Din parteneriat mai face parte si Primaria Municipiului Bucuresti.

 

"Nu e singura noastră initiativă de a sustine sportul. Întelegerea se intinde pe o durată de 3 ani si i-am rugat pe cei de la Steaua să ne ia toti banii! Chiar dacă e putin mai ciudat, vrem să participam la dezvoltarea baschetului si doar prin investitia completă se poate reusi acest lucru. Steaua trebuie să se folosească de toti banii din contract.

 

Steaua este unul dintre cele mai cunoscute branduri romanesti, una dintre valorile autohtone, pozitie pe care a cucerit-o prin performanță", a declarat Traian Halalai, presedintele EximBank.

 

Întrebat care este suma la care se ridică investitia celor de la EximBank, Virgil Stanescu a raspuns: "Nu putem să spunem inca pentru că mai asteptam si alti sponsori să ni se alature".

 

Nume importante pe lista jucatorilor achizionati de Steaua

 

Virgil Stanescu, 36 de ani, presedintele clubului roș-albastru, va fi prezent si pe teren la meciurile echipei sale din sezonul viitor al Ligii Nationale de Baschet.

 

Adrian Tudor, 32 de ani, a ajuns la Steaua după sezonul petrecut la Asesoft Ploiesti, echipă la care a devenit campion al Romaniei. Anul trecut a jucat 43 de partide in 2012 si a avut o medie de 4,1 puncte pe meci.

 

Mihai Paul, 31 de ani, este fostul jucator al celor de la U-Mobitelco Cluj Napoca, pentru care a evoluat in 12 partide. Alte 20 le-a mai jucat in tricoul lui CSU Sibiu. Nascut in Bucuresti, Mihai a mai trecut pe la Dinamo Bucuresti, Escazu (Costa Rica), Fedelitas (Costa Rica), Elba Timisoara, CSM Bucuresti si Asesoft Ploiesti.

 

Ramin 6 jucatori din "vechea gardă"

 

În noul proiect gindit de clubul stelist se vor regasi 6 nume din fosta echipa Printre jucatorii ramasi se numară Radu Paliciuc, Milos Petkovic, Ionel Dodoc, Ghiță Balmus Cosmin Albu si Vladimir Biasutti.

 

sursa: gesepe.

 

Foarte interesant de vazut ce va reusi Virgil Stanescu

The Flyer09.08.2013 12:34

Eximbank e cu actionariat majoritar de Stat! nu vad nicio smecherie in faptul ca se baga aici! toti corditii fara bani proprii vor sa-si faca imagine cu banii statului! e ca si cum tu esti director la termocentrale s.a si dai bani clubului x! mama, ce tare! sau, mai exact, ca la Pandurii, unde condescu e mare mahar si scoate bani de la saracii din mine, ca nu scoate banii famil;iei pentru a tine clubul de fotbal! daca era vreo banca privata mai intelegeam, sponsorizari, imagine si alte alea! asa?!?

Ivanski09.08.2013 14:37

Antrenorul formatiei Steaua, Laurentiu Reghecampf, a declarat, vineri, că Legia Varsovia, adversara din play-off-ul Ligii Campionilor, este foarte puternică si se asteaptă la o dublă manșă dificila dar cu toate acestea sustine că echipa sa trebuie să iși indeplinească obiectivul.

 

 

"Legia Varsovia este o echipă foarte puternică si provine dintr-un campionat bun. Sunt sigur de faptul că vom avea parte de două meciuri dificile, insă ne vom concentra foarte bine la cele două partide si trebuie să ne impunem si să ne atingem obiectivul de a juca in grupele UEFA Champions League", a afirmat Reghecampf pentru site-ul oficial al FC Steaua.

 

Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, va intalni echipa poloneză Legia Varsovia, in play-off-ul preliminariilor Ligii Campionilor, conform tragerii la sorti care a avut loc, vineri, la Nyon.

 

Steaua va juca primul meci pe teren propriu la 20/21 august, iar returul la 27/28 august la Varsovia.

 

Echipa antrenată de Laurentiu Reghecampf a fost cap de serie la tragerea la sorti efectuată de oficialii UEFA Gianni Infantino si Giorgio Marchetti.

 

Sursa: Mediafax

 

xray09.08.2013 15:01
Eximbank e cu actionariat majoritar de Stat! nu vad nicio smecherie in faptul ca se baga aici! toti corditii fara bani proprii vor sa-si faca imagine cu banii statului! e ca si cum tu esti director la termocentrale s.a si dai bani clubului x! mama, ce tare! sau, mai exact, ca la Pandurii, unde condescu e mare mahar si scoate bani de la saracii din mine, ca nu scoate banii famil;iei pentru a tine clubul de fotbal! daca era vreo banca privata mai intelegeam, sponsorizari, imagine si alte alea! asa?!?

Ai dreptate! Banca de Export Import a Romaniei EximBank S.A. este o societate comerciala pe actiuni, avand ca actionar majoritar statul roman.

De acord si cu restul! Ai punctat foarte bine!

mountytoma09.08.2013 15:16

eximbank este mai de stat decat banca nationala. ei lucreaza, cand lucreaza!, cu banii pe care statul ii jecmaneste de la populatie sub numele de taxe si impozite. noi platim impozite la greu pentru ca in eximbank sa lucreze toti putzoii nepoti de guvernanti, pe salarii care trec si de 5000 euro lunar!

SteauaToronto09.08.2013 15:23

@mountytoma

 

5000 de euro lunar ??? :w00t: in Romania ???

mountytoma09.08.2013 15:31

28.000 ron. e unul din motivele pentru care am plecat din tara...

«1638639640641642689»