FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«12345689»
Tase10.05.2006 19:41

cata nesimtire..eu am vazut emisiunea si pot spune ca Jiji nu s-a referit la [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] ca fiind papagal si a facut referire la Tariceanu dar totul e scos din context .....prosport si gazeta ,daca nu se vede cu ochiul liber duc un adevarat rasboi mediatic contra Stelei lovind cu toate tunurile in Steaua facand din MM inamicul public nr 1 iar janel e bine merci ...mai nou apare la rampa si Jaba (razboiul stelelor ..leit) de Timisoara care da in Jiji vezi doamne sunt atacuri prin invaluirre marca Rapid ...pana acum nu a zis nimeni nimic acum s-a trezit si jaba .....e evident ca miza CL e f mare ..cine prinde grupele va domina f romanesc datorita banilor de acolo ceva vreme

armanovici10.05.2006 21:41

Nu are Iancu the Hut nimic cu Jay Jay...il stimeaza,asa a zis,e un conducator adevarat...El e anti-comunism,anti-echipa din '86!

spre_2410.05.2006 23:08

sper ca nu va arbitra serea.. :| ca lom sigur bataie:|

Virgil11.05.2006 06:53

Stire bomba !

 

 

Nemultumit de prestatiile mai multor jucatori, latifundiarul din Pipera pare decis sa schimbe foaia.

 

In aceste conditii, de la Steaua vor disparea fotbalistii care nu duc o viata sportiva - cu referire la Bostina, cei care nu mai au valoare pentru clubul pe care il patroneaza - nemultumirile sale fiind legate de Balan si de Cristea, sau cei care au oferte avantajoase - aici fiind vorba despre Radoi, Ogararu sau Ghionea.

 

La capitolul sosiri, finantatorul 'ros-albastrilor' a pus ochii, printre altii, pe portarul George Curca - eroul etapei trecute, cand practic a readus Steaua in lupta pentru titlu, pe cel mai bun jucator din campionatul Moldovei - clujeanul Razvan Cocis sau pe atacantul Sportului - Ionut Mazilu, golgeterul Diviziei A.

 

Cine ar putea pleca:

 

Carlos: se gandeste sa paraseasca Steaua, dupa ce a demonstrat ca postul de portar pentru el e doar un hobby.

 

Ogararu: a intrat in atentia celor de la Olympique Marseille, clubul oferind 1,5 milioane de euro Stelei.

 

D. Balan: reabilitat in urma unei accidentari grave, a aratat ca desi vrea, nu mai poate.

 

Ghionea: pe adresa clubului a sosit in urma cu cateva zile o oferta avantajoasa din partea danezilor de la Brondby.

 

Radoi: Ajax si Liverpool sunt ultimele cluburi care si-au anuntat interesul pentru finul lui Gigi Becali, in schimbul caruia ofera 5 milioane de euro.

 

S. Paraschiv: s-a pus in discutie un shimb intre mijlocasul Stelei si al celor de la Dinamo Kiev, Florin Cernat. Daca ultimul va accepta sa se intoarca in tara, 'Para' va merge in Ucraina.

 

Bostina: escapadele nocturne ale fostului galatean nu mai sunt tolerate de finantatorul Gigi Becali. Considerat 'omul lui Meme', mijlocasul are sanse reale sa-si schimbe locul de munca.

 

N. Dica: dupa ce a crescut mult in valoare prin prestatiile sale, Eintracht Frankfurt si PSG si-au aratat interesul cu ceva vreme in urma pentru decarul Stelei.

 

Andrei Cristea: eroul partidei cu Valencia a intrat in atentia finantatorului, care, dupa ce l-a cotat la 20 de milioane de euro, se gandeste tot mai serios sa ii dea drumul, din cauza prestatiilor slabe.

 

 

Cine le-ar lua locul:

 

George Curca: dupa prestatia exceptionala din meciul cu Rapid, constanteanul, care si-a reafirmat atasamentul fata de Steaua, e dorit de finantatorul din Ghencea.

 

Al. Badoiu: dupa plecarea lui Ogararu, pe postul de fundas dreapta ar sosi jucatorul Jiului, intrat in atentia lui Meme inca din iarna.

 

M. Thwaite: 'bancarul', revenit de curand in lotul echipei sale, e un jucator foarte apreciat de Olaroiu.

 

Cocis: cerut in iarna de Steaua, care oferea celor de la Serif suma de 1,5 milioane de euro, Gigi Becali nu se lasa batut, dorindu-l cu orice pret.

 

Florin Cernat: desi infirma ca va ajunge la Steaua, vizita pe care el a facut-o acum cateva zile in Ghencea ridica semne de intrebare. Dorinta finantatorului de a avea un mijlocas de creatie ar putea fi implinita de jucatorul de la Kiev.

 

Caramarin: este nul dintre preferatii lui Oli din 'erele' FC National si Poli Timisoara, exclus de Hagi din lotul banatean.

 

Ryan Griffiths: Returul bun al 'cangurului' de la FC National le-a atras atentia conducatorilor stelisti.

 

Mazilu: Golgeter al Diviziei A, se afla in 'vizorul' mai multor cluburi din tara si de afara. Desi patronul Siman cere 2 milioane de euro pentru el, pare dispus sa lase la pret pentru Becali.

 

Neaga: Atacantul de la Chunnam Dragons pare a fi solutia ideala pentru atacul Stelei, mai ales ca viata din Asia nu-i mai place, el dorind sa revina in Ghencea.

Sursa stirii :

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fot...&viewItem=10637

 

Am plasat-o aici ca stire.Discutiile despre transferuri se fac aici : http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php...p?p=61627#61627

sorin_77711.05.2006 07:03

stirea despre transferuri ar avea un sambure de adevar...

Dar ce parere ai de aceasta stire din GSP:

 

Eroare medicalã?  

Viorel Tudorache  

 

 

Criza de la Steaua între blocaj psihic și probleme de medicație a jucãtorilor

 

 

Deriva care a cuprins Steaua dupã eliminarea șocantã din semifinala Cupei UEFA a devenit subiect de controversã. Specialiștii care pun decãderea Stelei pe seama factorului psihologic sînt contraziși din mediile medicale. Gazeta Sporturilor a intrat în posesia unor informații strict secrete din curtea Stelei, potrivit cãrora fotbaliștii din Ghencea s-ar confrunta mai degrabã cu probleme de ordin fizic, survenite din cauza medicației necorespunzãtoare.  

 

 

Sursele ziarului susțin cã metodele de refacere folosite de staff-ul campioanei nu sînt dintre cele mai performante, deoarece jucãtorilor le-ar fi administrate substanțe în baza unor teste neconcludente ale firelor de pãr. "Analiza mineralã tisularã din firul de pãr îți aratã starea retroactivã a organismului, nicidecum pe cea actualã, tocmai de aceea este o metodã folositã îndeosebi în criminalisticã și pentru depistarea drogurilor. Situația fidelã a ceea ce este în organism o dã doar analiza sîngelui", a precizat sursa noastrã. "E corect", a confirmat Mircea Cintezã, fostul ministru al Sãnãtãții, în prezent președintele Colegiului medicilor din România.  

 

 

Aceleași surse explicã tratamentul la care sînt supuși jucãtorii Stelei și efectele acestuia. "Li se dau niște minerale pe bazã de magneziu, care în loc sã-i fortifice pe fotbaliști, le provoacã o stare de relaxare. Pe acest fond de neputințã fizicã apar și manifestãrile nervoase".  

 

120 de euro este costul unei analize minerale tisulare fãcute în România. Gigi Becali și-a fãcut și el testul anul trecut  

 

"Sînt reglați prost"

Fotbaliștii Stelei au efectuat prima datã analiza mineralã tisularã prin firul de pãr în mandatul lui Walter Zenga. Italianul a recurs la serviciile Centrului medical condus de doctorul ªtefan Tiron, care prelucra probele lîngã Milano. Metoda a fost preluatã apoi și de Oleg Protasov, dar colaborarea cu doctorul Tiron a încetat o datã cu numirea lui Olãroiu. "Nu înțeleg de ce au renunțat la o metodã științificã, pentru a lucra dupã ureche. ªtiu cã au un medic grec, cu alte idei. Îmi venea sã plîng de ciudã cînd îi vedeam pe cei de la Middlesbrough cã îi calcã în picioare pe steliști. Parcã erau niște fetițe, alergate de bãieți. Se vede cã sînt prost reglați fizic și cã benzina de anul trecut s-a consumat", a punctat Tiron.  

 

IPOTEZÃ

Nevoia de munte

Specialiștii în medicina sportivã considerã cã steliștii ar fi avut alt tonus în acest final de sezon solicitant pentru ei dacã ar fi efectuat în iarnã un stagiu de pregãtire la altitudine. Doctorii spun cã organismul performerului ajunge în situație criticã atunci cînd nu este pregãtit corespunzãtor din punct de vedere biologic sau tehnic. "Pregãtirea montanã este foarte importantã pentru oxigenare. Chiar dacã acumulãrile din aceastã perioadã nu țin foarte mult, organismul înmagazineazã informațiile necesare și poate fi reîncãrcat oricînd", a precizat un medic la INMS. Steaua a renunțat la cantonamentele de la Forban dupã plecarea lui Pițurcã.  

 

"În ultimul sfert de orã i-am simțit pe jucãtorii de la Steaua cã au obosit. Am profitat de acest lucru și ne-am calificat în finala Cupei UEFA"

Jimmy Hasselbaink, Middlesbrough  

"Totul e științific"

Medicul Stelei, Radu Paligora, susține cã toate acuzele sînt nefondate: "Se contrazic între ele. Ba e bunã analiza firului de pãr, ba nu e bunã. Aceastã analizã n-am mai facut-o de un an. Oricum, se face o data la 6 luni și oferã date orientative. Analizele de sînge sînt importante, iar la Steaua se fac de 6 ori pe an. Mai des decît oriunde. În privința mangeziului, acesta face parte din vitaminizarea oricãrei echipe, inclusiv la «naționalã». Dar nu se administreazã înainte de meci, ci dupã joc, cînd mușchii sînt obosiți. Totul este științific, rezultatele analizelor se coreleazã, nimic nu se lasã la voia întîmplãrii".  

 

"Jucãtorii Stelei au nevoie de un psiholog sportiv, deoarece nu știu cum sã reacționeze mental în situația de fațã. Degeaba fac eforturi antrenorul și conducerea"

Luminița Cojocaru, psiholog sportiv

 

11 mai 2006

Virgil11.05.2006 07:08

Le-am citit aseara.

Concluzia este ca ar trebui un psiholog sportiv.Restul e o descriere despre practicile medicale folosite la Steaua.Ceva care in loc sa ne lamureasca,ne lasa in incurcatura.

***alex***11.05.2006 07:49

Lucrãrile la stadion sunt aproape gata

 

Stadiul operațiunilor de schimbare a suprafeței de joc a arenei din Ghencea e avansat. Costul proiectului e de 800.000 de euro

 

Gabi ZAMFIRESCU

De refacerea gazonului se ocupã firma Construct Proget, condusã de Adrian Oprișan, fratele președintelui Consiliului Județean Vrancea, Marian Oprișan.

Ieri dupã-amiazã, terenul era învelit aproape în totalitate cu folii de protecție, iar partea rãmasã dezvelitã era acoperitã cu un strat de nisip. În mare parte, lucrãrile de refacere a infrastructurii sunt finalizate, cei care se ocupã de operațiunea în sine declarând cã deja s-au montat țevile de încãlzire a gazonului, iar instalația electricã urmeazã sã soseascã în scurt timp din Italia. Sistemul termic procurat din "Cizmã" va fi diferit de cel al arenei din Giulești, bazat pe circuitul apei calde, și va fi unicat în România.

De asemenea, lucrãrile de montare a gazonului și a sistemului de aspersoare vor fi terminate pânã la finele lunii mai, atunci când expirã termenul contractului dintre cele douã pãrți. Costul proiectului, care include schimbarea gazonului, instalarea sistemului de aspersoare, drenaj și a celui de încãlzire electricã, se situeazã în jurul sumei de 800.000 de euro. De altfel, managerul general al Stelei, Mihai Stoica, a declarat, în urmã cu aproape o lunã, cã roș-albaștrii vor beneficia de cel mai modern gazon din Europa de Est.

Altfel, patronul campioanei, Gigi Becali, a afirmat în repetate rânduri cã, pe lângã refacerea suprafeței de joc, se dorește și mãrirea capacitãții stadionului cu cel puțin 5.000 de scaune. "Steaua este cea mai iubitã echipã din România, iar în Liga Campionilor, acolo unde vom juca din toamnã, vom avea suportul a cel puțin 50.000 de oameni", a spus Becali în urmã cu ceva timp. http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=107410

***alex***11.05.2006 07:50

"Eriksson il ia la Real!"

O discutie purtata de finantatorul Gigi Becali cu apropiatii sai, in charter-ul inchiriat pentru deplasarea de la Middlesbrough, a dezvaluit un fapt care ar putea influenta decisiv cariera lui Mirel Radoi. Actualul selectioner al Angliei l-ar vrea pe capitanul ros-albastrilor la Madrid, in cazul in care va semna cu galacticii. Pretul internationalului din Ghencea se invirte in jurul sumei de opt milioane de euro.

De cinci ani, Mirel Radoi as- teapta sa se transfere la un mare club din straina- tate. Ochit de Arsenal inca din 2001, Radoi a ramas pe baricada ros-albastra, luptind pentru gloria nasului Gigi, in ciuda zecilor de oferte care s-au vehiculat in presa. Sport Total a aflat de o discutie purtata intre Gigi Becali si prietenii sai, in care s-a vorbit de viitoarea destinatie a lui Radoi: Real Madrid. Aceasta a avut loc in timpul deplasarii de la Middlesbrough. In charter-ul inchiriat de el, Gigi Becali s-a laudat apropiatilor sai.

 

"Mirel este foarte aproape de un transfer mare. Am mai multe oferte pentru el. Cele mai mari cluburi din Europa se bat pentru finu'", a spus Becali. Prietenii sai erau insa obisnuiti cu astfel de afirmatii si nu i-au dat prea mare importanta la inceput. "N-ati vazut ca a venit Eriksson sa il vada cu englezii? I-a spus lui Meme ca daca va semna cu Real, il va transfera pe Mirel acolo", a detonat Gigi bomba, lasind asistenta masca. Intr-adevar, ceea ce Gigi sustinea sus si tare mai demult, faptul ca Real il va lua pe Mirel este pe cale sa se realizeze. Numele lui Radoi este vehiculat tot mai mult in Spania, urmind sa vina pe Bernabeu, alaturi de Ricardo Carvalho de la Cheslea, pentru a improspata lotul galacticilor.

 

SVEN GORAN ERIKSSON:" Steaua este o echipa frumoasa. Imi place mult Mirel Radoi, un jucator foarte inteligent. Ar avea loc la orice echipa mare din Europa"

 

Dezvaluirile lui MM

Anglia e interesata de Mirel Mirel Radoi este pe lista mai multor cluburi engleze, potrivit managerului Mihai Stoica. "Pentru Radoi, vin meci de meci reprezentantii a sapte-opt cluburi din Anglia. Am mai primit si o oferta de cinci milioane de euro pentru el, de la un impresar care a venit in Bucuresti saptamina trecuta. Am refuzat, desi puteam urca discutia la mai mult. Nu e de vinzare!", a spus Mihai Stoica.

 

Chiar daca englezii il vor pe Mirel, acesta nu va putea juca pina la 1 ianuarie 2007 in Anglia, pentru ca este extracomunitar si nu are 75% de meciuri la nationala in ultimul an. Posibilitatea ca Mirel sa ajunga la o echipa din Premier League se leaga de intrarea Romaniei in UE, sau de selectionarea sa la nationala in mod frecvent. http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20...20&articol=8618

Virgil11.05.2006 07:59

@ Tuturor :

Sugerez celor care copiaza texte din diferite publicatii si le pun pe forum,sa selecteze pasajele care ne intereseaza in mod deosebit.Apoi,pentru cei care ar dori sa citeasca integral articolul,sa indice link-ul.

E mult mai bine pentru toata lumea.Chiar nu trebuie sa umplem pagini intregi cu mari parti din presa.Trebuie sa le si discutam.Asta e adevaratul scop al forumului,sa ne spunem propriile opinii.

Succes.

***alex***11.05.2006 08:08

Daca intri pe linkurile date o sa vezi ca ce am selectat eu este doar o parte!

sorin_77711.05.2006 09:08
Le-am citit aseara.

Concluzia este ca ar trebui un psiholog sportiv.Restul e o descriere despre practicile medicale folosite la Steaua.Ceva care in loc sa ne lamureasca,ne lasa in incurcatura.

 

Totusi aceste practici medicale devin de la an la an din ce in ce mai stiintifice... Totul pentru a creste performata... oare nu isi dau seama ca prin aceste incercari cadem in latura cealalta??? Adica sa nu mai facem fata nici pentru o repriza de meci datorita oboselii exagerate? In fiecare an ma intreb ce s-ar intampla daca si noi am avea un campionat fara pauza de iarna... ?!?!? :?: :?: :?:

Virgil11.05.2006 09:14

Mie mi se pare ca se schimba tot mai des optica,cu privire la pregatirea de iarna.

 

Eu sunt pentru pregatirea la munte,unde,asa cum s-a scris si in gazeta,organismul se fortifica,se incarca energetic.In plus,atunci cand pe final de campionat oboseala incepe sa-si faca simtita prezenta,refacerea reprezinta o problema simpla.

sorin_77711.05.2006 09:19

Si faza cu psihologul la echipa e buna... Sportul e cel mai bun exemplu...

Virgil11.05.2006 09:24

E clar ca psiholog trebuie sa ai.Numai ca unii antrenori nu sunt de acord cu prezenta unui astfel de specialist.Cica le micsoreaza meritele atunci cand sunt obtinute performante si prefera sa se substituie ei psihologului.

***alex***11.05.2006 15:59

MM Stoica la Fanatik Show,

Dinu Gheorghe la Om/Om

Fanii Stelei și ai Rapidului îi pot vedea în aceastã searã în direct pe conducãtorii echipei favorite... sursa : www.gsp.ro

 

SI

 

Gigi Becali s-a dus cu banii la bistrițeni

 

Finanțatorul stelist a fost la hotelul Crystal Palace, unde este cazatã echipa Gloria Bistrița pentru a le transmite cã îi va premia în caz cã vor încurca Rapidul mâine searã.

 

"Le transmit un mesaj jucãtorilor bistrițeni : vã dau 5.000 de euro dacã va fi egal și 10.000 euro pentru fiecare jucãtor dacã învingețI Rapidul", a promis latifundiarul din Pipera.

sursa : http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=107472

Virgil11.05.2006 16:11

@ ***alex***,

 

O fi de bine ? O fi de rau ?

Tot Gigi zicea mai deunazi ca tata Jean a fost inca de saptamana trecuta sa-si ia darul de la Copos.

Cert e un lucru : ca nimeni nu rezista in fata atator de multi bani.Nu ramane decat sa mai si poata sa-i ia.

Forza Gloria ! Zbârci Rapid ! Zbarci si Dinamo si Sportul !

FanSteaua4Life11.05.2006 16:53

Uitati ce am gasit pe dinamoprostia.net

 

Needucati, needucati, dar si drogati?

Ce aparentă si comportament ciudat au avut în ultimele luni numitii Ghionea, Paraschiv si chiar Rădoi! Comportamentul a fost vizibil pe teren, iar aparenta după meciuri. Nimeni nu observă nimic? N-au observat nimic nici jucătorii Rapidului, în duelurile unu la unu cu acestia? O singură reporterită l-a întrebat, de curând, pe Ghionea: "De ce ai ochii rosii, ai plâns?". Asta-i culmea! Cum să plângă?! Nici ea nu stie ce l-a întrebat! Ce-i drept, poate că nici el. În acest caz, însă, altcineva stie bine. Cine, oare? Hm!

 

Dorind, parcă, să-mi confirme suspiciunile, Ghionea, Paraschiv si Rădoi, cărăra li s-a adăugat, surprinzător pentru mine, recunosc, Iacob, si-au dat iar în petic, acum la Bistrita. De data asta, au făcut-o lată. După violentele obisnuite de pe gazon, disimulate în faulturi de joc, "sportivii" respectivi s-au dedat la manifestări de-a dreptul huliganice, sărind la bătaie pe teren cu adversarii, cu arbitrii, cu oficialii gazdă, ba chiar si cu seful Brigăzii de jandarmi, prin M.M. Stoica! Totul a culminat cu spargerea unor geamuri cu pumnii de către Iacob si Rădoi, pe fondul unei furii delirante, îngrijorătoare pentru starea lor de sănătate psihică, ceea ce le-a provocat răni grave la brate si internarea de urgentă la spital. Ceva nu este în regulă cu indivizii în cauză. Cel putin cu ei. În primul rând, gruparea din Ghencea nu excelează la capitolul educatie. Ba, dimpotrivă. Exceptiile se pot numi, fireste, Ogăraru, Cernea… si Protasov. În fond, conducătorul si antrenorul sunt exemple pentru subalterni, iar când el, conducătorul, trăieste într-un delir continuu si se visează când Viteazu călare pe Breazu, când presedinte de republică, ori dă cu pumnii în spectatori si sare la gâtul omologului advers ori al oamenilor de ordine sau când el, antrenorul, îi fugăreste pe arbitrii meciului pe teren, subalternii lor ce educatie pot avea, ce comportament? De ce n-ar sări si ei cu pumnii si picioarele la adversarii din teren, ori la cei din… oglinzi?! Ha-ha-ha! Noroc că Oltcit-urile lui Ceausescu încă mai circulă, că altfel nu mai avea finul Rădoi cu ce ajunge la dezintoxicare de nervi. Oare i s-au făcut toate analizele, că finala Cupei UEFA bate la usă, nu? Dar celorlalti "războinici ai luminii" difuze? Chiar si lui Ghionea si Paraschiv? Atunci a mai rămas doar tolontanul ăla de la Antena1… na că am uitat cum îl strigă la catalog!

Virgil11.05.2006 17:06

De mizeria care s-a scris despre echipa noastra de cand a fost eliminata din Cupa UEFA,suntem satui.

Nu cred ca e potrivit sa mai puneti pe forum astfel de mesaje.Stim ca o parte a ziaristlor sportivi ne e potrivnica,stim ca suporterii visinii din Giulesti si alb-rosii nu ne vad niciodata cu ochi buni.

 

Pacatul al lor sa fie,pentru ca nu se uita in curtile proprii unde e multa mizerie.

 

Avem nevoie de liniste.

stella11.05.2006 17:40
Ogararu: a intrat in atentia celor de la Olympique Marseille, clubul oferind 1,5 milioane de euro Stelei.

 

mi se pare cam mica suma

forever_STEAUA11.05.2006 17:44
A intrat Chiotea in direct la Fanatik si a spus ca s-a exagerat cu acel articol si ca nu va mai exista o asemenea pagina niciodata! Apoi si-a cerut scuze fata de toti cei care s-au simtit jigniti si fata de suporterii Stelei! Hmmmmmm...

 

A zis si cine l-a scris?

 

Din partea mea pot sa scrie ce vor... Ziua in care a aparut articolul respectiv in fitzuica a fost ultima in care am dat banii pe asemenea porcarii... La fel de bine pot sa dispara , eu una nici nu as observa.

DTP-Ludacris11.05.2006 17:47

Gigi Becali urmărindu-i prin Bucureşti pe jucătorii bistriţeni!

 

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=43040&shift=1&p=1

 

:roll:

Motanu D11.05.2006 19:18

Sa nu uitma ca cel care taraste Steaua prin mizerii este insusi Gigi Becali.

Daca conducerea si cei din jurul echipei nu ar da motive presei sa scrie articole "de scandal", atunci am putea sa acuzam si sa luam atitudini radicale.

Asa...

korynna11.05.2006 19:42

dar sunt numeroase articolele la adresa jucatorilor,chiar patetice.au ajuns sa ii faca drogati daca li s-a permis.cu toate k tina lor este conducerea sa ii lase in pace pe jucatori,nu m-as enerva asa dak articolele ar fi la adresa lui JJ sau MM pe care nu-i ating asa usor vorbele,pe cand pe jucatori...moralul lor ar trebui protejat!nu e usor sa joci cu gandul k toata lumea crede k esti un drogat,k nu poti sa faci fata presiunii,k nu stii sa joci fotbal,s.a.m.d.dak ar trebui criticat un jucator sa fie facut intr-un mod profesional,cu un limbaj adecvat si cu argumente!atitudinile radicale ar trebui luate pt echipa,in nici un caz pt conducere!

Ionutdal12.05.2006 00:28

http://www.gsp.ro/index.php?a=43043&shift=1

 

Nemernicii , prin toate metodele incearca sa incurce jucatorii Stelei sa se antreneze .

 

Dar o sa vedeti ca tot degeaba , au avut jucatorii timp sa-si revina si fizic si psihic acum se pune doar problema scorului in meciul care urmeaza .

***alex***12.05.2006 06:38

Conducerea campioanei a anunțat ieri prețul tichetelor pentru meciul de duminicã seara, cu CFR Cluj, care se va disputa de la ora 20:30 pe stadionul National. Cel mai ieftin bilet va fi la peluze și va costa 3 lei, unul la tribuna a II-a va fi 5 lei, iar la tribuna I 10 lei.(...)Galeria roș-albaștrilor a anunțat ieri cã va pregãti o coregrafie specialã la meciul cu CFR Cluj.(...)Chem toți steliștii la stadion duminicã seara sã ajutãm bãieții sã cîștige", a declarat asearã Dorin, unul dintre cei 6 lideri ai galeriei roș-albaștrilor.

 

Sursa : [site din caracatita Gazetei Sporturilor]

«12345689»