FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«13031323334111»
Virgil16.06.2006 11:50

Mult zgomot pentru nimic deocamdata.

Totusi,avantaj Gigi Becali.

A aparut pe sticla,ochii românilor au fost tinta pe el,a imbinat parsiv subiectul despre vanzarea lui Mirel cu interesele lui politice,etc,etc...

Vrajeala.

Sau cum s-ar spune in politica,diplomatie.

Deocamdata.

Astazi mai este o zi.

Poate un alt post de televiziune,alta gargara despre pretul lui Mirel,alte imbârligaturi politice.

Asta-i Gigi si ca el multi.Altfel nu ar mai fi iesit cel mai mare român din toate timpurile,la propunerea tâmpita a Televiziunii Române de a cere cetatenilor tarii parerea in aceasta privinta Punct

victor16.06.2006 12:23

raman la parerea ca asemeni lui Gigi nu prea sunt multi romani. si asta e valabil in toate sensurile si intelesurile afirmatiei. omu' e unic in tot ceea ce face si intreprinde.

 

legat de Radoi, exista o oferta care s-a apropiat de asteptarile Stelei. Gigi nu prea ar vrea sa-l dea acum inainte de preliminariile Ligii si avand in vedere campionatul viitor, dar stie ca Mirel isi doreste la 25 ani sa plece si afara, unde salariul lui va avea 7 cifre. in plus a apucat sa declare ca la 10 mil. Euro Radoi e liber si nu prea mai are cale de intors. deci daca suma se plateste Mirel se transfera. iar decizia se va lua probabil in max. 1 sapt.

forever_STEAUA16.06.2006 13:42

Finanţatorul Stelei, Gigi Becali, va organiza la ora 18:30 o conferinţă de presă, în faţă la Hotel Marriott, în care va lămuri situaţia transferului lui Mirel Rădoi. "Mă voi întâlni cu reprezentantul clubului care îl doreşte pe Mirel şi aştept un răspuns la oferta mea. Adică dacă vor fi de acord sau nu să ofere 10 milioane de euro pe Mirel, şi nu nouă, cum au zis iniţial", a spus Becali

 

sursa: prosport

Teoctist16.06.2006 13:42

@ Victor

Va multumim pentru precizari,domnule purtator de cuvant.

Va multumim inclusiv pentru opinia dumneavoastra referitoare la domnul George Becali.

E opinia dumneavoastra si ca orice alta opinie trebuie respectata.Sau nu.

victor16.06.2006 14:19

mersi mult pentru. precizarile tale! sper sa ma citesti in continuare cu aceeasi minutioasa atentie si astfel, sa ma mai pot bucura de comentarii malitioase. am remarcat cu admiratie precizia de bisturiu a observatiilor tale si umorul ucigator.

 

pune-ma pe lista ta scurta si nu ma uita!

 

(am glumit)

DTP-Ludacris16.06.2006 14:31

Chiar dak Man U nu prea a mai ajuns in fazele superioare alea CL de 2 ani(creD) ..este o echipa mare,important este sa prinda primu 11 si il voi urmarii meci de meci,dar sa nu ne grabim

Flaviu8616.06.2006 14:42

"M-a suparat acea declaratie a lui Cocis. Sa vedem noi daca este Serif o trambulina pentru el...", a rabufnit Becali. Clujeanul a facut marti, in orasul natal, o declaratie interesanta, spunind ca nu va neglija o oferta a Stelei. "Acum ma duc dupa el! Si miine l-as cumpara", a reactionat Gigi. Se pare insa ca Razvan asteapta sa vada daca se va concretiza macar una din pistele spre un club occidental, una dintre formatiile interesate fiind FC Sevilla, care l-a urmarit in turneul din SUA.

 

din ziarul sport total

weeezer_2016.06.2006 15:01

pai daca Sevilla s-a dus sa-l urmareasca in turneul din State, putem sa stam linistiti ca n-o sa-l ia, n-au vazut mare lucru..

Bogdan4Steaua16.06.2006 15:43

"Patronul stelist Gigi Becali a declarat cu cîteva minute în urmă că Rădoi a fost vîndut unei echipe din Anglia pentru 11 milioane de euro, iar salariul său va fi de 1,3 milioane de euro! "

 

Sursa : GSP

weeezer_2016.06.2006 15:47

am auzit si io acuma la Focus Sport pe Prima.. si ma intreb, dk nu e ManU, asa cum a zis chiar el ieri, cine o fi? Sper ca Arsenal :oops:

forever_STEAUA16.06.2006 15:50

Sau Chelsea sau Liverpool... Totusi mi se pare ciudat ca nu a vrut sa spuna numele clubului...

 

PS: Si eu as prefera pe Arsenal

alex ripper16.06.2006 15:57

minte.

forever_STEAUA16.06.2006 15:59

Cine? ;)

weeezer_2016.06.2006 16:04

JJ. oricum, a zis "in proportie de 80%" ;)

Rossoblu16.06.2006 16:11

e un cretin si-un idiot daca il da! cum am scos si noi capu in Europa ne vindem toti jucatorii de valoare, ciobane parca ziceai ca tu nu vinzi ca tu vrei sa faci mare echipa, sa te ia dreacu ca mi-ai facut 1000 nervi..a plecat Ogararu , pleaca si Radoi si au venit Panait si cu Badea ...Champions League HERE WE COME :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

forever_STEAUA16.06.2006 16:12

@weeezer_20

Stiam la cine se referea alex, dar oricum multumesc pentru lamuriri...

 

pentru adevarul istoric, Gigi a spus ca in proportie de 80-90%... Totusi de ce nu in proportie de 100%? Din moment ce a cerut 10 milioane si i s-au oferit 11?

Tind sa ii dau dreptate lui alex ripper.

weeezer_2016.06.2006 16:13

o fi Boro 8O

forever_STEAUA16.06.2006 16:14

Foarte tare, frate! :D :D :D :D

Rossoblu16.06.2006 16:15

daca nu e una din echipele Arsenal, Manchester, Chelsea, Liverpool il ucid cu mana mea pe cioban ... :evil:

SteauaToronto16.06.2006 16:16

Eu cred ca este o tactica prin care Gigi incearca sa faca celalte cluburi sa-si vinda jucatorii buni. Poate in mintea lui cam ciudata asa ceva poate o sa dea rezultate...

Rossoblu16.06.2006 16:17

o fi o tactica dar nu se gandeste ca se joaca cu sentimentele si propriilor suporteri? pana acum ii luam apararea dar vad ca e cretin rau de tot :cry:

forever_STEAUA16.06.2006 16:19
daca nu e una din echipele Arsenal, Manchester, Chelsea, Liverpool il ucid cu mana mea pe cioban ... :evil:

 

Take a deep breathe ...

radical16.06.2006 16:19

sa-l fereasca Dumnezeu pe cioban daca vinde pe jucator la o echipa mai mica din anglia...gen Bolton, Boro, sau o nou promovata...El merita la o echipa mare...

weeezer_2016.06.2006 16:19

io zic ca daca acuma Mirel face 9 milioane, daca intram in grupele UCL o sa faca 13... da chiar si dk il da pe 11 asa cum zice, plus 3 mil pe Oga, plus ce o sa mai dea, gen Oprita, Cristea... se fac 15, si macar sa-i bage pe toti in jucatori... ca la 15 mil ii aduce pe Cocis, Neaga, Mazilu, Balan si C. Lazar la un loc, si ii mai si raman

Rossoblu16.06.2006 16:20
sa-l fereasca Dumnezeu pe cioban daca vinde pe jucator la o echipa mai mica din anglia...gen Bolton, Boro, sau o nou promovata...El merita la o echipa mare...

 

subscriu...il ucid cu mana mea :x

«13031323334111»