FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 5-2 (4-1)

«123457»
GRYG26.03.2014 16:35

Maximo inainte de un meci cu Dinamo nu au rostul aceste comentarii. Iar ca sa faci o coregrafie este munca si bani scosi din buzunarele propii. Clubul da bani putini pentru asta. Iar noi trebuie sa dam frumos in poze si pe sticla. Eu ma bucur cand vad pozele cu coregrafii cu peluze pline si tot arsenalul unei galerii adevarate.Tu te bucuri?

:steag_cruce_invers:

 

Nu sunt fan Mustata .....sunt doar realist in subiectul asta

choli26.03.2014 16:38
Cel putin, la SUD nu e vreun lider care sa fi facut inchisoare sau care sa fie in vreun clan interlop. Chestia asta nu are nevoie de dovezi, pentru ca o stim cu totii. Daca ascundem gunoiul sub pres, nu inseamna ca si dispare. Omul nu a zis de toti oameni din Peluza Nord, a zis doar ca e condusa de o persoana cu o imagine care ne afecteaza si pe noi ca stelisti, in general. Parerea mea, daca se tine vreun pic cont de parerea userilor, este ca nu merita ban.

 

 

are nevoie de dovezi deoarece atunci cand spui: puscariasul si acolitii sai,, insinuezi ca toti sunt puscariasi sau ar trebui sa faca puscarie. intelegi?

 

i-am dat posibilitatea sa spuna ce dovezi are si cine ar trebui sa faca puscarie..

eMagic26.03.2014 16:49

@choli: sintagma "puscariasul si acolitii sai" se refera la persoana in cauza si la apropiatii acesteia, nicidecum la intreaga peluza. Nu prea e interpretabila chestia asta sa zici ca ar fi de ban.

 

Ca asa si eu ma duc maine la Peluza Nord si te asigur ca am cazierul curat si ca nu s-a referit si la mine. :)

choli26.03.2014 17:28
@choli: sintagma "puscariasul si acolitii sai" se refera la persoana in cauza si la apropiatii acesteia, nicidecum la intreaga peluza. Nu prea e interpretabila chestia asta sa zici ca ar fi de ban.

 

Ca asa si eu ma duc maine la Peluza Nord si te asigur ca am cazierul curat si ca nu s-a referit si la mine. :)

 

 

nu-mi explica tu mie cum si ce s-a spus. o parte din " acolitii din nord" sunt si tovarasii mei (asa cum am si in sud), si vreau sa stiu de ce ar trebui sa faca puscarie. si da, este de ban deoarece limbajul asta de kkt folosit de niste neica nimeni ai peluzelor nu mai este tolerat sub nicio forma pe acest site cat eu moderez aici.

ADRIAN080826.03.2014 17:49

dinamu a pus in vanzare biletele pentru retur ...

 

ceva legat de organizare ? unde si cand se vand biletele repartizate noua ?

CuMainileCurate26.03.2014 18:20

De ce sa nu vindem 10 mii ??? De ce sa nu ne pis.m pe catei???? Haideti sa anuntam pe toata lumea la meciul din tur ca avem si un meci RETUR in care trebuie sa ajutam echipa si sa le aratam noi javrelor cine este Steaua

alex.steaua200626.03.2014 19:19

chiar nu pot sa inteleg de ce sudul nu sta tot la Peluza Nord. vor sta la tribuna 2 izolati printre cetateni si ca la meciul cu astra nu se vor auzi deloc. A fost asa de frumos cu petrolul cand am fost toti in aceeasi peluza...

Virgil27.03.2014 06:48

Brigada consistenta de arbitri la acest meci:

 

A: Hategan Ovidiu (Arad - Arad)

A1: Oniță Aurel (Constanta - Constanta)

A2: Marinescu Vasile (Bucuresti - Bucuresti)

Add1: Istrate Dragoș (Bucuresti - Bucuresti)

Add2: Birsan Marcel (Bucuresti - Bucuresti)

R: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava - Suceava)

47PeViata27.03.2014 09:39

ca si o "avertizare": au aflat javrele ca SUDU merg peste ei pe la ora 3 prin colentina. Tot dau copy - paste la informatia asta pe pagina lor de fb. Ma gandeam ca poate e folositoare informatia asta. Daca nu, imi cer scuze.

barichello27.03.2014 10:22

adevaru' e ca ne-am cam plafonat fratilor.. poate mai cantam si noi in seara asta: trup si suflet pentru culori // o iubire ros-albastra // am avut si vom averea mereu boala pe tigani // Romania, Steaua, europa, Steaua ... astea au disparut de tot din cantecele galeriei .. poate le facem auzite iar in seara asta :)

Arsenal1886Steaua194727.03.2014 12:44

Vreau sa urez de acum un sincer: M U I E d i n a mo !

 

Trebuie sa-i calcam pe cap in seara asta.

BlaUGranA27.03.2014 15:16

Bataie ca la ursi.Sa nu mai deschida gura.

Hai Steaua!!!

Korado27.03.2014 15:19

Sa se p**e pe ei cand aud de Steaua!

SufletDeInvingator27.03.2014 17:00
ca si o "avertizare": au aflat javrele ca SUDU merg peste ei pe la ora 3 prin colentina. Tot dau copy - paste la informatia asta pe pagina lor de fb. Ma gandeam ca poate e folositoare informatia asta. Daca nu, imi cer scuze.

cu ce sa ne ajute daca nu postezi pagina de fb? sau esti vreun dinamuist care se vinde pe aici?

Virgil27.03.2014 19:23

Un-doi-trei ne-am pisat pe ei. 4-1 la pauza. Cainii au murit.

Georgik_Steaua27.03.2014 19:26
Sa fie macel.

Salvati de clopotel javrele.....

 

 

Hai sa le mai dam macar 3 pana la final, sa tina minte.

chester12327.03.2014 19:27

4 goluri fara atacanti veritabili ... eh :D Unde-i Piovaccari? I need more !

 

Sunt slabi rau, oricum. Inca imi pare rau de meciul din campionat.

BlaUGranA27.03.2014 19:27

Asa tataaaaaaa!!!!In sfarsit vine umilinta!!! Hai cu setu.

SteauaToronto27.03.2014 19:32

ESTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Georgik_Steaua27.03.2014 19:49

Nu inteleg ce rahat le-a zis Reghe la pauza, de nu mai jucam nimic in rep a 2-a, in loc sa intram sa ii calcam pe cap, jucam ca niste gaini acum.

Kapetan0s27.03.2014 19:54

Jucam penibil, nu m-ar mira daca meciul s-ar termina 4-3 sau 4-4...

Unde e pressing-ul de anul trecut?De ce ii lasam sa paseze atat de lejer :|?

chester12327.03.2014 20:10

... Mi-a venit sa vomit cand mi-a aratat imaginea cu "ala" din tribuna cu tatuajul lui si cu puiul de cioara de langa el.

 

eh.

Georgik_Steaua27.03.2014 20:13
... Mi-a venit sa vomit cand mi-a aratat imaginea cu "ala" din tribuna cu tatuajul lui si cu puiul de cioara de langa el.

 

eh.

 

Si mie

David27.03.2014 20:17

Si daca am face abstractie de scor, tot trebuie sa remarc: ce parfum e un derby fara Becali si Borcea!

drughi189727.03.2014 20:33

Sa-mi borasc coaj3le pe istoria lu' dinam0l0z si sa ma pis pe ea de echipa de avortoni....MWEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !

«123457»