FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Middlesbrough - STEAUA - semifinala UEFA 4-2

«124252627»
pisybaby29.04.2006 16:52

Presa nu face altceva decat sa jigneasca si sa accentueze ura dintre galerii.Sunt niste idioti

gabriela29.04.2006 18:28

Ceea ce se spune legat de faptul ca Rapid ar fi castigat meciul cu Boro daca treceau de Steaua mi se pare ceva fals. Ce daca au eliminat echipe mai valoroase decat cele pe care le-a eliminat Steaua? Nu a reusit sa o elimine pe Steaua, ceea ce demonstreaza ca Steaua a fost cea mai puternica echipa intalnita de rapid in Cupa UEFA.

Ii multumesc Stelei pentru momentele de fericire pe care mi le-a daruit prin tot parcursul ei european de anul acesta si prin faptul ca a ajuns pana aici. Imi pare rau ca s-a oprit in semifinala, dar asta e viata. Nu poti sa fii mereu sus. Trebuie sa mai ajungi si putin jos, dupa care sa te ridici din nou si sa ajungi mai sus decat unde erai cand ai cazut. La anul ne asteapta Champions League, asa ca trebuie sa fim pregatiti.

FORZA Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iancu dragosh29.04.2006 18:39

nci macar nu a eliminat echipe mai valoroase decat adversarele Stelei. Sigur Feyernord a fost o echipa cu 3 clase peste Valerenga. In rest Sampdoria si Lens sunt peste Stutgard, Shaktior sau Rennes, pe hertha a devansat-o si Steaua, in timp ce Hamburg mi se pare o echipa cam de nivelul lui Betis. Sa nu uitam ca Germania nu mai are de mult un fotbal de calitate asa ca locul 2 din Bundesliga nu echivaleaza cu o pozitie fruntasa in Primera Division

Dj29.04.2006 19:55

dupa faza asta cu iesitul in strada si fericire pt raul nostru ii urasc si mai tare pe caini ciori prazari si pulisoreni

fuzy29.04.2006 20:12

nu imi vine sa cred ce citesc in editia online a ziarului prosport... ma frec la ochi... si totusi...

 

Sorin Ghionea

Atât de slab încât a regizat un număr de coregrafie cu celălalt măscărici, Carlos, împiedicându-se la un moment dat unul pe altul, ca doi clovni. A prins aere de Obor, deşi din buletin îi cade încă ţărâna.

RECOMANDARE: O pereche de ochelari şi un senzor de detectare a tot ceea ce mişcă în jurul lui pe o rază de 10 metri. Poate aşa o să fie în stare să reacţioneze în timp util.

 

VictoraŞ Iacob

Godzila noastră n-a speriat pe nimeni, dovedind că nu-i de-ajuns să fii mare pentru a nu fi şi prost. Victoraş de la oraş a fost soluţia de faliment a atacului nostru, dar jucătorul are scuza de a fi revenit după o pauză mare.

RECOMANDARE: O pauză şi mai îndelungată, deoarece echipa începuse să meargă şi fără a avea un stâlp de telegraf în avanposturi.

 

Florin Lovin

A clacat lamentabil în meciul vieţii lui, părând un cocostârc rătăcit pe o stradă aglomerată. N-a făcut nicio deposedare şi mai avea puţin şi se apăra pe linia porţii!

RECOMANDARE: Dacă ai avea bun-simţ, ai solicita să devii jucător liber şi să pleci apoi gratis la Letea Bacău, acolo unde de fapt îţi este locul! La Steaua arăţi precum un babuin în centrul New Yorkului!

 

Daniel OPRIŢA

E cert că în cap mintea-i stă lejer, însă nu ne aşteptam să fie atât de bezmetic. Ca să fim precişi, Opriţa s-a plimbat, scuzaţi asocierea, ca un ... într-o căldare.

RECOMANDARE: Un curs de orientare turistică, aplicabil şi pe terenul de joc. Şi nişte exerciţii de dezvoltare a minţii. Ar putea începe chiar cu un X şi 0, dacă nu crede că trece deja la nivelul doi.

 

Dorin Goian

Finalul l-a găsit penibil, amintindu-ne că e totuşi un produs al Forestei Fălticeni, consacrat la FCM Bacău. Ambele formaţii, pe cale de dispariţie.

RECOMANDARE: Ciocu' mic şi capul jos, Dorine, cu toate cele cinci goluri ale tale date în UEFA! Am fi preferat să pui piciorul în faţa lui Riggott decât să păşeşti ca o girafă prin jungla careului propriu.

 

Carlos Alberto

Se vede că nu are clasă, ci e mai degrabă un saltimbanc care încearcă să impresioneze prin trucuri obosite.

RECOMANDARE: Să plece de unde a venit, fie la cules de portocale, fie la dresaj de maimuţe în Congo, această ultimă postură avantajându-l datorită stilului asemănător.

 

Gabriel BoŞtinĂ

Putea fi unul dintre jucătorii-cheie ai lui Oli, însă a fost cheia pentru adversari, care au deschis toate porţile pe partea lui. După care englezii l-au încuiat pe el afară şi i-au arătat degetul mijlociu prin gard.

RECOMANDARE: Studiul aprofundat al poveştilor cu Păcală şi încercarea găsirii unei explicaţii pe înţelesul lui a isprăvilor eroului popular, fapte ce i se potrivesc de minune.

 

Mirel RĂdoi

Oltenaşul ăsta, care n-a făcut niciun meci mare, e antipatic foc şi pentru că râde la orice glumă şuierată a naşului Gigi Becali, campionul aiurelilor scoase pe gură.

RECOMANDARE: Mirele, pleacă repede de la Steaua, cât te mai vrea cineva! Lasă-l pe Gigi Becali, că nicio ovină n-a ajuns regele animalelor, drept pentru care nici vreun oier nu va conduce vreodată lumea!

 

Nicolae DICĂ

S-a pierdut total, mai ales după ce a primit acel avertisment aiurea care nu i-ar fi permis să joace finala. Atunci parcă şi-a pierdut minţile şi le-a întunecat şi pe ale altora.

RECOMANDARE: Un curs de yoga, pe tema stăpânirii de sine, şi o discuţie cu Maradona, singurul care l-ar putea învăţa cum să dea cu mâna fără a fi văzut de arbitru.

 

Petre Marin

Benzile s-au transformat în bulevarde pentru jucătorii lui Middlesbrough, fundaşul pipernicit, botezat jignitor Roberto Carlos, părând un gândac pe gazonul lui "Boro".

RECOMANDARE: Una singură: Lasă-te! Petricică, eşti penibil, tată, şi ne faci pe toţi de râs, din toate punctele de vedere, de la estetic la fotbalistic!

 

George OgĂraru

A redevenit genul de visător care gândeşte mult şi face puţin. Din păcate, joi, tot ce a gândit a fost prost, iar tot ce a făcut a fost prost gândit.

RECOMANDARE: O cură de dezintoxicare în faţa televizorului, care să-i arate adevărata imagine fotbalistică, nu cea pe care se chinuiesc să i-o creioneze alţii.

 

MihĂiŢĂ NEŞU

Părea un mieluşel scos din turmă şi pregătit pentru a sătura o gloată de canibali. Puştiulică ăsta ne-a curăţat şi cu Rosenborg!

RECOMANDARE: În primul rând, o cosmetizare a înfăţişării, deoarece arată ca Pinocchio, varianta blondă şi creaţă. Apoi, orientarea către un sport care nu necesită forţă, ci, eventual, doar prezenţă fizică.

 

Eugen Baciu

Practic, e jucătorul degeaba. Degeaba a semnalat toată lumea că n-are ce căuta la Steaua, unde a venit tot degeaba, şi aşteptăm să plece, cum altfel, decât tot degeaba.

RECOMANDARE: O încercare de rentabilizare a existenţei în fotbal nu i-ar prinde tocmai rău, deoarece de bolovani ne-am săturat până peste cap.

 

Daniel BĂLAN

Musca fără cap sau un aiurit la porţile Raiului. Căpcăunul alerga de nebun cu mingea de-a lungul tuşei şi a greşit esenţial la faza care a declanşat ultimul gol al meciului.

RECOMANDARE: O funie bine unsă cu săpun. Nu, nu trebuie să şi-o pună de gât, Doamne fereşte! I-ajunge să încerce să prindă mingea cu ea, iar când va reuşi, atunci să mai intre pe gazon.

 

Mihai Stoica

Îngâmfatul ăsta cu fiţe de oraş e întruchiparea Apocalipsei la Steaua. Când campioana făcea istorie adevărată în Europa, MM trăgea capra în porumb pe Lunca Dunării, iar acum a ajuns să-şi dea cu părerea despre fotbal şi despre Champions League.

RECOMANDARE: O rezervare la tren pe ruta Bucureşti - Galaţi, dar cu bilet neapărat doar dus. Îi plătim noi dacă nu mai are biştari. Şi apoi să nu mai auzim de el, că ne-a infectat destul!

 

Gigi Becali

Ar trebui să se autointituleze Very Important Păcălici şi să-şi agaţe de Maybach simbolurile ruşinii supreme. S-a visat Mihai Viteazul şi s-a trezit Bulă.

RECOMANDARE: Omul e dus rău cu capul şi nu credem că îi putem găsi vreun leac. S-ar putea întoarce totuşi pe câmp, printre oile sale, oricum mai credincioase şi mai inspirate decât cele pe care le plăteşte să stea în ghete.

 

Cosmin OlĂroiu

A greşit tot ce a putut greşi, dovedindu-şi limitele. Se laudă că e fan al fotbalului italian, dar a studiat probabil doar dezastrele din Il Calcio, pe care le aplică acum la noi. Joi s-a inspirat din celebrul AC Milan - Liverpool, 3-3, în finala Ligii Campionilor, când englezii au revenit de la 0-3.

RECOMANDARE: În primul rând, un curs de deprindere a bunelor maniere, apoi unul de modestie şi, nu în cele din urmă, unul de fotbal. Deocamdată e un căţeluş cu privire de doberman, care, atunci când juca, ne enerva pe teren că nu ştia nimic, iar acum ne enervează de pe bancă, pentru că n-a învăţat nimic.

 

 

toata presa nu stie cum sa critice mai mult jucatorii in loc sa-i imbarbateze... sunt prea socat ca sa fac un comentariu...

Weed4All29.04.2006 20:48

Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte, pana la moarte, cu Steaua pana la moarte!!!!!

pisybaby29.04.2006 20:54

INCREDIBIL!cel care a scris asta este un retardat.daca nu iti convine ceva e normal sa taci sau,in cazul in care comentezi,sa o faci intr-un mod subtil,dar cand scrii asemenea jigniri esti un nimic..care are pretentii de jurnalist....

fuzy29.04.2006 21:01

lashul... nici macar nu s-a semnat...

pisybaby29.04.2006 21:24

un dobitoc..daca nu a avut nici macar tupeu sa semneze..mai era si vineri dinimeata pe realitatea unu de la prosport care a zis ca Olaroiu e un idiot...niste cretini...cum or fi ajuns ei sa fie jurnalisti....ma abtin de la comentarii....

spre_2429.04.2006 21:47

dmne nujmai imi amintiti de meci cu topicuri :| ca iar mai rup o usa X( X(X(X(X(X

karas_ultras29.04.2006 22:49
lashul... nici macar nu s-a semnat...

Nu s-a semnat, dar probabil ca recunoasteti cu totii mana creierului atrofiat al lui m. geanta, un putoi frustrat de infatisarea infantila cu care a fost "inzestrat". Dealtfel, cu totii au dus prostportul in cap, parca Filotti avand ceva creier, depaseste IQ-ul de amoeba al celorlalti si ridica oarecum cota fituicii. Pai, asta-i pamflet bai gentuta, nu rahatul din penita cu care ai manjit o performanta!... Performanta sfarsita inainte de vreme, dar PERFORMANTA, "pulicistule" - comentator!

Ca-mi aduc aminte cum v-ati combinat cu catzeii la coregrafie in SuperCupa, impartialilor !

Fraieri sunt aia care va cumpara...

axl2330.04.2006 06:57

menirea jurnalistului e sa informeze obiectiv! dar exista si genuri de opinie, asa se numesc, cum ar fi editorialul, pamfletul, etc., in care jurnalistul isi exprima propriile pareri, subiectiv, pentru cei care au timp sa-l citeasca. dar cand scrii un pamflet sau o acuza sau ce mama dracu a scris ala e necesar sa te semnezi, pentru ca e un gen de opinie, e parerea ta personala, nu a ziarului.

daca dobitocul nu s-a semnat, a transformat articolul respectiv intr-o stire, obiectiva si impartiala, ceea ce spune mult despre caracterul ziarului la care scrie. inseamna ca nu ne-a raportat parerile lui personale ci modul in care publicatia lui de rahat vede echipa Steaua. ceea ce nu se face.

cand ataci pe cineva o faci pe fata, la vedere, altfel nu esti decat un impostor, un talhar, un hot, un las, un neloial, unul care se ascunde in spatele hartiei, unul care loveste si fuge, unul care nu are puterea si bunul simt sa fie responsabil pentru faptele si spusele sale. ceea ce iarasi nu se face.

eu personal n-o sa mai citesc niciodata fituica respectiva (pe care obisnuiam s-o cumpar) pentru ca nesemnarea acestui articol inseamna ca e un ziar total lipsit de profesionalism.

observati va rog ca nu m-am legat de continutul articolului ci numai de forma si modul de realizare.

Virgil30.04.2006 07:26

Wow ! Sigur ca jucatorii,dar mai ales antrenorul meritau mustruluiti.Dar ce a facut puscariasul care a scris acele randuri nu este decat jignire dusa pana in panzele albe.E o descarcare nervoasa pricinuita de bucuria la esecul lamentabil al Stelei.Nu e un reporter in adevaratul sens al cuvantului,ci un dusman al Stelei si a tot ce tine de Steaua.Sunt stupefiat de faptul ca un ziar ce parea serios poate gazdui in paginile sale o asemenea rabufnire de nimicnicie.Nu poate fi decat un fan al rapidului,al lui Dinamo,Poli sau amarata de Craiova,pe care gloria Stelei l-a dus la dementa.Sunt randuri scrise de un dement.

steauafans.tk30.04.2006 08:28

va zic eu ceva?...de ce nu inchideti acest topic?.......ne-a ajuns atata tristete...ACUM TRE S-O UITAM!!!!!

 

Asa....ca :D

 

FORZA Steaua

I.N.Money30.04.2006 10:20

Cred ca Gigi Corsicanu l-a scris !! Ca e prea "corect"...

4 Real30.04.2006 13:16

Eh...discutii,discutii.Concluziile mele(nu neaparat din ce am vazut aici,nici macar n-am citit tot):

1.Nu doare atat infrangerea,cat modul in care am pierdut calificarea

2.N-aveti decat sa ma injurati:JOCUL Stelei,DUPA GOLUL DE 2-0,A FOST ABSOLUT PENIBIL...mai bine stateau toti 11 in poarta...dar un sut tot il gasea pe Nesu cu picioarele departate...cat sa intre mingea

3.Cu toate ca sunt stelist,articolul din Prosport m-a amuzat oarecum...tin sa spun ca,daca stii sa citesti printre randuri,constati ca e adevarat:infrangerea se datoreaza ideii ca nu puteau rata calificarea

4.S-au trezit in ultimele minute,cand au realizat ca,surpriza,NU SUNT CALIFICATI IN FINALA DIN OFICIU

5.De ce dracu' nu au jucat tot meciul ca-n ultimele minute,cand au fost mai periculosi decat in toata repriza secnda

 

Cam asta e...mai mult noroc la anul...i-am injurat copios joi seara(si daca spune vreunul ca el n-a facut-o,poate sa-si tatueze pe frunte "Pinocchio"),am fumat 4 tigari in 10 minute,a doua zi m-am calmat...nu renunt la echipa mea pentru un meci penibil

Sper ca in seara asta sa faca treaba buna cu Rapid,altfel sa vedeti caterinca din partea lor(nu spun "milogi",cum am mai vazut)...si din partea intregii prese

Bafta voua :wink:

Vladinho30.04.2006 19:59

Interesant....

Asta de unde a mai aparut?

armanovici30.04.2006 22:08
Eh...discutii,discutii.Concluziile mele(nu neaparat din ce am vazut aici,nici macar n-am citit tot):

1.Nu doare atat infrangerea,cat modul in care am pierdut calificarea

2.N-aveti decat sa ma injurati:JOCUL Stelei,DUPA GOLUL DE 2-0,A FOST ABSOLUT PENIBIL...mai bine stateau toti 11 in poarta...dar un sut tot il gasea pe Nesu cu picioarele departate...cat sa intre mingea

3.Cu toate ca sunt stelist,articolul din Prosport m-a amuzat oarecum...tin sa spun ca,daca stii sa citesti printre randuri,constati ca e adevarat:infrangerea se datoreaza ideii ca nu puteau rata calificarea

4.S-au trezit in ultimele minute,cand au realizat ca,surpriza,NU SUNT CALIFICATI IN FINALA DIN OFICIU

5.De ce dracu' nu au jucat tot meciul ca-n ultimele minute,cand au fost mai periculosi decat in toata repriza secnda

 

Cam asta e...mai mult noroc la anul...i-am injurat copios joi seara(si daca spune vreunul ca el n-a facut-o,poate sa-si tatueze pe frunte "Pinocchio"),am fumat 4 tigari in 10 minute,a doua zi m-am calmat...nu renunt la echipa mea pentru un meci penibil

Sper ca in seara asta sa faca treaba buna cu Rapid,altfel sa vedeti caterinca din partea lor(nu spun "rromi",cum am mai vazut)...si din partea intregii prese

Bafta voua :wink:

 

 

NU AM INJURAT ECHIPA NICI UN MINUT!!!...SI AM FOST ACOLO,NU IN FATA TELEVIZORULUI!!!...

 

RUSINE SA ITI FIE!

 

ENGLEZII AU STIUT SA NU II INJURE LA 0-2 CAND AI LOR JUCAU PENIBIL,PRECUM CIZMELE...ESTI ROMAN,ITI MERITI SOARTA!

 

imi pare rau ca am ajuns sa scriu asemenea mesaje...si DA,nu imi scrie pe frunte PINOCCHIO!

fuzy01.05.2006 09:32

nici eu nu am injurat echipa nici un minut...

STELISTII adevarati sunt alaturi de echipa si la bine si la rau!

F

Vladinho01.05.2006 10:23
nici eu nu am injurat echipa nici un minut...

STELISTII adevarati sunt alaturi de echipa si la bine si la rau!

F

 

Corect asa trebuie sa fim altfel numai suntem suporteri

spre_2401.05.2006 10:42

asa e! nu esti stelist numai cand castiga echipa..cupe..campionate..si restu ! stelist esti si daka doamne fereste retrogradeaza;) ! MEREU ! astia sunt suporteri adevarati

stelista_4_ever01.05.2006 15:52

hello! sunt noua pe aici,sunt suporter Steaua si am sa tin pt totdeauna cu Steaua! si am suferit super tare la meciul cu middelsbrough, inca nu pot sa cred ca nu neam calificat! dar asta e... sper sa castigam campionatul asta este cel mai important acum

steauafans.tk01.05.2006 22:54

Bine ai venit pe forum!!!

 

Sper sate distrezi...dupa atata suferinta....

 

V-am zis?.....amplans apoape toata noaptea :cry: ...aaa si nu mai mananc macaroane :P

maRAYnelu01.05.2006 23:12

VIZIONATI DACA SE POATE RELUARILE DIN DIRECTIA OPUSA CENTRARILOR DE LA GOLURILE 2 SI 4 ALE LUI MIDDDLESBROUGH !!! VIDUKA SI MACCARONE II FAULTEAZA (SUBTIL SI PROFESIONAL) PE Goian SI NESU !!!!!

 

PE SITE-UL Onlinesport - Secvente Multimedia !!!

 

ASA CISTIGA ENGLEZII LOCUL IN FINALA TOT CU ARBITRII UEFA!!!

 

INREGISTRAREA POSTULUI ITV DIN ANGLIA TRANSMISA DE POSTUL GOL TV IN USA

 

FORZZA RAPID !!! FORZZA Steaua !!!

 

ATACANTII ENGLEZI VIDUKA SI MACCARONE SE SPRIJINA PE UMERII LUI Goian, RESPECTIV NESU IN TIMPUL SARITURILOR LA CAP DE LA CELE DOUA GOLURI !!!!!!!!!!!

 

URMARITI FAZELE CU INCETINITORUL SI DACA VEDE CINEVA ALTCEVA DECIT FAULT IN ATAC IMI CER SCUZE SI RECUNOSC CA NU MA PRICEP LA FOTBAL !!!!!!!!!!

 

Steaua SI RAPID AU LUPTAT PENTRU PUNCTAJUL UEFA SI OBIECTIVUL A FOST DE FAPT ATINS DE Steaua DACA NU NE FURAU IARASI ARBITRII.......PENTRU A CITA OARA IN ULTIMII ANI ???

 

CU ACEL PENALTY NEACORDAT Steaua AR FI PUTUT CISTIGA MECIUL CU 3 - 2 !!!!!!!!!! SAU AR FI FOST CE PUTIN 2 - 2 !!!!!!!!!!

 

FORZZA Steaua !!!! FORZZA RAPID !!!!!!!!!!

steauafans.tk02.05.2006 00:47

hai...lasa ca oricum..A TRECUT!

 

A....ce e dupa Forza Steaua? :lol:

«124252627»