Nu mai conteaza unde care cum sta....noi cantam 90 de minute 120 de minute, ploaie, frig...abia astept meciul.
Nu mai conteaza unde care cum sta....noi cantam 90 de minute 120 de minute, ploaie, frig...abia astept meciul.
Am impresia ca vor face un anunt oficial, cei care au mai comandat bilete este un site pe care il folosesc cei de la club pentru comenzi bilete, din pacate nu pot sa ii spun numele pentru ca fac reclama, una peste alta va fi un spectacol fotbalisit frumos si cred ca voi veni si eu la acest meci , daca voi prinde bilete.
Parerea mea e ca Petrolul nu va mai presta la nivelul la care a jucat meciul din finala Cupei. In primul rand pentru ca ii vor pleca jucatori. Sauvadet e transferat deja la CFR, iar despre Bokila se vorbeste ca ar fi curtat de echipe din Rusia. E posibil sa mai plece si altii, e posibil sa vina altii. Nu va mai fi in mod clar ca inainte.
In al doilea rand, patronul Florian Walter si-a anuntat plecarea la U Cluj.
Steaua va juca in nota ei caracteristica, poate chiar mai bine decat in sezonul precedent, chit ca investitorul e la racoare.
Virgil nici nu-ti poti imagina cati neuroni am lasat pe Ghencea cu sloganul "JJ la puscarie!"
De asta si vreau sa merg la meci pentru ca stiu ca nu a primit eliberarea conditionata mizeria! ![]()
Pana la urma, bilete la peluza de unde se pot lua ? Imi poate raspunde cineva ?!
Nord/SUD, nu mai conteaza, daca ne ambitionam, putem sa dam o lectie ultra ga0zarilor, ca tot si-au luat-o in cap! Eu personal vreau unitate la acest meci, pentru ca e chiar o ocazie rara in care putem sta cu totii impreuna la o singura peluza pe mall arena.
Cam impotriva unei atmosfere asemanatoare vom avea de luptat. In conditiile in care la noi lumea care sta la tribune se ridica in picioare doar la goluri. Va fi greu...
Cat despre biletele de la peluza, eu zic sa mai avem rabdare. Probabil se vor comercializa la magazinul din Grand Arena Berceni, in saptmana dinaintea meciului. Ca la meciul cu Dinamo.
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...SYHkjEtKA#at=62
Cam impotriva unei atmosfere asemanatoare vom avea de luptat. In conditiile in care la noi lumea care sta la tribune se ridica in picioare doar la goluri. Va fi greu...
Galeria ploiestenilor nu va mai fi atat de numeroasa ca in finala Cupei Romaniei. Pretul mare al biletelor impus de FRF va fi cauza principala. In consecinta forta ei va fi mult diminuata.
Probabil ca nici stelistii nu vor agrea preturile si nu vor mai umple stadionul. Vor veni in numar infinit mai mare decat al clujenilor de la CFR si vor face atmosfera.
Asta nu ai pus in balanta draga SuperstaR18, ca in meciul din Cupa, galeria galben-albastrilor nu a avut adversar.
Vreau sa mentionez ca am fost la finala (cu inca 4 prieteni toti stelisti) si chiar am ramas impresionati de atmosfera!
Cei care au fost la meciul de campionat dintre noi si ei cred ca au observat ca 2500 cati au fost,s-au descurcat destul de bine insa la finala de Cupa chiar a fost o atmosfera rar intalnita pe stadioanele din Romania din punct de vedere vocal si al steagurilor si etc etc !
Cetatenii lor sunt mult peste ai nostri (nu ca ar fi mare surpriza) si nu stiu ce sa zic, cel putin la finala asta de cupa au creat o atmosfera fantastica (au fost peste 20.000 lejer)!
Intradevar nu au avut rival(din pacate) pentru ca cei de la Cluj,200 la numar cu indulgenta, au fost pur si simplu 0 (zero).
Chiar daca are multe pacate, la noi nu se mai canta ca pe vremea lui Jean Pavel si au trecut ceva ani de atunci,ploiestenii sunt pe val(una dintre cele mai bune clasari ale lor in ultimii cred ca 20 de ani,cupa castigata,lot de jucatori bunicel) iar daca o sa fim in numar egal, chiar cred ca atmosfera o sa fie de partea lor, fara nici o suparare!
Daca am scapa de cioban si s-ar mai tria suporterii, ar ramane cei care chiar simt ceva pentru Steaua nu pentru oier si in spiritul asta ar putea fi educati si cei care vin din urma pentru a avea un nucleu de calitate al suporterilor in viitorul apropiat sau indepartat, ca in momentul de fata suntem destul de jos!
Om trai si om vedea,poate vin si vremuri mai bune !
am si eu o intrebare....
de unde plm imi cumpar bilet in peluza???
chiar in halul asta ? unde sunt biletele de la federatie?
sa le iau familia'n **** bisnitarilor... sper sa muriti cu buzunarele pline cu bani...jegurilor!
si sa-i dau la cioc lu'mumu Stoica pt organizarea impecabila
ati deschis topicul asta pt ce?? DEGEABA!
iNTREBARE! de unde imi cumpar bilet pana la urma?!?!?!?
am si eu o intrebare....de unde plm imi cumpar bilet in peluza???
si sa-i dau la cioc lu'mumu Stoica pt organizarea impecabila
ati deschis topicul asta pt ce?? DEGEABA!
iNTREBARE! de unde imi cumpar bilet pana la urma?!?!?!?
Nu Steaua organizeaza Supercupa si nici mumu Stoica. Vezi pe site-ul FRF.
Nu Steaua organizeaza Supercupa si nici mumu Stoica. Vezi pe site-ul FRF.
si cine organizeaza distributia biletelor in peluza noastra? Mircea Sandu? sau FRF
am si eu o intrebare....de unde plm imi cumpar bilet in peluza???
chiar in halul asta ? unde sunt biletele de la federatie?
sa le iau familia'n **** bisnitarilor... sper sa muriti cu buzunarele pline cu bani...jegurilor!
si sa-i dau la cioc lu'mumu Stoica pt organizarea impecabila
ati deschis topicul asta pt ce?? DEGEABA!
iNTREBARE! de unde imi cumpar bilet pana la urma?!?!?!?
Ma confrunt cu aceeasi dilema. In urma cu cateva zile le-am trimis un mail celor de ticketing, iar raspunsul a fost urmatorul:
"Supercupa este organizata de FRF, care se ocupa si de distribuirea
biletelor. Mai multe informatii gasiti in link-ul urmator
http://FRF.ro/sectiune/stiri/articol/bilet...iei-timisoreana
Cat despre biletele primite de clubul Steaua la peluza S acestea vor
fi vandute de la casele de bilete de la Stadionul National.
Urmariti pagina web oficiala a clubului Steaua "
Ma confrunt cu aceeasi dilema. In urma cu cateva zile le-am trimis un mail celor de ticketing, iar raspunsul a fost urmatorul:
"Supercupa este organizata de FRF, care se ocupa si de distribuirea
biletelor. Mai multe informatii gasiti in link-ul urmator
http://FRF.ro/sectiune/stiri/articol/bilet...iei-timisoreana
Cat despre biletele primite de clubul Steaua la peluza S acestea vor
fi vandute de la casele de bilete de la Stadionul National.
Urmariti pagina web oficiala a clubului Steaua "
asta e vrajeala de tot cacatul. ce sa urmaresti pe pagina oficiala? toate anunturile importante sunt pe facebuci.. se confirma inca o data magaria conducerii care este implicata in specula cu bilete si evaziune fiscala. probabil se vor vinde vreo 3 mii de bilete si restul pana la 12000 le vor vinde bisnitarii, exact cum a fost si la londra, cum a fost si cu Dinamo..defapt cum este mereu cand nu se joaca ""acasa"". mi se pare jenant, inacceptabil si de prost gust situatia actuala.
daca nu ai ""tovarasi"" care sa-ti ia bilete ramai cu degetu-n gura pe care il sugi ca prostu''.
FRF-ul spune clar:
Fiecarui club i s-au repartizat cate 12.700 de bilete, la Peluzele Sud (Steaua) și, respectiv, Nord (Petrolul), biletele urmand să fie vandute, desigur, de gruparile implicate.
mai sunt 2 saptamani si nimeni nu zice nimic...se astepta eliberarea lu'mustata ca sa se stie cate bilete se vor vinde legal la casa?
o conducere de rahat...sa le-o trag la mumu si lor si bisnitarilor
ma uit acum la banciu...auzi 23,5% din romani au incredere in jijji ![]()
intr-un puscarias si un analfabet! ce oameni de rahat...ce pretentii sa mai ai?!?!?
asta e vrajeala de tot cacatul. ce sa urmaresti pe pagina oficiala? toate anunturile importante sunt pe facebuci.. se confirma inca o data magaria conducerii care este implicata in specula cu bilete si evaziune fiscala. probabil se vor vinde vreo 3 mii de bilete si restul pana la 12000 le vor vinde bisnitarii, exact cum a fost si la londra, cum a fost si cu Dinamo..defapt cum este mereu cand nu se joaca ""acasa"". mi se pare jenant, inacceptabil si de prost gust situatia actuala.daca nu ai ""tovarasi"" care sa-ti ia bilete ramai cu degetu-n gura pe care il sugi ca prostu''.
FRF-ul spune clar:
Fiecarui club i s-au repartizat cate 12.700 de bilete, la Peluzele Sud (Steaua) și, respectiv, Nord (Petrolul), biletele urmand să fie vandute, desigur, de gruparile implicate.
mai sunt 2 saptamani si nimeni nu zice nimic...se astepta eliberarea lu'mustata ca sa se stie cate bilete se vor vinde legal la casa?
o conducere de rahat...sa le-o trag la mumu si lor si bisnitarilor
ma uit acum la banciu...auzi 23,5% din romani au incredere in jijji
intr-un puscarias si un analfabet! ce oameni de rahat...ce pretentii sa mai ai?!?!?
Inteleg pe deplin ceea ce zici, am simtit asta pe pielea mea ultima data la Londra. Si nu doar atunci.
Totusi de data asta ei anunta ca scot bilete la case. Insa, cum ai spus si tu, nu putem fi siguri ca scot 12.000.
Cred ca o sa ma resemnez si o sa-mi iau bilet in T2, ca sa fiu sigur ca o sa fiu in stadion.
Ca si concluzie, ceva mai multa transparenta n-ar strica nici clubului, nici peluzelor.
Eu ii inteleg ca asteptau decizia asta de la UEFA , cred eu ... Dar totusi , stam si asteptam ca prosti , nu zice nimeni nimic . Apoi la 6 zile mai e si meciul in CL .
Sunt curios daca ga0zarii din Ploiesti le-au pus in vanzare sau le-au impartit in galerie plm
Supercupa este organizata de FRF, nu am detalii inca despre modul de distribuire a biletelor rezervate suporterilor nostri.
In rest, ramane cum am stabilit : UNITI SPRE TITLUL 25 SI GRUPELE UCL - semnat MINI SCOICA , managerul minune . Oricum FRF e de tot kktul la fel si limba in ... asta !
Supercupa este organizata de FRF, nu am detalii inca despre modul de distribuire a biletelor rezervate suporterilor nostri.In rest, ramane cum am stabilit : UNITI SPRE TITLUL 25 SI GRUPELE UCL - semnat MINI SCOICA , managerul minune . Oricum FRF e de tot kktul la fel si limba in ... asta !
Cand cartonel se dezice public de anumite chestiuni, e clar pentru mine ca vor urma "manarii". Imi seamana mult cu ce zicea inainte de returul cu Chelsea.
Steaua a primit acceptul din partea celor de la UEFA de a juca in Champions League si a inceput deja pregatirile pentru "dubla" cu Vardar Skopje.
"Ros-albastrii" au anuntat ca miine vor scoate la vinzare biletele pentru jocul tur cu Vardar Skopje. Echipa din Ghencea a anuntat si preturile biletelor destinate suporterilor sai de la meciul cu Petrolul din Supercupa Romaniei. Acestea vor fi scoase la vinzare simbata.
Preturile de la meciul cu Vardar:
PELUZE
Inelul 3 - 15 LEI
Inelul 2 - 20 LEI
Inelul 1 - 20 LEI
TRIBUNA A II-a
Inelul 3 - 20 LEI
Inelul 2 - 30 LEI
Inelul 1 - lateral - 30 LEI
Inelul 1 - median - 40 LEI
Inelul 1 - central - 50 LEI
TRIBUNA I
Inelul 3 - 20 LEI
Inelul 2 - 30 LEI
VIP 3 - 75 LEI
VIP 2 - 100 LEI
VIP 3 - 150 LEI
LOJA - 500 LEI
Fiecare suporter poate achizitiona maxim 4 bilete!
Steaua - Vardar Skopje este marti, 16 iulie, ora 20:45, liveTEXT pe GSP.RO.
Preturile de la meciul cu Petrolul:
Preturile biletelor destinate suporterilor Stelei sunt urmatoarele:
Peluza Sud
Inelul 3 - 20 LEI
Inelul 2 - 30 LEI
Inelul 1 - 30 LEI
TRIBUNA A II-A
Inelul 3 - 40 LEI
Inelul 2 - 60 LEI
Inelul 1 - 60 LEI
TRIBUNA I
Inelul 3 - 50 LEI
Inelul 2 - 150 LEI
In sfarsit s-a facut lumina ![]()
Echipa tip a Stelei pentru Super Cupa cu Petrolul:
Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Popa, Stanciu, Tanase - M. Costea (Piovaccari)
Dragilor,
Citesc si ma minunez.... exista o problema reala in organizarea galeriei. Atita timp cit nu constientizam acest lucru, nu putem progresa.
Factorii sunt multi. In primul rind, "vizitatorii de la Mall". Oamenii vor veni, asta este un lucru cert. Deci-adaptare....
Cum ? Nucleul in Peluze si liderii de rangul al II-lea in tribune.
Credeti-ma, daca se cinta linga tine, singele apa nu se face, doar oamenii vin la Steaua, nu la opera.
Vinzarea abonamentelor poate fi un fapt cu doua taisuri, sa speram ca nu.
Intimplarea face sa am doi prieteni foarte buni care tin cu Petrolul. Pregatesc ceva serios, bravo lor ! Dar noi....? Si au luat bilete in toate sectoarele stadionului, nu ne va fi deloc usor.
La cum joaca Steaua, sintem obligati sa fim la acelasi nivel.
Bafta !
Toti care sunt dispusi sa cante la peluza I! Fular + tricou!
PS. Exista informatii despre o posibila coregrafie?
Toti care sunt dispusi sa cante la peluza I! Fular + tricou!
PS. Exista informatii despre o posibila coregrafie?
Momentan nu am auzit nimic, dar avand in vedere importanta meciulul sper sa fim la inaltime.
dau 3 bilete la fata locului, peluza inel 3, PM pretul lor