De acord cu cel ce spunea ca Steaua te sufoca . Cand vine tavalugu' peste tine n-ai ce sa faci. Cand ataca Steaua e iures , despre ce vorbim ?
Era bine daca inscria Piovoccari la faza aceea , i-ar fi dat un moral bun . Parerea mea e ca a avut trac .
I-a placut si lui cand i-a scandat toata peluza numele .
Despre atmosfera ce sa zic ? Exact ce spuneam inainte de meci. Ziceam ca la meciul trecut lumea din peluze si tribune a prezentat o totala lipsa de interes pentru ca eram deja campioni cu nu stiu cate etape inainte de final , iar miza nu mai exista . De data asta s-a vazut ce se intampla cand exista interes . Nu de alta , dar si-o luau in cap rau daca nu ne prezentam mai bine meciul asta . Desi se poate si mult mai bine , stim asta .
A anuntat crainicu' inainte de final : "Suporterii Petrolului Ploiesti sunt rugati sa ramana in stadion inca 15 minute dupa finalul meciului" .
Vorba cuiva , ma asteptam sa zica : "Suporterii Petrolului Ploiesti au fost varza" .