Dureaza , rabdare. Ceea ce mi-a placut la Piovaccari a fost viteza.
Intr-adevar la 29 de ani nu ai voie sa fi emotiv , totusi Pecanha a iesit bine si exista si aceasta necesitate a unei perioade de acomodare. Italiana e inteligibila pentru romani, dar nu stiu daca reciproca e valabila intr-un timp foarte scurt.
Adriane te las in aberatiile tale, oricum de fiecare data scoti din context doar ce te intereseaza.
"Mi-aduc aminte ca tu iti dadeai cu parerea de expert si ne spuneai ca ciobanul n-a fost inchis corect. Asta desi niste judecatori au decis ca e corect sa fie inchis. Ce mai e de spus?! E aia prosti, daca ma-ntelegi."
Am spus ca ciobanul n-ar fi trebui condamnat in cazul valiza, de restul dosarelor nu ma intereseaza.
Si in rest legat de lupta ta imaginara a.k.a. prin padure, pe carare (la Hoia) esti liber sa ai ce opinii vrei tu. Iar despre atitudine, ai ceva frumos in post-ul lui Blindius.