FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Viitorul 2-5 (1-4)

«189101112»
SteauaToronto19.05.2013 21:40

@Mo

 

dar Steaua cand a jucat acasa in formula asta ? asta e o echipa neomogena, daca si Nikolici a ajuns extrema dreapta...hai sa fim seriosi...nu se stie nimic sigur...crezi ca a fost blat, pai cum zic americanii in justitie: "Beyond a reasonable doubt" ... poti sa crezi dar daca nu stii sigur mai bine taci.

Adrian19.05.2013 21:41

Nu tine neaparat de Sandu si Mitica. Ca s-ar putea ca Sandu si Mitica sa nu mai ramana mult timp la conducere. Daca vrea careva sa dea un exemplu, poate sa o faca cu meciul asta.

 

Ba, oricum, era doar o chestiune de timp pana cand jegul baga echipa in rahat pana peste cap. Daca nu venea acum, venea mai tarziu...

 

 

daca nu stii sigur mai bine taci.

 

TOVARASE!!! Reghe si-a dat demisia LIVE!

MoWeed19.05.2013 21:41

Hai sa fim seriosi, insasi stapanul a declarat ca e fericit pentru ca a pierdut.

Nu suntem la tribunal aici, sa fie nevoie de dovezi "beyond a resonable doubt".

Arsenal1886Steaua194719.05.2013 21:42

Ce dovada mai buna iti trebuie ca a fost blat de tort decat jocul penibil prestat de fotbaliatorii aia si scorul ? Pe ce lume traim... ce dracu.

MoWeed19.05.2013 21:43

Pai in locul lui Sandu s-ar putea sa vina Gica Popescu. Cu siguranta, stiuta fiind relatia dintre el si fratii infecti, nu ii va face nimic lui Jiji. Si Hagi e cumnatul lui....

Kekea19.05.2013 21:43

Sunteti revoltati ca ce? Ca acea farama de indoiala din mintea tuturor a fost adevarata? Ca al nostru campionat e patat?

 

Aceste lucruri se stiau. Lumea trebuia sa faca scandalul asta de saptamana trecuta.

axl19.05.2013 21:47
Hagi e fals.

Hagi e fals, Lacatus e sluga, Duckadam e carpa, Boloni e ungur, Piturca e trisor, Petrescu a pupat carpa, Dumitrescu e ciudat, Weissenbacher e betonist, Barbulescu e betiv, Balan e sinucigas, Pistol e taximetrist, Raducanu e natarau, Galca si Ciocoiu habar n-am pe unde sunt, Doamne iarta-ma, tot ce aveam mai sfant e intinat.

Ce idoli sa ne mai alegem acum? Cei pe care i-am avut si-au meritat idolatria? Vom mai vedea vreodata fotbalistul de defectele omului? Conteaza atat de mult defectele? Cand am crescut si-am vazut ca parintii nostri nu-s Dumnezeii pe care-i credeam ca sunt, ca au si ei defecte, temeri, patimi, vicii, secrete, oare i-am iubit mai putin?

Adrian19.05.2013 21:49
Ce idoli sa ne mai alegem acum?

 

 

Tu-ti alegi idoli fotbalisti?

 

Inseamna ca nu ai nu stiu ce asteptari de la viata.

stelist24/2419.05.2013 21:51

Sorry de off-top, maine oierul si Mi_mi isi afla sentinta?

i0nutz8319.05.2013 21:52

@axl: eu nu am comentat de Hagi fotbalistul. dar ca, caracter, sunt foarte multe de spus. nu intru in detalii, dar declaratiile lui din seara asta au fost penibile. ori omul e prost, si ce s-a facut s-a facut peste capul lui, ori e de cea mai joasa speta, daca vine si incepe sa urle la modul asta..

rtj19.05.2013 21:52
Sorry de off-top, maine oierul si Mi_mi isi afla sentinta?

 

Asa cica.

MoWeed19.05.2013 21:53
Sorry de off-top, maine oierul si Meme isi afla sentinta?

MeeeMeee cu siguranta o va afla pentru ca instanta a ramas in pronuntare.

La Jiji nu e exclusa o noua amanare.

 

Totusi, sper ca maine, la ora asta, amandoi sa se pregateasca pentru un concediu la Rahova.

 

Kekea19.05.2013 21:53

Saracul Boloni chiar e ungur. Dar nu vad ce e rau in asta...

stelist24/2419.05.2013 21:54
@axl: eu nu am comentat de Hagi fotbalistul. dar ca, caracter, sunt foarte multe de spus. nu intru in detalii, dar declaratiile lui din seara asta au fost penibile. ori omul e prost, si ce s-a facut s-a facut peste capul lui, ori e de cea mai joasa speta, daca vine si incepe sa urle la modul asta..

 

Ai dreptate, dar partial, omul incearca sa-si apere business-ul care ar putea suferi de pe imaginea afectata in urma blatului de astazi.

 

MeeeMeee cu siguranta o va afla pentru ca instanta a ramas in pronuntare.

La Jiji nu e exclusa o noua amanare.

 

Totusi, sper ca maine, la ora asta, amandoi sa se pregateasca pentru un concediu la Rahova.

 

"Si vor manca impreuna o rosie" :D

Lari19.05.2013 21:54
Ce idoli sa ne mai alegem acum? Cei pe care i-am avut si-au meritat idolatria? Vom mai vedea vreodata fotbalistul de defectele omului? Conteaza atat de mult defectele? Cand am crescut si-am vazut ca parintii nostri nu-s Dumnezeii pe care-i credeam ca sunt, ca au si ei defecte, temeri, patimi, vicii, secrete, oare i-am iubit mai putin?

 

Asa se intampla cand sportivii devin 'eroi', cand ajungi sa te raportezi mai mult decat trebuie la un fenomen umflat de banii creati de mass-media. Mai ales in Romania.

 

Unul din motivele pentru care Ion Alecsandrescu a fost IMENS a fost si faptul ca si-a pastrat capul, ca a stiut ce colaboratori sa aleaga si cum sa se comporte cu fiecare fotbalist in parte.

 

Restul, e industrie.

axl19.05.2013 21:56
Tu-ti alegi idoli fotbalisti?

 

Inseamna ca nu ai nu stiu ce asteptari de la viata.

Ei, nu manca rahat, a fost o licenta, nici nu vorbeam in nume propriu, eu fac lobby pentru dezidolatrizarea fotbalistilor de cand ma stiu, pentru ca fotbalisti-s caractere inferioare.

Ce vreau eu sa spun e ca una e sa stii ca-s de rahat si sa te indignezi cand iti demonstreaza chiar ei ca-s de rahat si alta e sa stii ca-s de rahat si sa le accepti caracterul, pentru ca ce se intampla pe teren conteaza, nu ce-i in dormitor.

 

Ce-am spus mai sus nu e o lamentatie, e o satira. M-as mira sa nu se inteleaga.

Adrian19.05.2013 22:01

Ce sa-i fac, Axl?! Oricat de mult m-as cufunda in partea intunecata a Fortei, raze din partea luminoasa mai ajung pe la mine si ma fac sa sper din cand in cand ca nu toti oamenii sunt de rahat, ca mai exista printre fotbalisti si barbati adevarati, cu demnitate si onoare. This is why I fail...

stelist24/2419.05.2013 22:04

De vreti un exemplu de fotbalist barbat.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Vinnie_Jones

 

Noapte buna.

axl19.05.2013 22:10
mai exista printre fotbalisti si barbati adevarati, cu demnitate si onoare.

Dar exista. Sau nu stim noi ca si ei sunt de rahat, pentru ca nu i-am privit de aproape. Exemple sunt sarbatoritul de azi, Miodrag Belodedici, fostul fundas asasiasa Ogararu, cu un caracter, se pare, extraordinar, accidentatul Mihaita Nesu, care mai era si un desenator foarte bun pe langa un fotbalist inimos, si cam toate numele mari de la '80 in jos, ale caror magarii, atunci cand au existat, au devenit legende in loc de magarii. Tot ce-i expus publicului in cel mai mic detaliu devine monstruos. Caragiale spunea ca daca vrei sa cunosti un lucru, priveste-l de aproape, iar daca vrei sa-ti placa, priveste-l de departe. Jan Hus spunea, sau se spune c-ar fi spus sancta simplicitas. Un oarecare Thomas Gray a spus ignorance is bliss. In contextul discutiei, toti trei au o foarte mare dreptate.

Lorimer19.05.2013 22:12
Bravo, Prunea! RESPECT!

 

Hai ba, ce dracu...tiganu' ala facea la fel daca avea ocazia.

 

E imposibil de dovedit un blat dupa analiza din teren...terminati cu cearta si cu atacurile ca nu noi am fost aici la butoane.

LDS19.05.2013 22:12
Hagi e fals, Lacatus e sluga, Duckadam e carpa, Boloni e ungur, Piturca e trisor, Petrescu a pupat carpa, Dumitrescu e ciudat, Weissenbacher e betonist, Barbulescu e betiv, Balan e sinucigas, Pistol e taximetrist, Raducanu e natarau, Galca si Ciocoiu habar n-am pe unde sunt, Doamne iarta-ma, tot ce aveam mai sfant e intinat.

Ce idoli sa ne mai alegem acum? Cei pe care i-am avut si-au meritat idolatria? Vom mai vedea vreodata fotbalistul de defectele omului? Conteaza atat de mult defectele? Cand am crescut si-am vazut ca parintii nostri nu-s Dumnezeii pe care-i credeam ca sunt, ca au si ei defecte, temeri, patimi, vicii, secrete, oare i-am iubit mai putin ?

 

Pai orice adult care i-a crezut vreodata pe astia "Dumnezei", inseamna ca e retardat mintal. Normal ca avem de-a face cu oameni, iar oamenii, prin insasi natura lor, sunt supusi defectelor. Ba eu as spune ca mai degraba noi, oamenii, suntem mai aproape de a atinge imperfectiunea perfecta decat "perfectiunea absoluta".

 

Pomelnicu' ala enumerat mai sus ar fi servit, pana la o vreme, ca o enumerare a unor "modele" de prezentat copiilor din care s-ar fi alcatuit viitoarele generatii de stelisti. Or copiilor trebuie sa le spui numai povesti frumoase, cum Fat-Frumos a biruit Zmeul si a luat-o de sotie pe Ileana Cosanzeana si au trait fericiti pana la adanci batraneti. N-o sa le spui ca, de fapt, Zmeul era fratele lui Fat Frumos, ca Ileana Cosanzeana era sotia Zmeului si ca era infectata cu Hepatita C si ca i-a zamislit lui Fat Frumos un prunc bolnav de Sindromul Down.

 

N-o sa le spui asta pentru ca, la maturitate , vor descoperi singuri realitatea.

Adrian19.05.2013 22:23

Becali a incercat să parasească tara după meciul cu Viitorul! Politia l-a oprit pe aeroport

Ciobanul a vrut să fugă din tară duminică seara cu un avion privat, sustine Romania TV. Gestul patronului Stelei vine in contextul in care luni asteaptă decizia in "Dosarul terenurilor". Sursa citată sustine că Becali a fost oprit de Politie pe aeroport, in momentul in care incerca să fugă din tara cu destinatia Israel.

 

În cazul in care va fi condamnat in "Dosarul terenurilor", Ciobanul va intra la inchisoare. Conform legii, o persoană nu poate primi două condamnari cu suspendare, iar automat una dintre ele se transformă in inchisoare cu executare. Omul de afaceri din Pipera riscă in acest caz pană la 4 ani de inchisoare.

 

HOPA! :D

David_Steaua200719.05.2013 22:33

Daca exista Dumnezeu (dar nu exista), Jiji, intreg neamul lui pana la gradul 15, niste spectatori din stadion si ceva forumisti de pe aici crapau in secunda 2, imediat dupa acest meci infect!!

Urate momente am apucat sa traiesc!Nici macar nu au incercat sa ascunda mizeria sub pres,asa pe fata s-a facut totul...

Intr-un singur meci s-au pisat pe tot sezonul si pe cupa de campion si pe toate performantele din greu muncite (de catre unii dintre jucatori)! Mare pacat!

Ce diferenta intre acest meci si cel pe care l-a avut bayern in ultima etapa de campionat unde a jucat cu prima echipa, desi au mult mai multe meciuri decat marea campioana a Romaniei si mai au si sambata viitoare finala CL!

Cine ii tine partea creditorului dupa atatea si atatea umilinte e pur si simplu retardat!

Sper sa mai apuc in viata asta si momente mai frumoase din punct de vedere fotbalistic si tot ce tine de Steaua!

Pana atunci, luni ar fi un inceput bun ...vreau o minune!

blindius19.05.2013 22:35

Clanul becali la puscarie!

Alexandru H.19.05.2013 22:35

Pai se zicea de dimineata ca va pleca. Nu m-as mira sa fi stiut aia tot de la el... gura mare te cam baga in belea :D

«189101112»