Aha. Ai spus o porcarie, apoi ai schimbat subiectul, apoi ai disparut subtil de pe topic. Nu-i nimic, sunt obisnuit cu astfel de oameni. Voi ati cam devenit majoritari acum pe fcsteaua.ro. Aveti foarte multe prostii de spus si foarte putine argumente.
Vreau sa cred ca nu s-au tampit oamenii de pe acest site. Vreau sa cred ca nu sunt atat de prosti incat nici limba romana nu o mai inteleg.
Bai, baieti, a lipsi de pe stadion nu inseamna a protesta online.
A lipsi de pe stadion inseamna GREVA.
Stiti ce e greva? E o forma de protest.
Ia sa va dau definitia:
GRÉVĂ, greve, s. f. Încetare organizată a activității într-una sau mai multe întreprinderi, instituții etc., cu scopul de a determina pe patroni sau guvernul, autoritățile să satisfacă unele revendicări (economice, politice etc.). ◊ Greva foamei = refuzul de a mânca, folosit de cineva în semn de protest. – Din fr. grève.
Asadar incetarea organizata a activitatii(activitatea suporterilor e mersul pe stadion) e o forma de protest.
E un protest in adevaratul sens al cuvantului, nu doar un protest online.
Bagati-va asta in cap odata si mai terminati cu prostiile.