Dom'le, daca intra un suporter de-al lui CSMS Iasi pe ''Meciurile Stelei'' si vede ca la ceva mai mult de o saptamana inaintea intalnirii directe, topicul pentru meciul cu ei a strans deja 3 pagini, o sa inceapa sa creada ca ori ne este teama de ''lanterna rosie'', ori sunt rivalii de moarte, etc.
Daca mai da si click sa citeasca ce-ati scris p-aici...
_________________
Meciul dintre CSMS Iasi si Steaua Bucuresti, din etapa a opta a Ligii I de fotbal reprezinta un bun prilej pentru clubul iesean sa-si mai rotunjeasca veniturile. Astfel, clubul din Copou a anuntat pretul biletelor la partida de duminica viitoare (16 septembrie, ora 21.30, stadionul Emil Alexandrescu). Pentru a evita aglomeratia, iesenii pun in vanzare biletele cu doua zile inaintea jocului, dupa cum urmeaza:
vineri, 14 septembrie, intre orele 12.00-18.00
sambata, 15 septembrie, de la ora 10.00 la 16.00
duminica, 16 septembrie, de la ora10.00 la 21.30.
Biletele se vor gasi la cele 6 puncte de eliberare deschise in incinta stadionului.
Pretul biletelor este de:
10 lei pentru peluzele A si B,
20 lei pentru tribunele A si B,
30 lei pentru tribunele 0A si 0B
40 lei pentru tribuna 0
Organizatorii anunta ca biletele contin cod de bare si elemente de siguranta, iar codul poate fi folosit o singura data la eveniment. ''Avertizam astfel pe doritori sa nu achizitioneze bilete decat de la casele autorizate ale clubului. Pentru a evita aglomeratia de la portile stadionului, accesul publicului in incinta arenei va fi permis cu 2 ore inaintea startului partidei. Intrarea in stadion se va face pe la cele 8 intrari echipate cu turnicheti. Accesul spectatorilor pentru tribuna B se poate face pe la peluza A si peluza B (tabela marcaj).''
Intre timp, fotbalistii ieseni revin astazi din cantonamentul montan de la Tarlungeni (Brasov), dupa 6 zile intense cu cate doua antrenamente zilnice. Cu exceptia lui Badic, accidentat (va fi operat din nou si rateaza tot turul) si a lui Alex Cretu (convocat la echipa nationala de tineret a Romaniei), tot lotul de jucatori s-a pregatit sub comanda antrenorului Liviu Ciobotariu. Fotbalistii ieseni au liber duminica, iar de luni vor incepe pregatirea efectiva a meciului cu Steaua Bucuresti.
Sursa