exista ceva pe planeta asta cu care esti de acord, sau macar sa nu te deranjeze? ![]()
exista ceva pe planeta asta cu care esti de acord, sau macar sa nu te deranjeze? ![]()
Ceea ce canta 2Pac e departe de manelele occidentale la care te referi. Nu canta despre cate case, masini si femei are cum fac multi din ziua de azi. Fara suparare Tupac, dar aici tu esti cel care vorbeste in necunostiinta de cauza
Pai asta deja nu mai e o noutate ca vedeti doar partea neagra a lucrurilor . De ce nu lauzi si cele 9 calificari in Europa consecutive ?!
As fi laudat cele 9 calificari consecutive daca ar fi fost facute pentru fotbal, pentru performanta. Insa, ele fiind mai mult de dragul incasarii banilor aferenti lor, nu prea am cum sa fiu asa extaziat...
Si acum, ce conteaza mai mult pentru Jiji, ca este in grupele Europa League si sa faca niste meciuri bune, sa se califice, sau pentru ca a luat 6 milioane?
Si vino tu red&blue boy sau tu "maestre" Tupac si spune-mi ca nu erai fericit dupa eliminarea Valenciei , sau victoriile cu Standard, Betis etc.
Asa, pot sa te intreb si eu, nu erai fericit dupa victoriile cu Croatia Zagreb, ce meci misto si ascultat la radio, ori cu Bruges, Casino Salzburg sau Psg? Nu erai cat de cat mandru dupa poate cea mai frumoasa infrangere a Stelei, acel 3-5 la Dortmund?...
Pentru voi Steaua se raporteaza doar la victoriile cu Valencia, Betis sau Standard? Doar la perioada asta?
@red&blue boy
Ai prea multe pretentii!
Ei de acolo au cunoscut Steaua si nici macar din curiozitate nu vor sa stie adevaratele performante obtinute pe timpul cand se mai juca fotbal si cu sufletul,nu numai cu gandul la buzunare.Este greu sa-i faci sa inteleaga ce inseamna fotbalul pe unii care "s-au nascut" in spatele monitoarelor si fac sport doar virtual.
In teorie meciul cu iesenii nu ar trebui sa puna probleme,diferenta dintre loturile celor doua echipe fiind evidenta.In practica.....ramane de vazut!
Inca un topic in care se vorbeste despre utilizatorul Tupac? A ajuns baiatul asta pentru forum la fel de mainstream cum e Lala Band in muzica romaneasca. Pac-pac.
adevarul supara, nu?
Cand a dat gol Maradona cu mana cum spuneai elevilor in loc de Argentina: "New Brasil" sau "Brazilios Aires"?
As fi laudat cele 9 calificari consecutive daca ar fi fost facute pentru fotbal, pentru performanta. Insa, ele fiind mai mult de dragul incasarii banilor aferenti lor, nu prea am cum sa fiu asa extaziat...Si acum, ce conteaza mai mult pentru Jiji, ca este in grupele Europa League si sa faca niste meciuri bune, sa se califice, sau pentru ca a luat 6 milioane?
Asa, pot sa te intreb si eu, nu erai fericit dupa victoriile cu Croatia Zagreb, ce meci misto si ascultat la radio, ori cu Bruges, Casino Salzburg sau Psg? Nu erai cat de cat mandru dupa poate cea mai frumoasa infrangere a Stelei, acel 3-5 la Dortmund?...
Pentru voi Steaua se raporteaza doar la victoriile cu Valencia, Betis sau Standard? Doar la perioada asta?
Normal ca nu se raporteaza doar la asta. Dar hai sa fim seriosi , daca tot incearca sa se dea cate unu' viteaz pe aici , dc nu da si solutia ? Boicot? E aberant , nu ai cum si cu cine ..stiti prea bine cu totii cine populeaza stadionul la meciurile Stelei acum ( in mare ) .
Dar de la dorinta de a pleca sifiliticul ala pana la a ajunge sa-mi doresc sa piarda Steaua ...e cale lunga ( in opinia mea ).
Vorbiti de proteste , dar cand zice lumea sa mergem pe stadion sa protestam va temeti de interdictie. Pai tu mai TUPAC , dc te temi?ca tu oricum esti sefu' tastaturii ! Iesi in fata daca tot esti asa istet , da tu solutia..
Cand ai sa te plictisesti sa-l mai instigi(ataci)pe Tupac,sa ne anunti si pe noi.
Pana acum majoritatea comentariilor tale se refera strict la el si mai putin la subiect.Macar incearca sa le impletesti,de dragul aparentelor.
Tupac are parerile lui,daca vrei sa i le respecti...bine,daca nu tot aia e.
Nu sunt avocatul lui,asa cum vei spune cu siguranta,dar devine suparator si pentru noi ceilalti sa vezi ca unul instiga la nesfarsit in speranta ca celalalt isi va iesi din fire reactionand ca atare.
Lala Band
Ce basca mea e Lala Band?
Ce basca mea e Lala Band?
incultu naibii... sa-ti fie rusine, te mai si bagi in seama cu baietii pe forumuri de fotbal, cand tu habar n-ai...
Ps nu sunt sigur da' cred ca e o porecla pt noua Steaua crestina pipera, ca se potriveste numele ![]()
) ![]()
Cum sa n-auzi ba de lalaband? Ej nebooon? Un fel de ai se tu pego varianta mioreaska.
Dar hai sa fim seriosi , daca tot incearca sa se dea cate unu' viteaz pe aici , dc nu da si solutia ? Boicot? E aberant , nu ai cum si cu cine ..stiti prea bine cu totii cine populeaza stadionul la meciurile Stelei acum ( in mare ) .
Referitor la proteste sau boicot, eu am mai spus si altadata cum as vedea asta : ar trebui in primul rand sa se refere la peluze, sa plece de la peluze. Un boicot al peluzelor. Ca restul cetatenilor de la tribune ar mai pleca si ei cu timpul, mai ales in cazul unor eventuale rezultate negative.
Dar un stadion cu peluzele goale la meciurile de acasa ar avea in timp un impact. Sa zicem un sezon intreg..
Dar stim ca nu e posibil asta... Doar busola arata Nordul, nu?...
incultu naibii... sa-ti fie rusine, te mai si bagi in seama cu baietii pe forumuri de fotbal, cand tu habar n-ai...
Ps nu sunt sigur da' cred ca e o porecla pt noua Steaua crestina pipera, ca se potriveste numele
)
Daca schimbi locul a 2 litere intre ele chiar s-ar potrivi.
@Virgil,
De cand trebuie sa gandim toti la fel? De ce nu acceptati ideea ca 7-8 indivizi pot avea altfel de idei decat ale voastre (care e una singura, "spre 24 cu orice mijloace"?).
Ce va deranjeaza ca aduc in discutie hotiile echipei la care tineti? Eu nu tin la ea, nu tin nici la voi, nici la ne-a Gi2 si va socotesc un tot unitar. Va socotesc un soi de telemea la pachet.
Nu scriu aici decat ca sa va spun ca Steaua inseamna altceva. Daca ai prins Steaua in deceniul ei de glorie, chiar crezi ca mai poti avea ca reper vreun meci cu Valencia sau Middlesborough?
Daca intelegeti asta, bine, daca nu, la fel.
Daca moderatorii considera ca e util sa scriu, o voi face. Daca nu, nu e nici o suparare.
2 pac, mosule
poti sa gandesti cum vrei, acest lucru iti e asigurat de regulamentul site-ului. Problema e ca tu nu gandesti, ai o idee fixa.
Am prins Steaua in deceniul de glorie. Facea meciuri bune, mai putin bune si meciuri proaste. Mai mult, lua si bataie. Cat priveste reperele, chiar meciurile cu echipele de mai sus constituie repere. Tu probabil nu intelegi. Fiindca ai o idee fixa.
Nu tot ce se scrie pe acest site e util, asa incat fie ca scrii, fie ca nu, ideea ta fixa planeaza asupra fiecarui topic care se deschide pe acest site.
Nu iti dai seama dar eu inteleg. Te-ai plictisit de Steaua, de site, de useri si-ai devenit un fel de Gica contra. Varsta incepe sa-si spuna cuvantul.
Nu asa gandeai (scriai) in urma cu cativa ani, desi tot critic erai.
4-0 pentru noi. 2 Rocha 1 Martinovici 1 Rusescu.
2 pac, mosule
Varsta incepe sa-si spuna cuvantul.
Vedeti, Virgile, cat de lasi sunteti tu si cei care ma atacati privitor la varsta? De ce nu aveti decenta sa va dati si voi data nasterii, ca sa discutam de pe pozitii egale? Sa stii ca la 45 de ani ma simt foarte in forma, ceea ce va doresc si voua! Sunt un tip sportiv, nu beau, nu fumez si reusesc sa fac fata si in profesie, cel putin onorabil, zic eu.
In privinta observatiei pe care ai facut-o, ai dreptate, mai pierdea si Steaua in perioada ei de glorie...cam la 104 meciuri in campionat si ceva mai des in cupele europene. Dar tu, ca idee, intelegeai ceva din meciurile alea?
Ceea ce canta 2Pac e departe de manelele occidentale la care te referi. Nu canta despre cate case, masini si femei are cum fac multi din ziua de azi. Fara suparare Tupac, dar aici tu esti cel care vorbeste in necunostiinta de cauza
Imi place ca nu esti de acord cu mine, desi mi-esti un foarte bun prieten. Dar sa stii ca tot nu agreez rappul si rapperii ![]()
exista ceva pe planeta asta cu care esti de acord, sau macar sa nu te deranjeze?
Merci de intrebare. Iti voi raspunde astfel:
1. Singurul lucru (de fapt fiinta) de pe planeta cu care sunt de acord 100% este Ronnie :![]()
2. Nu-mi place unanimitatea de idei, nici macar in ceea ce priveste sustinerea afirmatiilor mele. Sa stii ca nu am pretentia ca detin adevarul absolut si imi displace sa fac polemica cu stelistii, dar, daca o fac, o fac ca sa incerc sa ii trezesc. Exista acest blestemat de becali care le-a intrat aproape tuturor in subconstient si nu-si dau sema; nu se poate ca acest nenorocit mediatizat absolut peste tot sa ajunga sa ne faca sa gandim, sa vorbim, sa actionam precum el. Chiar daca nu ne dam seama!
Nu se poate sa becalizam o tara intreaga!
Dom'le, daca intra un suporter de-al lui CSMS Iasi pe ''Meciurile Stelei'' si vede ca la ceva mai mult de o saptamana inaintea intalnirii directe, topicul pentru meciul cu ei a strans deja 3 pagini, o sa inceapa sa creada ca ori ne este teama de ''lanterna rosie'', ori sunt rivalii de moarte, etc.
Daca mai da si click sa citeasca ce-ati scris p-aici...
_________________
Meciul dintre CSMS Iasi si Steaua Bucuresti, din etapa a opta a Ligii I de fotbal reprezinta un bun prilej pentru clubul iesean sa-si mai rotunjeasca veniturile. Astfel, clubul din Copou a anuntat pretul biletelor la partida de duminica viitoare (16 septembrie, ora 21.30, stadionul Emil Alexandrescu). Pentru a evita aglomeratia, iesenii pun in vanzare biletele cu doua zile inaintea jocului, dupa cum urmeaza:
vineri, 14 septembrie, intre orele 12.00-18.00
sambata, 15 septembrie, de la ora 10.00 la 16.00
duminica, 16 septembrie, de la ora10.00 la 21.30.
Biletele se vor gasi la cele 6 puncte de eliberare deschise in incinta stadionului.
Pretul biletelor este de:
10 lei pentru peluzele A si B,
20 lei pentru tribunele A si B,
30 lei pentru tribunele 0A si 0B
40 lei pentru tribuna 0
Organizatorii anunta ca biletele contin cod de bare si elemente de siguranta, iar codul poate fi folosit o singura data la eveniment. ''Avertizam astfel pe doritori sa nu achizitioneze bilete decat de la casele autorizate ale clubului. Pentru a evita aglomeratia de la portile stadionului, accesul publicului in incinta arenei va fi permis cu 2 ore inaintea startului partidei. Intrarea in stadion se va face pe la cele 8 intrari echipate cu turnicheti. Accesul spectatorilor pentru tribuna B se poate face pe la peluza A si peluza B (tabela marcaj).''
Intre timp, fotbalistii ieseni revin astazi din cantonamentul montan de la Tarlungeni (Brasov), dupa 6 zile intense cu cate doua antrenamente zilnice. Cu exceptia lui Badic, accidentat (va fi operat din nou si rateaza tot turul) si a lui Alex Cretu (convocat la echipa nationala de tineret a Romaniei), tot lotul de jucatori s-a pregatit sub comanda antrenorului Liviu Ciobotariu. Fotbalistii ieseni au liber duminica, iar de luni vor incepe pregatirea efectiva a meciului cu Steaua Bucuresti.
Cu echipele mici nu prea am mai avut probleme! 3-1 pentru noi ![]()
De parca noi am fi o echipa mare...
Ma intreb cand o sa terminati cu ironiile astea ...
Ma intreb cand o sa terminati cu ironiile astea ...
Cand se va intampla ce este in avataru tau.
Depinde ce inseamna echipa mare. Comparand cu restul echipelor din Romanica, cu exagerare as gasi maxim 2 echipe probabil mai bune. Privind obiectiv insa, si detasandu-ma, as zice ca Steaua e cea mai completa echipa din Romania si favorita numarul 1 pentru castigarea titlului.
Cel mai bine observi echipa favorita prin cotele de la pariuri.
Cand se va intampla ce este in avataru tau.
Sa dea Dumnezeu !
Ronnie, cred ca in Romania nu ar trebui sa fie folosit apelativul de "echipa mare" pentru nimeni.
Da, poti sa spui ca o echipa e favorita intr-un meci, asta e altceva. O echipa mare insa implica mai mult decat asta.
Ma intreb cand o sa terminati cu ironiile astea ...
Scuza-ma, dar chiar nu era nici o ironie.
Daca tu consideri ca Steaua e la ora actuala o echipa mare. Cand in 6 a ani a luat un singur trofeu, cand cel mai sus a terminat in ultimii ani pe locul 3, cand a jucat cum a jucat in majoritatea partidelor, cand are organizarea pe care o are in club etc...
Spun ca am ajuns intr-o situatie in care nu prea e bine sa catalogam noi pe altii ca fiind echipe mici. Hai sa nu ne reamintim "succesurile" noastre din ultimii ani cu echipe mici gen Buzau, Medias, Astra, Ceahlaul, Brasov etc...
Asa , daca vrei, si Vaslui e echipa mica fata de Steaua. Si ne-a ars un 3-1 recent.