FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSMS Iasi - Steaua 0-3 (0-1)

«1234»
Lari02.09.2012 17:54

Campionatul se intrerupe timp de doua saptamani, pentru meciurile Nationalei cu Estonia si Andorra, contracandidatele Romaniei la locurile inferioare din grupa D a Preliminariilor Campionatului Mondial.

 

Deci dupa antijocul pregatit de Victor Piturca, Steaua se deplaseaza la Iasi, unde va juca contra unei echipe care, pana acum, a mancat 5 batai (1-2 acasa cu Otelul, 2-5 la prietenarii din Stefan cel Mare, 0-1 in Giulesti, 0-1 acasa cu Pandurii, 0-1 la Bistrita) si a scos doua remize surprinzatoare (2-2 acasa cu Petrolul si tot un 2-2 la Cluj, cu CFR).

 

De remarcat ca, in afara meciului cu Dinamo (intotdeauna un pont sigur la pariuri, daca nu e scos), baietii din Copou au fost invinsi (daca...) extrem de greu.

 

Pentru cei care isi doresc ca Steaua sa piarda, din diverse motive, le reamintim, totusi, ca esecurile cu iesenii ne-au cam purtat noroc. Zenga a luat campionatul, Lacatus a reusit apoi vreo 14 victorii consecutive...

 

Deci oricine-o sa bata, e de bine pentru Steaua.

 

Asadar, un simplu HAI e suficient!

Tupac Amaru02.09.2012 18:17
Campionatul se intrerupe timp de doua saptamani, pentru meciurile Nationalei cu Estonia si Andorra, contracandidatele Romaniei la locurile inferioare din grupa D a Preliminariilor Campionatului Mondial.

 

Deci dupa antijocul pregatit de Victor Piturca, Steaua se deplaseaza la Iasi, unde va juca contra unei echipe care, pana acum, a mancat 5 batai (1-2 acasa cu Otelul, 2-5 la prietenarii din Stefan cel Mare, 0-1 in Giulesti, 0-1 acasa cu Pandurii, 0-1 la Bistrita) si a scos doua remize surprinzatoare (2-2 acasa cu Petrolul si tot un 2-2 la Cluj, cu CFR).

 

De remarcat ca, in afara meciului cu Dinamo (intotdeauna un pont sigur la pariuri, daca nu e scos), baietii din Copou au fost invinsi (daca...) extrem de greu.

 

Pentru cei care isi doresc ca Steaua sa piarda, din diverse motive, le reamintim, totusi, ca esecurile cu iesenii ne-au cam purtat noroc. Zenga a luat campionatul, Lacatus a reusit apoi vreo 14 victorii consecutive...

 

Deci oricine-o sa bata, e de bine pentru Steaua.

 

Asadar, un simplu HAI e suficient!

 

 

Noua rusine a fotbalului romanesc, Dinamo pipera, nu mai are de ce sa-si faca griji, dupa parerea mea. Ofsaidul nu s-a inventat pentru aceasta echipa.

Virgil02.09.2012 18:18

Jocul Stelei a convins numai in fata echipelor mici si numai acasa. In deplasare s-au pierdut 3 puncte in doua meciuri.

Pe de alta parte Iasiul e disperat sa castige puncte. Cate or fi, unu sau trei.

Din aceste motive sunt suficient de circumspect ca sa nu ma arunc ca Eremia cu oistea in gard.

Reghe isi va face jocul, dar rezultatul e o mare enigma pentru mine.

AlEcSs9304.09.2012 16:53

Iasi 0 - 2 Steaua Bate Steaua fara probleme ;):steag_cruce_invers:

 

_Answer_04.09.2012 17:06

Asa de previzibile devin rezultatele echipei ca nici dinamu in vremurile bune nu reusea asa ceva. Bine, atunci nu se inventasera pariurile sportive.

 

Asa ca: CSMS Iasi - Steaua Bucuresti : rezultat final 0-0. - Gol Tanase pentru Steaua.

 

 

Silver605.09.2012 03:09

Daca vrem sa luam acest campionat , nu trebuie sa ne incurcam cu Iasi :) Cred ca vom bate.

think_again05.09.2012 08:43
Noua rusine a fotbalului romanesc, Dinamo pipera, nu mai are de ce sa-si faca griji, dupa parerea mea. Ofsaidul nu s-a inventat pentru aceasta echipa.

Tupac deja devii absurd cu offside-ul ala!!!

Tupac Amaru05.09.2012 08:53
Tupac deja devii absurd cu offside-ul ala!!!

 

adevarul supara, nu?

kid4dia05.09.2012 10:17

Bate Steaua 2-0 , ambele goluri imi doresc sa fie din offsaid-uri evidente ...ca si bucurie pentru TUPAC! PAC PAC!

Tupac Amaru05.09.2012 12:01
Bate Steaua 2-0 , ambele goluri imi doresc sa fie din offsaid-uri evidente ...ca si bucurie pentru TUPAC! PAC PAC!

 

Totusi, bucuria nu mi-ar fi completa fara sa va urcati pe Maybach impreuna cu idolul vostru si sa fluturati steagurile alb-rosii, ca niste adevarati dinamovisti ce sunteti!

 

Cum ati spune voi: prin orice metode, catre un nou titlu cu Dinamo pipera!

 

PS Sa nu zici ca nu esti fanul lui ne-a Gigi. Ghici cine zice: "pac-pac", dupa o suprema sfortare a celor doi neuroni pe care ii poseda?

cheloo9805.09.2012 14:44

Cred ca va fi o victorie la limita.Steaua joaca bine cu echipele mici

think_again06.09.2012 00:13
adevarul supara, nu?

Nu asta e ideea Tupac,vezi tu,problema e ca tu nu vezi lucrurile cum trebuie in momentul de fatza,pentru ca nu e prima oara si nu va fi nici ultima oara in care se va gresi pro sau contra Steaua,FC Steaua,new Dinamo sau cum vrei tu sa o numesti,este absurd sa spui ca golurile au fost din offside,am totusi o intrebare.

DE CE TE MAI UITI LA MECIURI DACA NU TE INTERESEAZA?

Verifica cate greseli au fost contra in astea 7 etape,si uite-te cate au fost pro Vaslui care au inceput la fel ca aia de la CFR sa critice arbitraju incredibil chiar daca nu s-a intamplat nimic,si in meciurile in care e ajutata sa iasa in fata si sa spuna ca totul a fost normal nu s-a gresit deloc doar viseaza altii cum fac Muresan si unguru de Paszkany

Tupac Amaru06.09.2012 03:22
Nu asta e ideea Tupac,vezi tu,problema e ca tu nu vezi lucrurile cum trebuie in momentul de fatza,pentru ca nu e prima oara si nu va fi nici ultima oara in care se va gresi pro sau contra Steaua,FC Steaua,new Dinamo sau cum vrei tu sa o numesti,este absurd sa spui ca golurile au fost din offside,am totusi o intrebare.

DE CE TE MAI UITI LA MECIURI DACA NU TE INTERESEAZA?

Verifica cate greseli au fost contra in astea 7 etape,si uite-te cate au fost pro Vaslui care au inceput la fel ca aia de la CFR sa critice arbitraju incredibil chiar daca nu s-a intamplat nimic,si in meciurile in care e ajutata sa iasa in fata si sa spuna ca totul a fost normal nu s-a gresit deloc doar viseaza altii cum fac Muresan si unguru de Paszkany

 

Niciodata, pana sa va dinamovizeze becaliotul, nu am auzit suporterii sa se planga in halul asta de furturi imaginare.

Asta in timp ce arbitrii sunt pro-ne-a Gigi printr-o maniera scandaloasa de arbitraj care devine regula. Uita-te la Chiriches; el e o vedeta, cum incerci sa il deposedezi, cum se da fault, desi el se impiedica de fapt in minge. Sau la lemn Tanase, care face preluari taman bune pentru adversari, sau la Chipciu, care, dupa o faza buna, rateaza cinci ocazii singur cu portarul....astia sunt vedetele voastre, ca restul sunt "liberi de contract"....

 

Sunteti exact ca Il Muce sau ca Borcica, cred ca plangeti pentru ca unguru' e in grupele Ligii Campionilor, adica acolo unde se joaca fotbalul adevarat. Au furat ca sa ajunga acolo, nu? Ai vazut ce jucatori aduce unguru'? Portughezi, Bjelanovici....Ai vazut ce aduce ne-a gi2? Teixeira...a, nu....ala nu e liber de contract si vrea si salariu mare.....Ferfelea? Era bun, dar s-a gandit ne-a Gi2 ca mai mult de 200000 nu face, deci nu-l mai ia....dar stati linistiti, a adus al treilea portar, ala a venit din ligile inferioare si se multumeste sa fie platit cu urda si branza....

 

Si al dracu unguru' va mai face ceva puncte si in grupa pentru - ati ghicit - Romania, pe care le vor exploata la anul refuzatii si alcoolicii lui ne-a Gigi, dupa ce, bineinteles, vor mai aduce si ei niste puncte cu un 0-5 cu niste israelieni sau ciprioti de doi bani....Stiu, iar exagerez, sunt de fapt super-echipe, nu vad deloc realitatea.....

kid4dia06.09.2012 06:02

Hmm , daca in viziunea ta Chiriches este ********...e clar. Dar pe zi ce trece intaresti tot mai tare ideea mea.

El se uita la meciuri in speranta ca mai da Steaua un gol din offsaid sa vina sa urle pe aici ca furaaaaaaa :( .

 

P.S. : Te baga sub banca Chiriches , "maestre" !

Tupac Amaru06.09.2012 09:33
Hmm , daca in viziunea ta Chiriches este ********...

P.S. : Te baga sub banca Chiriches , "maestre" !

 

Pai de e ******** sau nu? [...] , se pare ca nu stii....Sa stii ca si Marcel Raducanu bea, si Troi, si Costica Zamfir, si Iovan, si Bumbescu, si Barbulescu...dar, spre deosebire de Chiriches, astia jucau fotbal....ei au facut 21 de tilturi din alea cu care va laudati voi...hai, gata, copile, te-am bagat destul in seama. Remarci ca eu nu te-am facut decat dinamovist, pe cand tu m-ai jignit, folosind un limbaj nepotrivit pentru unul mai in varsta decat tine.

In mod normal ar trebui sa fii atentionat de moderatori, dar ei au alte treburi acum, si anume sa aiba grija ca site-ul sa nu se abata de la linia pro-Becali....

 

http://www.orange.ro/stiri/sport/fotbal/li...lui-piti--51251

blindius06.09.2012 10:11

Haideti sa punem tasta de la tasta si sa nu mai jignim gratuit jucatorii ( precum becali ) si sa nu ne mai jignim intre noi ( cum face becali ).

 

 

Primaria Iasi a cheltuit din bugetul public peste 400.000 de lei pentru a monta o instalatie de incalzire a gazonului pe Stadionul Emil Alexandrescu" din Copou.

 

Desi echipa de fotbal CSMS Iasi se află la coada clasamentului provizoriu al Ligii I, fară nicio victorie, oficialii ieseni toacă bani grei pentru a asigura conditii de lux jucatorilor. Lucrarile executate de firma Amass Integral Solutions din Bucuresti vor incepe saptamana viitoare si vor trebui terminate pană pe 15 septembrie, cand CSMS Iasi are programat un meci cu Steaua Bucuresti.

 

 

 

În pauza competitională de la inceputul lunii septembrie vom incerca să introducem in subteran cablul electric de incalzire a suprafetei de joc. Prin această masură se va preveni inghetarea suprafetei de joc si posibilitatea derularii de competitii in sezonul rece. Este o reactie la normele impuse de UEFA si, etapizat, vom mai realiza si alte modernizari , a spus viceprimarul Mihai Chirica.

 

Practic, la 20 de centimetri sub suprafata de joc va fi introdus cablu electric cu rol de termo-rezistență care ajunge la o lungime de aproximativ 28 de kilometri. Instalatia va asigura la nivelul gazonului o temperatură minimă de 3 grade Celsius si o medie de 6-10 grade Celsius. La licitatie s-au inscris firma Energo Prest Company din Pitesti, cu o ofertă de aproximativ 350.000 de lei, fară TVA, si societatea Amass Integral Solution din Bucuresti, cu o ofertă de 368.000, fară TVA. În urma analizei ofertei tehice s-a decis achizitia celei mai scumpe.

 

 

 

Normele UEFA impun ca pană in 2013 să fie achizitionate scaune cu spatar, iar pană in 2014 să fie acoperite in jur de 3.500 dintre locurile din tribunele stadionului. Avem un concurs de solutii pentru amenajarea stadionului. În functie de resursele financiare, vom executa aceste investitii etapizat , a anuntat viceprimarul.

Virgil06.09.2012 11:40

TÃșpac Amaru (n. 1545 " d. 24 septembrie 1572) a fost considerat ultimul Rege Inca și a condus o rascoală impotriva spaniolilor in secolul al XVIII-lea.

El a fost prins și executat la Lima, capitala coloniei spaniole a Perului.

 

Tupac Amaru Shakur (n. 16 iunie 1971; d. 13 septembrie 1996), cunoscut sub numele de 2Pac, Makaveli sau doar Pac, a fost un artist american renumit pentru stilul lui de rap și muzica sa, cariera de actor, poezii și activitatea sociala

 

Tupac Amaru, cel de pe fcsteaua.ro, Dumnezeu stie cine o fi si ce o fi, dar in comparatie cu ceilalti doi e un urmas nedemn, un epigon.

Singura lui placere odata logat pe acest site e sa produca nedumerire. E sau nu e suporter stelist? Are o singura idee in cap si aia fixa, sa-si atace partenerii de discutie interogandu-i daca nu cumva sunt becalisti pentru ca prea tin cu Steaua, prea vor sa castige Steaua. Si daca Steaua castiga "ne-a" Gigi isi face buzunarele mari.

Din partea mea poate sa si le faca oricat de mari daca Steaua joaca frumos si castiga aproximativ de fiecare data, dar sa vorbeasca frumos de suporterii Stelei si sa recunoasca... ca fara ei Steaua ar fi o echipa oarecare. De altfel de la comportamentul lui golanesc si de la faptul ca si-a pus carpa lui Dinamo la gat au pornit toate manifestarile impotriva lui.

 

Asa ca mister x, care ti-ai tras un nick prea mare pentru vederile tale inguste, vezi-ti de ale tale.

red&blue_boy06.09.2012 11:51
Din partea mea poate sa si le faca oricat de mari daca Steaua joaca frumos si castiga aproximativ de fiecare data, dar sa vorbeasca frumos de suporterii Stelei si sa recunoasca... ca fara ei Steaua ar fi o echipa oarecare.

Pai nu vorbeste Gigi frumos de suporterii Stelei? Nu vorbeste el frumos de Mustata si acolitii lui?

Ca doar astia sunt recunoscuti ca sustinatori ai echipei, restul sunt doar niste bagabonzi...

Echipa castiga aproape de fiecare data, de 6 ani incoace, doar la final de campionat nu prea castiga.

Asa ca, toate-s bune, ramane doar partea cu buzunarele lu' Gigi, care trebuiesc umplute neconditionat.

kid4dia06.09.2012 12:19

Pai asta deja nu mai e o noutate ca vedeti doar partea neagra a lucrurilor . De ce nu lauzi si cele 9 calificari in Europa consecutive ?! Asa cum au fost ele , dar au fost ! Si vino tu red&blue boy sau tu "maestre" Tupac si spune-mi ca nu erai fericit dupa eliminarea Valenciei , sau victoriile cu Standard, Betis etc.

Tupac Amaru06.09.2012 13:03
TÃșpac Amaru (n. 1545 " d. 24 septembrie 1572) a fost considerat ultimul Rege Inca și a condus o rascoală impotriva spaniolilor in secolul al XVIII-lea.

El a fost prins și executat la Lima, capitala coloniei spaniole a Perului.

 

Tupac Amaru Shakur (n. 16 iunie 1971; d. 13 septembrie 1996), cunoscut sub numele de 2Pac, Makaveli sau doar Pac, a fost un artist american renumit pentru stilul lui de rap și muzica sa, cariera de actor, poezii și activitatea sociala

 

Tupac Amaru, cel de pe fcsteaua.ro, Dumnezeu stie cine o fi si ce o fi, dar in comparatie cu ceilalti doi e un urmas nedemn, un epigon.

Singura lui placere odata logat pe acest site e sa produca nedumerire. E sau nu e suporter stelist? Are o singura idee in cap si aia fixa, sa-si atace partenerii de discutie interogandu-i daca nu cumva sunt becalisti pentru ca prea tin cu Steaua, prea vor sa castige Steaua. Si daca Steaua castiga "ne-a" Gigi isi face buzunarele mari.

Din partea mea poate sa si le faca oricat de mari daca Steaua joaca frumos si castiga aproximativ de fiecare data, dar sa vorbeasca frumos de suporterii Stelei si sa recunoasca... ca fara ei Steaua ar fi o echipa oarecare. De altfel de la comportamentul lui golanesc si de la faptul ca si-a pus carpa lui Dinamo la gat au pornit toate manifestarile impotriva lui.

 

Asa ca mister x, care ti-ai tras un nick prea mare pentru vederile tale inguste, vezi-ti de ale tale.

 

MoWeed06.09.2012 13:11

Hai sa nu ne mai invartim in jurul cozii.

Aia de incurajeaza echipa nu sunt suporterii Stelei, ci sunt suporterii propriei persoane. Altfel nu ar fi pus dorinta proprie de a vedea meciurile pe viu si de a sustine echipa inaintea binelui Stelei.

Oricat de jigniti s-ar simti unii de pe aici, asta este adevarul.

drvladyk06.09.2012 13:12

Tupac, de ce te mai stresezi tu cu oitele? sa mor daca inteleg...

Tupac Amaru06.09.2012 13:27

@Virgil, copilu'

 

Mai Patapievici al site-ului, a naibii Wikipedia, vezi ca a uitat sa iti zica de Tupac Amaru II, mai precis cel care intre 1780-1781 a condus o rascoala antispaniola care a fost infranta de nespalatii cu variola, primele bombe biologice cunoscute, cei care i-au macelarit pe incasi in numele credintei crestine pe care o are si asta...sfantul Gheorghe, ptiu, ne-a Ciobanul!

 

Eu zic sa va vedeti de fotbal, altfel riscati sa picati in penibil etaland golurile de cultura generala pe care le aveti.

 

In alta ordine de idei, de cand trebuie sa gandim toti la fel? De ce nu acceptati ideea ca 7-8 indivizi pot avea altfel de idei decat ale voastre (care e una singura, "spre 24 cu orice mijloace"?).

Ce va deranjeaza ca aduc in discutie hotiile echipei la care tineti? Eu nu tin la ea, nu tin nici la voi, nici la ne-a Gi2 si va socotesc un tot unitar. Va socotesc un soi de telemea la pachet.

Nu scriu aici decat ca sa va spun ca Steaua inseamna altceva. Daca ai prins Steaua in deceniul ei de glorie, chiar crezi ca mai poti avea ca reper vreun meci cu Valencia sau Middlesborough?

Daca intelegeti asta, bine, daca nu, la fel.

Daca moderatorii considera ca e util sa scriu, o voi face. Daca nu, nu e nici o suparare.

 

ebonyc06.09.2012 13:56
TÃșpac Amaru (n. 1545 " d. 24 septembrie 1572) a fost considerat ultimul Rege Inca și a condus o rascoală impotriva spaniolilor in secolul al XVIII-lea.

El a fost prins și executat la Lima, capitala coloniei spaniole a Perului.

 

Tupac Amaru Shakur (n. 16 iunie 1971; d. 13 septembrie 1996), cunoscut sub numele de 2Pac, Makaveli sau doar Pac, a fost un artist american renumit pentru stilul lui de rap și muzica sa, cariera de actor, poezii și activitatea sociala

 

Ca tot ai adus vorba despre cei doi, e bine de precizat ca asemanarea numelor nu e o coincidenta. Lui 2Pac chiar i-a fost pus numele dupa susnumitul rege incas.

 

In rest va cetati de pomana.

Tupac Amaru06.09.2012 14:03
Ca tot ai adus vorba despre cei doi, e bine de precizat ca asemanarea numelor nu e o coincidenta. Lui 2Pac chiar i-a fost pus numele dupa susnumitul rege incas.

 

In rest va cetati de pomana.

 

In realitate, singurele persoane care conteaza in istorie sunt cele doua figuri incase. Rapperul - fie iertat - nu este, din punctul meu de vedere, o figura care sa merite enuntarea in cadrul unei discutii despre cultura generala. Decat, cel mult, daca consideri interesant acest tip de "muzica". Stiu, am vederi inguste, nu-mi plac manelele si nici macar formele lor de exprimare mai occidentale...

«1234»