FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Spartak Trnava - Steaua 0-3 (0-1)

«12345»
Danut709.08.2012 07:23

Trebuie sa castigam si pana la urma suntem Steaua chiar daca patron este Ciobanul

Ronnie09.08.2012 08:04
(petarda de Tanase nu e printre ei)

 

Sa fim seriosi, Tanase e cel mai bun jucator al Stelei dupa Chiriches. Nu-ti trebuie mari cunostinte ca sa realizezi asta, trebuie doar sa ai o minte limpede.

 

Pasa de gol, prima etapa. Gol+pasa de gol etapa a doua. Doua goluri etapa a treia.

Danut709.08.2012 08:13
Sa fim seriosi, Tanase e cel mai bun jucator al Stelei dupa Chiriches. Nu-ti trebuie mari cunostinte ca sa realizezi asta, trebuie doar sa ai o minte limpede.

 

Pasa de gol, prima etapa. Gol+pasa de gol etapa a doua. Doua goluri etapa a treia.

 

Tu chiar crezi asta?

red&blue_boy09.08.2012 08:25

Avem cativa jucatori buni pentru campionatul nostru, care promit si mai mult decat acum, dar poate asta eventual la o alta echipa.

In schimb, n-avem o echipa, n-avem lot bun, necesar abordarii mai multor competitii ...

Oricum, pe noi nu ne intereseaza mai multe competitii, mai mult sa fim si noi p-acolo . Mai un ban de la UEFA, mai un loc cat mai sus in campionat pentru o cota mai buna din drepturile TV ...

pytycrys09.08.2012 09:00

Pentru fantezisti..

Sunteti penibili. Aveti gandirea fix specifica persoanelor care au roboti la avatar.

Ia ziceti baieti, s-a vazut valoarea pe care o avem cu u Cluj, nu? Fi-mi-ar scarba de voi...

danimarcu09.08.2012 09:01
Sa fim seriosi, Tanase e cel mai bun jucator al Stelei dupa Chiriches. Nu-ti trebuie mari cunostinte ca sa realizezi asta, trebuie doar sa ai o minte limpede.

 

Pasa de gol, prima etapa. Gol+pasa de gol etapa a doua. Doua goluri etapa a treia.

 

 

Asta arata standardul noului suporter stelist.

Pot sa vin si eu cu contraexemple de etape la rand in care Tanase a facut figuratie...

Poti sa-i numeri pe degete reusitele acestui jucator,fie ca vorbim de pase de gol,fie ca vorbim de goluri.

Un jucator bun (nu cel mai bun de la Steaua) are in 4-5 etape reusitele pe care le are Tanase la Steaua in cei 3 ani de cand tot astepti sa-si dea drumul la joc...

Danut709.08.2012 09:08
Pentru fantezisti..

Sunteti penibili. Aveti gandirea fix specifica persoanelor care au roboti la avatar.

Ia ziceti baieti, s-a vazut valoarea pe care o avem cu u Cluj, nu? Fi-mi-ar scarba de voi...

 

Sa inteleg ca ma ataci verbal?

kid4dia09.08.2012 09:08
Pentru fantezisti..

Sunteti penibili. Aveti gandirea fix specifica persoanelor care au roboti la avatar.

Ia ziceti baieti, s-a vazut valoarea pe care o avem cu u Cluj, nu? Fi-mi-ar scarba de voi...

 

 

Nu s-a vazut valoarea la meciul cu u Cluj , dar nu poti spune ca Tranava e peste Steaua ! Steaua 2003 , Steaua ciobanului , Pipera team , mortii ei cum vreti voi ...dar NU e peste ea :) .

 

Hai totusi sa nu lasam ura fata de cioban sa ne inchida mintile . sa ne prefacem ca nu vedem realitatea, Steaua e NET superioara echipei din Tranava , ma repet ! Asta nu ca vreau eu , ci ca s-a vazut clar. Aia au avut bulan si atat.

drvladyk09.08.2012 09:19
Sa inteleg ca ma ataci verbal?

 

cred ca mai degraba te ataca oral

Danut709.08.2012 09:21
cred ca mai degraba te ataca oral

 

Mda...voi incerca sa nu intru in polemici...cam mult offtopic.

danimarcu09.08.2012 10:19
@danimarcu

 

Nea Imi este intradevar castigator de CCE insa vremurile, ca si scara de valori, s-au schimbat.

 

Nu s-au schimbat atat de mult incat "valoros" sa insemne "mediocru" sau invers!...

 

Cred ca in momentul de fata cuvantul "valoros" nu are ce cauta in fotbalul romanesc.

Rezultatele noastre atat cu echipa nationala,cat si cu echipele de club cand ies in Europa vorbesc de la sine.

Acum ,ca vor unii dintre noi sa fim in rand cu gainarii care ne conduc fotbalul,este altceva.E ok daca tu vrei sa ai un hobby si sa te minti singur ca a ramas la cote inalte de performanta.

Cifrele ,rezultatele,statisticile nu pot fi pacalite...

AlEcSs9309.08.2012 10:31

O sa Vedeti ca Steaua o sa arate valoare lor in meciul retur chiar daca e o pierdere Cristi Tanasa dar avem un lot valoros si avem multii jucatori cu valoare :D .

 

Ne calificam. Pe putin dam 2 goluri .

 

Va Multumesc pentru Atentie .

 

fular-campionii:steag_cruce_invers:

Ronnie09.08.2012 12:18
Asta arata standardul noului suporter stelist.

 

Stai usor. Vorbim de standarde cumva? Eu am zis doar ca e cel mai valoros jucator al Stelei dupa Chiriches, nicidecum ca e un super jucator. Ca sa spun si altfel poate e mai usor, daca as face un top al celor mai buni jucatori ai Stelei pe primul l-as pune pe Chiriches, urmat de Tanase. Un astfel de top poti face la orice echipa, chiar si in curtea scolii cand jucam cred ca toti ziceam ca cei mai buni jucatori sa-si faca echipele.

Mircea2009.08.2012 12:33

Cred ca lipsa lui Tanase va fi marele atu al echipei Steaua Bucuresti pentru calificarea in grupele Europa League , cuplul Latovlevici-Parvulescu fiind cel mai bun la ora actuala din lotul echipei.

_Answer_09.08.2012 13:07

Mai mult ca sigur victorie. 2-0 poate chiar 3-0.

Si atunci vor incepe circul de rigoare al lu' guie, maimutarelile lu' cartonel, hegemonii, jucatori cumparati de Mourinho si Villanova, suporteri prin Pietele marilor orase din tara, catarari pe masini de sute de mii de euro si in final o infringere duminica la Medias.

Si tot asa pina in finala E.L., locul 1 in campionat si cistigarea Cupei Romaniei.

 

Sa fie bine.

vevebr09.08.2012 14:08
Eu definesc la acest moment valoarea raportand ceea ce vad la standardul "foarte ridicat" al campionatului nostru. Este irelevant sa spui ca ar trebui sa deschid ochii cand tocmai asta am facut, pana la urma fiecare dintre noi avem propria scara de valori.

 

ai dreptate referindu-te la campionatul intern, dar daca ne raportam la Europa, Steaua e departe de ceea ce ar trebui sa fie

drvladyk09.08.2012 14:22
Pana una alta Steaua a fost cam singura care a mai scos capul cu ceva succes si prin Europa

 

Cred ca doar dintr-o forma de inertie, care incepe sa se stinga se pare..

AlleXyS09.08.2012 15:00

Cred ca Steaua se impune cu 3-1 :> totusi , nu stiu cine ar putea marca :)))) 3 autogoluri din partea slovacilor n-ar fi rele

gio_stgloria09.08.2012 15:44

Pe ce post TV e transmis ?

_Answer_09.08.2012 15:49
Pe ce post TV e transmis ?

 

 

Hantena 1!

dmb09.08.2012 15:52
Rezultatele noastre atat cu echipa nationala,cat si cu echipele de club cand ies in Europa vorbesc de la sine.

Acum ,ca vor unii dintre noi sa fim in rand cu gainarii care ne conduc fotbalul,este altceva.E ok daca tu vrei sa ai un hobby si sa te minti singur ca a ramas la cote inalte de performanta.

Cifrele ,rezultatele,statisticile nu pot fi pacalite...

Ma bucur cind vad ca mai exista suporteri obiectivi!

Poti spune "am fost mai buni decit Spartak Trnava" abia dupa ce ai cistigat. Acum chiar daca buna parte ei n-au contat in meci, nici noi nu ne-am omorit cu suturile in bara sau su nenumarate goluri scoase de portarul lor sau de aparatori de pe linia portii! Valoarea inseamna nu doar sa ataci haotic ci sa o faci cu cap cu scheme cu finalizare GINDITA! La noi fiecare incearca sa fie "erou" uitind ca cel mai usor drum este sa faci echipa mare nu pe tine insuti.

Sincer pina la ratarea de la 11 m Vasluiul ieri mi s-a parut o echipa "mai de valoare" decit a noastra pentru ca a jucat fotbal minute intregi. Steaua lui Reghe inca nu joaca asa ceva!

Becali are vina lui cu siguranta dar nici cu jucatorii nu mi-e rusine! Astia sunt deja vedete prin faptul ca sunt in lot! Fara sa fi aratat ceva! Uitati-va ca odata ajunsi afara freaca bancile de rezerve pina se reintorc. Unde-i valoarea? Valoarea e ca uleiul fata de apa;daca o ai iasa afara! La noi iasa doar golania afara, curvele, betiile, accidentele.....

Daca un jucator din Bundesliga rupea o oglinda , noaptea beat nu numai ca nu-i lua nimeni apararea dar trebuia sa plateasca daune clubului pt prejudiciul de imagine! Nu poti face echipe mari din golani!

Imi doresc sa se califice Steaua dar frica imi este ca dupa accea dam de un adversar adevarat si ne facem de cacao!

Korado09.08.2012 16:23

Chiar sunt curios in caz de necalificare cu ce declaratie penibilia ne va mai servi nea Gigi?!?!

 

Harald09.08.2012 16:26

chiar esti curios? eu incerc sa evit cat pot aceste declaratii :)

Korado09.08.2012 16:31

Hai ca, chiar sunt in stare in seara asta sa vad daca ne mai facem de rusine dupa 86' in Europa.

Stanici09.08.2012 16:33
Ma bucur cind vad ca mai exista suporteri obiectivi!

Poti spune "am fost mai buni decit Spartak Trnava" abia dupa ce ai cistigat. Acum chiar daca buna parte ei n-au contat in meci, nici noi nu ne-am omorit cu suturile in bara sau su nenumarate goluri scoase de portarul lor sau de aparatori de pe linia portii! Valoarea inseamna nu doar sa ataci haotic ci sa o faci cu cap cu scheme cu finalizare GINDITA! La noi fiecare incearca sa fie "erou" uitind ca cel mai usor drum este sa faci echipa mare nu pe tine insuti.

Sincer pina la ratarea de la 11 m Vasluiul ieri mi s-a parut o echipa "mai de valoare" decit a noastra pentru ca a jucat fotbal minute intregi. Steaua lui Reghe inca nu joaca asa ceva!

Becali are vina lui cu siguranta dar nici cu jucatorii nu mi-e rusine! Astia sunt deja vedete prin faptul ca sunt in lot! Fara sa fi aratat ceva! Uitati-va ca odata ajunsi afara freaca bancile de rezerve pina se reintorc. Unde-i valoarea? Valoarea e ca uleiul fata de apa;daca o ai iasa afara! La noi iasa doar golania afara, curvele, betiile, accidentele.....

Daca un jucator din Bundesliga rupea o oglinda , noaptea beat nu numai ca nu-i lua nimeni apararea dar trebuia sa plateasca daune clubului pt prejudiciul de imagine! Nu poti face echipe mari din golani!

Imi doresc sa se califice Steaua dar frica imi este ca dupa accea dam de un adversar adevarat si ne facem de cacao!

Si crezi ca, pentru a scapa de acest stil jegos practicat la echipa, trebuie sa ne dorim un lucru care, in sine, sa il sustina? Respectiv banii luati de Becali si re-investiti, sa zicem, inapoi. Dar, cat e ala sef, restul conditiilior care accentueaza golania raman la fel. Zici ca niste ani de lipsa in fruntea clasamentelor reprezinta o pata neagra in palmares. Dar un sir mai mare de ani, in care sa fie mediocra? Sa fim seriosi, in ritmul asta nu se va repeta performanta din semifinalele cu englezii.

«12345»