FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sugestii si reclamatii in legatura cu concursul de pronosticuri

«126272829»
Harald23.08.2013 07:59

Eu am incredere in Marius, nu cred ca e nevoie de vreo interventie din partea mea sau a lui Misulikca. La tine a durat peste doua luni, asa ca nu esti indreptatit sa vorbesti despre lene my friend ;)

SteauaToronto23.08.2013 11:43
Eu am incredere in Marius, nu cred ca e nevoie de vreo interventie din partea mea sau a lui Misulikca. La tine a durat peste doua luni, asa ca nu esti indreptatit sa vorbesti despre lene my friend ;)

 

hai ca aici mi-ai inchis gura :))))))

Harald23.08.2013 15:28

La etapa 6 am editat pronosticul Dadootzei, pentru ca era de doua ori Dinamo - U Cluj, am inlocuit al doilea dintre ele cu FC Brasov - Acs Poli Timisoara. Pronosticurile la acest meci le-am pus identice cu ale mele.

Imi cer scuze inca odata pentru neatentie.

Harald26.08.2013 19:12

Am postat acum clasamentul etapei 6 si cel total. Am rugamintea sa imi spuneti daca observati o greseala de calcul si corectez.

 

Misulikca.. vrei sa ne dai clasa tuturor? :blink:

misulikca26.08.2013 20:59
Am postat acum clasamentul etapei 6 si cel total. Am rugamintea sa imi spuneti daca observati o greseala de calcul si corectez.

 

Misulikca.. vrei sa ne dai clasa tuturor? :blink:

 

 

Sincer e doar noroc...daca as pune asta la pariuri nu mi-ar iesi nicioadata:))

Dadootza27.08.2013 21:47
La etapa 6 am editat pronosticul Dadootzei, pentru ca era de doua ori Dinamo - U Cluj, am inlocuit al doilea dintre ele cu FC Brasov - Acs Poli Timisoara. Pronosticurile la acest meci le-am pus identice cu ale mele.

Imi cer scuze inca odata pentru neatentie.

 

 

iti multumesc, Harald! nu observasem ca s-au repetat si imi cer scuze ca am vazut tarziu mesajul tau, dar nu am intrat pe forum cateva zile.

Harald13.09.2013 06:23

Ronnie,

 

ai postat de doua ori la etapa 7. Pe care vrei sa il pastrezi?

Ronnie13.09.2013 08:08

Aoleu, am comis-o mai rau ca Zapata cu Dinamo:d sa ramana prima atunci :D

Harald26.09.2013 08:45

Am actualizat clasamentele.

Virgil, am considerat 'nu' toate variantele care nu sunt 'da' la pronosticul cu 'ambele marcheaza'.

gio_stgloria26.09.2013 08:58

pacat ca s-au imputinat participantii

Arsenal1886Steaua194726.09.2013 10:14

Frica de concurenta :))

Harald12.10.2013 08:21

Am corectat greselile de calcul din clasamentul total. Va rog, daca descoperiti ca punctajul nu este corect, etapa sau total, sa imi spuneti si recalculam.

misulikca12.10.2013 11:30
Am corectat greselile de calcul din clasamentul total. Va rog, daca descoperiti ca punctajul nu este corect, etapa sau total, va rog sa imi spuneti si recalculam.

 

Am calculat si imi da 114,nu 98

Harald12.10.2013 17:39

Ai dreptate, am corectat.

Harald31.10.2013 09:40

Imi cer scuze pentru intarzierile din ultima vreme, am fost foarte ocupat si nu am avut acces la internet pentru o lunga perioada de timp.

Voi actualiza clasamentele dupa etapa 13.

Harald06.11.2013 14:10

Am decis sa postez clasamentele de etapa pe topicele etapelor ca sa evit incarcarea topicului cu clasamente.

Harald09.11.2013 11:42

Meciul Steaua - U Cluj este amanat, astfel incat nu il voi lua in considerare pentru etapa 14.

choli09.11.2013 12:47

cum se joaca? care sunt regulile?

pe scurt, poate cineva sa-mi spuna?

Harald09.11.2013 13:08

Sunt 3 pronosticuri la fiecare meci:

- 1x2

- numar total de goluri sub/peste 2.5

- ambele echipe marcheaza gol - da/nu

 

Fiecare pronostic indicat corect valoreaza cate un punct.

Dupa fiecare etapa fac clasamentul etapei + clasamentul total.

Harald26.11.2013 17:52

Ma gandesc din retur sa simplific pronosticul 1x2. Adica din 3 variante posibile sa ramana doua, cum sunt la celelalte doua pronosticuri.

 

Varianta la care m-am gandit este sa transformam 1x2 in favorit si outsider + egal. De exemplu la un meci U Cluj - Steaua sa avem varianta U Cluj + 0.5 si Steaua in loc de U Cluj, egal si Steaua. U Cluj + 0.5 inseamna ca la scorul final adaugam 0.5 goluri pentru U Cluj, ceea ce are ca urmare ca in cazul unui egal acest pronostic sa fie castigator.

 

Pe scurt

 

U Cluj +0.5 - Steaua

in loc de

U Cluj - X - Steaua

 

 

Ce parere aveti?

 

misulikca26.11.2013 20:43

Dupa parerea mea...nu

Acuma cum vrea fiecare:D

Korado06.12.2013 22:27

Chiar nu se merita, daca tot este concurs de pronosticuri sa fie pe bune exact ca la orice casa de pariuri cu 3 variante,clasic.

Empyro07.12.2013 03:47

"Recunosc, am gresit, am gresit ca am intarziat atat, dar pana la urma am ajuns la concluzia ca indiferent de razboaiele personale, oameni gen misulika (student) isi merita premiul castigat cinstit.

 

M-am trezit si am trimis banii meritati unui om care toata lumea mi l-a recomendat ca fiind cinstit (Marius Mihet).

 

M-am simtit bine pentru moment...am facut lucrul corect credeam eu....dar trec...1-2-3-4 luni si lumea imi zice "mai, l-am contact pe Mihet, tot zice ca are probleme personale"... am zis ok si dupa aia aflu ca in ziua in care am trimis banii a mers cu sotia la restaurant...

 

Sunt un om civilizat si fara sa injur atat am de zis: MIHET DA-LE BANII LA BAIETI, NU FII TEPAR !

 

UPDATE: Mihet a zis ca va da banii miercuri, 11 decembrie...daca teparul nu se va tine de cuvant SteauaToronto personal va trimite banii (70$ = 50 $ lui harald si 20 $ lui misulika) !"

 

SteauaToronto

 

* citat din articolul "Banii de la pronosticuri: Suntem o natie de tepari", pe care l-am suspendat temporar.

Harald07.12.2013 09:04

Toronto, stiu ca citesti. Viata in Romania e mai grea decat in Canada, poate omul chiar a avut probleme personale, pe care sigur nu le va descrie pe net. Eu spun sa nu fim atat de rai sa il acuzam si sa ii mai acordam o sansa pana de sarbatori.

 

SteauaToronto07.12.2013 16:57

articolul cam dur era sub influenta bauturilor alcoolice....sa vedem daca miercuri se tine de cuvant eu personal imi voi cere scuze.

«126272829»