Eu chiar mi`am dorit sa castige Danemarca. Bine eu de regula, in meciurile in care joaca o echipa slaba si una buna, vreau sa castige echipa mai slaba. Danemarca nu a fost totusi cu nimic mai prejos decat Olanda, au jucat frumos, mi`a placut.
Germania-Portugalia. Meci urat, ma asteptam la cu totul altceva. Cu Ronaldo in teren, cu Nani, si tu te aperi, si iesi la joc in ultimele 15 minute, doar pt ca ai primit gol. Daca Gomez nu inscria, Portugalia nu iesea la joc. Pacat. Podolski nu mi`a placut deloc, nu stiu de ce l`a luat Arsenal. Defapt daca ma gandesc mai bine, nu mi`a placut nimeni din meciul asta. Olanda-Danemarca si Rusia-Cehia, au fost cele mai frumoase meciuri de pana acum.
Sa vedem deseara Spania-Italia. Abia astept meciul asta. Sper totusi Italia sa nu joace defensiv, dar sunt sigur ca asa vor juca. Parca vad ca o sa fie meciul exact ca Germania-Portugalia, o echipa ataca, dar nu prea reuseste nimic, alta se apara, si nu iasa la joc.



