FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Euro 2012

«167891025»
Raulredblue10.06.2012 08:11

Eu chiar mi`am dorit sa castige Danemarca. Bine eu de regula, in meciurile in care joaca o echipa slaba si una buna, vreau sa castige echipa mai slaba. Danemarca nu a fost totusi cu nimic mai prejos decat Olanda, au jucat frumos, mi`a placut.

 

Germania-Portugalia. Meci urat, ma asteptam la cu totul altceva. Cu Ronaldo in teren, cu Nani, si tu te aperi, si iesi la joc in ultimele 15 minute, doar pt ca ai primit gol. Daca Gomez nu inscria, Portugalia nu iesea la joc. Pacat. Podolski nu mi`a placut deloc, nu stiu de ce l`a luat Arsenal. Defapt daca ma gandesc mai bine, nu mi`a placut nimeni din meciul asta. Olanda-Danemarca si Rusia-Cehia, au fost cele mai frumoase meciuri de pana acum.

 

Sa vedem deseara Spania-Italia. Abia astept meciul asta. Sper totusi Italia sa nu joace defensiv, dar sunt sigur ca asa vor juca. Parca vad ca o sa fie meciul exact ca Germania-Portugalia, o echipa ataca, dar nu prea reuseste nimic, alta se apara, si nu iasa la joc.

Ronnie10.06.2012 08:14

Si Germania a jucat ceva ieri? Un gol norocos la singura lor ocazie adevarata, Portugalia a fost peste. Meritau cel putin(!) un egal.

blindica10.06.2012 08:43

Sa nu uitam ca portughezii au avut 2 bare si minim o ocazie imensa, ratata de Varela, un fel de Tatu al lor. Mi s-a parut chiar ca semanau.

 

Vorbeam si cu gio_stgloria, Podolski o fi fost transferat de Arsenal, dar omul n-a mai vazut competitii la nivel inalt de minim 2 ani, iar anul acesta a mai si retrogradat cu echipa de club. Cu toate acestea, i-a mai dat si nr. 10 ( !!! ), l-a pus titular si i-a tinut pe banca pe Gotze si Reus.

 

Daca nu era Mario Gomez nu stiu cine mai putea sa marcheze, Muller si Ozil au fost blocati foarte bine.

gio_stgloria10.06.2012 09:22

255417_345585318846267_634644076_n.jpg

 

:ce_oameni:

Raulredblue10.06.2012 09:42

Poate am vazut eu alt Germani-Portugalia :wall: ...Dar mie asa mi s-a parut. Portugalia cu fundul in poarta, si Germania incercand. Nu zic ca Germania a jucat extraordinar, insa a incercat. Portugalia doar aparare si contraatac. Motivul pt care zic ca Germania a meritat victoria este ca eu detest genul de joc practicat de Portugalia, sau cel practicat de Chelsea in semi-finala si finala CL. In orice caz, daca Portugalia iesea la joc din primele minute, cred ca scorul arata altfel, un 3-1 pt ei, sau poate chiar mai mult. Nu poti tu ca echipa uriasa, sa te bagi cu fundul in poarta si sa contraataci, nimic mai mult. NU sunt de acord cu asta. Ai jucatori uriasi, dar ii bagi in aparare. Mi se pare idiotenie. Ma rog, asta e doar parerea mea.

gio_stgloria10.06.2012 10:02

Daca Portugalia iesea la joc din primul minut avea poarta mitraliata, iti garantez. S-au aparat bine portughezii , insa era normal sa le intre o boaba nemtilor, au atacat tot meciul. Cu putin mai multa exactitate in centrari din partea jucatorilor de pe benzi ( Muller , Podolski , Lahm) Germania putea sa marcheze chiar mai mult.

 

Germania in finala !:D

Bogdan10.06.2012 10:09

Nemtii si cand joaca prost castiga.

Arsenal1886Steaua194710.06.2012 12:36

Pana la urma conteaza cine da gol... restul e degeaba... la finalul jocului conteaza sa ai mai multe pe tabela... cum ? ...nu e important.

red&blue_boy10.06.2012 15:33

Nu prea inteleg de ce De Rossi e folosit ca fundas central . Plus sistemul folosit de Prandelli, cu 3 fundasi si 5 mijlocasi...

Apoi Spania joaca fara nici un atacant veritabil. Abia asteptam sa-l vad pe Torres...

jony_arc10.06.2012 16:45

probabil italia cu 5 mislocasi incerca sa recupereze mingea pe la mislocu terenului si sa aive multi oameni atat in atac cat si in faza defensiva pana acum leau iesit... eu sper sa se termine egal am pariat un X :D

Kellerman10.06.2012 16:52

Imi place de antrenorul spaniol. In loc sa joace cu Torres, mai bine joaca fara atacanti. :D

ebonyc10.06.2012 17:34

Ce rabla a ajuns Torres dupa plecarea din Spania.

gio_stgloria10.06.2012 17:43

Daca jucau de la inceput cu Torres spaniolii invingeau.

jony_arc10.06.2012 17:46

miJloc scuz :P totusi mi-a iesit "X" :D

Arsenal1886Steaua194710.06.2012 17:48

 

 

 

Bate Croatia diseara...

Ronnie10.06.2012 18:04

Buffon catre Torres:

 

179101_475710499122759_169730539_n.jpg

Arsenal1886Steaua194710.06.2012 19:42

Pe mine m-a surprins Italia... dpmdv au jucat foarte bine... daca joaca la fel si in celelalte 2 meciuri din grupe... nu vor avea probleme in a se califica mai departe...

ebonyc10.06.2012 20:39

In primul ca nu poti sa te califici inapoi (urasc pleonasmul asta pe care nimeni nu-l ia in seama) si in al doilea rand mie mi s-a parut destul de urat jocul Italiei. Oricum nici nu au concurenta extraordinara pentru locul 2 in grupa.

drvladyk10.06.2012 21:36

Torres superb.... mai bine ar juca golf

4432865700bv1.jpg

ebonyc10.06.2012 21:52

Una peste alta Anglia - Franta e meciul care prezinta cel mai mare interes pentru mine. Ar trebui sa fie un meci deschis.

drvladyk10.06.2012 21:57

E merseyside- franta, te rog frumos...Nu am crezut vreodata ca am sa tin cu francezii, astia si nemtii nu mi-au placut niciodata, da maine allez les bleus. justice for Rio

Kellerman11.06.2012 09:29

Hai Liverpool azi !

drvladyk11.06.2012 09:47

va omoara aia:)):))

Kellerman11.06.2012 11:00

Cine bos ? e Gerrard capitan, stai calm, are totul sub control.

gio_stgloria11.06.2012 11:04

Tin cu Franta . Nu stiu daca stiti dar francezii nu sunt prea incantati de nationala lor. Am discutat anul trecut cu 2 francezi , exact in timpul meciului Romania - Franta de pe National. Mi-au spus ca nationala asta nu ii reprezinta si tin cu Romania , tocmai datorita originii jucatorilor.

 

«167891025»