Si Bostina a incetinit prea multe mingii care se puteau dezvolta in contraatacuri periculoase
Am vazut acum rezumatul pe Eurosposrt, ca sa vad ce nu am vazut pe stadion.
- Bostina a jucat cu glezna umflata si abia alerga in repriza a 2. Nu stiu de ce nu la schimbat Olaroiu.
- Dica a dat un gol superb si ne-a imbolnavit la acea ratare. Poate ca e mai bine sa incerce sa dea gol doar din faze imposibile ca din 5 metrii nu prea ii place.
Dar tot Dica a dat pasa la ratarea lui P. Marin. Deci el a fost creatorul a cel putzin 3 faze de gol. In seara asta a jucat bine si nu a mai facut doar act de prezentza pe teren. Sper sa inscrie si in retur si sa nu mai rateze din 5 metrii.
- Meci foarte bun al Stelei. Chiar ma surpins ca au facut presing, cea ce nu mai facusera pana acum, dupa pauza.
Si acum ce nu mi-a placut:
- Ratarile imense. Dupa numarul ratarilor ar fi trebuit sa castigam cu 3-0.
- Superioritatea cu care ii tratau jucatorii lui Boro pe stelisti. Prin min 85 dupa ce oprise arbitrul jocul Hasselbaink la impins pe Goian si la privit cu scarba doar pentru ca ii statea in cale. Sper sa fie si mai ofticatzi in retur pentru ca Steaua o sa se califice.