Meritul e in primul rand a lui Gigi care a pastrat un nucleu de jucatori, chiar dak in ultimul timp au venit tot felul de oferte tentante la care o echipa din Romania nici nu visa acum 4-5 ani gen 8 mil de la Arsenal pt Radoi sau transferul lui Ogararu (FUNDAS) la Ajax pe 3,3 mil dolari. Deasemenea MM Stoica are meritul lui la ascensiunea Stelei....a stiut sa se apropie de jucatori...a adus jucatori pe putini bani care acum valoreaza milioane de euro gen Iacob deci are ochi la fotbalisti...si de fiecare data cand era inceput de criza la Steaua a facut ceva sa ia atentia asupra lui astfel sa se poata concentra jucatori la competitiile interne sau externe.....deci MM+Gigi=Steaua de azi....
