Azi, la ora 12:00, s-au pus in vinzare biletele pentru derby-ul Steaua - Rapid (luni, ora 20:00, Dolce Sport si gsp.ro).
Steaua le-a oferit giulestenilor un numar de 1.200 de tichete, aflate la Peluza Nord a Arenei Nationale. Acestea vor intra in posesia fanilor din Grant prin intermediul responsabilului de ordine si siguranta a clubului. Totusi, fanii lui Pancu si compania ar putea fi mult mai multi la meciul de luni. Cum pot reusi acest lucru? Steaua nu a introdus nici o restrictie la zona caselor de bilete prin care sa preintimpine posibilul asediu giulestean.
Purtatorul de cuvint al Jandarmeriei Bucuresti, Georgian Enache, spune ca Jandarmeria nu se poate opune ca rapidistii sa intre in posesia mai multor bilete: "Zona speciala pentru fanii giulesteni va fi cea de la Peluza Nord, unde vor avea 1.200 de locuri. Galeria stelista are rezervata Peluza Sud, cea dinspre bulevardul Basarabia. Noi nu putem insa sa oprim pe nimeni sa-si ia bilet intr-o anumita zona a stadionului. E posibil ca la tribune sa stea impreuna stelisti si rapidisti. Daca tindem spre normalitate, nu ar trebui sa existe conflicte!".
Totusi, in sedinta de astazi a Jandarmeriei Capitalei meciul de luni a fost catalogat ca fiind unul cu nivel ridicat de risc.
gsp.ro