FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Maccabi Haifa - Steaua: 5-0 (3-0)

«12346»
*Alecs*19.10.2011 12:54
Va rog sa reveniti la subiectul topicului, meciul dintre Maccabi Haifa si Steaua.
Daniel-Ionut19.10.2011 14:43
Vezi ca am pus un " daca " acolo bai John , asa ca nu mai vorbi prostii prin aproximatie.

 

1. Nu mai incerca sa te scoti, tu ai spus lucrurile alea, nu ti le-am scris eu acolo.

2. Pa.

 

ON: Steaua va juca fara 9 titulari in meciul cu Haifa, Prepelita accidentat in meciul cu Vaslui, Balan nu este pe lista UEFA, Brandan suspendat, Tatarusanu, Matei, Gardos, Galamaz, Emeghara si D. Popa cu probleme mai vechi. Si cel mai probabil Tanase nu va fi fortat, el revenind dupa o accidentare.

 

Echipa probabilă: Stanca - Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Bourceanu, Bicfalvi - Rusescu, Tatu, Fl. Costea - M. Costea.

Rezerve: V. Cojocaru, V. Lupu, Galamaz, Nastasie, Radut Prepeliță, Nikolici

bogdinho'19.10.2011 14:56

Mdea , echipa luata din GeSePe , cum tot imi reclama si mie un alt geniu de pe aici ca procedez la fel cu echipele de start.

 

Stai chill ca pana la ora jocului Prepelita,Nikolic si poate chiar si Galamaz pot fi titulari . Geraldo era incert pentru jocul cu Vaslui , dar a jucat pana la urma.

Hooligans.BUcharest19.10.2011 15:42
:hai_steaua: Sa fim Realisti , Steaua pierde meciu cu maccabi .. si ne facem de ras ca-n meciu cu Aek Larnaca.. Mi-e Dor de Steaua ..
chrissyxoxo19.10.2011 16:03
:hai_steaua: Sa fim Realisti , Steaua pierde meciu cu maccabi .. si ne facem de ras ca-n meciu cu Aek Larnaca.. Mi-e Dor de Steaua ..

Ti se pare tie , mai bine te-ai apuca de citit o carte , decat sa comentezi aiurea.Puteai nici sa nu-ti dai log on aici !

Virgil19.10.2011 17:47

Arbitrii meciului sunt din Suedia.

 

Daniel Stalhammar, la centru

 

Peter Martinsson si Daniel Wärnmark, la cele doua tuse

 

Al patrulea oficial, Stefan Johannesson

 

Arbitri asistenti aditionali, Martin Strömbergsson si Bojan PandžiÇ.

 

MariusBogdanSB19.10.2011 18:23
Ciudata lipsa de fantezie la israelieni:

 

Nu mai putin de 8 echipe se numesc Hapoel, 4 echipe sunt Maccabi, 2 sunt Bnei, cate una Beitar si Ashdod.

 

Hapoel e cum era la noi odata Dinamo. Dinamo Bucuresti, Dinamo Pitesti, Dinamo Bacau, Dinamo Brasov, etc. Cele din provincie erau obligate sa se dea la o parte din fata celor din Bucuresti, care trebuiau sa castige campionatul. Nu stiu insa daca exista vreo legatura sau vreo subordonare intre echipele Hapoel din Israel.

Spun asta fara urma de antisemitism.

 

 

 

 

probabil hapoel la ei e un fel de F.C. la noi :))

 

 

Stryker19.10.2011 19:51

Meci se stie deja dificil, ca mai toate meciurile pe care le disputa Steaua de azi in deplasare.

 

Haifa este sub Vaslui, Steaua cred ca poate pleca cu un egal din acest meci, asta daca se apara cum a facut-o cu moldovenii. In orice caz in mod normal ar trebui sa-i mobilizeze rezultatul rapiziilor din Israel, insa asta cu mobilizarea este o problema la echipa condusa de marele bagator in seama Fecali.

 

Hapoel din cate se pare inseamna Muncitorul in limba ebraica, iar Maccabi vine de la rebelii care au luptat pe impotriva ocupatiei Israelului de catre Imperiul Seleucid.

andyro19.10.2011 21:00
Ciudata lipsa de fantezie la israelieni:

 

Nu mai putin de 8 echipe se numesc Hapoel, 4 echipe sunt Maccabi, 2 sunt Bnei, cate una Beitar si Ashdod.

 

Hapoel e cum era la noi odata Dinamo. Dinamo Bucuresti, Dinamo Pitesti, Dinamo Bacau, Dinamo Brasov, etc. Cele din provincie erau obligate sa se dea la o parte din fata celor din Bucuresti, care trebuiau sa castige campionatul. Nu stiu insa daca exista vreo legatura sau vreo subordonare intre echipele Hapoel din Israel.

Spun asta fara urma de antisemitism.

 

Nu esti departe de adevar - Hapoel inseamna 'muncitor', iar echipele sunt echipe 'muncitoresti' ai caror fani sunt de extrema stanga; Beitar sunt de extrema dreapta si rivalitatea dintre cele doua poate fi comparata cu Steaua-Dinamo - un articol destul de complet aici. Maccabi nu inseamna nimic si sursa numelui e 'pierduta' in negura timpului (cum e si 'Dinamo').

Stryker19.10.2011 21:59

@ andyro

 

iti dai seama ca de la ceva tot vine numele, eu am gasit ca maccabee inseamna in aramaica ciocan, de altfel informatia cu rebelii vine de pe linkul :

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=1006022606237

 

acum, nu stiu cat de veridic este, cert e ca sunt mai multe informatii pe net, dar la origine cuvantul pare sa insemne ciocan

stockton20.10.2011 09:50

Eu merg totusi pe X2 si nu doar din gura ci si la pariuri...asa am mers si la Sofia si la Larnaca si au fost cote bune...si de asemenea am luat 1X cu nemtii acasa...De obicei Steaua se mobilizeaza in astfel de meciuri, sa vedem acum ce va fi pe teren.

red&blue_boy20.10.2011 10:21

Ce s-a mai mobilizat Steaua cu Larnaca...Greu, greu sa iei puncte acolo.

Mi-a fost rusine, altadata am fi defilat cu o astfel de echipa.

Ori cu Maccabi astia.

bogdinho'20.10.2011 12:28

Daca am da putin timpul inapoi , sa luam echipa din 2006 a Stelei , " Carlos - Ogararu,Goian,Ghionea,Nesu - Banel,Radoi(cpt.),Paraschiv,Bostina - Dica,Iacob " , eu zic ca am defila cu Maccabi si Larnaka , iar cu Schalke ne-am bate de la egal la egal.

 

Apararea era una foarte buna , portarul bun si el desi avea unele momente in care gafa de tot rasul , apoi la mijloc o linie centrala cu Radoi si Paraschiv care se completau perfect si betonau centrul defensiv , in benzi aveam un Banel care parca era altul decat cel din ultimii ani , un Bostina in apogeul carierei , apoi o linie ofensiva cu un Dica fabulos si un V.Iacob percutant , varful perfect de careu.

 

Sa nu il uitam si pe Oleg Protasov care a construit echipa si a facut-o sa se muleze pe un stil ofensiv , dar nici pe Cosmin Olaroiu care a reusit o continuare aproape perfecta , daca nu ar fi existat gafa lui D.Balan si golul lui Maccarone din ultimul minut.

 

Acum e normal sa ne temem de Haifa . Ei au reusit sa bata Larnaka si sa tina cat de cat piept lui Schalke , reusind sa le marcheze si un gol , in deplasare , in timp ce noi ne-am chinuit cu o autobaza sa scoatem un 0-0 la Cluj , dar si un 1-1 poate mai chinuit in meciul de la Nicosia.

 

In urma cu 5-6 ani , pur si simplu stiai de dinainte echipa cu care se va incepe meciul , erau titulari de drept , jucatori de valoare. Acum nu stii cine o sa joace si nici nu ai un jucator anume de la care sa te astepti ca iti poate decide meciul. A fost odata Dica , acum ?!? Nimeni...

 

P.S.

 

Eu zic ca nu vom pierde , daca vom juca la fel ca la Vaslui. Acum ramane de vazut , pronostic x2 !

Cesc.20.10.2011 15:20
@ andyro

 

iti dai seama ca de la ceva tot vine numele, eu am gasit ca maccabee inseamna in aramaica ciocan, de altfel informatia cu rebelii vine de pe linkul :

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=1006022606237

 

acum, nu stiu cat de veridic este, cert e ca sunt mai multe informatii pe net, dar la origine cuvantul pare sa insemne ciocan

 

Premite-mi sa te corectez.. odata pus Does, la verb nu se mai pune " s ", acesta fiind preluat de " does ".

 

TURQOAZ20.10.2011 15:32

pe astia cred ca-i batem meci de minim 2 goluri :steag_cruce_invers: aviz pariorilor.

Virgil20.10.2011 16:17

Echipele de start:

 

Maccabi: Saranov, Buljat, Dgani, Twatha, Meshumar, Yahaya, Vered, Golasa, Cohen, Amasha, Katan

Rezerve: Davidovitch, Osman, Boccoli, Yampolsky, Dvalishvili, Turgeman, Azriel

 

Steaua: Stanca - Martinovici, Geraldo, Iliev, Latovlevici - Bourceanu, Bicfalvi - M. Costea, Tatu, Fl. Costea - Nikolici

Rezerve: Cojocaru, Lupu, Prepelita, Mustata, Rosu, Radut, Rusescu

 

Linia de fund arata bine,iar la mijloc jucam cu doi inchizatori. Steaua va lua greu gol, cel putin asta e parerea mea.

Atacul e interesant, ma bucur ca Ilie Stan l-a introdus pe Nikolic din primul minut. Desi in ultimul meci in deplasare, cel de la Vaslui, Steaua nu a marcat, e posibil sa marcheze la Haifa.

zloty20.10.2011 16:52
[

Linia de fund arata bine,iar la mijloc jucam cu doi inchizatori. Steaua va lua greu gol, cel putin asta e parerea mea.

Atacul e interesant, ma bucur ca Ilie Stan l-a introdus pe Nikolic din primul minut. Desi in ultimul meci in deplasare, cel de la Vaslui, Steaua nu a marcat, e posibil sa marcheze la Haifa.

Se pare ca nu atat de greu

red&blue_boy20.10.2011 16:53

Inceput bun de meci.

1on20.10.2011 16:54

TICHITACABARCELONA pac-pac, spre 24, Iliesta, finala UEL SUS PE MAIBAC!!!

 

PS: Am aaaavut si voooom avea mereeeeeeeeeeeeeu...

1on20.10.2011 17:03

Clar!!! FINALA SUPERCUPEI EUROPEI!!!

 

Sa vina Cupa, sa vina Cupa, sa vina Cupa la Pipera!!!

 

PS: Bara! Diavolul! Ne-a Gigi probabil s-a bagat in Iordan intr-o camasa cumparata din vreun mall din Bucuresti, nu de aia de la Londra, si-l bate Dumnezeu.

red&blue_boy20.10.2011 17:03

E ceva normal ce se intampla in seara asta....

David20.10.2011 17:04

Ce urat.

1on20.10.2011 17:07

Prevad un mandat al lui Iliesta mai scurt decat al lui Levi. Mai ales daca o sa bata tiganii luni.

Bine ca nu s-au dus la meci huliganii de la Sud ca-i demoraliza echipa lu' ne-a Gigi.

red&blue_boy20.10.2011 17:11

Ne-o luam si luni...Si tot asa, si tot asa...

pcsbb20.10.2011 17:11

Cine pune la pariuri pe un 5-0 la final?? Cat o fi cota? :hooray:

«12346»