Am prins ultimele 20 de minute din Real - Valencia terminat 0 - 0. A fost un meci nebun, a aparat Guaita incredibil, e prima data cand il vad aparand. Diferenta dintre Real si Barca e de doar 4 puncte.
Am prins ultimele 20 de minute din Real - Valencia terminat 0 - 0. A fost un meci nebun, a aparat Guaita incredibil, e prima data cand il vad aparand. Diferenta dintre Real si Barca e de doar 4 puncte.
7 meciuri ... timp destul sa se mai calce gresit. Oricum urmeaza meciul direct acolo o sa iasa scantei.
Real ar face bine sa nu isi puna prea mari sperante in meciul direct.
Depor a revenit in Primera cu o victorie 2-0 acasa cu Osasuna.
Real infrangere in deplasare 2-1, la Getafe. Dupa doua etape 1 singur punct, pe locul 15. Din punctul meu de vedere sansele la castigarea campionatului sunt mici , Barca aratand in cele doua etape ce s-au scurs ca stie ce vrea si ca poate.
Are Realu timp sa recupereze, nu-i problema ![]()
Deja putem sa o consideram campioana pe Barca.
Deja putem sa o consideram campioana pe Barca.
Tind sa cred ca esti ironic. Daca nu, o sa ma abtin sa-ti spun ce cred.
@gio_stgloria
Important e ca Depor a obtinut un egal. ![]()
Imi pare rau ca n-am vazut meciul. Banuiesc ca a fost la fel de spectaculos ca faza Valenciei.
N-am vazut meciul , eu am vazut doar acel video de mai sus, crezand bineinteles ca Valencia s-a impus usor. Dar surpriza mare astazi cand m-am uitat pe flashscore.

A dat Mourinho una buna aseara dupa meci zicand ca balonul de aur nu trebuie dat pentru ca e o prostie sa faci diferenta intre Cristiano Ronaldo si Messi. Si sunt 100% de acord cu el.
Nu stiu daca sunt cei mai buni jucatori din istoria fotbalului, dar de 10 ani de cand urmaresc acest sport de departe. Ronaldinho, Henry, Zidane, Figo, Hagi sau pe cine am mai prins eu sunt niste turnuri pe langa cele doua regine.
Cei doi au un avantaj mare fata de cei enumerati, marcheaza extrem de mult.
Insa nu cred ca unul ca Zidane e turn langa cei doi, eu cred ca nici Messi nu controleaza mingea cu eleganta cu care o facea francezul.
Ronaldo vs. Messi e unul dintre cele mai tari dueluri intre 2 fotbalisti, atat prin prisma echipelor pentru care joaca, cat si datorita performantelor prestate. Amandoi capitani la echipele nationale , le mai ramane sa fie capitani si la echipele de club.
Are si Zidane avantajele lui, dar per total daca ar fi sa aleg intr-o comparatie Zidane-Messi sau Zidane-Ronaldo nu l-as alage pe frantuz.
A dat Mourinho una buna aseara dupa meci zicand ca balonul de aur nu trebuie dat pentru ca e o prostie sa faci diferenta intre Cristiano Ronaldo si Messi. Si sunt 100% de acord cu el.
De acord.
Are si Zidane avantajele lui, dar per total daca ar fi sa aleg intr-o comparatie Zidane-Messi sau Zidane-Ronaldo nu l-as alage pe frantuz.
Da, e si cam greu sa faci o astfel de comparatie pana la urma, au avut roluri diferite in teren.
Zidane era mai retras, mai mult la coordonare.
Messi si Ronaldo sunt clar printre cei mai buni fotbalisti din toate timpurile, cei mai buni din prezent.
Am vazut niste statistici cu Messi si te infioara ca la varsta asta deja depaseste multe nume legendare.
Insa, pentru mine nu conteaza doar asta, nu stiu, alta bucurie aveam vazandu-i pe un Zidane sau Bergkamp cu mingea la picior, pasand. Uneori asta ma incanta mai mult decat un gol.
Si eu sunt de parere ca Zidane, Bergkamp, Henry, Ronaldinho jucau altceva decat Messi si Ronaldo...
Real Madrid termina pe 3 sezonul acesta . Daca Falcao nu pleaca de la Atletico , Simeone are sanse la titlu , asa vad eu situatia in momentul de fata.
Radamel Falcao a reusit sa marcheze astazi o "manita" de goluri impotriva lui Depor, Atletico castigand cu 6-0.
E o nebunie, daca e adevarata stirea conform careia, acest super-jucator putea candva sa ajunga la Steaua.
Oricum, eu unul sper sa nu dea Steaua peste Atletico chiar in faza urmatoare a Europa League. ![]()
Da, e si cam greu sa faci o astfel de comparatie pana la urma, au avut roluri diferite in teren.Zidane era mai retras, mai mult la coordonare.
Messi si Ronaldo sunt clar printre cei mai buni fotbalisti din toate timpurile, cei mai buni din prezent.
Am vazut niste statistici cu Messi si te infioara ca la varsta asta deja depaseste multe nume legendare.
Insa, pentru mine nu conteaza doar asta, nu stiu, alta bucurie aveam vazandu-i pe un Zidane sau Bergkamp cu mingea la picior, pasand. Uneori asta ma incanta mai mult decat un gol.
Era alt fotbal, totusi nu trebuie sa traim in trecut.
Asa dupa parerea mea, cea mai interesanta si poate si cea mai buna finala de CL a fost
Ajax - Milan din 1995.
Emotionant
Am o rugaminte la baietii care urmaresc Primera. Am vazut 2 amicale acest weekend, United Sevilla si Hull Real Betis. Recunosc ca nu prea am habar deci va rog sa-mi spuneti daca astia sunt titulari cu care au jucat anul trecut:
Sevilla: Beto, Figueiras, Fazio, Pareja (Puerto 56), Alberto, Medel, Kondognbia, Marin, Perotti, Vitolo, Bacca.
Subs not used: Julian, Navarro, Cala, Maduro, Rabello, Guarente, Gameiro, Coke, Rusescu, Cotan, Jairo
Goals: Perotti 21, Marin 25, Rabello 91.
Real Betis: Andersen, Amaya, Vandillo, Nono, Chuli, Didac, Salva, Braian, Juan Carlos, Steinhofer, Jordi.
Subs: Chica, Xavi, Molina, Reyes, Montoya, Carlos Garcia, Caro, Sergio.
Sunt curios deoarece, daca Sevilla a aratat ok, bine tinand cont ca au jucat cu un United ce a aliniat rezervele rezervelor pe alocuri, Real Betis s-a prezentat penibil. Greseli enorme de aparare, nici o idee de joc, execrabil. Am vazut ca au terminat pe 6. Pai daca asa joaca locul 6 din Spania cu o nou promovata PL(destul de rudimentari Hull), pentru mine comparatia intre cele 2 campionate, despre care au fost discutii interminabile, e clara. Dar ca sa nu gresesc chiar mi-as dori sa stiu daca alea sunt loturile de baza, in special Betis. Desi chiar cu rezervele m-as astepta de la locul 6 PD sa lege 2 pase in 90 min.
LE mi-a placut Marin.