In primul rand, invata sa scrii! Virgula, asa mica cum e ea, are un rol determinant in exprimare. In al doilea rand, Xavi joaca titular la Barcelona inca de cand s-a retras Guardiola. La nationala Spaniei, sunt toti jucatori de super clasa, dar cum se face ca Villa a iesit cel mai bun marcator din pasele "celor mai umflati jucatori de catre presa din istorie...". Diferenta dintre noi doi este aceea ca eu incerc sa privesc fotbalul ca atare, nu il leg cu tipurile si caracterele jucatorilor. Problema ta este ca urasti Barcelona din toata inima. Xavi a fost, probabil, cel mai bun mijlocas in ultimii ani, pentru ca mijlocul face tranzitia balonului intre compartimente, iar pentru asta, pasele trebuie sa fie precise (fac pariu cu tine ca te bag in teren mijlocas central si dai numai pase de 2 m, nu treci de 70%?)
- uite aici o demonstratie de 10 min de pase de 2 m date de asta, Xavi asta. Sa vezi si cum lui Messi i-a fost exploatat geniul inca de cand avea 18 ani cu ajutorul celor doi umflati de presa.Spor la treaba si incearca sa scrii corect!
Si dumneata pui prea multe... Parca l-as asculta pe Florin Piersic cand citesc ce scrii.
