FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Astra - Steaua 2-1 (1-0)

«1235»
Daniel-Ionut18.08.2011 09:13

FC Astra Ploiesti - FC Steaua Bucuresti

Liga 1, etapa 4, duminica 21 august 2011, ora 22:00, stadionul "Astra" din Ploiesti

 

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

 

Echipe probabile:

Astra: Lung jr. - Morais, Bruno Miguel, L.Goian, Mihalache - A.Stan, N'Doye, Seto, Stratila - Fatai, Miranda

Steaua: Tatarusanu - Matei, Iliev, Galamaz, Latovlevici - Nicolita, Brandan, Bourceanu, Tanase - Tatu, M.Costea

 

Ultimul rezultat din Liga 1:

CS Mioveni - Astra 0-1

Steaua - U Cluj 2-1

 

Golgeteri:

Astra: Bruno Miguel - 1 gol

Steaua: Tatu, Rusesc, M.Costea - 2 goluri

 

Clasament complet Liga 1:

 

unledomj.png

 

HAI Steaua ! :oleole:

Nesqu1k19.08.2011 06:27

Va fi un meci dificil cu Astra Ploiesti dar cred ca vom castiga! :steag_cruce_invers:

Stelistu02919.08.2011 08:39

Steaua - U Cluj 2-1

 

 

Vom bate Lejer este o echipa mai slaba decat u Cluj fetele care se dau cu ruj .. :-?? sa speram ca vom juca bine :) VPM

ramonicastelista19.08.2011 09:58

sigur vom bate cu 3-0. forza Steaua

 

:wub::hai_steaua: :hai_steaua:

rosalbastru194719.08.2011 10:00

Le inscriem si astora vreo 2,3 lejer.

Ionutzalexx19.08.2011 10:07

1-1 lejer.

pytycrys19.08.2011 10:11

De unde apar toti astia ma?

12stefy19.08.2011 12:17

dupa ce am vazut meciul cu tska si cu "u" Cluj, nu mai am nici o indoiala ca vom bate cu astra...si vezi ca meciul cu "u" Cluj s-a terminat 2-1 nu 2-2

red&blue_boy19.08.2011 12:33

Eu zic sa nu fiti modesti, ce batem doar cu 2 sau 3 la 0, pe putin 5 le dam .

Andrei-Cristian19.08.2011 12:44

24-0 !

Virgil19.08.2011 12:56

Astra Ploiesti - Steaua, duminica ora 22.00

 

Arbitri: Ovidiu Hategan - Eduard Ungureanu, Catalin Savu - Teodor Craciunescu

 

Observatori: Alexandru Crisan, Paul Mincu

 

Supervizor: Valentin Alexandru

 

 

Urmeaza un meci unde Steaua se poate simti ca acasa. Doar a fost gazda pe stadionul Astrei impotriva studentilor clujeni.

 

Un meci ciudat pentru ca Astra a pierdut in primele doua etape ale actualului campionat, motiv pentru care patronul Nicolae s-a hotarat sa faca curatenie la echipa. Si a inceput cu antrenorul.

Tibor Selimes a fost demis si a fost inlocuit imediat cu zurbagiul Sumudica, care la randul sau a demisionat de la Kavala in schimbul unei sume platite de patronul Astrei.

In primul sau meci la carma ploiestenilor, echipa a castigat la limita la Mioveni (1-0) in urma unui gol discutabil.

 

Va incerca sa faca o figura onorabila duminica impotriva Stelei? In mod sigur asta este intentia lui. Numai ca Steaua, desi o echipa cu antrenor nou si inca 11 jucatori adusi inaintea acestui sezon, se pare ca isi incheaga jocul mai bine cu fiecare etapa si meci in Liga Europa.

 

Am vazut ca Steaua marcheaza joc de joc si probabil ca va marca si in acest meci norma impusa de doua goluri.

E posibil sa marcheze si Astra, dar nu de doua ori. Astfel incat cred ca a treia victorie a Stelei in campionat se va concretiza fara prea mari probleme.

 

Galamaz a iesit accidentat in meciul cu TSKA, la fel si bravul Martinovici. Dar nu conteaza pentru ca ii avem pe Banel, pe Geraldo Alves si chiar pe Gardos de care lui Gigica i se cam falfaie in ultima vreme. A spus-o chiar el cu gura lui spurcata de branza de oaie.

 

Se intalnesc doi astri, sau doua stele. Cum vreti sa le spuneti. Dar cea mai mare va castiga in orice conditii.

 

Astra - Steaua, pronostic 2.

 

Vom avea parte de galerie la Ploiesti? Ar fi bine pentru ca altfel provincia bate la usa.

 

Hai ai nostri!

ebonyc19.08.2011 13:31

Sper sa joace Cezarica in meciul asta.

Daniel-Ionut19.08.2011 13:40

Echipa asta ma enerveaza, sper sa ii batem, dar sa dea si Stratila un gol.

AleXyS.fCSB20.08.2011 09:57

Va fi o noua demonstratie de TIKI-TAKA! :)) . Cred ca ne vom impune la 2 goluri diferenta.

David20.08.2011 10:04

Macar clasamentul ala arata asa cum ar trebui sa arate un clasament in Liga I.

danimarcu20.08.2011 11:37
De unde apar toti astia ma?

 

Are balta peste!... :)

 

Sa fiu on-topic acum,nu stiu daca nu cumva meciul asta intra in categoria celor suspecte,stiti voi vechea stratagema a lui Gigi de a vinde sau a cumpara jucatori de la echipele cu care urmeaza sa joace...

Nu stiu daca mai are rost sa amintesc ca mereu echipa lui Gigi a invins in aceste meciuri...

Dar astea sunt discutii,iar eu aproape paranoic,asa ca Astra va bate cu 3-1!

Khalid20.08.2011 13:03

Cred ca 4 victorii consecutive sunt prea mult in acest moment pentru Steaua si sper ca vom pleca cu un punct de la Ploiesti. Ma astept la un meci incalcit...

Andrew RB20.08.2011 16:48

Nu vi se pare ca Pro TV are ceva cu Steaua ? mereu o critica , chiar si atunci cand face meciuri bune ! Oricum , ... Steaua - Astra 2-0 , ar fi a 4-a vicorie la rand si personal zic ca o sa castigam si in urmatoarele 2 meciuri (Tska Sofia si TG.Mures)

danimarcu20.08.2011 18:37

Ba, mai sunteti multi?

Intrati toti deodata pe site,sa stim o treaba! :)

 

Nu vi se pare ca Pro TV are ceva cu Steaua ? mereu o critica , chiar si atunci cand face meciuri bune !

 

La cati bani ii da ciobanului macar cu atat sa ramana si ei... :ike:

Cristiano9920.08.2011 20:02

Va fi un meci greu, dar cred k vom castiga pana la urma... am tot avut probleme cu Astra !!! Merg pe un 2-0 (Tatu & Banelinho )

red&blue_boy20.08.2011 22:04
Merg pe un 2-0 (Tatu & Banelinho )

Fi-ti-ar Banelinho ! ...

alexinho1721.08.2011 02:23

Sper sa castigam si astazi :Dfular-campionii:steag_cruce_invers:

zloty21.08.2011 06:20
Fi-ti-ar Banelinho ! ...

De ciorel e vorba ? : )))

red&blue_boy21.08.2011 11:55
De ciorel e vorba ? : )))

Mda . :)

Tupac Amaru21.08.2011 12:27

Sper sa bata astra cu oricat, numai sa bata. Vreau sa ii vad in spume atat pe Guie, cat si pe manelistii care-l inconjoara cu drag!

 

Si nu va mai obositi! Nu sunt stelist daca Steaua inseamna Becali. Clar?

«1235»