Daca mai spamezi cu citatele altor useri fara sa iti expui un punct de vedere pertinent te sanctionez.
Daca mai spamezi cu citatele altor useri fara sa iti expui un punct de vedere pertinent te sanctionez.
Daca mai spamezi cu citatele altor useri fara sa iti expui un punct de vedere pertinent te sanctionez.
Eu zic ca are un punct de vedere chiar foarte pertinent. QED si nimic mai mult ! ![]()
@edmond_dantes, de unde nu e, nici D-zeu nu cere !
Situatia medicala a lui Alexandru Bourceanu
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorul Alexandru Bourceanu a fost diagnosticat, in urma examinarii medicale de marti, cu o tendinita cvadricipitala.
Perioada estimata pentru reabilitarea sa din punct de vedere medical este de aproximativ o luna. Cu toate acestea, tinand cont de faptul ca Alex nu a participat la o pregatire specifica inaintea inceperii sezonului, revenirea sa pe teren ar putea fi amanata si dupa perioada de recuperare medicala.
Daca mai spamezi cu citatele altor useri fara sa iti expui un punct de vedere pertinent te sanctionez.
Salutare nea Arsenale! Voi incerca in continuare sa explic ce zace, ca un boa perfid, in spatele citatelor mele. Primele 2 fraze vor fi pt Dvs si la nivelul Dvs, in celelalte ma voi adresa publicului larg
De cand oamenii glasuieste, ei o face in 2 feluri:
a. direct (pe gura/goarna/mufa); vorbitorii slobozeste pe mufa ce-i duce pe ei kpetele
b. indirect (fara a deschide goarna). Ei(unii oameni) crede k cuvintele are posibilitatea sa vorbeste singure, fara a fi inlantuite in jugul interpretarii cite unui neavenit. In cazul de fatza, eu am considerat ca citatele respective spun singure, mai clar decit ar face-o un escadron de psihologi si psihiatri, povestea gastii de bolnavi psihici care au subjugat site-ul asta timp de vreo 4-5 ani. Stiu ca tu, neintelegind absolut nimic din mesajul meu, te-ai legat de singurul lucru ce ti s-a parut familiar: cuvintul retardat, dar crede-ma ca ULTIMUL meu scop era sa-i injur pe niste oameni care sufera. Cuvintul respectiv a fost folosit strict in sens clinic; asa cum cind vezi un rahat si-i spui pe nume nu jignesti pe nimeni, la fel se intimpla si-n cazul gastii de bolnavi care aproape ingropase acest site, confiscind totodata uzul notiunii "stelist"
PS: Daca ai beli (mari, largi) ochii uneori, poate ai observa in ce consta contributia mea la acest site; sunt unul din putinii (3-4) useri care aduc informatii despre sportivii CSA Steaua si competitiile in care sunt angrenati (iti suna familiar "Steaua INSEAMNA CSA"?). In plus, ce sa vezi matale, sunt unul din cei 10-20 fanatici care merg, in limita timpului disponibil, la mai toate competitiile sus-mentionate; de aceea nu dau copy-paste de pe alte site-uri, ci incerc sa modelez in aluatul cuvintelor realitatea vazuta nemijlocit. Daca, dupa toate astea, tot ce ai inteles tu e ca eu doar citez spusele altora, e clar ca ai o problema ce trebuie tratata asemanator problemelor gastii de talibani.
Faptul ca tu postezi si chestii utile nu inseamna ca atunci cand o iei razna nu pot sa te sanctionez. Nu avea niciun sens postarea aia in care ai citat niste afirmatii. Doar sa instige. Daca faceai niste comentarii la adresa acelor paragrafe citate era altceva.
PS : Ai grija cum vorbesti ca nu ne tragem de sireturi.
Sper ca m-am facut inteles.
Sincer, nu am fost deloc entuziasmat in momentul in care am aflat de revenirea lui. Mi s-a parut ca niciodata nu a fost stelist. Duritatea din teren nu cred ca a fost din simpatie pentru echipa, ci din dorinta de afirmare, si din ciobanie. Sa nu uitam, cand a venit la Steaua, in primele luni nu stia sa loveasca mingea, decat gleznele adversarilor. Dupa ce l-a cizelat Reghe si restul staff-ului a inceput sa bata lovituri, si sa aiba o glezna fina, permitandu-si astfel cate un dribling din cand in cand.
A plecat bucuros, nu am vazut sa schiteze vreo figura de suparare in momentele despartirii, ba mai mult, cand a plecat, a facut-o cand lumea avea mare nevoie de un mijlocas defensiv. Si nu o sa uit vreodata cum a luat cartonasele galbene in UCL ca sa nu joace in ultimul meci. Sau cum s-a facut de ras in UCL in meciurile in care a jucat (mai ales cu Shalke in deplasare, si cu Chelsea ambele meciuri). Jalnic si penibil.
Imi pare rau ca nu a plecat de acum din iarna, ca tot ce face e sa strice atmosfera la echipa. Singurul care mi-ar place sa se reintoarca e Pintilii... Si SIGLA !!!
Sa fie sanatos si sa plece inapoi la Trabzon unde va evolua cel mult pentru echipa a doua.
Re... revenirea căpitanului la Steaua

Fotbal Club Steaua Bucuresti a anuntat ca luni, 28 decembrie, a fost oficializat transferul lui Alexandru Bourceanu.
Alexandru Bourceanu, capitan al Stelei la castigarea titlului 24 si a Super Cupei Romaniei in 2013, dar participant si la cucerirea celor trei trofee din 2015 (Campionat, Cupa Romaniei, Cupa Ligii), a semnat un contract valabil pe un an.
Alexandru Bourceanu este un mijlocas defensiv nascut pe 24 aprilie 1985 la Galati, care si-a inceput cariera in 2004, la Dunarea Galati. De acolo a fost transferat in 2008 la Otelul, unde a evoluat timp de un sezon, perioada in care a jucat in 31 de partide si a marcat un gol. In vara lui 2009 s-a mutat la Poli Timisoara, echipa pentru care a strans, pana in 2011, 54 de partide si 2 goluri in Liga 1, trei jocuri in preliminariile UEFA Champions League, precum si 10 partide in preliminariile si grupele UEFA Europa League. Vara lui 2011 i-a adus transferul la Steaua, pentru care a jucat in 31 de partide de Liga 1 inca din primul sezon. A ridicat, in calitate de capitan, trofeul de campion si Super Campion al Romaniei in 2013, iar in ianuarie 2014 s-a transferat la Trabzonspor. Din cauza unei accidentari la genunchi, nu a mai intrat in planurile echipei din Turcia, care a decis sa-l imprumute la Steaua pentru un sezon in toamna aceluiasi an. In Ghencea a reusit sa isi revina dupa accidentare si a castigat, alaturi de colegii sai, un nou titlu de campion, Cupa Romaniei si Cupa Ligii. A revenit, in vara lui 2015, la Trabzonspor, insa si-a reziliat contractul cu turcii in luna octombrie. A semnat, pe 28 decembrie 2015, un contract valabil pe un an cu Steaua, echipa la care a avut urmatoarele cifre in precedentele perioade: 91 de meciuri si 3 goluri in Liga 1, 11 meciuri si un gol in UEFA Champions League, 24 meciuri in UEFA Europa League, 6 meciuri in Cupa Romaniei, 2 meciuri in Cupa Ligii si un meci in Super Cupa Romaniei. Pentru echipa nationala a Romaniei, Bourceanu a adunat 26 de partide.
Îi urăm bun venit!